Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 11:00
    Sporza: WK Baanwielrennen
    15:00
    Herfstbeelden
  • 12:45
    Mega Mindy
    13:10
    Mega Maffe Monsterfreaks
  • 12:20
    Florentina
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:50
    Kitchen Nightmares
    13:50
    B&B zoekt Lief NL
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:10
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Stargate SG-1
  • 12:05
    Mr. Christmas
    13:50
    Merry Magic Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:00
    Geen uitzending
  • 12:10
    De Tafel van Gert
    13:20
    Komen Eten
  • 12:20
    NCIS
    13:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:35
    Storage Wars
    13:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 12:10
    Het Roer Om
    13:05
    Love Island UK
  • 11:50
    Amanda Knox: Murder on Trial in Italy
    13:25
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:52
    Roger
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:50
    Ellemieke's KIDchen
  • 12:10
    Father Brown
    13:05
    The Doctor Blake Mysteries
  • 12:10
    Hudson & Rex
    13:10
    NCIS
  • 11:00
    NOS Sport: WK Baanwielrennen 2026
    15:00
    NOS Journaal
  • 12:47
    Nu te Zien!
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:50
    Zin in Zappelin
    12:55
    Joe & Jack