Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Erasmus MC 24/7' (RTL 5)

We maken kennis met kinderarts Patrycja, die zich inzet voor slachtoffers van kindermisbruik. De altijd positieve doktersassistent Irma werkt al haar hele leven in het Erasmus MC. Zij heeft voor iedere situatie een passende diadeem waarmee ze haar kleine patiënten op hun gemak stelt. De patiënt van hersenchirurg Victor is zelf ook werkzaam in het ziekenhuis. Victor moet bij hem een tumor verwijderen.

'Erasmus MC 24/7', om 21.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    De jaren 00 voor tieners
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 20:35
    Sporza: UEFA Conference League
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:25
    Roomies
    06:15
    Ellie de olifant
  • 20:35
    Mijn Restaurant
    06:55
    Jabaloe
  • 21:35
    Erasmus MC 24/7
    02:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Baby Driver
    06:00
    Qmusic
  • 20:35
    Sniper: Assassin's End
  • 20:35
    Ghosts of Christmas Always
    05:40
    Christmas in Notting Hill
  • 21:25
    The X-Files
    01:20
    Geen uitzending
  • 21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 21:30
    Fire Country
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:25
    UEFA Europa League
    06:55
    Evil
  • 21:40
    Komen eten
    06:20
    The Block Australia
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:45
    Z-Insurance
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:46
    Maand van de duurzaamheid
    05:55
    Sixties To Six
  • 21:20
    Bon Appetit
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 21:00
    The Madame Blanc Mysteries
    02:20
    Time
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    07:00
    Zombie House Flipping
  • 21:30
    Teun op de Biblebelt
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 21:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 21:20
    AI Love
    07:00
    Ta-daaa!