Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alloo Bij de Wegpolitie' op VTM - Luk Alloo

De wegpolitie onderschept twee snelheidsduivels en een man zonder rijbewijs. Ze stuiten ook op een kop-staartaanrijding waar bestuurders geen reddingsstrook vormen. De agenten handelen daadkrachtig en zorgen voor hulpverlening.

'Alloo bij de Wegpolitie', om 21.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Sporza: WK Wielrennen
    17:40
    Clips
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:30
    Lu en de dolle boel minis
    15:35
    Aap, Poot, Pies
  • 15:25
    NYPD Blue
    16:25
    Lisa
  • 15:00
    Achter gesloten deuren
    15:55
    Kitchen Nightmares
  • 14:20
    50 First Dates
    16:15
    9-1-1: Lone Star
  • 14:50
    Caught on Dashcam
    15:50
    Xena: Warrior Princess
  • 15:30
    Fixing Up Christmas
    17:10
    Rocky Mountain Christmas
  • 15:15
    Joe
    15:45
    Geen uitzending
  • 14:35
    Blind Gekocht NL
    15:50
    De Tafel van Tine
  • 15:15
    NCIS: Sydney
    16:10
    Castle
  • 14:35
    Heavy Rescue: 401
    15:35
    Pawn Stars
  • 14:45
    A Place in the Sun
    15:45
    Property Brothers
  • 15:15
    Snapped: Killer Couples
    16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:26
    Het appartement
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:55
    Becoming Meewis
    15:40
    Streetfood
  • 15:10
    All Creatures Great and Small
    16:05
    Grantchester
  • 15:15
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck Down Under
  • 15:20
    NOS Journaal
    16:00
    Pauw & De Wit
  • 14:45
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:30
    De Smurfen
    15:40
    Mojo Fliptop