Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 22:50
    Chasing Trane: The John Coltrane Documentary
    00:20
    Nachtlus
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:05
    Taken 3
    00:15
    Wat verdient Vlaanderen
  • 23:00
    Smeris
    00:00
    Overtreders
  • 22:55
    9-1-1
    00:40
    Geen uitzending
  • 22:30
    A Few Good Men
    00:55
    Ozark Law
  • 23:00
    ER
    00:30
    Suits
  • 22:35
    Coppers
    00:35
    Drie mannen onder een dak
  • 22:25
    Topdokters van Morgen
    23:25
    Kamp Jeroom
  • 23:00
    Elsbeth
    23:55
    Brilliant Minds
  • 23:15
    Edge of Tomorrow
    01:25
    The Sentinel
  • 23:00
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:30
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 23:10
    Garage Sale Mystery: The Beach Murder
    00:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:50
    Fleet TV
    23:24
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 23:11
    Het perfecte terras
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Lekker Messy - Weekmenu
    23:50
    Vanavond bij ons
  • 22:10
    Silent Witness
    00:30
    The Puzzle Lady
  • 23:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:55
    Grey's Anatomy
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:35
    Andere Tijden Sport
  • 22:40
    NPO Doc: Mohammed & Paul - er was eens in Tanger
    00:10
    NOS Journaal
  • 23:00
    Holy Sh!t
    23:40
    Shadowland