Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ruben Nicolai met 'Ik Weet Er Alles Van' op VTM

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).

'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:05
    Djihad sur l'Europe
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:30
    Datenight
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:10
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:45
    9-1-1
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:35
    Ozark Law
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:30
    Departure
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 00:00
    Best Medicine
    01:45
    Geen uitzending
  • 23:25
    300
    01:35
    Police Academy 2: Their First Assignment
  • 23:55
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:05
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 00:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:23
    Trends Talk
    00:57
    CEO van mijn leven
  • 00:44
    De perfecte vloerbekleding
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:40
    Open Vuur
    01:30
    De Gezonde Goesting
  • 00:05
    Ripper Street
    01:55
    Agatha Christie's Marple
  • 23:55
    NCIS
    03:05
    Grey's Anatomy
  • 00:25
    NOS De Avondetappe
    01:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:30
    Geen uitzending
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:35
    Reizen Waes
    01:30
    NOS De Avondetappe