Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Huisvader Saeed is op religieuze missie: hij wil de voor hem heilige Iraanse stad Mashhad zuiveren van de immorele straatprostituees. Na enkele vrouwen te hebben vermoord, is hij erg aangedaan door het gebrek aan maatschappelijke aandacht voor zijn missie. Journalist Rahimi krijgt ondertussen wel lucht van de moorden en start een onderzoek.

'Holy Spider', film uit 2022 met oa. Mehdi Bajestani, om 22.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    02:05
    Het weer (laat)
  • 01:00
    Nachtlus
    07:00
    Zomerbeelden
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:00
    Plop & de Peppers
  • 01:40
    Geen uitzending
    10:40
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:45
    What We Do in the Shadows
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:25
    La Brea
  • 01:15
    Geen uitzending
    01:10
    Airwolf
  • 01:15
    Geen uitzending
    08:40
    Leven als vakman
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 02:55
    Pawn Stars
    02:45
    Geen uitzending
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:30
    Op de Rooster
  • 01:45
    Geen uitzending
    02:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:02
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:00
    Lekker Messy
    02:25
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 03:00
    Father Brown
    02:35
    Midsomer Murders
  • 02:30
    Below Deck
    02:20
    Grey's Anatomy
  • 02:15
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:30
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:45
    EenVandaag
    22:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal