Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

donderdag 13 mei 2021

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?

Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.


Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?

Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.

Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:15
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    17:55
    Kijk uit
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:05
    Surviving Hothouse Earth
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:10
    Billie vs Benjamin
    15:55
    Kan ik het ook?
  • 15:10
    Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder
    16:55
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Marry Me
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch
  • 15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    16:05
    Zorro
  • 15:20
    Geen uitzending
    15:50
    Joe
  • 15:05
    Friends
    16:25
    Huizenjagers
  • 14:55
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 14:35
    Bar Rescue
    15:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:15
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 15:05
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 14:55
    CEO van mijn leven
    15:23
    De CFO podcast
  • 15:19
    Tooldokter
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:10
    Bon Appetit
    16:10
    De Chalet aan de Semois
  • 15:00
    Death in Paradise
    16:05
    Art Detectives
  • 14:30
    Grey's Anatomy
  • 14:55
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 14:40
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
    15:30
    Fryslân Dok
  • 15:10
    De Faker
    15:30
    Invisible Sue