Vrijdag in 'Meldpunt': Weggejaagd van de camping

Bezitters van chalets en stacaravans die een plek huren op een camping of vakantiepark klagen over gebrek aan rechten. Als campingeigenaren hun vakantiepark willen veranderen kunnen zij eenzijdig de huur verhogen, contracten aanpassen en bezitters van deze vakantiewoningen wegjagen. Kan dat niet anders?
Edwin en Esther Deuring kopen twee jaar geleden een chalet en huren een jaarplaats op de vakantiepark Hertenhorst in Beekbergen. Vorig jaar september wordt de camping verkocht. Edwin en Esther denken goed beschermd te zijn als huurder want de vorige eigenaar hanteerde de algemene voorwaarden van de Recron, de vereniging van recreatieondernemers. Maar de nieuwe eigenaar komt met eigen, nieuwe voorwaarden. De familie Deuring gaat niet akkoord en leidt verlies als zij hun chalet willen verkopen.
Op vakantiepark Hydepark in Doorn heeft Vera Lemm eveneens een probleem. Zij is de eigenaresse van een mooie bungalow op grond die zij huurt van het park. Maar zij voelt zich rechtenloos. De parkbeheerder bepaalt wat mag en wat niet mag. Hij kan na de contractperiode de grondhuur fors verhogen en als zij haar bungalow wil verkopen moet ze deze eerst aanbieden aan de beheerder. Die bepaalt de prijs. Met 300 a 400 andere eigenaren van chalets en stacaravans komt ze in actie voor meer invloed en rechten. Maar hebben zij juridisch gezien een poot om op te staan?
Elles de Bruin bespreekt dit met Lucienne van der Geld, directeur van Netwerk Notarissen en Annemieke Zerdoun van de ANWB.
Omboekkosten
Corrie Peters boekt een vliegticket van United Airlines bij D-Reizen om in april 2020 haar zoon in de Verenigde Staten bezoeken. Omdat die reis wegens corona niet kon doorgaan, boekt zij, na betaling van omboekkosten, om naar een jaar later: april 2021. Als ook die vlucht niet doorgaat, eist ze haar geld terug: 808 euro. Maar drie weken later is D-Reizen failliet. Mevrouw Peters hoort van United dat zij het geld al hebben terugbetaald aan D-Reizen. Hoe krijg zij nu haar geld terug? MAX Ombudsman Jeanine Janssen zoekt het uit.
'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Paul Haenen stopt als Bert in 'Sesamstraat' na overlijden Wim T. Schippers
- 'Got Talent' neergesabeld in Nederland
- Madonna opent de 2026 Video Music Awards (VMAs) met haar eerste VMAs-optreden in 23 jaar
- Zapp-gezicht Wildebras openhartig over pestverleden
- Van Claudia de Breij tot Rob Kamphues: dit zijn de nieuwe kandidaten van 'De Slimste Mens'
Multimedia SPOTLIGHT
-
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO
Kijktip van de dag

Max wordt beroofd van al zijn bezittingen en kan nog net de stad Bartertown, die gerund wordt door Aunt Entity, bereiken. Hij sluit een deal met Entity en vecht namens haar in de Thunderdome, een kooi waarin gevechten op leven en dood worden gehouden. Entity belazert hem en gooit hem de woestijn in. Met de hulp van een groep kinderen, die hij bij een oase vindt, gaat Max terug naar Bartertown om met Entity af te rekenen.
'Mad Max Beyond Thunderdome', film uit 1985 met oa. Mel Gibson en Tina Turner, om 20.35 uur op Play Actie.



































