Vrijdag in 'Meldpunt': wees voorbereid op babbeltrucs aan de deur

Veertig procent van het MAX Opinie Panel heeft ermee te maken gehad: babbeltrucs. Oplichters die mensen op straat of bij de voordeur aanspreken met een geraffineerde smoes.
Hun doel: zoveel mogelijk geld of waardevolle spullen afhandig maken. De politie waarschuwt voor de nieuwste babbeltrucs in 'Meldpunt'.
Betty Wierda (63) krijgt aan de deur twee mannen die voor twintig euro de dakgoten van haar jaren 30 woning willen schoonmaken. Maar na inspectie van de goten en het dak, zeggen de mannen dat de nokvorsten loszitten en voor lekkage kunnen zorgen. Dit vastzetten kost 1.050 euro. Mevrouw Wierda moet direct beslissen. Ze voelt zich onder druk gezet en gaat akkoord. Het is een klassieke methode van oplichting, maar hoe kun je je daartegen wapenen? Elles de Bruin is aanwezig bij een weerbaarheidstraining. In de studio van 'Meldpunt' praat ze over de laatste trucs met Sybren van der Velden Walda, landelijk projectleider van de unit Woninginbraak-Heling-Senioren & Veiligheid bij de politie.
En verder: SVB kort gepensioneerde vanwege intensief mantelzorgen
Gepensioneerd verpleegkundige Lydi Goedee (80) zorgt al jaren voor Tom van der Koelen (67) die vanwege psychische problemen niet zelfstandig kan wonen. Meneer Van der Koelen woont bij haar in en via een persoonsgebonden budget krijgt mevrouw Goedee een vergoeding voor haar werk. Ze hebben geen relatie en daarom ontvangt mevrouw Goedee een alleenstaanden AOW. Maar als meneer ook AOW gerechtigd wordt, staat de Sociale Verzekeringsbank (SVB) op de stoep. Volgens de verstrekker van de AOW voeren meneer en mevrouw een gemeenschappelijke huishouding. En krijgen zij beiden onterecht een alleenstaanden AOW. De SVB vordert een bedrag van 1.859 euro terug. Mevrouw Goedee is het hier niet mee eens. Het feit dat zij al die tijd voor de heer Van der Koelen heeft gezorgd, betekent dat hij nooit een beroep heeft hoeven doen op alle voorzieningen voor begeleid wonen. Ze vindt dat ze wordt gestraft voor de zorg voor hem. MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over de kwestie.
'Meldpunt', vrijdag 26 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO blijft fors investeren in streaming om jongeren te bereiken
- Het verhaal achter de veelbesproken moordzaak van Amanda Knox in 'The Twisted Tale of Amanda Knox'
- Kijkcijfers: maandag 14 september 2026
- Nederland houdt deur naar Songfestival 2027 nog open
- Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
- Axel Daeseleire eet 20.000 calorieën, wordt een dikke zeemeermin en krijgt de spanking van zijn leven
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Meditation Island, gevreesde beeptest en valse noten in 'Bockie Gaat Naar School'
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
Multimedia SPOTLIGHT
-
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans
Kijktip van de dag

Terwijl de studenten nog moeten bekomen van het afscheid van Barbara, maakt de nieuwe kotmadam haar intrede al. Farzad overtuigt iedereen om een dag mee te vasten, Maxim toont zijn kwetsbare kant en de studenten krijgen hun punten.
'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.



































