Vrijdag in 'Meldpunt': Wat blijft en wat wordt weer het oude na corona?

Nu de besmettingscijfers blijven dalen en de ziekenhuizen leeglopen, rijst de vraag of alles weer zoals vroeger wordt, of dat 'het nieuwe normaal' deels blijft. Pakken we weer massaal het vliegtuig voor een vakantie in het buitenland?
Of recreëren we ook na corona vaker in eigen land. Stromen de winkelstraten weer vol of blijven we liever online kopen?
Shopbeleving
Op Schiphol staan groepjes blije mensen te wachten op vertrek. Zo mogen weer op vakantie. 'We gaan naar Ibiza', zegt een opgetogen mevrouw. 'Eindelijk!' Maar Winnie de Wit is helemaal niet blij. Zij woont in Assendelft, ten noorden van Schiphol en krijgt weer dagelijks de decibels van laag vliegende vliegtuigen om haar oren. Een dik jaar kon ze van stilte genieten en frisse lucht inademen, maar nu is ook de geur van kerosine terug.
Wordt het in de winkelstraten ook weer zoals voor corona? Of krijgen we een ander winkelaanbod? Betekent het missen van 'de shopbeleving' in coronatijd een kentering in de opmars van de webwinkels?
Elles de Bruin spreekt hierover gedragspsycholoog en columniste Chantal van der Leest en Kitty Koelemeijer, hoogleraar marketing aan Nyenrode Business Universiteit.
Refurbished mobiel
En verder in 'Meldpunt': welke kwaliteit mag u verwachten van een tweedehands telefoon? Annemarie van Helvoort koopt voor haar 12-jarige dochter Annick bij Telefoondiscounter een ‘refurbished’ mobiele telefoon. Deze is dan volledig gewist, schoongemaakt, nagekeken en zo nodig zijn kapotte onderdelen vervangen. Maar de telefoon die mevrouw Van Helvoort koopt, houdt er na een paar weken mee op. Ook na een 'reparatie' door Telefoondiscounter, die maar liefst zes weken duurt, blijkt de telefoon stuk. Moet zij de telefoon opnieuw voor reparatie aanbieden? Of mag zij haar geld terug verwachten. MAX Ombudsman Jeanine Janssen vertelt over garantierechten op tweedehands producten en waar u op moet letten bij keurmerken die staan vermeld op de website van een webshop.
'Meldpunt', vrijdag 4 juni om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT dreigt met boycot Eurovisiesongfestival : 'Kans klein dat we volgend jaar een artiest afvaardigen'
- Finale van ‘De Mol’ 2026: eindelijk valt het masker af
- Erben Wennemars neemt afscheid als schaatsanalist bij de NOS
- Loïc Van Impe & Sarah Renson presenteren nieuw njam!-programma 'Vanavond Bij Ons'
- Documentaire 'The Bus Driver: Britain's Cocaine King' op Discovery
- 'Ziggo Sport Finals': alle UEFA Europese clubfinales gratis te zien voor heel Nederland
- Vier nieuwe afleveringen 'Andere Tijden Sport' in aanloop naar het WK
- Milieustrijders dwingen overheid eigen wetten na te leven in 'De MOB Methode'
- 'Vroege Vogels' bezoekt de Slikken van De Heen
- '3 op Reis: De reis van je leven': wildkamperen in de Spaanse woestijn
Multimedia SPOTLIGHT
-
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.
'The Floor', om 20.30 uur op VTM.



































