Vrijdag in 'Meldpunt': Wat blijft en wat wordt weer het oude na corona?

donderdag 3 juni 2021

Nu de besmettingscijfers blijven dalen en de ziekenhuizen leeglopen, rijst de vraag of alles weer zoals vroeger wordt, of dat 'het nieuwe normaal' deels blijft. Pakken we weer massaal het vliegtuig voor een vakantie in het buitenland?

Of recreëren we ook na corona vaker in eigen land. Stromen de winkelstraten weer vol of blijven we liever online kopen?


Shopbeleving
Op Schiphol staan groepjes blije mensen te wachten op vertrek. Zo mogen weer op vakantie. 'We gaan naar Ibiza', zegt een opgetogen mevrouw. 'Eindelijk!' Maar Winnie de Wit is helemaal niet blij. Zij woont in Assendelft, ten noorden van Schiphol en krijgt weer dagelijks de decibels van laag vliegende vliegtuigen om haar oren. Een dik jaar kon ze van stilte genieten en frisse lucht inademen, maar nu is ook de geur van kerosine terug.
Wordt het in de winkelstraten ook weer zoals voor corona? Of krijgen we een ander winkelaanbod? Betekent het missen van 'de shopbeleving' in coronatijd een kentering in de opmars van de webwinkels?

Elles de Bruin spreekt hierover gedragspsycholoog en columniste Chantal van der Leest en Kitty Koelemeijer, hoogleraar marketing aan Nyenrode Business Universiteit.

Refurbished mobiel
En verder in 'Meldpunt': welke kwaliteit mag u verwachten van een tweedehands telefoon? Annemarie van Helvoort koopt voor haar 12-jarige dochter Annick bij Telefoondiscounter een ‘refurbished’ mobiele telefoon. Deze is dan volledig gewist, schoongemaakt, nagekeken en zo nodig zijn kapotte onderdelen vervangen. Maar de telefoon die mevrouw Van Helvoort koopt, houdt er na een paar weken mee op. Ook na een 'reparatie' door Telefoondiscounter, die maar liefst zes weken duurt, blijkt de telefoon stuk. Moet zij de telefoon opnieuw voor reparatie aanbieden? Of mag zij haar geld terug verwachten. MAX Ombudsman Jeanine Janssen vertelt over garantierechten op tweedehands producten en waar u op moet letten bij keurmerken die staan vermeld op de website van een webshop.

'Meldpunt', vrijdag 4 juni om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'FC De Kampioenen': Johny Voners

Pol baalt omdat hij een week moet gaan logeren bij zijn schoonmoeder. Van collega Juul krijgt hij de tip een depressie voor te wenden. Pol doet dit, maar raakt verstrikt in zijn eigen spel. Marc heeft een nieuwe hobby: filmen. Hij wil per se een filmpje maken voor 'Videodinges'.

'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:30
    Vive le vélo
    12:30
    De week van Bruzz
  • 11:00
    Radio 2 Top 30
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 12:15
    Wannabe's
  • 11:50
    Heel Mijn Hart
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:15
    Steenrijk, Straatarm
    13:05
    The Tourist
  • 05:20
    Geen uitzending
    13:20
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    14:30
    Geen uitzending
  • 11:55
    De douane in actie
    12:45
    Friends
  • 12:15
    The Rookie
    14:00
    NCIS
  • 12:15
    Storage Wars
    13:40
    Two and a Half Men
  • 12:00
    Property Brothers
    14:45
    The Block Australia
  • 12:00
    Snapped
    16:40
    World's Most Evil Killers
  • 12:24
    Trends Talk
    13:05
    CEO van mijn leven
  • 09:39
    De perfecte badkamer
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:05
    Op de Rooster
    12:30
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 11:30
    Beyond Paradise
    12:35
    The Hardacres
  • 11:35
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 12:20
    Sterren NL Top 25
    13:05
    NOS Tour de France 2026
  • 12:15
    Wat houdt ons tegen?
    12:40
    EO Metterdaad
  • 11:55
    Pippi op de vlucht
    13:20
    Studio Snugger