Vrijdag in 'Meldpunt': Wat blijft en wat wordt weer het oude na corona?

Nu de besmettingscijfers blijven dalen en de ziekenhuizen leeglopen, rijst de vraag of alles weer zoals vroeger wordt, of dat 'het nieuwe normaal' deels blijft. Pakken we weer massaal het vliegtuig voor een vakantie in het buitenland?
Of recreëren we ook na corona vaker in eigen land. Stromen de winkelstraten weer vol of blijven we liever online kopen?
Shopbeleving
Op Schiphol staan groepjes blije mensen te wachten op vertrek. Zo mogen weer op vakantie. 'We gaan naar Ibiza', zegt een opgetogen mevrouw. 'Eindelijk!' Maar Winnie de Wit is helemaal niet blij. Zij woont in Assendelft, ten noorden van Schiphol en krijgt weer dagelijks de decibels van laag vliegende vliegtuigen om haar oren. Een dik jaar kon ze van stilte genieten en frisse lucht inademen, maar nu is ook de geur van kerosine terug.
Wordt het in de winkelstraten ook weer zoals voor corona? Of krijgen we een ander winkelaanbod? Betekent het missen van 'de shopbeleving' in coronatijd een kentering in de opmars van de webwinkels?
Elles de Bruin spreekt hierover gedragspsycholoog en columniste Chantal van der Leest en Kitty Koelemeijer, hoogleraar marketing aan Nyenrode Business Universiteit.
Refurbished mobiel
En verder in 'Meldpunt': welke kwaliteit mag u verwachten van een tweedehands telefoon? Annemarie van Helvoort koopt voor haar 12-jarige dochter Annick bij Telefoondiscounter een ‘refurbished’ mobiele telefoon. Deze is dan volledig gewist, schoongemaakt, nagekeken en zo nodig zijn kapotte onderdelen vervangen. Maar de telefoon die mevrouw Van Helvoort koopt, houdt er na een paar weken mee op. Ook na een 'reparatie' door Telefoondiscounter, die maar liefst zes weken duurt, blijkt de telefoon stuk. Moet zij de telefoon opnieuw voor reparatie aanbieden? Of mag zij haar geld terug verwachten. MAX Ombudsman Jeanine Janssen vertelt over garantierechten op tweedehands producten en waar u op moet letten bij keurmerken die staan vermeld op de website van een webshop.
'Meldpunt', vrijdag 4 juni om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: maandag 1 juni 2026
- Belangrijke mededeling voor de 'Thuis'-fans!
- 'Tien Om Te Zien' gaat ‘back to the 90s’ met groots concert in de AFAS Dome
- De dag dat ik mijn vrouw verloor aan een depressie: nieuwe docuserie KRO-NCRV
- Zapp Zomerfeest keert terug met indrukwekkende line-up
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE'
Kijktip van de dag

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.
'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.



































