Vrijdag in 'Meldpunt': wachtlijsten door run op griepprik

donderdag 10 september 2020

Door de grote belangstelling voor de griepprik gaan tekorten ontstaan. Dat verwachten bedrijven die de griepprik verzorgen en nu al wachtlijsten hebben voor de vaccinatie tegen de griep. Maar een plaats op de wachtlijst biedt geen garantie op een griepprik, want op is op.

Hoe niet naast de griepprik te grijpen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 11 september om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Wijkverpleegkundige Willy Fidder van Zorggroep Noordwest Veluwe maakt haar dagelijkse ronde door Nunspeet. Cliënten die voorheen absoluut geen griepprik wilden of daarover twijfelden krijgen hem nu maar al te graag. Zowel voor Willy zelf als de ouderen die zij verzorgt is het van groot belang om de griepprik te krijgen. Willy wil met name haar cliënten beschermen. Want als griepsymptomen zich voordoen, zoals keelpijn, koorts, niezen en hoesten, zijn die niet te onderscheiden van corona en dreigt quarantaine. Maar als naast alle ouderen ook bedrijven, onderwijzers en zorgpersoneel massaal de griepprik gaan halen, kunnen tekorten optreden. En door het lange productieproces van een griepvaccin kan er niet bijgemaakt worden. In de studio reageert huisarts Ted van Essen, voorzitter van de Nederlandse Influenza Stichting.

Buurthuizen in de problemen
Verder in 'Meldpunt': buurthuizen en wijkcentra raken in de problemen door lagere inkomsten vanwege de coronamaatregelen. Bij wijkvereniging De Gravin - Dubbeldam komen jaarlijks vele duizenden bezoekers biljarten, kaarten, dansen of kegelen.  Door de coronacrisis heeft de wijkvereniging een tijd stilgelegen, maar sinds kort worden weer mondjesmaat activiteiten verzorgd. Omdat er veel minder ouderen naar binnen mogen, zijn ook de opbrengsten fors lager. Het wijkcentrum vraagt de verhuurder om een lagere huur, maar die gaat niet zonder voorwaarden akkoord.

Meer wijkcentra en buurthuizen dreigen om te vallen door coronamaatregelen, vertelt Thijs van Mierlo van LSA, de landelijke vereniging van bewonersgroepen.

Bank eist digitale identificatie
Ook in 'Meldpunt': klanten van internetbank Knab moeten een speciale app op hun telefoon installeren om zich voor de bank te identificeren. Werken ze hier niet aan mee, dan kan de bankrekening worden geblokkeerd. Dat terwijl ze vaak al jarenlang klant zijn van Knab. In deze tijd van phishing werken ouderen en minder digitaal vaardige klanten niet graag mee aan dit verzoek.

Waarom moeten klanten zich opnieuw identificeren? Mag Knab klanten dwingen dit via een app te doen? Ook als ze niet mobiel willen bankieren? En mag Knab zomaar de rekening blokkeren? MAX Ombudsman Rogier de Haan geeft antwoord op deze vragen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 september om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?

'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 05:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:10
    Geen uitzending
    05:50
    Kabouter Plop
  • 03:00
    Geen uitzending
    07:15
    Random Breath Test
  • 01:45
    Geen uitzending
    22:55
    Van Helsing
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:50
    24
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:45
    Geen uitzending
    00:55
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:30
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    Big Sky
  • 04:21
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:27
    Ver Gevorderd
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:00
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:20
    Winterse Kost
  • 04:25
    The Suspicions of Mr Whicher
    01:35
    Darby and Joan
  • 05:15
    Bob's Burgers
  • 04:20
    NOS Journaal
    01:10
    NOS Journaal Laat
  • 01:35
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 03:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:35
    Eva