Vrijdag in 'Meldpunt': wachtlijsten door run op griepprik

donderdag 10 september 2020

Door de grote belangstelling voor de griepprik gaan tekorten ontstaan. Dat verwachten bedrijven die de griepprik verzorgen en nu al wachtlijsten hebben voor de vaccinatie tegen de griep. Maar een plaats op de wachtlijst biedt geen garantie op een griepprik, want op is op.

Hoe niet naast de griepprik te grijpen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 11 september om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Wijkverpleegkundige Willy Fidder van Zorggroep Noordwest Veluwe maakt haar dagelijkse ronde door Nunspeet. Cliënten die voorheen absoluut geen griepprik wilden of daarover twijfelden krijgen hem nu maar al te graag. Zowel voor Willy zelf als de ouderen die zij verzorgt is het van groot belang om de griepprik te krijgen. Willy wil met name haar cliënten beschermen. Want als griepsymptomen zich voordoen, zoals keelpijn, koorts, niezen en hoesten, zijn die niet te onderscheiden van corona en dreigt quarantaine. Maar als naast alle ouderen ook bedrijven, onderwijzers en zorgpersoneel massaal de griepprik gaan halen, kunnen tekorten optreden. En door het lange productieproces van een griepvaccin kan er niet bijgemaakt worden. In de studio reageert huisarts Ted van Essen, voorzitter van de Nederlandse Influenza Stichting.

Buurthuizen in de problemen
Verder in 'Meldpunt': buurthuizen en wijkcentra raken in de problemen door lagere inkomsten vanwege de coronamaatregelen. Bij wijkvereniging De Gravin - Dubbeldam komen jaarlijks vele duizenden bezoekers biljarten, kaarten, dansen of kegelen.  Door de coronacrisis heeft de wijkvereniging een tijd stilgelegen, maar sinds kort worden weer mondjesmaat activiteiten verzorgd. Omdat er veel minder ouderen naar binnen mogen, zijn ook de opbrengsten fors lager. Het wijkcentrum vraagt de verhuurder om een lagere huur, maar die gaat niet zonder voorwaarden akkoord.

Meer wijkcentra en buurthuizen dreigen om te vallen door coronamaatregelen, vertelt Thijs van Mierlo van LSA, de landelijke vereniging van bewonersgroepen.

Bank eist digitale identificatie
Ook in 'Meldpunt': klanten van internetbank Knab moeten een speciale app op hun telefoon installeren om zich voor de bank te identificeren. Werken ze hier niet aan mee, dan kan de bankrekening worden geblokkeerd. Dat terwijl ze vaak al jarenlang klant zijn van Knab. In deze tijd van phishing werken ouderen en minder digitaal vaardige klanten niet graag mee aan dit verzoek.

Waarom moeten klanten zich opnieuw identificeren? Mag Knab klanten dwingen dit via een app te doen? Ook als ze niet mobiel willen bankieren? En mag Knab zomaar de rekening blokkeren? MAX Ombudsman Rogier de Haan geeft antwoord op deze vragen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 september om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Is't gelukt?' met Sven de Leijer

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.

'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:05
    Sporza: Formule 1
    23:25
    Sporza: rally
  • 22:50
    Beyond Utopia
    00:40
    Het weer
  • 22:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:10
    Alloo bij de Wegpolitie
    00:20
    Datenight
  • 22:50
    Smeris
    00:55
    Border Security: Australië
  • 22:20
    Die Hard 2
    00:35
    9-1-1
  • 22:30
    Highlander
    00:45
    Caught on Dashcam
  • 23:10
    ER
    01:00
    Suits
  • 22:50
    Benidorm
    23:55
    Zomerrust
  • 22:55
    The Grand Tour
    00:10
    Zondag Matchdag
  • 23:10
    The Rookie
    00:10
    Doc
  • 22:25
    The Hateful Eight
    01:45
    Police Academy 6: City Under Siege
  • 23:10
    Blind Gekocht NL
    01:05
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 22:30
    Hailey Dean Mystery: Dating Is Murder
    00:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 23:08
    Alle Zaken op een Rijtje
    23:27
    City Reports
  • 23:12
    De perfecte badkamer
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Open Vuur
    23:35
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 22:55
    Happy Valley
    23:55
    Ripper Street
  • 22:55
    The Resident
    23:50
    NCIS
  • 23:05
    NOS Journaal Laat
    23:20
    De Bauers, een nieuwe fase
  • 22:40
    NPO Doc: De man met de glimlach
    23:40
    Podium Klassiek Masterclass
  • 22:30
    Kabul
    23:30
    De mosterd van Meus