Vrijdag in 'Meldpunt': wachtlijsten door run op griepprik

donderdag 10 september 2020

Door de grote belangstelling voor de griepprik gaan tekorten ontstaan. Dat verwachten bedrijven die de griepprik verzorgen en nu al wachtlijsten hebben voor de vaccinatie tegen de griep. Maar een plaats op de wachtlijst biedt geen garantie op een griepprik, want op is op.

Hoe niet naast de griepprik te grijpen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 11 september om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Wijkverpleegkundige Willy Fidder van Zorggroep Noordwest Veluwe maakt haar dagelijkse ronde door Nunspeet. Cliënten die voorheen absoluut geen griepprik wilden of daarover twijfelden krijgen hem nu maar al te graag. Zowel voor Willy zelf als de ouderen die zij verzorgt is het van groot belang om de griepprik te krijgen. Willy wil met name haar cliënten beschermen. Want als griepsymptomen zich voordoen, zoals keelpijn, koorts, niezen en hoesten, zijn die niet te onderscheiden van corona en dreigt quarantaine. Maar als naast alle ouderen ook bedrijven, onderwijzers en zorgpersoneel massaal de griepprik gaan halen, kunnen tekorten optreden. En door het lange productieproces van een griepvaccin kan er niet bijgemaakt worden. In de studio reageert huisarts Ted van Essen, voorzitter van de Nederlandse Influenza Stichting.

Buurthuizen in de problemen
Verder in 'Meldpunt': buurthuizen en wijkcentra raken in de problemen door lagere inkomsten vanwege de coronamaatregelen. Bij wijkvereniging De Gravin - Dubbeldam komen jaarlijks vele duizenden bezoekers biljarten, kaarten, dansen of kegelen.  Door de coronacrisis heeft de wijkvereniging een tijd stilgelegen, maar sinds kort worden weer mondjesmaat activiteiten verzorgd. Omdat er veel minder ouderen naar binnen mogen, zijn ook de opbrengsten fors lager. Het wijkcentrum vraagt de verhuurder om een lagere huur, maar die gaat niet zonder voorwaarden akkoord.

Meer wijkcentra en buurthuizen dreigen om te vallen door coronamaatregelen, vertelt Thijs van Mierlo van LSA, de landelijke vereniging van bewonersgroepen.

Bank eist digitale identificatie
Ook in 'Meldpunt': klanten van internetbank Knab moeten een speciale app op hun telefoon installeren om zich voor de bank te identificeren. Werken ze hier niet aan mee, dan kan de bankrekening worden geblokkeerd. Dat terwijl ze vaak al jarenlang klant zijn van Knab. In deze tijd van phishing werken ouderen en minder digitaal vaardige klanten niet graag mee aan dit verzoek.

Waarom moeten klanten zich opnieuw identificeren? Mag Knab klanten dwingen dit via een app te doen? Ook als ze niet mobiel willen bankieren? En mag Knab zomaar de rekening blokkeren? MAX Ombudsman Rogier de Haan geeft antwoord op deze vragen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 september om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 13:20
    Zig & Sharko
    07:00
    Kaatje zingt
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 10:40
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:35
    Parks and Recreation
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 12:00
    Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 12:35
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 12:50
    C.S.I. New York
    06:40
    New Amsterdam
  • 12:40
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:35
    Blue Bloods
  • 11:40
    The Heiress of Christmas
    11:45
    Snowkissed
  • 13:00
    Interview With a Killer
    12:15
    Butchers of the Bayou
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:12
    Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 12:45
    Het feestmenu van ..
    07:35
    Veldvers
  • 13:10
    Murdoch Mysteries
    06:55
    Ghosts
  • 13:05
    Storage Wars
    12:00
    First Dates Australia
  • 13:20
    Ongehoord Nieuws
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 13:20
    Stand van Nederland: Generatie Next
    10:45
    NPO Cultuur
  • 13:10
    Het Sinterklaasjournaal
    12:55
    Kindertijd