Vrijdag in 'Meldpunt': voorrang bij vaccinatie kankerpatiënt geweigerd

donderdag 22 april 2021

Kankerpatiënten die verzwakt zijn vanwege hun ziekte en de chemo vragen tevergeefs om voorrang bij vaccinaties tegen corona. Artsen en GGD werken hier niet aan mee. Een harde boodschap voor patiënten waarvan de levensverwachting soms nog maar kort is.

Zij willen de tijd die ze nog hebben doorbrengen met dierbaren. Dit is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 23 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Martine Trommel (67) heeft uitgezaaide borstkanker en wacht met smart op haar vaccinatie. Ze behoort niet tot de door de Gezondheidsraad opgestelde uitzonderingcategorieën die met voorrang gevaccineerd worden, zoals patiënten met obesitas en mensen met het syndroom van Down. Mevrouw Trommel mijdt drukte omdat ze door haar chemokuur extra kwetsbaar is voor besmetting met het coronavirus. Ze probeert van haar artsen een brief te krijgen om sneller gevaccineerd te kunnen worden. Die wordt niet afgegeven. En als ze belt met de GGD hoort ze dat ze moet afwachten.

De Nederlandse Federatie van Kankerpatiënten (NFK) pleit voor vaccinatie van alle kankerpatiënten voor eind april. Al maanden probeert de federatie honderdduizend kankerpatiënten versneld gevaccineerd te krijgen. ‘Ons geduld is op’, zegt Irene Dingemans van de NFK. Over het vaccinatiebeleid praat Elles de Bruin met Jaap Donker, GGD directeur Publieke Gezondheid en huisarts Toosje Valkenburg.

Pas op waardeoverdracht pensioen!
En verder in 'Meldpunt': de risico’s van een waardeoverdracht van het ene naar het andere pensioenfonds. Wie is gewisseld van baan heeft soms bij meerdere pensioenfondsen een oudedagsvoorziening opgebouwd. Wie opgebouwd pensioen van het ene naar het naar fonds wil overdragen, loopt risico’s. De inmiddels overleden echtgenoten van Manja Benavente en Liduien Robeers lazen niet de kleine lettertjes waardoor hun nabestaanden geen recht op hun pensioen hebben.

In 'Meldpunt' MAX Ombudsman Rogier de Haan over de vraag of een waardeoverdracht van pensioen verstandig is, wanneer het wel en niet mag en waar u goed op moet letten bij pensioenoverdracht.

'Meldpunt', vrijdag 23 april om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.

'Justice For All', om 22.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Man bijt hond
    20:10
    Joker+ en Lotto
  • 19:20
    De ideale wereld
    20:00
    Terzake
  • 19:45
    Karrewiet
    19:55
    Zo Cool!
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:35
    Guardians of the Galaxy
  • 19:35
    The Big Bang Theory
    20:35
    An Officer and a Gentleman
  • 19:40
    All New Traffic Cops
    20:35
    The Last Full Measure
  • 19:10
    Will Trent
    20:50
    Red Light
  • 19:25
    David
    19:55
    Are You Being Served?
  • 19:05
    Huizenjagers
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 19:45
    FBI
    20:35
    The Fallout
  • 19:35
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:48
    Tooldokter
    19:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 19:30
    Vietnjam, met Quyên
    19:55
    Wordt aangekondigd
  • 19:05
    Hope Street
    20:00
    Beyond Paradise
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:55
    Per Seconde Wijzer
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Meiden die rijden