Vrijdag in 'Meldpunt': voorrang bij vaccinatie kankerpatiënt geweigerd

donderdag 22 april 2021

Kankerpatiënten die verzwakt zijn vanwege hun ziekte en de chemo vragen tevergeefs om voorrang bij vaccinaties tegen corona. Artsen en GGD werken hier niet aan mee. Een harde boodschap voor patiënten waarvan de levensverwachting soms nog maar kort is.

Zij willen de tijd die ze nog hebben doorbrengen met dierbaren. Dit is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 23 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Martine Trommel (67) heeft uitgezaaide borstkanker en wacht met smart op haar vaccinatie. Ze behoort niet tot de door de Gezondheidsraad opgestelde uitzonderingcategorieën die met voorrang gevaccineerd worden, zoals patiënten met obesitas en mensen met het syndroom van Down. Mevrouw Trommel mijdt drukte omdat ze door haar chemokuur extra kwetsbaar is voor besmetting met het coronavirus. Ze probeert van haar artsen een brief te krijgen om sneller gevaccineerd te kunnen worden. Die wordt niet afgegeven. En als ze belt met de GGD hoort ze dat ze moet afwachten.

De Nederlandse Federatie van Kankerpatiënten (NFK) pleit voor vaccinatie van alle kankerpatiënten voor eind april. Al maanden probeert de federatie honderdduizend kankerpatiënten versneld gevaccineerd te krijgen. ‘Ons geduld is op’, zegt Irene Dingemans van de NFK. Over het vaccinatiebeleid praat Elles de Bruin met Jaap Donker, GGD directeur Publieke Gezondheid en huisarts Toosje Valkenburg.

Pas op waardeoverdracht pensioen!
En verder in 'Meldpunt': de risico’s van een waardeoverdracht van het ene naar het andere pensioenfonds. Wie is gewisseld van baan heeft soms bij meerdere pensioenfondsen een oudedagsvoorziening opgebouwd. Wie opgebouwd pensioen van het ene naar het naar fonds wil overdragen, loopt risico’s. De inmiddels overleden echtgenoten van Manja Benavente en Liduien Robeers lazen niet de kleine lettertjes waardoor hun nabestaanden geen recht op hun pensioen hebben.

In 'Meldpunt' MAX Ombudsman Rogier de Haan over de vraag of een waardeoverdracht van pensioen verstandig is, wanneer het wel en niet mag en waar u goed op moet letten bij pensioenoverdracht.

'Meldpunt', vrijdag 23 april om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Na meer dan tien jaar is 'So You Think You Can Dance' terug. Ambitieuze dansers uit Vlaanderen en Nederland zetten alles op alles om de jury te overtuigen. Ze worden opgevangen door Wendy Van Dijk en Laura Tesoro, maar al snel is het tijd voor hun grote moment. Met een eigen choreografie tonen ze hun talent in hun favoriete dansstijl. De jury, met Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares, kijkt scherp toe. Wie maakt indruk en wie moet zijn droom meteen opbergen?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 22:55
    2012
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:10
    Million Dollar Baby
    01:35
    American Horror Story: NYC
  • 00:35
    Mee met de Flikken
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:00
    De Tafel van de Week
    03:25
    Geen uitzending
  • 00:05
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 00:45
    MacGyver
    02:30
    Geen uitzending
  • 00:35
    Kinderen kopen een huis
    02:25
    Geen uitzending
  • 00:15
    The Model Murders
    01:45
    C.S.I. New York
  • 00:38
    Trends Talk
    01:18
    Herhalingslus
  • 00:52
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:45
    De Chalet aan zee
    01:30
    Becoming Meewis
  • 00:55
    Murdoch Mysteries
    01:45
    Midsomer Murders
  • 00:50
    Below Deck Down Under
    01:35
    NCIS
  • 00:35
    Wie is de Mol?
    01:45
    MolTalk
  • 00:35
    Generations
    01:30
    De Nachtzoen
  • 00:25
    First Dates
    03:20
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal