Vrijdag in 'Meldpunt': voorrang bij vaccinatie kankerpatiënt geweigerd

donderdag 22 april 2021

Kankerpatiënten die verzwakt zijn vanwege hun ziekte en de chemo vragen tevergeefs om voorrang bij vaccinaties tegen corona. Artsen en GGD werken hier niet aan mee. Een harde boodschap voor patiënten waarvan de levensverwachting soms nog maar kort is.

Zij willen de tijd die ze nog hebben doorbrengen met dierbaren. Dit is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 23 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Martine Trommel (67) heeft uitgezaaide borstkanker en wacht met smart op haar vaccinatie. Ze behoort niet tot de door de Gezondheidsraad opgestelde uitzonderingcategorieën die met voorrang gevaccineerd worden, zoals patiënten met obesitas en mensen met het syndroom van Down. Mevrouw Trommel mijdt drukte omdat ze door haar chemokuur extra kwetsbaar is voor besmetting met het coronavirus. Ze probeert van haar artsen een brief te krijgen om sneller gevaccineerd te kunnen worden. Die wordt niet afgegeven. En als ze belt met de GGD hoort ze dat ze moet afwachten.

De Nederlandse Federatie van Kankerpatiënten (NFK) pleit voor vaccinatie van alle kankerpatiënten voor eind april. Al maanden probeert de federatie honderdduizend kankerpatiënten versneld gevaccineerd te krijgen. ‘Ons geduld is op’, zegt Irene Dingemans van de NFK. Over het vaccinatiebeleid praat Elles de Bruin met Jaap Donker, GGD directeur Publieke Gezondheid en huisarts Toosje Valkenburg.

Pas op waardeoverdracht pensioen!
En verder in 'Meldpunt': de risico’s van een waardeoverdracht van het ene naar het andere pensioenfonds. Wie is gewisseld van baan heeft soms bij meerdere pensioenfondsen een oudedagsvoorziening opgebouwd. Wie opgebouwd pensioen van het ene naar het naar fonds wil overdragen, loopt risico’s. De inmiddels overleden echtgenoten van Manja Benavente en Liduien Robeers lazen niet de kleine lettertjes waardoor hun nabestaanden geen recht op hun pensioen hebben.

In 'Meldpunt' MAX Ombudsman Rogier de Haan over de vraag of een waardeoverdracht van pensioen verstandig is, wanneer het wel en niet mag en waar u goed op moet letten bij pensioenoverdracht.

'Meldpunt', vrijdag 23 april om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:59
    Monty & Co
    06:00
    Tik Tak
  • 09:55
    Geen uitzending
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 10:00
    Dream Home Australië
    01:00
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:45
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 09:55
    SkyMed
    01:15
    Fire Country
  • 09:50
    Fear Factor USA.
    01:30
    Bar Rescue
  • 09:10
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 09:55
    Monster in the Shadows
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:49
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 09:35
    De Eregast
    01:10
    Winterse Kost
  • 09:55
    Murdoch Mysteries
    01:35
    DCI Banks
  • 09:15
    NCIS
    01:35
    First Dates Australia
  • 10:00
    NOS Journaal
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 09:50
    Nieuwsuur
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 10:00
    Maan en ik
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben