Vrijdag in 'Meldpunt': verpleeghuis houdt adem in voor Britse coronavariant

donderdag 14 januari 2021

Verpleeghuis Oranjehoeck in Bergschenhoek ligt midden in het gebied waar een uitbraak is van de zo gevreesde, zeer besmettelijke, Britse coronavariant. Hoe gaat het verpleeghuis hier mee om en wat doet dit met het personeel?

De druk op verpleeghuizen is door corona onverminderd hoog. Hoewel het vaccineren van het verzorgend personeel is begonnen, is de werkdruk nog altijd groot en slaat, mede door het hoge ziekteverzuim, de vermoeidheid onder het personeel toe. Zo ook in verpleeghuis Oranjehoeck in Bergschenhoek, waar 'Meldpunt' sinds de uitbraak van corona voor de derde keer op bezoek gaat. Oranjehoeck werd zwaar getroffen tijdens de eerste coronagolf; 26 bewoners kwamen te overlijden en een groot deel van het personeel werd ziek. En nu zijn in Bergschenhoeck ook nog eens tientallen mensen besmet geraakt met de Britse variant van het virus. Hoe slaat Oranjehoeck zich door deze crisis? Teamleider Nico Huijts vertelt over de nieuwe dreinging en over de vaccinaties van bewoners en personeel.


In de studio is te gast Conny Helder van ActiZ, de koepelorganisatie van verpleeghuizen. En dokter Ted van Essen beantwoordt vragen over de vaccins die zijn goedgekeurd.

Woningtekort
Verder in 'Meldpunt' twee reportages over het aanhoudende gebrek aan seniorenwoningen. Het gaat om niet al te grote, gelijkvloerse, betaalbare, koop- en huurwoningen in de buurt van voorzieningen. Mede doordat ouderen niet (kunnen) doorstromen naar dit soort woningen zit de huizenmarkt op slot. Door het gebrek aan aanbod zijn woningen voor jonge gezinnen vaak onbetaalbaar.

'Meldpunt' bezoekt het 'lege nest' van Henk en Teatske van Veen in Leeuwarden. Nu hun kinderen uit huis zijn, is hun woning te groot geworden. Maar een kleiner alternatief pakt bijna altijd duurder uit. Misschien is vakantiepark Slenck & Horst in Harderwijk iets voor hen? Sinds november vorig jaar mogen deze vakantiehuisjes permanent bewoond worden. Hierdoor is een hechte groep van ouderen ontstaan.

Hoogleraar woningmarkt Peter Boelhouwer en Cees van Boven van Woonzorg Nederland reageren op de reportages. Volgens Boelhouwer komt een 'tsunami van ouderen' op ons af. Wat is er nodig om meer seniorenwoningen te realiseren? Wordt het geen tijd voor een verplichte norm voor gemeentes, zodat ook de, voor projectontwikkelaars financieel minder aantrekkelijke, ouderenwoningen toch gebouwd worden?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 januari om 19.15 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.

'De Box', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    01:00
    Journaallus
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    08:00
    Winterbeelden
  • 12:31
    Hallo Kroket
    05:20
    Geen uitzending
  • 12:25
    Sara
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:45
    Geen uitzending
    23:05
    Te bepalen
  • 11:50
    Geen uitzending
    23:20
    Te bepalen
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:40
    Mee met de Flikken
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:20
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 12:20
    Huizenjagers
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 12:15
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 12:00
    Borderforce USA: The Bridges
    01:45
    MacGyver
  • 12:15
    Chateau Meiland
    01:40
    Wordt aangekondigd
  • 12:10
    Aurora Teagarden Mysteries: A Game of Cat and Mouse
    02:10
    C.S.I. New York
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:21
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 12:10
    Wordt aangekondigd
    01:35
    Becoming Meewis
  • 11:50
    The Madame Blanc Mysteries
    01:45
    Midsomer Murders
  • 12:15
    Scrubs
    01:00
    Below Deck Down Under
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    01:50
    MolTalk
  • 12:30
    Andere Tijden Kort
    01:30
    De Nachtzoen
  • 12:35
    Maya de Bij
    01:20
    First Dates