Vrijdag in 'Meldpunt': verpleeghuis houdt adem in voor Britse coronavariant

donderdag 14 januari 2021

Verpleeghuis Oranjehoeck in Bergschenhoek ligt midden in het gebied waar een uitbraak is van de zo gevreesde, zeer besmettelijke, Britse coronavariant. Hoe gaat het verpleeghuis hier mee om en wat doet dit met het personeel?

De druk op verpleeghuizen is door corona onverminderd hoog. Hoewel het vaccineren van het verzorgend personeel is begonnen, is de werkdruk nog altijd groot en slaat, mede door het hoge ziekteverzuim, de vermoeidheid onder het personeel toe. Zo ook in verpleeghuis Oranjehoeck in Bergschenhoek, waar 'Meldpunt' sinds de uitbraak van corona voor de derde keer op bezoek gaat. Oranjehoeck werd zwaar getroffen tijdens de eerste coronagolf; 26 bewoners kwamen te overlijden en een groot deel van het personeel werd ziek. En nu zijn in Bergschenhoeck ook nog eens tientallen mensen besmet geraakt met de Britse variant van het virus. Hoe slaat Oranjehoeck zich door deze crisis? Teamleider Nico Huijts vertelt over de nieuwe dreinging en over de vaccinaties van bewoners en personeel.


In de studio is te gast Conny Helder van ActiZ, de koepelorganisatie van verpleeghuizen. En dokter Ted van Essen beantwoordt vragen over de vaccins die zijn goedgekeurd.

Woningtekort
Verder in 'Meldpunt' twee reportages over het aanhoudende gebrek aan seniorenwoningen. Het gaat om niet al te grote, gelijkvloerse, betaalbare, koop- en huurwoningen in de buurt van voorzieningen. Mede doordat ouderen niet (kunnen) doorstromen naar dit soort woningen zit de huizenmarkt op slot. Door het gebrek aan aanbod zijn woningen voor jonge gezinnen vaak onbetaalbaar.

'Meldpunt' bezoekt het 'lege nest' van Henk en Teatske van Veen in Leeuwarden. Nu hun kinderen uit huis zijn, is hun woning te groot geworden. Maar een kleiner alternatief pakt bijna altijd duurder uit. Misschien is vakantiepark Slenck & Horst in Harderwijk iets voor hen? Sinds november vorig jaar mogen deze vakantiehuisjes permanent bewoond worden. Hierdoor is een hechte groep van ouderen ontstaan.

Hoogleraar woningmarkt Peter Boelhouwer en Cees van Boven van Woonzorg Nederland reageren op de reportages. Volgens Boelhouwer komt een 'tsunami van ouderen' op ons af. Wat is er nodig om meer seniorenwoningen te realiseren? Wordt het geen tijd voor een verplichte norm voor gemeentes, zodat ook de, voor projectontwikkelaars financieel minder aantrekkelijke, ouderenwoningen toch gebouwd worden?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 januari om 19.15 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Op de grote rommelmarkt van het Zand in Brugge vormt Jacques een team met actrice Liesa Naert, in haar geboortestad. Axel krijgt acteur Manou Kersting aan zijn zijde voor een speurtocht met een Nederlandse tongval en een Antwerps accent.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:00
    Witse
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:25
    The Office
    17:45
    Pano
  • 17:30
    GameKeepers
    17:55
    Karrewiet
  • 17:10
    Huis Gemaakt
    18:25
    Florentina
  • 17:15
    De Pfaffs
    17:45
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 17:20
    9-1-1
    18:10
    The Goldbergs
  • 17:10
    Police Interceptors
    20:00
    Premier League Darts
  • 16:55
    Suits
    17:40
    ER
  • 17:15
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 17:15
    Huizenjagers
    18:10
    Brieven aan Samson
  • 17:10
    Sullivan's Crossing
  • 17:20
    Two and a Half Men
    17:50
    3rd Rock From the Sun
  • 16:55
    Love Island UK
    17:55
    A Place in the Sun
  • 16:55
    The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard
    18:35
    Fear Thy Neighbour
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:25
    Zo doe je het!
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    KLAAR IN 20 minuten
    17:55
    Steffi's healthy pleasures
  • 17:10
    Death in Paradise
    19:15
    Hope Street
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: Natural Born Rebels
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:25
    Silverpoint
    17:50
    Glow