Vrijdag in 'Meldpunt': verpleeghuis houdt adem in voor Britse coronavariant

donderdag 14 januari 2021

Verpleeghuis Oranjehoeck in Bergschenhoek ligt midden in het gebied waar een uitbraak is van de zo gevreesde, zeer besmettelijke, Britse coronavariant. Hoe gaat het verpleeghuis hier mee om en wat doet dit met het personeel?

De druk op verpleeghuizen is door corona onverminderd hoog. Hoewel het vaccineren van het verzorgend personeel is begonnen, is de werkdruk nog altijd groot en slaat, mede door het hoge ziekteverzuim, de vermoeidheid onder het personeel toe. Zo ook in verpleeghuis Oranjehoeck in Bergschenhoek, waar 'Meldpunt' sinds de uitbraak van corona voor de derde keer op bezoek gaat. Oranjehoeck werd zwaar getroffen tijdens de eerste coronagolf; 26 bewoners kwamen te overlijden en een groot deel van het personeel werd ziek. En nu zijn in Bergschenhoeck ook nog eens tientallen mensen besmet geraakt met de Britse variant van het virus. Hoe slaat Oranjehoeck zich door deze crisis? Teamleider Nico Huijts vertelt over de nieuwe dreinging en over de vaccinaties van bewoners en personeel.


In de studio is te gast Conny Helder van ActiZ, de koepelorganisatie van verpleeghuizen. En dokter Ted van Essen beantwoordt vragen over de vaccins die zijn goedgekeurd.

Woningtekort
Verder in 'Meldpunt' twee reportages over het aanhoudende gebrek aan seniorenwoningen. Het gaat om niet al te grote, gelijkvloerse, betaalbare, koop- en huurwoningen in de buurt van voorzieningen. Mede doordat ouderen niet (kunnen) doorstromen naar dit soort woningen zit de huizenmarkt op slot. Door het gebrek aan aanbod zijn woningen voor jonge gezinnen vaak onbetaalbaar.

'Meldpunt' bezoekt het 'lege nest' van Henk en Teatske van Veen in Leeuwarden. Nu hun kinderen uit huis zijn, is hun woning te groot geworden. Maar een kleiner alternatief pakt bijna altijd duurder uit. Misschien is vakantiepark Slenck & Horst in Harderwijk iets voor hen? Sinds november vorig jaar mogen deze vakantiehuisjes permanent bewoond worden. Hierdoor is een hechte groep van ouderen ontstaan.

Hoogleraar woningmarkt Peter Boelhouwer en Cees van Boven van Woonzorg Nederland reageren op de reportages. Volgens Boelhouwer komt een 'tsunami van ouderen' op ons af. Wat is er nodig om meer seniorenwoningen te realiseren? Wordt het geen tijd voor een verplichte norm voor gemeentes, zodat ook de, voor projectontwikkelaars financieel minder aantrekkelijke, ouderenwoningen toch gebouwd worden?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 januari om 19.15 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

Cynthia vliegt vol enthousiasme naar New York met vriendin Nora Gharib, terwijl hoofdstewardess Katrien een vlucht naar Lourdes begeleidt met veel rolstoelgebruikers. Axelle vliegt intussen mee naar Barcelona, waar een koppel hun zestigjarig huwelijk viert.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:35
    VRT NWS laat
    08:10
    Kapot gaan
  • 22:15
    Dogs of war
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    07:00
    Sam & Julia
  • 21:45
    Erfgenaam Gezocht
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 20:35
    UEFA Champions League
    02:45
    Geen uitzending
  • 20:35
    Fool's Gold
  • 20:35
    The Siege
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:40
    Yellowjackets
    09:30
    Geen uitzending
  • 22:25
    Baywatch
    06:00
    Joe
  • 22:10
    Nonkels
    13:00
    De Tafel van Gert
  • 22:30
    Friends
    07:40
    New Girl
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    11:55
    See
  • 22:25
    Huizenjagers
    12:50
    Body Shockers
  • 22:25
    Cold Case
    12:05
    Murder: Fight for the Truth
  • 22:34
    Car Upd8te
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:35
    Mijn tuin
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 22:35
    Toasted on wheels!
    12:35
    Toasted!
  • 22:10
    Foyle's War
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    12:45
    Storage Wars
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    13:00
    NOS Journaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 22:35
    Vier handen op één buik
    13:00
    Saïd & Anna