Vrijdag in 'Meldpunt': Vastlopen door opmars digitalisering

donderdag 9 juni 2022

Steeds meer Nederlanders staan met de rug tegen de digitale muur. Overheden, instanties en bedrijven eisen in toenemende mate ingewikkelde digitale handelingen van hun klanten.

Zeker een kwart van het MAX Opiniepanel, waarvoor computerkennis is vereist, voelt zich niet digitaal vaardig. Kunnen apps en websites niet een stuk eenvoudiger? Het antwoord hierop is vrijdag te zien in de laatste aflevering van 'Meldpunt' in dit voorjaarsseizoen.


Spoor bijster
De tachtiger Dirk Kroos is zeker geen digibeet te noemen. Hij beschikt over een smartphone, tablet en laptop. En toch loopt hij geregeld vast als hij online zaken wil regelen. Onlangs ontving hij een mail om zijn ov-chipkaart te verlengen. Maar als hem wordt gevraagd zijn kaart de koppelen aan zijn account raakt hij het spoor bijster. Ook het uploaden van een kopie van zijn identiteitsbewijs lukt niet.

En zo gaat het bij veel Nederlanders mis bij uiteenlopende digitale zaken. Van MAX Opiniepanelleden die niet digitaal vaardig zijn, heeft 65 procent moeite zijn weg te vinden op websites, kan 48 procent geen QR-codes scannen en heeft 40 procent moeite met inloggen. Vooral het onthouden en continu verversen van wachtwoorden is een probleem.
Elles de Bruin bespreekt de toenemende problemen met digitalisering met Wiep Hamstra, specialist webcommunicatie en met Saskia Hamminga van SeniorWeb, een landelijke vereniging die naar eigen zeggen de digitale wereld begrijpelijk wilt maken.

Verder in 'Meldpunt': jarenlang dubbel verzekerd
Manola en Monico Sint Jago uit Amsterdam sluiten in 1994 hun verzekeringen af via een assurantietussenpersoon. Maar wanneer mevrouw onlangs schade wil claimen blijkt er iets vreemds aan de hand. Het stel betaalt al 28 jaar voor twee inboedelverzekeringen op hetzelfde adres. En dat is onzinnig en duurder dan nodig, zo vertelt de adviseur. Wie is verantwoordelijk voor deze gemaakte fout? En hebben zij recht op teruggave van premie? MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze kwestie en zoekt contact met zowel de assurantietussenpersoon als de verzekeraar.

'Meldpunt', vrijdag 10 juni om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Andermans Zaken' (VRT 1)

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.

'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:15
    Uki
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:15
    Maya de Bij
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    The Goldbergs
    01:20
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:10
    De Tafel van Gert
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:40
    This Is Us
  • 09:10
    3rd Rock From the Sun
    02:10
    Geen uitzending
  • 08:40
    Het Blok
    02:20
    Geen uitzending
  • 08:40
    Fear Thy Roommate
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:12
    Diy on wheels
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:15
    Wordt aangekondigd
    02:00
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 08:45
    Midsomer Murders
    02:50
    Father Brown
  • 08:45
    Grey's Anatomy
  • 09:15
    Goedemorgen Nederland
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:10
    PAW Patrol
    02:15
    De geur van succes