Vrijdag in 'Meldpunt': Vastlopen door opmars digitalisering

donderdag 9 juni 2022

Steeds meer Nederlanders staan met de rug tegen de digitale muur. Overheden, instanties en bedrijven eisen in toenemende mate ingewikkelde digitale handelingen van hun klanten.

Zeker een kwart van het MAX Opiniepanel, waarvoor computerkennis is vereist, voelt zich niet digitaal vaardig. Kunnen apps en websites niet een stuk eenvoudiger? Het antwoord hierop is vrijdag te zien in de laatste aflevering van 'Meldpunt' in dit voorjaarsseizoen.


Spoor bijster
De tachtiger Dirk Kroos is zeker geen digibeet te noemen. Hij beschikt over een smartphone, tablet en laptop. En toch loopt hij geregeld vast als hij online zaken wil regelen. Onlangs ontving hij een mail om zijn ov-chipkaart te verlengen. Maar als hem wordt gevraagd zijn kaart de koppelen aan zijn account raakt hij het spoor bijster. Ook het uploaden van een kopie van zijn identiteitsbewijs lukt niet.

En zo gaat het bij veel Nederlanders mis bij uiteenlopende digitale zaken. Van MAX Opiniepanelleden die niet digitaal vaardig zijn, heeft 65 procent moeite zijn weg te vinden op websites, kan 48 procent geen QR-codes scannen en heeft 40 procent moeite met inloggen. Vooral het onthouden en continu verversen van wachtwoorden is een probleem.
Elles de Bruin bespreekt de toenemende problemen met digitalisering met Wiep Hamstra, specialist webcommunicatie en met Saskia Hamminga van SeniorWeb, een landelijke vereniging die naar eigen zeggen de digitale wereld begrijpelijk wilt maken.

Verder in 'Meldpunt': jarenlang dubbel verzekerd
Manola en Monico Sint Jago uit Amsterdam sluiten in 1994 hun verzekeringen af via een assurantietussenpersoon. Maar wanneer mevrouw onlangs schade wil claimen blijkt er iets vreemds aan de hand. Het stel betaalt al 28 jaar voor twee inboedelverzekeringen op hetzelfde adres. En dat is onzinnig en duurder dan nodig, zo vertelt de adviseur. Wie is verantwoordelijk voor deze gemaakte fout? En hebben zij recht op teruggave van premie? MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze kwestie en zoekt contact met zowel de assurantietussenpersoon als de verzekeraar.

'Meldpunt', vrijdag 10 juni om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Dina en Andy geven een gezellig nieuwjaarsfeest voor bekende gasten, waarbij ze tussen de gangen en cadeautjes door verschillende 'Ze zeggen dats' onderzoeken. Hoe effectief zijn de valstrikken van Kevin uit 'Home Alone' om boeven buiten te houden? Eten we op nieuwjaarsdag evenveel calorieën als een renner tijdens een etappe in de Tour de France?

'Ze Zeggen Dat: Gelukkig Nieuwjaar!', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Live live live: de strafste optredens
    01:00
    Thuis
  • 00:55
    Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live at the Royal Arena Copenhagen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    The Masked Singer Christmas Concert
    01:15
    NYPD Blue
  • 00:30
    Mission: Impossible
    02:25
    Geen uitzending
  • 00:50
    S.W.A.T.
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    05:05
    A Royal Christmas Ball
  • 00:50
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 01:10
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:00
    New Amsterdam
    01:05
    FBI
  • 01:10
    The Simpsons
    01:25
    Customer Wars
  • 00:15
    Leah's Perfect Gift
  • 00:50
    My Life is Murder
    02:05
    Play kerst haardvuur 2025
  • 00:28
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:11
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:00
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:35
    Beyond Paradise
    01:40
    Call the Midwife
  • 01:10
    Robyn Hood
    02:40
    Hudson & Rex
  • 00:20
    Top 2000 a gogo
    01:00
    NOS Journaal
  • 00:20
    Back to the 60's, 70's and 80's
  • 01:05
    Toppers in Concert 2025
    01:05
    Muziekfeest van het Jaar 2025