Vrijdag in 'Meldpunt': Vastlopen door opmars digitalisering

donderdag 9 juni 2022

Steeds meer Nederlanders staan met de rug tegen de digitale muur. Overheden, instanties en bedrijven eisen in toenemende mate ingewikkelde digitale handelingen van hun klanten.

Zeker een kwart van het MAX Opiniepanel, waarvoor computerkennis is vereist, voelt zich niet digitaal vaardig. Kunnen apps en websites niet een stuk eenvoudiger? Het antwoord hierop is vrijdag te zien in de laatste aflevering van 'Meldpunt' in dit voorjaarsseizoen.


Spoor bijster
De tachtiger Dirk Kroos is zeker geen digibeet te noemen. Hij beschikt over een smartphone, tablet en laptop. En toch loopt hij geregeld vast als hij online zaken wil regelen. Onlangs ontving hij een mail om zijn ov-chipkaart te verlengen. Maar als hem wordt gevraagd zijn kaart de koppelen aan zijn account raakt hij het spoor bijster. Ook het uploaden van een kopie van zijn identiteitsbewijs lukt niet.

En zo gaat het bij veel Nederlanders mis bij uiteenlopende digitale zaken. Van MAX Opiniepanelleden die niet digitaal vaardig zijn, heeft 65 procent moeite zijn weg te vinden op websites, kan 48 procent geen QR-codes scannen en heeft 40 procent moeite met inloggen. Vooral het onthouden en continu verversen van wachtwoorden is een probleem.
Elles de Bruin bespreekt de toenemende problemen met digitalisering met Wiep Hamstra, specialist webcommunicatie en met Saskia Hamminga van SeniorWeb, een landelijke vereniging die naar eigen zeggen de digitale wereld begrijpelijk wilt maken.

Verder in 'Meldpunt': jarenlang dubbel verzekerd
Manola en Monico Sint Jago uit Amsterdam sluiten in 1994 hun verzekeringen af via een assurantietussenpersoon. Maar wanneer mevrouw onlangs schade wil claimen blijkt er iets vreemds aan de hand. Het stel betaalt al 28 jaar voor twee inboedelverzekeringen op hetzelfde adres. En dat is onzinnig en duurder dan nodig, zo vertelt de adviseur. Wie is verantwoordelijk voor deze gemaakte fout? En hebben zij recht op teruggave van premie? MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze kwestie en zoekt contact met zowel de assurantietussenpersoon als de verzekeraar.

'Meldpunt', vrijdag 10 juni om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

CIA-agenten FDR en Tuck zijn onafscheidelijke partners en de beste vrienden. Tot ze allebei vallen voor de charmes van dezelfde vrouw: Lauren. Wat begint als een onschuldig verleidingsspelletje, verandert al gauw in een meedogenloze oorlog. De twee spionnen gooien al hun vaardigheden en technologische snufjes in de strijd om hun doelwit te verleiden en de ander buitenspel te zetten.

'This Means War', film uit 2012 met oa. Reese Witherspoon, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het weer (middag)
    20:25
    Thuis
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer (middag)
  • 20:00
    Sporza: EK Handbal Vrouwen Kwalificatie 2026
    22:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Huis Gemaakt
  • 19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:35
    Braveheart
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    This Means War
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    20:35
    Snakes on a Plane
  • 20:00
    The Irrational
    20:50
    Yellowjackets
  • 19:55
    Are You Being Served?
    20:35
    Lang Leve
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 19:40
    FBI
    20:35
    Little Women
  • 19:40
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Mark of a Serial Killer
  • 20:23
    CEO van mijn leven
    20:47
    Car Upd8te
  • 20:07
    Diy on wheels
    20:55
    Mar10
  • 20:20
    Winters Grillen
    20:40
    Winterse Kost
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Father Brown
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Hudson & Rex
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Ik Vertrek
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    NPO Doc: Knokke in Cadzand
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Meiden die rijden