Vrijdag in 'Meldpunt': Vastlopen door opmars digitalisering

donderdag 9 juni 2022

Steeds meer Nederlanders staan met de rug tegen de digitale muur. Overheden, instanties en bedrijven eisen in toenemende mate ingewikkelde digitale handelingen van hun klanten.

Zeker een kwart van het MAX Opiniepanel, waarvoor computerkennis is vereist, voelt zich niet digitaal vaardig. Kunnen apps en websites niet een stuk eenvoudiger? Het antwoord hierop is vrijdag te zien in de laatste aflevering van 'Meldpunt' in dit voorjaarsseizoen.


Spoor bijster
De tachtiger Dirk Kroos is zeker geen digibeet te noemen. Hij beschikt over een smartphone, tablet en laptop. En toch loopt hij geregeld vast als hij online zaken wil regelen. Onlangs ontving hij een mail om zijn ov-chipkaart te verlengen. Maar als hem wordt gevraagd zijn kaart de koppelen aan zijn account raakt hij het spoor bijster. Ook het uploaden van een kopie van zijn identiteitsbewijs lukt niet.

En zo gaat het bij veel Nederlanders mis bij uiteenlopende digitale zaken. Van MAX Opiniepanelleden die niet digitaal vaardig zijn, heeft 65 procent moeite zijn weg te vinden op websites, kan 48 procent geen QR-codes scannen en heeft 40 procent moeite met inloggen. Vooral het onthouden en continu verversen van wachtwoorden is een probleem.
Elles de Bruin bespreekt de toenemende problemen met digitalisering met Wiep Hamstra, specialist webcommunicatie en met Saskia Hamminga van SeniorWeb, een landelijke vereniging die naar eigen zeggen de digitale wereld begrijpelijk wilt maken.

Verder in 'Meldpunt': jarenlang dubbel verzekerd
Manola en Monico Sint Jago uit Amsterdam sluiten in 1994 hun verzekeringen af via een assurantietussenpersoon. Maar wanneer mevrouw onlangs schade wil claimen blijkt er iets vreemds aan de hand. Het stel betaalt al 28 jaar voor twee inboedelverzekeringen op hetzelfde adres. En dat is onzinnig en duurder dan nodig, zo vertelt de adviseur. Wie is verantwoordelijk voor deze gemaakte fout? En hebben zij recht op teruggave van premie? MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze kwestie en zoekt contact met zowel de assurantietussenpersoon als de verzekeraar.

'Meldpunt', vrijdag 10 juni om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:20
    VRT NWS laat
  • 18:30
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 22:30
    VRT NWS Journaal
    22:45
    Geen uitzending
  • 21:45
    Medisch Centrum West
    22:40
    Marktkramers
  • 22:05
    Smeris
    00:05
    Overtreders
  • 22:35
    9-1-1
    01:25
    Geen uitzending
  • 22:30
    La grande vadrouille
    00:45
    Ozark Law
  • 22:15
    ER
    00:45
    Suits
  • 21:35
    Tien Om Te Zien
    22:50
    Coppers
  • 22:25
    Topdokters van Morgen
    23:30
    Kamp Jeroom
  • 22:15
    Elsbeth
    00:10
    Brilliant Minds
  • 20:35
    Superman II
    23:00
    Transformers
  • 21:50
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:25
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 21:45
    Swipe Left or Death
    00:00
    Garage Sale Mystery: Murder by Text
  • 22:13
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 22:29
    Kan ik het ook?
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 22:25
    Meat Timon
    23:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 21:55
    Silent Witness
    00:20
    The Puzzle Lady
  • 21:55
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:30
    Grey's Anatomy
  • 22:20
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    01:15
    NOS WK Avond
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    NPO Doc: Louis
  • 22:25
    Tropenjaren
    23:00
    Holy Sh!t