Vrijdag in 'Meldpunt': vaste bewoners recreatiepark moeten vertrekken

donderdag 3 oktober 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

De vaste bewoners van recreatieparken Primo en Secundo in Drenthe zitten met hun handen in het haar. Hoewel ze al jarenlang eigenaar zijn van hun huisjes én de grond eronder, wil de gemeente hen nu laten vertrekken om de recreatieve bestemming van het park te behouden.

Dit terwijl de rijksoverheid juist plannen heeft om vakantieparken geschikt te maken voor permanente bewoning. Wat moeten deze bewoners nu doen?


Maria en Jaap Jongeneel staan sinds 2004 ingeschreven bij de gemeente Coevorden op hun adres op vakantiepark Primo. Ze verkochten toen hun huis om samen oud te worden op het park. Meneer Jongeneel is ziek en zijn vrouw zorgt voor hem, maar nu wil de gemeente permanente bewoning tegenhouden. Volgens mevrouw Jongeneel kwam er regelmatig een opsporingsambtenaar naar het park om te controleren wie er permanent woonde. 'Hij verstopte zich zelfs in de bosjes. Ik voel me bespied', zegt ze. Het stel zit klem: vertrekken is voor hen geen optie, ze kunnen geen nieuwe hypotheek krijgen door hun leeftijd en huren is veel te duur.

Waarom handhaven gemeenten zo streng op permanente bewoning van vakantiewoningen, terwijl er een wetsvoorstel is om vakantieparken om te zetten in woonwijken? Elles de Bruin praat in de studio van 'Meldpunt' met Rico Wanschers van de Belangenvereniging Vrij Wonen en Geert Dijks, directeur van HISWA-RECRON, de belangenvereniging voor onder andere vakantieparken.

En verder: bewoners verpleeghuis radeloos om schrappen restaurant.
In woonzorgcentrum Molenschot, dat onderdeel is van zorggroep Silverein, is het restaurant vervangen door automaten. Bewoners die aan het eind van de dag iets willen eten, moeten dit zelf uit de automaat halen en betalen via een QR-code. Silverein is in september met deze proef van zes weken gestart, maar de bewoners zijn nog steeds boos. Niet alleen omdat er geen goede maaltijden meer zijn, maar ook omdat het restaurant een belangrijke sociale plek was. Elles de Bruin praat hierover met Timon Dijkman, directeur van Silverein.

'Meldpunt', vrijdag 4 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.

'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Winterbeelden
    11:15
    De inzichten van...
  • 08:00
    Winterbeelden
    16:40
    Rebirth
  • 10:55
    Kaatjes Kameraadjes
    11:05
    Ridder Muis
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:55
    Benidorm Bastards
  • 10:30
    Geen uitzending
    12:10
    Selling Super Houses
  • 09:20
    Geen uitzending
    11:50
    The Couple Next Door
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch Hawaii
  • 08:15
    Geen uitzending
    15:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 10:50
    De Dagschotel
    11:05
    Comfort Food
  • 10:55
    FBI
    12:35
    C.S.I. New York
  • 10:15
    Borderforce USA: The Bridges
    11:10
    Geen uitzending
  • 10:00
    The Block Australia
    12:15
    Peppe's Sicilië
  • 09:50
    Aurora Teagarden Mysteries: A Game of Cat and Mouse
    11:25
    Mark of a Serial Killer
  • 11:02
    CEO van mijn leven
    11:29
    De CFO podcast
  • 10:52
    Het appartement
    12:00
    De Vlaamse Top 10
  • 11:00
    Guillaume's Paris
  • 10:55
    The Madame Blanc Mysteries
    11:50
    McDonald and Dodds
  • 11:00
    NCIS: Los Angeles
    15:35
    Bad Times at the El Royale
  • 11:00
    Ivo op zondag
    12:00
    NOS Journaal
  • 10:00
    Eucharistieviering
    11:05
    Nederland zingt op zondag
  • 10:55
    Grizzy en de Lemmingen
    11:05
    Coop Troop