Vrijdag in 'Meldpunt': vaste bewoners recreatiepark moeten vertrekken

donderdag 3 oktober 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

De vaste bewoners van recreatieparken Primo en Secundo in Drenthe zitten met hun handen in het haar. Hoewel ze al jarenlang eigenaar zijn van hun huisjes én de grond eronder, wil de gemeente hen nu laten vertrekken om de recreatieve bestemming van het park te behouden.

Dit terwijl de rijksoverheid juist plannen heeft om vakantieparken geschikt te maken voor permanente bewoning. Wat moeten deze bewoners nu doen?


Maria en Jaap Jongeneel staan sinds 2004 ingeschreven bij de gemeente Coevorden op hun adres op vakantiepark Primo. Ze verkochten toen hun huis om samen oud te worden op het park. Meneer Jongeneel is ziek en zijn vrouw zorgt voor hem, maar nu wil de gemeente permanente bewoning tegenhouden. Volgens mevrouw Jongeneel kwam er regelmatig een opsporingsambtenaar naar het park om te controleren wie er permanent woonde. 'Hij verstopte zich zelfs in de bosjes. Ik voel me bespied', zegt ze. Het stel zit klem: vertrekken is voor hen geen optie, ze kunnen geen nieuwe hypotheek krijgen door hun leeftijd en huren is veel te duur.

Waarom handhaven gemeenten zo streng op permanente bewoning van vakantiewoningen, terwijl er een wetsvoorstel is om vakantieparken om te zetten in woonwijken? Elles de Bruin praat in de studio van 'Meldpunt' met Rico Wanschers van de Belangenvereniging Vrij Wonen en Geert Dijks, directeur van HISWA-RECRON, de belangenvereniging voor onder andere vakantieparken.

En verder: bewoners verpleeghuis radeloos om schrappen restaurant.
In woonzorgcentrum Molenschot, dat onderdeel is van zorggroep Silverein, is het restaurant vervangen door automaten. Bewoners die aan het eind van de dag iets willen eten, moeten dit zelf uit de automaat halen en betalen via een QR-code. Silverein is in september met deze proef van zes weken gestart, maar de bewoners zijn nog steeds boos. Niet alleen omdat er geen goede maaltijden meer zijn, maar ook omdat het restaurant een belangrijke sociale plek was. Elles de Bruin praat hierover met Timon Dijkman, directeur van Silverein.

'Meldpunt', vrijdag 4 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 11 april 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:20
    Plop & de Peppers
  • 02:50
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:00
    Geen uitzending
    11:25
    The Irrational
  • 00:35
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    9-1-1
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:15
    De kunstenaar
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:35
    SkyMed
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:40
    The First 48
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:45
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    Shades of Blue
  • 02:21
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:34
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 05:35
    The Change
    02:00
    Inspector George Gently
  • 05:15
    Below Deck Down Under
    02:15
    Cougar Town
  • 03:45
    NOS Journaal Laat
    02:30
    NOS Journaal
  • 01:15
    Nieuwsuur
    08:05
    Vroege Vogels
  • 04:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:05
    Timmy tijd