Vrijdag in 'Meldpunt': Van het gas af, of toch nog even niet?

donderdag 30 januari 2020

Wie een CV-ketel op gas heeft die aan vervanging toe is, staat voor de vraag: kies ik nog een keertje voor gas of schakel ik nu over op een alternatief? Zoals een warmtepomp of infraroodverwarming.

Een schoner milieu willen we allemaal, maar moet u daarvoor tienduizenden euro’s investeren? Vragen en antwoorden in 'Meldpunt' op vrijdag 31 januari om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Harm Bosch (75) woont in een tweeondereenkapwoning uit de jaren dertig, die volgens hem moeilijk te isoleren is. Zijn woning is ook niet geschikt voor zonnepanelen. Met zijn gasketel van acht jaar oud blijft hij zitten waar hij zit. 'Dat we van het gas af moeten wordt ons opgedrongen, vooral door de linkse hoek', zegt Bosch.

Rik en Milda Mooi zijn vijftigers en wonen een paar kilometer verderop, ook in een jaren dertig huis. Zij zijn juist voorlopers in verduurzaming. Hun dak is bedekt met zonnepanelen en de warmte in huis komt van een luchtwarmtepomp. Dat maakt hun huis energieneutraal. Na vijftien jaar zijn hun investeringen terugverdiend en besparen zij maandelijks 200 euro. Kan dit in ieder huis? Is dit een grote verbouwing waard?

In de studio reageren Hans André de la Porte van de Vereniging Eigen Huis en Wigger Verschoor van ThuisBaas, die vanuit de stichting Urgenda huizen energieneutraal willen maken.

CBR
En MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in een CBR-probleem. Bestuurders die vanwege het gebrek aan keuringsartsen, dankzij een coulanceregeling een jaar langer mogen rijden met hun verlopen rijbewijs, hebben een probleem. Zij mogen hiermee niet in het buitenland rijden. In de grensstreken is dat een fikse beperking, maar ook voor mensen die een vakantie hebben geboekt. Commentaar komt van Manon Vanderkaa van ouderenbond KBO-PCOB.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 31 januari om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    Chateau Planckaert
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:55
    Huis Gemaakt
    05:15
    Geen uitzending
  • 23:05
    De Bogaartjes
    02:00
    Geen uitzending
  • 23:10
    Mayans M.C.
    01:10
    Geen uitzending
  • 22:15
    Columbo
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:20
    ER
    08:50
    Geen uitzending
  • 23:30
    Nonkel Jef
    06:00
    Joe
  • 23:05
    The Real Housewives of Antwerp
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 23:15
    Fuller House
    02:35
    Geen uitzending
  • 23:15
    Blood & Treasure
    02:05
    Geen uitzending
  • 23:00
    Million Dollar Listing Los Angeles
    02:25
    Geen uitzending
  • 22:50
    The Spencer Sisters
    02:15
    Geen uitzending
  • 23:24
    Trends Doc
    02:00
    Herhalingslus
  • 23:16
    De ambachter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:15
    Vanavond bij ons
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 22:00
    Foyle's War
  • 23:20
    Below Deck
    02:00
    American Housewife
  • 23:20
    NOS Journaal Laat
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:05
    Groen van Prinsterer - orthodox activist
    01:45
    Nieuwsuur
  • 23:25
    The Nevermets
    02:30
    Eva