Vrijdag in 'Meldpunt': Van het gas af, of toch nog even niet?

donderdag 30 januari 2020

Wie een CV-ketel op gas heeft die aan vervanging toe is, staat voor de vraag: kies ik nog een keertje voor gas of schakel ik nu over op een alternatief? Zoals een warmtepomp of infraroodverwarming.

Een schoner milieu willen we allemaal, maar moet u daarvoor tienduizenden euro’s investeren? Vragen en antwoorden in 'Meldpunt' op vrijdag 31 januari om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Harm Bosch (75) woont in een tweeondereenkapwoning uit de jaren dertig, die volgens hem moeilijk te isoleren is. Zijn woning is ook niet geschikt voor zonnepanelen. Met zijn gasketel van acht jaar oud blijft hij zitten waar hij zit. 'Dat we van het gas af moeten wordt ons opgedrongen, vooral door de linkse hoek', zegt Bosch.

Rik en Milda Mooi zijn vijftigers en wonen een paar kilometer verderop, ook in een jaren dertig huis. Zij zijn juist voorlopers in verduurzaming. Hun dak is bedekt met zonnepanelen en de warmte in huis komt van een luchtwarmtepomp. Dat maakt hun huis energieneutraal. Na vijftien jaar zijn hun investeringen terugverdiend en besparen zij maandelijks 200 euro. Kan dit in ieder huis? Is dit een grote verbouwing waard?

In de studio reageren Hans André de la Porte van de Vereniging Eigen Huis en Wigger Verschoor van ThuisBaas, die vanuit de stichting Urgenda huizen energieneutraal willen maken.

CBR
En MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in een CBR-probleem. Bestuurders die vanwege het gebrek aan keuringsartsen, dankzij een coulanceregeling een jaar langer mogen rijden met hun verlopen rijbewijs, hebben een probleem. Zij mogen hiermee niet in het buitenland rijden. In de grensstreken is dat een fikse beperking, maar ook voor mensen die een vakantie hebben geboekt. Commentaar komt van Manon Vanderkaa van ouderenbond KBO-PCOB.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 31 januari om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:05
    Rich Kids Go Skint
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:05
    This Is Us
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:30
    UFO Cowboys
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:25
    911 Crisis Center
  • 01:30
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 04:05
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:05
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:40
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:10
    Peppe's Toscane
  • 03:40
    Queens of Mystery
    02:55
    Father Brown
  • 03:30
    Grey's Anatomy
  • 03:05
    NOS Journaal
    01:40
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:35
    Eva
    02:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal