Vrijdag in 'Meldpunt': Valgevaar door trapliften aan muurzijde van de trap

donderdag 21 april 2022

Ongeveer tachtig procent van de trapliften wordt aan de verkeerde kant van de trap gemonteerd. Als de lift aan de muurkant is geplaatst blijft er vaak te weinig loopruimte over voor de gewone trapgebruiker.

Helemaal als ook de leuning is verwijderd is er een te groot risico om te vallen. Expertisecentrum Regelgeving Bouw spreekt een hard oordeel uit in 'Meldpunt'.


Valrisico
Co Dooms (75) uit de gemeente Berkelland loopt moeilijk door uitgezaaide kanker. Hij krijgt van zijn gemeente via de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) een traplift in zijn woning. Maar omdat die aan de muurzijde wordt geplaatst blijft er maar 40 centimeter loopruimte over op het smalle deel van de trap. Hij is bang dat zijn vrouw zal vallen.

Wil Emden (75) en zijn vrouw Helena (74) uit Rotterdam laten ook een traplift installeren. Mevrouw Emden komt door diverse fysieke problemen de trap bijna niet meer op of af. Ook hier wordt de trap aan de muurkant geplaatst en is er voor meneer Emden op het smalle deel van de trap nauwelijks loopruimte over. Het stel protesteert bij de gemeente maar die zegt dat hun klacht ongegrond is. Afgelopen december gaat het mis. Meneer Emden gaat onderuit op de trap en scheurt bij zijn val beide bovenbeenspieren. Hij wordt geopereerd, belandt met beide benen in het gips en moet maanden revalideren.

'Meldpunt' laat Nico Scholten van Expertisecentrum Regelgeving Bouw beide situaties bekijken. Hoe kan het dat een gemeente die moet toezien op bouweisen zelf trapliften laat plaatsen die tot gevaarlijke situaties leiden?

Elles de Bruin gaat langs bij trapliftinstallateur Otolift en praat in de studio door met Nico Scholten.

Strenge regels kwijtschelding lokale belastingen voor huishoudens met laag inkomen
Verder in 'Meldpunt': Corry Duursma (74) moet rondkomen van AOW en een klein pensioen. Ze krijgt daarom jarenlang kwijtschelding van lokale lasten zoals de gemeentelijke belasting en waterschapsbelasting. Maar ineens stoppen beiden instanties hiermee. Vanwege de dagwaarde van de auto en een klein nabestaandenpensioen.

Ook Ria van de Velden (79) verliest haar recht op kwijtschelding. De gemeente peilt haar banksaldo als net haar AOW en toeslagen zijn gestort. Volgens de gemeente heeft mevrouw te veel vermogen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze meldingen. Volgens studiogast Arjan Vliegenthart, directeur van budgetorganisatie Nibud, zijn de normen te streng.

'Meldpunt', vrijdag 22 april om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Billie heeft een gitaar gekregen voor zijn verjaardag en heeft een bandje opgericht met Saartje. Boma werpt zich op als manager. Billie en Saartje moeten van school een BV interviewen, en Billie heeft Jan Leyers uitgenodigd. Boma vindt dit een goede gelegenheid om professioneel advies te vragen. De dames zijn in alle staten door het nakende bezoek. Carmens frituur heeft niet genoeg meer te doen. Er moet dringend naar nieuwe klanten worden gezocht.

'FC De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    16:30
    De zomer van Lucien
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:20
    NYPD Blue
    16:25
    Sara
  • 15:05
    Achter gesloten deuren
    16:00
    My Kitchen Rules New Zealand
  • 15:10
    American Reunion
    17:10
    9-1-1
  • 15:25
    All New Traffic Cops
    16:20
    Cheers
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 15:20
    Joe
    15:50
    Geen uitzending
  • 15:40
    Oogappels
    16:50
    Lang Leve de Liefde
  • 13:50
    A Man Called Otto
    16:00
    This Is Us
  • 15:40
    Pawn Stars
    16:40
    Two and a Half Men
  • 15:15
    Property Brothers
    16:15
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 15:30
    Two Sisters: Missing, Murdered, Betrayed
    18:30
    Murdered at First Sight
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:40
    De perfecte badkamer
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:40
    Lekker Messy - Weekmenu
    16:35
    Toasted!
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:15
    Burn Notice
    16:05
    American Housewife
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 15:35
    Op de planken
    15:45
    Nu te Zien!
  • 15:25
    Help, mijn ouders zijn gekrompen
    16:50
    Brugklas marathon