Vrijdag in 'Meldpunt': uitgeputte zorg houdt adem in

donderdag 25 november 2021

Oververmoeid ziekenhuispersoneel doet wat het kan om zoveel mogelijk coronapatiënten te helpen. Maar als de corona-opnames blijven oplopen, komt code zwart dichterbij. Gevolg is ook dat veel andere patiënten het nakijken hebben. Het stuwmeer aan uitgestelde behandelingen vult zich verder.

Ook in de verpleeghuizen nemen de besmettingen en de spanningen verder toe. Het is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.


Valerie van de Vlier (42) heeft een progressieve nierziekte en moet een transplantatie ondergaan. Er is een donornier beschikbaar, maar er is geen capaciteit in het ziekenhuis om deze operatie uit te voeren. Terwijl ze wacht, moet ze dagelijks dialyseren. Door de medicijnen die ze slikt, werkt een coronavaccin niet bij haar. Gevolg is dat haar gezin al maanden in isolement leeft. Valerie zit er compleet doorheen.

Roel Botter (74) wacht al een jaar op een knieoperatie. Zijn vrouw Kootje kreeg vorig jaar last van haar been. De huisarts kan haar door corona niet ontvangen in de huisartsenpraktijk. Op een e-consult wordt een verkeerde diagnose gesteld. Als gevolg daarvan wordt aderverkalking in haar been te laat herkend. Vlak na amputatie van haar been overlijdt Kootje.

Ook in de verpleeghuizen loopt de coronadruk flink op. 'Meldpunt' gaat langs bij woonzorgcentrum De Vloet in Oisterwijk, waar meerdere bewoners in quarantaine zitten en één op de vijf medewerkers ziek is. Op de werkvloer zijn felle discussies gaande tussen wel- en niet-gevaccineerde medewerkers.

Elles de Bruin spreekt met Dianda Veldman van Patiëntenfederatie Nederland over de uitgestelde zorg en met Conny Helder van zorgkoepel ActiZ over de oplopende coronabesmettingen in de verpleeghuizen.

Verder in 'Meldpunt'
De curator van het failliete EnergieFlex is kritisch op toezichthouder ACM en de Consumentenbond. Curator Willem Jan van Andel maakt ruim twee jaar na het faillissement van EnergieFlex de balans op. Volgens hem faalde toezichthouder ACM en had de Consumentenbond kritischer moeten zijn op EnergieFlex. Extra pikant is dat deze faillissementsafwikkeling valt in een periode waarin opnieuw drie energieleveranciers failliet gaan: Welkom Energie, Allure Energie en Enstroga. Welke lessen vallen hieruit te trekken en hoe voorkom je dat je als consument slachtoffer wordt? Edwin van Houten, directeur Consumenten bij toezichthouder ACM en MAX Ombudsman Jeanine Janssen geven tekst en uitleg.

'Meldpunt', vrijdag 26 november om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sarafian' (VTM)

Barbara Sarafian verwelkomt opnieuw zeven studenten op haar kot in Gent. Wat begint met een onwennige kennismaking, eindigt laat op café. 's Ochtends ontdekt Barbara bovendien een achtste kotgenoot.

'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:05
    90 minutes
    02:05
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:30
    Chicago P.D.
    01:30
    NYPD Blue
  • 00:10
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    01:05
    Geen uitzending
  • 23:00
    G.I. Joe: Retaliation
    01:05
    S.W.A.T.
  • 00:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 00:15
    Suits
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:45
    Binnenstebuiten
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:05
    De Tafel van Gert
    01:25
    Zeg Eens Euh
  • 00:35
    Modern Family
    01:45
    Superman & Lois
  • 00:40
    Most Outrageous Crimes
    01:45
    Pawn Stars
  • 00:30
    MasterChef UK
    01:10
    A Place in the Sun
  • 00:40
    Cold Case
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:36
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:49
    De perfecte badkamer
    01:07
    Roger
  • 00:50
    Vanavond bij ons
    01:20
    Lekker Messy
  • 00:20
    Blue Lights
    01:10
    Harry Wild
  • 00:15
    Burn Notice
    01:45
    Below Deck Sailing Yacht
  • 01:00
    Pauw & De Wit
    01:50
    EenVandaag
  • 00:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:25
    De Grannies van Amsterdam
    01:30
    NPO Doc: Tammie zoekt een vriendje