Vrijdag in 'Meldpunt': uitgeputte zorg houdt adem in

donderdag 25 november 2021

Oververmoeid ziekenhuispersoneel doet wat het kan om zoveel mogelijk coronapatiënten te helpen. Maar als de corona-opnames blijven oplopen, komt code zwart dichterbij. Gevolg is ook dat veel andere patiënten het nakijken hebben. Het stuwmeer aan uitgestelde behandelingen vult zich verder.

Ook in de verpleeghuizen nemen de besmettingen en de spanningen verder toe. Het is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.


Valerie van de Vlier (42) heeft een progressieve nierziekte en moet een transplantatie ondergaan. Er is een donornier beschikbaar, maar er is geen capaciteit in het ziekenhuis om deze operatie uit te voeren. Terwijl ze wacht, moet ze dagelijks dialyseren. Door de medicijnen die ze slikt, werkt een coronavaccin niet bij haar. Gevolg is dat haar gezin al maanden in isolement leeft. Valerie zit er compleet doorheen.

Roel Botter (74) wacht al een jaar op een knieoperatie. Zijn vrouw Kootje kreeg vorig jaar last van haar been. De huisarts kan haar door corona niet ontvangen in de huisartsenpraktijk. Op een e-consult wordt een verkeerde diagnose gesteld. Als gevolg daarvan wordt aderverkalking in haar been te laat herkend. Vlak na amputatie van haar been overlijdt Kootje.

Ook in de verpleeghuizen loopt de coronadruk flink op. 'Meldpunt' gaat langs bij woonzorgcentrum De Vloet in Oisterwijk, waar meerdere bewoners in quarantaine zitten en één op de vijf medewerkers ziek is. Op de werkvloer zijn felle discussies gaande tussen wel- en niet-gevaccineerde medewerkers.

Elles de Bruin spreekt met Dianda Veldman van Patiëntenfederatie Nederland over de uitgestelde zorg en met Conny Helder van zorgkoepel ActiZ over de oplopende coronabesmettingen in de verpleeghuizen.

Verder in 'Meldpunt'
De curator van het failliete EnergieFlex is kritisch op toezichthouder ACM en de Consumentenbond. Curator Willem Jan van Andel maakt ruim twee jaar na het faillissement van EnergieFlex de balans op. Volgens hem faalde toezichthouder ACM en had de Consumentenbond kritischer moeten zijn op EnergieFlex. Extra pikant is dat deze faillissementsafwikkeling valt in een periode waarin opnieuw drie energieleveranciers failliet gaan: Welkom Energie, Allure Energie en Enstroga. Welke lessen vallen hieruit te trekken en hoe voorkom je dat je als consument slachtoffer wordt? Edwin van Houten, directeur Consumenten bij toezichthouder ACM en MAX Ombudsman Jeanine Janssen geven tekst en uitleg.

'Meldpunt', vrijdag 26 november om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' (VTM)

De wedstrijd gaat een nieuwe fase in: de Big Battles. De coaches verdelen hun kandidaten in groepjes die strijden voor een plek in de volgende ronde. Alles kan: één, meerdere of geen winnaars. Na deze ronde blijven er nog zes kandidaten per team over.

'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Clips
    14:40
    De Ridder
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:35
    Bing
    14:40
    Odo
  • 14:20
    Wittekerke
    15:25
    The Good Doctor
  • 14:20
    Urk!
    15:10
    Een Eigen Huis
  • 14:25
    S.W.A.T.
    15:15
    P.S. I Love You
  • 14:35
    All New Traffic Cops
    16:20
    Cheers
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 14:35
    Bake Off Vlaanderen
    15:40
    De Tafel van Gert
  • 14:30
    Brilliant Minds
    16:05
    This Is Us
  • 13:15
    Sherlock Holmes
    15:25
    Doom Patrol
  • 14:35
    Sportfood
    15:00
    Paris in Love
  • 13:45
    Fear Thy Neighbour
    14:40
    Snapped
  • 13:29
    Herhalingslus
    17:00
    Z-Extra
  • 14:28
    Het appartement
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:35
    De Dagschotel
    14:50
    Chris Cooks Cymru
  • 14:10
    The Madame Blanc Mysteries
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 14:00
    NCIS
    14:55
    Rivals
  • 14:35
    NOS Journaal
    16:00
    Ivo op zondag
  • 13:55
    Close Up
    14:55
    Jongstof
  • 14:30
    Molmans
    14:45
    De Smurfen