Vrijdag in 'Meldpunt': uitgeputte zorg houdt adem in

Oververmoeid ziekenhuispersoneel doet wat het kan om zoveel mogelijk coronapatiënten te helpen. Maar als de corona-opnames blijven oplopen, komt code zwart dichterbij. Gevolg is ook dat veel andere patiënten het nakijken hebben. Het stuwmeer aan uitgestelde behandelingen vult zich verder.
Ook in de verpleeghuizen nemen de besmettingen en de spanningen verder toe. Het is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.
Valerie van de Vlier (42) heeft een progressieve nierziekte en moet een transplantatie ondergaan. Er is een donornier beschikbaar, maar er is geen capaciteit in het ziekenhuis om deze operatie uit te voeren. Terwijl ze wacht, moet ze dagelijks dialyseren. Door de medicijnen die ze slikt, werkt een coronavaccin niet bij haar. Gevolg is dat haar gezin al maanden in isolement leeft. Valerie zit er compleet doorheen.
Roel Botter (74) wacht al een jaar op een knieoperatie. Zijn vrouw Kootje kreeg vorig jaar last van haar been. De huisarts kan haar door corona niet ontvangen in de huisartsenpraktijk. Op een e-consult wordt een verkeerde diagnose gesteld. Als gevolg daarvan wordt aderverkalking in haar been te laat herkend. Vlak na amputatie van haar been overlijdt Kootje.
Ook in de verpleeghuizen loopt de coronadruk flink op. 'Meldpunt' gaat langs bij woonzorgcentrum De Vloet in Oisterwijk, waar meerdere bewoners in quarantaine zitten en één op de vijf medewerkers ziek is. Op de werkvloer zijn felle discussies gaande tussen wel- en niet-gevaccineerde medewerkers.
Elles de Bruin spreekt met Dianda Veldman van Patiëntenfederatie Nederland over de uitgestelde zorg en met Conny Helder van zorgkoepel ActiZ over de oplopende coronabesmettingen in de verpleeghuizen.
Verder in 'Meldpunt'
De curator van het failliete EnergieFlex is kritisch op toezichthouder ACM en de Consumentenbond. Curator Willem Jan van Andel maakt ruim twee jaar na het faillissement van EnergieFlex de balans op. Volgens hem faalde toezichthouder ACM en had de Consumentenbond kritischer moeten zijn op EnergieFlex. Extra pikant is dat deze faillissementsafwikkeling valt in een periode waarin opnieuw drie energieleveranciers failliet gaan: Welkom Energie, Allure Energie en Enstroga. Welke lessen vallen hieruit te trekken en hoe voorkom je dat je als consument slachtoffer wordt? Edwin van Houten, directeur Consumenten bij toezichthouder ACM en MAX Ombudsman Jeanine Janssen geven tekst en uitleg.
'Meldpunt', vrijdag 26 november om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vanaf dan kijk je naar het nieuwe seizoen van 'Familie'!
- 'Ramon's Buitenkeuken' keert terug met een tweede seizoen op 24Kitchen
- Anniko van Santen presenteert 'AVROTROS Triviant'
- Nederlandse presentator Ruben Nicolai neemt plaats achter de quizdesk in 'Ik Weet Er Alles Van!'
- Proximus Pickx brengt de verhalen van Antwerp Pride Live 2026
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2'
Kijktip van de dag

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).
'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.



































