Vrijdag in 'Meldpunt' tips om rond te komen in deze dure tijden

vrijdag 2 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Een forse daling van de koopkracht, die dit jaar niet door het kabinet wordt gecompenseerd, vraagt om aanpassingen in ons uitgavepatroon. Vooral mensen met een middeninkomen moeten wennen aan dat feit dat niet alles meer kan nu, alles veel duurder is geworden. Wat zijn dan verstandige keuzes?

Linda Bovendeert (75) is weduwe en leeft van AOW met een klein aanvullend pensioen en zorgtoeslag. Ze kon tot voor kort net rondkomen. Maar nu alles duurder is geworden teert ze in op haar spaarrekening. 'Alle extraatjes betaal ik van spaargeld. Dan zou ik geen krant kunnen betalen, mijn zwemabonnement opzeggen. Een kop koffie op een terras kan dan ook niet meer.' Als het zo doorgaat is over een paar jaar het spaargeld op. Minke van Kuijen is influencer op financieel gebied, kortweg een ‘finfluencer’. Onder haar alias Gierige Gerda geeft zij praktische tips bij het doen van dagelijkse boodschappen. In de studio reageren Ingrid Rep, directeur van seniorenorganisatie KBO-PCOB en Marike Knoef hoogleraar economie, die zich gespecialiseerd heeft in de micro-economie van de huishoudens.


Verder in 'Meldpunt': alweer zorgen duizenden pensioennabetalingen van ABP voor grote belastingschade.

Michael Bil werkt jarenlang als beveiliger voor de gemeente Rotterdam als hij in 2016 wordt afgekeurd. Sindsdien ontvangt hij een UWV-uitkering. In 2019 hoort hij dat hij al die tijd ook recht heeft op een aanvullende uitkering van ABP. Als het pensioenfonds dat geld in één keer nabetaalt, heeft Michael daar maar weinig plezier van: zijn toeslagen en kindgebonden budget worden verlaagd of zelfs stopgezet. Michael is niet de enige: de afgelopen jaren kregen 16.000 arbeidsongeschikten achterstallig pensioen nabetaald van ABP. Vaak met alle fiscale gevolgen van dien. MAX Ombudsman Rogier de Haan diende eerder in een vergelijkbare zaak een schadeclaim in bij ABP. Met succes. Moet ABP ook nu de portemonnee trekken?

'Meldpunt', vrijdag 2 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2,



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    De Zevende Dag
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 23:50
    Nachtlus
    13:00
    Winterbeelden
  • 22:00
    Geen uitzending
    12:55
    Mega Mindy
  • 00:15
    De Mutti's
  • 00:35
    De Eerste op de Moordplek
    13:00
    Ambulance
  • 00:30
    S.W.A.T.
    18:40
    Extended Family
  • 00:40
    Caught on Dashcam
    20:35
    7 Seconds
  • 00:00
    ER
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 00:35
    The Golden Girls
    10:00
    Joe
  • 00:15
    Geen uitzending
    12:45
    Two and a Half Men
  • 23:10
    The Rookie
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:35
    Deep Water
    15:55
    Running Wild With Bear Grylls
  • 23:50
    The Sky is the Limit
    18:45
    Retour Masters
  • 00:05
    C.S.I. New York
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:51
    Roger
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    A la carte
    12:55
    Puur Oosters - Japans
  • 22:55
    Foyle's War
  • 00:30
    NCIS
    18:40
    First Dates Australia
  • 00:30
    NOS Journaal
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:40
    Podium Klassiek
    18:30
    Expeditie Nederland
  • 23:20
    Louis Theroux Under the Knife
    18:00
    Wordt aangekondigd