Vrijdag in 'Meldpunt' tips om rond te komen in deze dure tijden

vrijdag 2 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Een forse daling van de koopkracht, die dit jaar niet door het kabinet wordt gecompenseerd, vraagt om aanpassingen in ons uitgavepatroon. Vooral mensen met een middeninkomen moeten wennen aan dat feit dat niet alles meer kan nu, alles veel duurder is geworden. Wat zijn dan verstandige keuzes?

Linda Bovendeert (75) is weduwe en leeft van AOW met een klein aanvullend pensioen en zorgtoeslag. Ze kon tot voor kort net rondkomen. Maar nu alles duurder is geworden teert ze in op haar spaarrekening. 'Alle extraatjes betaal ik van spaargeld. Dan zou ik geen krant kunnen betalen, mijn zwemabonnement opzeggen. Een kop koffie op een terras kan dan ook niet meer.' Als het zo doorgaat is over een paar jaar het spaargeld op. Minke van Kuijen is influencer op financieel gebied, kortweg een ‘finfluencer’. Onder haar alias Gierige Gerda geeft zij praktische tips bij het doen van dagelijkse boodschappen. In de studio reageren Ingrid Rep, directeur van seniorenorganisatie KBO-PCOB en Marike Knoef hoogleraar economie, die zich gespecialiseerd heeft in de micro-economie van de huishoudens.


Verder in 'Meldpunt': alweer zorgen duizenden pensioennabetalingen van ABP voor grote belastingschade.

Michael Bil werkt jarenlang als beveiliger voor de gemeente Rotterdam als hij in 2016 wordt afgekeurd. Sindsdien ontvangt hij een UWV-uitkering. In 2019 hoort hij dat hij al die tijd ook recht heeft op een aanvullende uitkering van ABP. Als het pensioenfonds dat geld in één keer nabetaalt, heeft Michael daar maar weinig plezier van: zijn toeslagen en kindgebonden budget worden verlaagd of zelfs stopgezet. Michael is niet de enige: de afgelopen jaren kregen 16.000 arbeidsongeschikten achterstallig pensioen nabetaald van ABP. Vaak met alle fiscale gevolgen van dien. MAX Ombudsman Rogier de Haan diende eerder in een vergelijkbare zaak een schadeclaim in bij ABP. Met succes. Moet ABP ook nu de portemonnee trekken?

'Meldpunt', vrijdag 2 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2,



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Sporza: WK Hockey Mannen 2026
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:20
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
    22:05
    Cairo Conspiracy
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:25
    How to be alive - Amber en Michiel
    22:05
    Telefacts Zomer
  • 21:20
    Will Trent
    23:05
    9-1-1: Lone Star
  • 20:30
    King Arthur
    22:45
    Pitch Black
  • 20:35
    8 Mile
    22:35
    Caught on Dashcam
  • 21:35
    La Brea
    22:25
    ER
  • 21:50
    Tegen de Sterren Op
    22:35
    Cheers
  • 21:40
    Blind Gekocht NL
    23:05
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Se7en
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The Jurassic Games
    22:20
    The Wheel of Time
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:53
    Z-Nieuws
    22:04
    Z-Beurs
  • 21:53
    Het perfecte terras
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Meat Timon
    22:20
    Foodies & The City
  • 21:55
    Grantchester
    23:45
    Harry Wild
  • 21:40
    Prison Break
    22:35
    Below Deck Mediterranean
  • 21:25
    AVROTROS Triviant
    22:15
    Goedenavond Nederland
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    It's Never Over, Jeff Buckley
  • 20:20
    Verliefd op Ibiza
    22:20
    3Doc