Vrijdag in 'Meldpunt' tips om rond te komen in deze dure tijden

vrijdag 2 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Een forse daling van de koopkracht, die dit jaar niet door het kabinet wordt gecompenseerd, vraagt om aanpassingen in ons uitgavepatroon. Vooral mensen met een middeninkomen moeten wennen aan dat feit dat niet alles meer kan nu, alles veel duurder is geworden. Wat zijn dan verstandige keuzes?

Linda Bovendeert (75) is weduwe en leeft van AOW met een klein aanvullend pensioen en zorgtoeslag. Ze kon tot voor kort net rondkomen. Maar nu alles duurder is geworden teert ze in op haar spaarrekening. 'Alle extraatjes betaal ik van spaargeld. Dan zou ik geen krant kunnen betalen, mijn zwemabonnement opzeggen. Een kop koffie op een terras kan dan ook niet meer.' Als het zo doorgaat is over een paar jaar het spaargeld op. Minke van Kuijen is influencer op financieel gebied, kortweg een ‘finfluencer’. Onder haar alias Gierige Gerda geeft zij praktische tips bij het doen van dagelijkse boodschappen. In de studio reageren Ingrid Rep, directeur van seniorenorganisatie KBO-PCOB en Marike Knoef hoogleraar economie, die zich gespecialiseerd heeft in de micro-economie van de huishoudens.


Verder in 'Meldpunt': alweer zorgen duizenden pensioennabetalingen van ABP voor grote belastingschade.

Michael Bil werkt jarenlang als beveiliger voor de gemeente Rotterdam als hij in 2016 wordt afgekeurd. Sindsdien ontvangt hij een UWV-uitkering. In 2019 hoort hij dat hij al die tijd ook recht heeft op een aanvullende uitkering van ABP. Als het pensioenfonds dat geld in één keer nabetaalt, heeft Michael daar maar weinig plezier van: zijn toeslagen en kindgebonden budget worden verlaagd of zelfs stopgezet. Michael is niet de enige: de afgelopen jaren kregen 16.000 arbeidsongeschikten achterstallig pensioen nabetaald van ABP. Vaak met alle fiscale gevolgen van dien. MAX Ombudsman Rogier de Haan diende eerder in een vergelijkbare zaak een schadeclaim in bij ABP. Met succes. Moet ABP ook nu de portemonnee trekken?

'Meldpunt', vrijdag 2 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2,



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 23:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:05
    Geen uitzending
    05:45
    Kabouter Plop
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:35
    Five Gold Rings
  • 01:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:35
    Play kerst haardvuur 2025
    01:15
    Huizenjagers
  • 03:00
    RFDS
    00:30
    New Girl
  • 03:00
    Play kerst haardvuur 2025
    00:15
    60 Days In
  • 02:00
    Play kerst haardvuur 2025
    07:00
    Feest van Eigen Bodem
  • 02:20
    Play kerst haardvuur 2025
    01:15
    My Life is Murder
  • 00:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:14
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:05
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:30
    Winterse Kost
  • 02:05
    Murder on the Blackpool Express
    01:30
    Death in Paradise
  • 02:50
    Grey's Anatomy
  • 01:55
    NOS Journaal
    01:30
    EenVandaag
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    NPO Radio 2 Top 2000
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal