Vrijdag in 'Meldpunt': theatermakers aan het werk op de IC's

donderdag 22 oktober 2020

In het Sint Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein is het alle hens aan dek tijdens deze tweede coronagolf. Hulp komt uit onverwachte hoek. Theatermakers, zangeressen en luchtvaartpersoneel springen bij als zogeheten 'IC-buddies'.

Ongeschoold verlenen zij hand-en-spandiensten voor operatie-assistenten en IC-verpleegkundigen, zoals het het aantrekken van beschermende kleding bij zorgpersoneel.


IC-buddies
'Meldpunt' volgt Marjon Moed die normaal in het theater optreedt. Zij is blij het ziekenhuis te kunnen helpen in deze drukke tijden en daarnaast weer inkomen te hebben. Marieke Koenen, teamhoofd chirurgie van het St. Antonius Ziekenhuis, vertelt over het ontstaan van dit unieke buddyproject. In de studio een gesprek hierover met Stella Salden van beroepsvereniging NU'91.

Parkeerergernis
59 minuten parkeren en voor 120 minuten moeten betalen. Dat is grote ergernis voor advocaat Richard Korver en veel andere parkeerders. De parkeergarage zegt dat de 60ste minuut al is in gegaan en rekent af in blokken van een uur. Kan dat niet eerlijker? De advocaat kan de parkeerkosten best betalen, daar gaat het niet om. Maar wat steekt, is dat in zijn ogen een oneerlijk tarief wordt gerekend. En dat hij daarvan vooraf niet op de hoogte is gesteld. Waarom rekenen parkeergarages niet per minuut af zoals de parkeerapps? In de studio reageert Attje Kuiken, Tweede Kamerlid PvdA, die eerder kamervragen stelde over de parkeertarieven.

HetHuisartslab
Afgelopen september laat 'Meldpunt' zien hoe de twee vriendinnen Nena Bakker en Loes Rijpma deze zomer tevergeefs naar Schiphol gaan voor een reis naar Griekenland. Ze ontvangen geen uitslag van hun coronatest en mogen daarom niet mee met het vliegtuig. Weg zonvakantie. De dames vragen een schadevergoeding van HetHuisartslab. Vrijdag in 'Meldpunt' zien we hoe dit verhaal verder gaat. In de studio reageren MAX Ombudsman Jeanine Janssen en advocaat Els Doornhein.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 23 oktober om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:15
    Kabouter Plop
  • 03:20
    Geen uitzending
    12:05
    Urk!
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:50
    Geen uitzending
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 02:15
    Geen uitzending
    05:55
    This Is Us
  • 03:05
    Geen uitzending
    06:15
    Two and a Half Men
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:30
    Property Brothers
  • 01:55
    Geen uitzending
    02:20
    My Life is Murder
  • 02:18
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:46
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:20
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 04:30
    Signora Volpe
    03:10
    Six Four
  • 04:40
    NCIS: Los Angeles
    02:15
    Law & Order: Organized Crime
  • 03:05
    NOS Journaal 20.00 uur
    03:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal