Vrijdag in 'Meldpunt': theatermakers aan het werk op de IC's

donderdag 22 oktober 2020

In het Sint Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein is het alle hens aan dek tijdens deze tweede coronagolf. Hulp komt uit onverwachte hoek. Theatermakers, zangeressen en luchtvaartpersoneel springen bij als zogeheten 'IC-buddies'.

Ongeschoold verlenen zij hand-en-spandiensten voor operatie-assistenten en IC-verpleegkundigen, zoals het het aantrekken van beschermende kleding bij zorgpersoneel.


IC-buddies
'Meldpunt' volgt Marjon Moed die normaal in het theater optreedt. Zij is blij het ziekenhuis te kunnen helpen in deze drukke tijden en daarnaast weer inkomen te hebben. Marieke Koenen, teamhoofd chirurgie van het St. Antonius Ziekenhuis, vertelt over het ontstaan van dit unieke buddyproject. In de studio een gesprek hierover met Stella Salden van beroepsvereniging NU'91.

Parkeerergernis
59 minuten parkeren en voor 120 minuten moeten betalen. Dat is grote ergernis voor advocaat Richard Korver en veel andere parkeerders. De parkeergarage zegt dat de 60ste minuut al is in gegaan en rekent af in blokken van een uur. Kan dat niet eerlijker? De advocaat kan de parkeerkosten best betalen, daar gaat het niet om. Maar wat steekt, is dat in zijn ogen een oneerlijk tarief wordt gerekend. En dat hij daarvan vooraf niet op de hoogte is gesteld. Waarom rekenen parkeergarages niet per minuut af zoals de parkeerapps? In de studio reageert Attje Kuiken, Tweede Kamerlid PvdA, die eerder kamervragen stelde over de parkeertarieven.

HetHuisartslab
Afgelopen september laat 'Meldpunt' zien hoe de twee vriendinnen Nena Bakker en Loes Rijpma deze zomer tevergeefs naar Schiphol gaan voor een reis naar Griekenland. Ze ontvangen geen uitslag van hun coronatest en mogen daarom niet mee met het vliegtuig. Weg zonvakantie. De dames vragen een schadevergoeding van HetHuisartslab. Vrijdag in 'Meldpunt' zien we hoe dit verhaal verder gaat. In de studio reageren MAX Ombudsman Jeanine Janssen en advocaat Els Doornhein.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 23 oktober om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.

'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Door de bomen
    21:25
    40 jaar reilen en Heylen
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    21:50
    De Trein
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    Border Security: Australië
  • 20:35
    Bombshell
    22:20
    The Irrational
  • 20:35
    Last Knights
    22:25
    Columbo
  • 20:50
    Gooische Vrouwen
    22:25
    ER
  • 20:35
    Commissaris Roos
    22:40
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:35
    Truth Be Told
    22:35
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:00
    Z-Nieuws
    21:11
    Z-Beurs
  • 20:45
    Roger
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 20:55
    Foodies & The City
    21:35
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    The Marlow Murder Club
    21:55
    Unforgotten
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:30
    White Collar
  • 20:35
    NOS Bevrijdingsdag 2026
    22:40
    Pauw & De Wit
  • 20:25
    Nederland op film
    21:05
    Nu te Zien!
  • 20:25
    Down The Road
    21:25
    Je Zal Het Maar Hebben Special