Vrijdag in 'Meldpunt': spoedeisende hulp loopt vast

donderdag 23 januari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

De spoedeisende hulp (SEH) van ziekenhuizen staat onder hoogspanning. De ruim tachtig SEH-afdelingen worstelen met de toestroom van patiënten die onnodig of te lang in het ziekenhuis zijn.

'Meldpunt' kijkt mee met artsen en verpleegkundigen op verschillende afdelingen.


De 83-jarige longkankerpatiënt Cock Guldemundt komt al voor de vierde keer met benauwdheidsklachten per ambulance naar het ziekenhuis in Den Haag. Hij woont nu zelfstandig, maar dat gaat steeds moeilijker. Zijn dochter maakt zich zorgen over hoe het verder met hem moet. Verder legt SEH-arts Noortje Briët-Schipper uit wat er gebeurt als het te druk wordt op de spoedeisende hulp van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Vanwege de vergrijzing zal de komende jaren de toestroom van thuiswonende ouderen verder toenemen. Wat moet er gebeuren om de spoedeisende hulp goed te laten functioneren? Elles de Bruin bespreekt de problematiek in de studio van 'Meldpunt' met Yara Basta, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen en Joyce Kranendonk, die binnen de beroepsvereniging V&VN de transferverpleegkundigen vertegenwoordigt.

En verder: is de gemeente aansprakelijk voor letselschade na een val?
De 85-jarige Wil Stam valt op de Parallelweg in Zevenaar wanneer ze al wandelend uitwijkt voor een auto en in de berm probeert te lopen. Mevrouw Stam is niet bekend met de weg, maar moet daar zijn omdat er een tijdelijke bushalte zit. Omdat het een 60 km-weg is, wijkt ze uit naar de berm. Maar naast het wegdek zit een diepe geul, waardoor mevrouw valt. Uiteindelijk levert de val mevrouw een tandartsrekening van tweeduizend euro op. Ze stelt de gemeente Zevenaar aansprakelijk, maar krijgt nul op het rekest. Volgens de gemeente had mevrouw Stam helemaal niet uit hoeven wijken en de berm is daar ook niet voor bedoeld. MAX Ombudsman Rogier de Haan duikt in deze zaak en haalt verhaal.

'Meldpunt', vrijdag 24 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 27 juni om 13u50  »
NPO 2
Hoe komt het dat er een forse daling is van het aantal wachtenden op verpleeghuiszorg, terwijl er meer tachtigplussers zijn?
Zaterdag 4 juli om 13u50  »
NPO 2
Jaarlijks wordt in Nederland zo'n tienduizend keer euthanasie toegepast, maar bij duizenden pati?nten gaat die gevraagde euthanasie niet door. Deze keer aandacht voor de verschillen van inzicht tussen artsen, pati?nten en naasten.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het Huis
    21:25
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:35
    Pray, raid, repeat: inside Russia's vigilantes
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:30
    Familie
    21:05
    Eenmaal Andermaal
  • 20:30
    Mamma Mia! Here We Go Again
    22:35
    The Boss
  • 20:30
    Jason Bourne
    22:40
    Vantage Point
  • 20:35
    The Illusionist
    22:25
    Foute Vrienden Australië
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Condor
  • 20:35
    Gina & Chantal
    22:15
    Airwolf
  • 20:35
    Komen Eten
    21:40
    Topdokters van Morgen
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Spring Break Murders
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:59
    20 jaar POM
  • 20:22
    Zo doe je het!
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:00
    Meat Timon
    20:40
    Lekker Messy
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Call the Midwife
  • 20:35
    Below Deck
    21:30
    From
  • 20:35
    Keuringsdienst van Waarde
    21:15
    NOS WK Avond
  • 20:35
    Mocronado's
  • 20:30
    De slimste mens België
    21:30
    KvWeetjes