Vrijdag in 'Meldpunt': ruzie om mantelzorg

donderdag 15 februari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Door mantelzorg komen familieverhoudingen soms onder hoge druk te staan. Wie van de kinderen verleent dagelijks hulp aan pa of ma? En wie doet de financiën? Vaak zijn de taken niet gelijk verdeeld en ontstaat ruzie.

Marloes* (61) zorgt al jaren voor haar vader. Zo doet ze zijn boodschappen, kookt, maakt het huis schoon en regelt de financiën. Haar zus en zwager helpen niet mee. Zelfs niet nadat Marloes een hartaanval krijgt en moet revalideren. Haar zus heeft nooit tijd, want ze is druk met haar eigen zaak. De mantelzorg drijft een wig tussen de twee zussen. Omdat ze zelf niet op tv wil, vertolkt een actrice het verhaal van Marloes.


Toename gezinnen die hulp zoeken
Charlotte Verbraak is twintig jaar mediator. Zij ziet een toename van gezinnen die hulp zoeken bij het oplossen van conflicten. Volgens Verbraak is de oorsprong van de ruzies vaak terug te voeren naar de oorspronkelijke onderlinge verhoudingen binnen het gezin. 'Het gedrag komt voort uit gemis van erkenning en waardering van broer, zus of ouder. Als je dat begrijpt, kan je rekening met elkaar gaan houden en afspraken maken', aldus Verbraak. Elles de Bruin praat in de studio van Meldpunt door over ruzie om mantelzorg met ontwikkelingspsycholoog Steven Pont en Mieke Schouten, seniorencoach van Omroep MAX.

En verder: kuilvorming in bed van Auping. Mag dat?
Matheus Orbons en zijn vrouw kopen in 2011 voor achtduizend euro een bed van Auping, type Superbox, bij het beddenbedrijf Berden. Na twaalf jaar koopt het echtpaar twee nieuwe matrassen en toppers met een aanschafwaarde van 3.700 euro. Maar ineens liggen ze niet meer comfortabel: ze liggen in een kuil. Zowel het beddenbedrijf als Auping komen niet met een oplossing. Meldpunt schakelt beddendeskundige André Vink in. Heeft de familie Orbons een punt? MAX Ombudsman Jeanine Janssen komt met haar oordeel in 'Meldpunt'.

'Meldpunt', vrijdag 16 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kristel' (VRT 1)

Drie verhalen van vrouwen die werken in de seksindustrie, maar thuis vooral mama willen zijn. Ze vertellen zonder filter hoe ze hun kinderen proberen te beschermen tegen de vooroordelen over hun werk. Hoe leg je uit wat je doet? Wanneer vertel je de waarheid? En hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet afgerekend worden op jouw keuzes? Candy probeert haar dochter de veilige jeugd te geven die ze zelf nooit had. Kim leert haar zonen sterker te zijn dan de oordelen van anderen. Shana bewaakt een harde grens tussen haar werk en haar gezin, terwijl ze overeind probeert te blijven.

'Kristel', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Kristel
    21:40
    Time: out
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    FLY
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:40
    Blind getrouwd
    22:00
    Helden van hier: De MUG heli
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:20
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Just Go With It
    22:45
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    The Siege
    22:45
    America's Toughest Jails
  • 20:50
    De Bunker
    22:45
    ER
  • 20:35
    Raf en Ronny
    21:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Knokke Tof
  • 20:35
    Dog
    22:35
    Friends
  • 20:35
    Road House
    22:50
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:25
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:33
    CEO van mijn leven
    21:07
    Business Branding
  • 20:52
    De kunstenaar
    20:55
    Lauwers reisrubriek
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:10
    Open Vuur
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    Marie Antoinette
  • 20:35
    Hudson & Rex
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Zussen
    21:20
    AVROTROS Triviant
  • 20:30
    Drugsdelta
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:20
    Concert at SEA 2026
    22:00
    A Beautiful Mess