Vrijdag in 'Meldpunt': ruzie om mantelzorg

donderdag 15 februari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Door mantelzorg komen familieverhoudingen soms onder hoge druk te staan. Wie van de kinderen verleent dagelijks hulp aan pa of ma? En wie doet de financiën? Vaak zijn de taken niet gelijk verdeeld en ontstaat ruzie.

Marloes* (61) zorgt al jaren voor haar vader. Zo doet ze zijn boodschappen, kookt, maakt het huis schoon en regelt de financiën. Haar zus en zwager helpen niet mee. Zelfs niet nadat Marloes een hartaanval krijgt en moet revalideren. Haar zus heeft nooit tijd, want ze is druk met haar eigen zaak. De mantelzorg drijft een wig tussen de twee zussen. Omdat ze zelf niet op tv wil, vertolkt een actrice het verhaal van Marloes.


Toename gezinnen die hulp zoeken
Charlotte Verbraak is twintig jaar mediator. Zij ziet een toename van gezinnen die hulp zoeken bij het oplossen van conflicten. Volgens Verbraak is de oorsprong van de ruzies vaak terug te voeren naar de oorspronkelijke onderlinge verhoudingen binnen het gezin. 'Het gedrag komt voort uit gemis van erkenning en waardering van broer, zus of ouder. Als je dat begrijpt, kan je rekening met elkaar gaan houden en afspraken maken', aldus Verbraak. Elles de Bruin praat in de studio van Meldpunt door over ruzie om mantelzorg met ontwikkelingspsycholoog Steven Pont en Mieke Schouten, seniorencoach van Omroep MAX.

En verder: kuilvorming in bed van Auping. Mag dat?
Matheus Orbons en zijn vrouw kopen in 2011 voor achtduizend euro een bed van Auping, type Superbox, bij het beddenbedrijf Berden. Na twaalf jaar koopt het echtpaar twee nieuwe matrassen en toppers met een aanschafwaarde van 3.700 euro. Maar ineens liggen ze niet meer comfortabel: ze liggen in een kuil. Zowel het beddenbedrijf als Auping komen niet met een oplossing. Meldpunt schakelt beddendeskundige André Vink in. Heeft de familie Orbons een punt? MAX Ombudsman Jeanine Janssen komt met haar oordeel in 'Meldpunt'.

'Meldpunt', vrijdag 16 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op 11 maart 2011 wordt Japan getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Bij de kerncentrale van Fukushima vallen de koelsystemen uit en dreigt een catastrofale meltdown. Deze documentaire reconstrueert voor het eerst de negen dagen waarin technici en hulpverleners vechten om het ergste te voorkomen.

'Fukushima: A Nuclear Nightmare', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    Kinderen van Dewindt
    15:25
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:35
    Charlie
    14:40
    Odo
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    NYPD Blue
  • 14:15
    Onderweg naar liefde
    15:25
    Kitchen Nightmares
  • 14:15
    After Earth
    16:10
    9-1-1
  • 14:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:45
    Geen uitzending
  • 14:10
    Komen Eten
    15:00
    Blind Gekocht NL
  • 14:10
    Good American Family
    16:10
    Castle
  • 13:50
    Most Outrageous Crimes
    14:45
    Heavy Rescue: 401
  • 14:25
    De Zomertafel
    15:10
    A Place in the Sun
  • 14:10
    Snapped
    15:00
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:34
    De perfecte vloerbekleding
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:25
    Lekker Messy
    14:55
    Sarah's Sweet Table
  • 14:10
    Beyond Paradise
    15:15
    Murdoch Mysteries
  • 14:15
    NCIS
    15:10
    Burn Notice
  • 14:30
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:35
    De verwondering
    15:05
    Pointer
  • 14:25
    Interstellar Ella
    14:40
    Mike de Ridder