Vrijdag in 'Meldpunt': problemen met zonnepanelen

vrijdag 20 mei 2022

Leveringsproblemen van zonnepanelen of bijbehorende omvormers, kortsluiting en overbelasting van het stroomnet. Zonnepanelen zijn nuttig en gewild vanwege de hoge energiekosten. Maar de aanschaf en het gebruik ervan verlopen lang niet altijd vlekkeloos.

Wat is hier aan te doen? Dat is vrijdag te zien in 'Meldpunt' bij MAX op NPO 2.


Overbelast
Benedict Boelen heeft er bijna een halfjaar op moeten wachten, maar eindelijk heeft hij zijn twaalf zonnepanelen. Het bedrijf dat ze bij hem installeert heeft een wachtlijst van ruim honderd klanten. Er is een groot tekort aan materiaal, grondstoffen en technisch personeel.

Wil en Kik Huisman kopen in 2013 veertien zonnepanelen. De eerste jaren brengen ze veel stroom op. Maar sinds drie jaar loopt de opbrengst terug. Het terug leveren van stoom is in die regio een probleem. Om bij mooi weer overbelasting van het netwerk tegen te gaan, schakelen de omvormers uit. Dat gebeurt nog vaker als de buurman dertig zonnepanelen laat installeren. Wat kan de netbeheerder doen om de capaciteit te vergroten?

Verder bekijkt 'Meldpunt' innovaties op het gebied van zonne-energie. Zo worden nu daken volledig bedekt met zonnepanelen en bestaan er klassieke dakpannen met zonnecellen, wat interessant is voor oudere huizen.

Elles de Bruin bespreekt problemen met zonnepanelen en innovaties met Wijnand van Hooff van Holland Solar, de brancheorganisatie van de zonne-energiesector en met PvdA Tweede Kamerlid Joris Thijssen.

Verder in 'Meldpunt': Gerrit en Hella Moerman boeken in 2020 een reis naar Zuid-Afrika bij Van Geldorp Reizen. Omdat de reis vanwege corona niet kan doorgaan, ontvangt het stel een voucher ter waarde van ruim tienduizend euro. De familie Moerman wil hun geld terug, maar het reisbureau wil de reis alleen verplaatsen. Als het reisadvies voor Zuid-Afrika de kleurcode oranje blijft houden, vragen ze nogmaals hun geld terug. Ze krijgen wederom nul op het rekest. Afgelopen najaar sluit Van Geldorp Reizen zijn bedrijf en annuleert de reis. Kan de familie nu nog aanspraak maken op de reissom? MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in de zaak en zoekt naar een oplossing.

'Meldpunt', vrijdag 20 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Witse
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:10
    De Zevende Dag
    13:00
    Winterbeelden
  • 17:30
    GameKeepers
    14:20
    Sarah zingt
  • 17:05
    Bestemming X
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:15
    Ambulance
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    Angel
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:35
    Xena: Warrior Princess
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:00
    ER
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 17:30
    Nonkel Jef
    10:00
    Joe
  • 17:10
    Daan & Jani
    18:15
    De Rechtbank
  • 16:55
    Walker
    18:45
    Family Law
  • 17:20
    Brooklyn Nine-Nine
    18:50
    Bar Rescue
  • 16:55
    The Real Housewives of Amsterdam
    18:45
    Retour Masters
  • 16:45
    Wordt aangekondigd
    18:35
    Cold Justice
  • 14:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:19
    Audiomeubel
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 17:30
    Loïc: Zot van Koken
    18:40
    Comfort Food
  • 16:55
    Call the Midwife
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 16:45
    American Pickers
    18:45
    First Dates Australia
  • 17:10
    Tijd voor Max
    19:00
    Een huis vol
  • 17:05
    Natuur op 2: Frozen Planet
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 17:30
    Wilde buren
    19:00
    NOS Jeugdjournaal