Vrijdag in 'Meldpunt': problemen met zonnepanelen

vrijdag 20 mei 2022

Leveringsproblemen van zonnepanelen of bijbehorende omvormers, kortsluiting en overbelasting van het stroomnet. Zonnepanelen zijn nuttig en gewild vanwege de hoge energiekosten. Maar de aanschaf en het gebruik ervan verlopen lang niet altijd vlekkeloos.

Wat is hier aan te doen? Dat is vrijdag te zien in 'Meldpunt' bij MAX op NPO 2.


Overbelast
Benedict Boelen heeft er bijna een halfjaar op moeten wachten, maar eindelijk heeft hij zijn twaalf zonnepanelen. Het bedrijf dat ze bij hem installeert heeft een wachtlijst van ruim honderd klanten. Er is een groot tekort aan materiaal, grondstoffen en technisch personeel.

Wil en Kik Huisman kopen in 2013 veertien zonnepanelen. De eerste jaren brengen ze veel stroom op. Maar sinds drie jaar loopt de opbrengst terug. Het terug leveren van stoom is in die regio een probleem. Om bij mooi weer overbelasting van het netwerk tegen te gaan, schakelen de omvormers uit. Dat gebeurt nog vaker als de buurman dertig zonnepanelen laat installeren. Wat kan de netbeheerder doen om de capaciteit te vergroten?

Verder bekijkt 'Meldpunt' innovaties op het gebied van zonne-energie. Zo worden nu daken volledig bedekt met zonnepanelen en bestaan er klassieke dakpannen met zonnecellen, wat interessant is voor oudere huizen.

Elles de Bruin bespreekt problemen met zonnepanelen en innovaties met Wijnand van Hooff van Holland Solar, de brancheorganisatie van de zonne-energiesector en met PvdA Tweede Kamerlid Joris Thijssen.

Verder in 'Meldpunt': Gerrit en Hella Moerman boeken in 2020 een reis naar Zuid-Afrika bij Van Geldorp Reizen. Omdat de reis vanwege corona niet kan doorgaan, ontvangt het stel een voucher ter waarde van ruim tienduizend euro. De familie Moerman wil hun geld terug, maar het reisbureau wil de reis alleen verplaatsen. Als het reisadvies voor Zuid-Afrika de kleurcode oranje blijft houden, vragen ze nogmaals hun geld terug. Ze krijgen wederom nul op het rekest. Afgelopen najaar sluit Van Geldorp Reizen zijn bedrijf en annuleert de reis. Kan de familie nu nog aanspraak maken op de reissom? MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in de zaak en zoekt naar een oplossing.

'Meldpunt', vrijdag 20 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:10
    Sporza: rally
  • 12:00
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 14:20
    Sarah zingt
    14:25
    Meneer Papier
  • 14:20
    Liefde voor muziek
    15:50
    Code van Coppens
  • 13:35
    I Am Number Four
    15:35
    De slechtste chauffeur van Nederland
  • 14:10
    Grosse Pointe Garden Society
    15:00
    K3 Love Cruise
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:15
    Friends
    15:40
    Stukken van mensen
  • 14:15
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:55
    Criminal Minds
  • 14:20
    Highway Thru Hell
    15:15
    3rd Rock From the Sun
  • 13:50
    Sort Your Life Out
    17:15
    Komen Eten
  • 14:00
    Spring Break Murders
    15:50
    Killer at the Crime Scene
  • 13:58
    Trends Talk
    14:32
    Transport & Van.TV
  • 14:21
    De perfecte tuin
    14:30
    Lazy Sunday Afternoon
  • 14:20
    De Dagschotel
    14:30
    Lekker Messy
  • 14:20
    Midsomer Murders
    15:25
    The Good Ship Murder
  • 13:45
    Law & Order: Special Victims Unit
    18:10
    Scandal
  • 13:50
    Beste Zangers
    14:50
    NOS Tour de France 2026
  • 13:55
    Over Leven
    14:45
    Kloostergasten
  • 14:15
    De Selectie
    14:40
    De Eindmusical