Vrijdag in 'Meldpunt': premie van uitvaartpolis explodeert bij klanten Ardanta

Klanten op leeftijd bij uitvaartverzekeraar Ardanta betalen sinds januari fors meer voor hun uitvaartpolis. Bij 'Meldpunt' kwamen voorbeelden van drie- en zelfs van een vervijfvoudiging van de premie binnen.
Terwijl de prijzen volgens Ardanta met niet meer dan 14,3 procent zijn gestegen. MAX Ombudsman Rogier de Haan vraagt om uitleg over deze prijsverhoging van Ardanta in 'Meldpunt' op vrijdag 27 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
Dick Koppers (68) betaalt al sinds zijn geboorte voor zijn uitvaart. Na 68 jaar betalen, schiet de premie van zijn uitvaartverzekering van Ardanta sinds 1 januari van 32 euro naar 100 euro. Een stijging van ruim 200 procent.
Bij Jaap Visser (75) steeg de premie zelfs met ruim 400 procent naar € 69,82, terwijl hij al sinds 1985 deze verzekering heeft. Zijn vrouw Ina (75) moet eenzelfde bedrag neertellen. 'Ik kan wel zeggen: ik betaal niet', zegt mevrouw Visser. 'Maar wat dan? Ik zit bij ze in de tang.'
Volgens Ardanta is de prijsstijging deels te wijten aan de verhoging van de uitvaartkosten. Maar daarnaast vindt de verzekeraar het logisch dat een uitvaartpolis duurder wordt voor wie ouder is, omdat dan het risico op overlijden groter is. MAX Ombudsman Rogier de Haan vindt dit niet uit te leggen. Hij gaat hierover in gesprek met Guido Horst, directeur van Ardanta.
En verder in 'Meldpunt': goudwatervrees bij initiatieven van burgers
De overheid trekt zich steeds verder terug en juicht het toe dat burgers zelf initiatieven ontplooien, bijvoorbeeld op het gebied van ouderenzorg en de bouw van seniorenwoningen. Maar wie bij gemeentes en zorgaanbieders plannen indient, stuit nogal eens op tegenwerking. Peter Prak zette samen met Liedeke Reitsma het eerste Knarrenhof op in Zwolle. Dat zijn hofjes met seniorenwoningen, waarbij ouderen naar elkaar omkijken. De bouw van hetzelfde project net buiten de stad Groningen kwam, na eindeloos getouwtrek met de gemeenten, uiteindelijk nooit van de grond.
In Austerlitz in de gemeente Zeist, gaat het vlotter. In de buurt van het dorpshuis werden 25 zorgwoningen gebouwd. Met vrijwilligers geven ze vorm aan de projecten Austerlitz Zorgt, Austerlitz Rijdt en Austerlitz Eet.
Elles de Bruin bespreekt wat nodig is om burgerinitiatieven succesvoller te laten zijn met Jan Smelik van Nederland Zorgt Voor Elkaar, het landelijk netwerk van bewonersinitiatieven.
'Meldpunt', vrijdag 27 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk jagen bn'ers de stuipen op het lijf in nieuw Zapp-programma 'Gillen & Schrikken'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Na lange zomerstop! Dan start 'Sturm der Liebe' opnieuw op VTM GOLD
- D66-fractievoozitter Jan Paternotte bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Metejoor onthult in 'Happy Hour' dat hij al meerdere K3-nummers schreef onder een schuilnaam
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz!
Kijktip van de dag

De zoektocht naar het vijfde schild gaat volop verder. Blijft Ruben zwijgen om Marc-Marie te beschermen? Ruben heeft alleszins een heel eigen tactiek om de verraders te ontmaskeren en dat leidt tot verhitte discussies.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.



































