Vrijdag in 'Meldpunt': premie van uitvaartpolis explodeert bij klanten Ardanta

donderdag 26 januari 2023
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Klanten op leeftijd bij uitvaartverzekeraar Ardanta betalen sinds januari fors meer voor hun uitvaartpolis. Bij 'Meldpunt' kwamen voorbeelden van drie- en zelfs van een vervijfvoudiging van de premie binnen.

Terwijl de prijzen volgens Ardanta met niet meer dan 14,3 procent zijn gestegen. MAX Ombudsman Rogier de Haan vraagt om uitleg over deze prijsverhoging van Ardanta in 'Meldpunt' op vrijdag 27 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Dick Koppers (68) betaalt al sinds zijn geboorte voor zijn uitvaart. Na 68 jaar betalen, schiet de premie van zijn uitvaartverzekering van Ardanta sinds 1 januari van 32 euro naar 100 euro. Een stijging van ruim 200 procent.

Bij Jaap Visser (75) steeg de premie zelfs met ruim 400 procent naar € 69,82, terwijl hij al sinds 1985 deze verzekering heeft. Zijn vrouw Ina (75) moet eenzelfde bedrag neertellen. 'Ik kan wel zeggen: ik betaal niet', zegt mevrouw Visser. 'Maar wat dan? Ik zit bij ze in de tang.'
Volgens Ardanta is de prijsstijging deels te wijten aan de verhoging van de uitvaartkosten. Maar daarnaast vindt de verzekeraar het logisch dat een uitvaartpolis duurder wordt voor wie ouder is, omdat dan het risico op overlijden groter is. MAX Ombudsman Rogier de Haan vindt dit niet uit te leggen. Hij gaat hierover in gesprek met Guido Horst, directeur van Ardanta.

En verder in 'Meldpunt': goudwatervrees bij initiatieven van burgers
De overheid trekt zich steeds verder terug en juicht het toe dat burgers zelf initiatieven ontplooien, bijvoorbeeld op het gebied van ouderenzorg en de bouw van seniorenwoningen. Maar wie bij gemeentes en zorgaanbieders plannen indient, stuit nogal eens op tegenwerking. Peter Prak zette samen met Liedeke Reitsma het eerste Knarrenhof op in Zwolle. Dat zijn hofjes met seniorenwoningen, waarbij ouderen naar elkaar omkijken. De bouw van hetzelfde project net buiten de stad Groningen kwam, na eindeloos getouwtrek met de gemeenten, uiteindelijk nooit van de grond.

In Austerlitz in de gemeente Zeist, gaat het vlotter. In de buurt van het dorpshuis werden 25 zorgwoningen gebouwd. Met vrijwilligers geven ze vorm aan de projecten Austerlitz Zorgt, Austerlitz Rijdt en Austerlitz Eet.

Elles de Bruin bespreekt wat nodig is om burgerinitiatieven succesvoller te laten zijn met Jan Smelik van Nederland Zorgt Voor Elkaar, het landelijk netwerk van bewonersinitiatieven.

'Meldpunt', vrijdag 27 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Viva Boma' FC De Kampioenen film

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.

'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:59
    Clips
    14:10
    Dierendokters 24/7
  • 13:25
    Sporza: EK Volleybal Vrouwen 2026
    15:15
    Sporza: EK Gymnastiek
  • 14:05
    Bumba
    14:10
    Timbalo
  • 13:45
    SOS Piet XL
    14:20
    Liefde voor muziek
  • 13:35
    Ik Vertrek
    14:35
    Ode to Joy
  • 13:45
    Grosse Pointe Garden Society
    14:40
    Fit for a Prince
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:35
    Friends
    15:45
    De Verhulstjes
  • 13:50
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:40
    Criminal Minds
  • 13:25
    Most Outrageous Crimes
    16:10
    The Neighborhood
  • 13:25
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 13:45
    Accident, Suicide, or Murder
    17:05
    Death of the Party
  • 13:48
    CEO van mijn leven
    14:15
    City Reports
  • 14:00
    De Muziekshow
    14:30
    Lazy Sunday Afternoon
  • 13:55
    Het Weekmenu
    14:40
    Open Vuur
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 13:45
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:55
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
    14:40
    BinnensteBuiten
  • 13:55
    De zomer van Zoë
    14:50
    Summer Break