Vrijdag in 'Meldpunt': premie van uitvaartpolis explodeert bij klanten Ardanta

donderdag 26 januari 2023
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Klanten op leeftijd bij uitvaartverzekeraar Ardanta betalen sinds januari fors meer voor hun uitvaartpolis. Bij 'Meldpunt' kwamen voorbeelden van drie- en zelfs van een vervijfvoudiging van de premie binnen.

Terwijl de prijzen volgens Ardanta met niet meer dan 14,3 procent zijn gestegen. MAX Ombudsman Rogier de Haan vraagt om uitleg over deze prijsverhoging van Ardanta in 'Meldpunt' op vrijdag 27 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Dick Koppers (68) betaalt al sinds zijn geboorte voor zijn uitvaart. Na 68 jaar betalen, schiet de premie van zijn uitvaartverzekering van Ardanta sinds 1 januari van 32 euro naar 100 euro. Een stijging van ruim 200 procent.

Bij Jaap Visser (75) steeg de premie zelfs met ruim 400 procent naar € 69,82, terwijl hij al sinds 1985 deze verzekering heeft. Zijn vrouw Ina (75) moet eenzelfde bedrag neertellen. 'Ik kan wel zeggen: ik betaal niet', zegt mevrouw Visser. 'Maar wat dan? Ik zit bij ze in de tang.'
Volgens Ardanta is de prijsstijging deels te wijten aan de verhoging van de uitvaartkosten. Maar daarnaast vindt de verzekeraar het logisch dat een uitvaartpolis duurder wordt voor wie ouder is, omdat dan het risico op overlijden groter is. MAX Ombudsman Rogier de Haan vindt dit niet uit te leggen. Hij gaat hierover in gesprek met Guido Horst, directeur van Ardanta.

En verder in 'Meldpunt': goudwatervrees bij initiatieven van burgers
De overheid trekt zich steeds verder terug en juicht het toe dat burgers zelf initiatieven ontplooien, bijvoorbeeld op het gebied van ouderenzorg en de bouw van seniorenwoningen. Maar wie bij gemeentes en zorgaanbieders plannen indient, stuit nogal eens op tegenwerking. Peter Prak zette samen met Liedeke Reitsma het eerste Knarrenhof op in Zwolle. Dat zijn hofjes met seniorenwoningen, waarbij ouderen naar elkaar omkijken. De bouw van hetzelfde project net buiten de stad Groningen kwam, na eindeloos getouwtrek met de gemeenten, uiteindelijk nooit van de grond.

In Austerlitz in de gemeente Zeist, gaat het vlotter. In de buurt van het dorpshuis werden 25 zorgwoningen gebouwd. Met vrijwilligers geven ze vorm aan de projecten Austerlitz Zorgt, Austerlitz Rijdt en Austerlitz Eet.

Elles de Bruin bespreekt wat nodig is om burgerinitiatieven succesvoller te laten zijn met Jan Smelik van Nederland Zorgt Voor Elkaar, het landelijk netwerk van bewonersinitiatieven.

'Meldpunt', vrijdag 27 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:45
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:10
    Sporza: Basketbal
  • 08:00
    Lentebeelden
    17:00
    The Canary Islands
  • 16:00
    Molang
    16:05
    Robin Hood
  • 16:00
    Florentina
    16:40
    Wie zoekt die wint
  • 13:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Foute Vrienden Australië
  • 14:55
    The Huntsman: Winter's War
  • 15:50
    Airwolf
    16:50
    All New Traffic Cops
  • 15:35
    La Brea
    16:25
    ER
  • 15:45
    Joe
    16:15
    Geen uitzending
  • 15:50
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 16:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:50
    Criminal Minds
  • 15:35
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft: Tomb Raider
  • 15:35
    Next Level Chef
    17:20
    Komen Eten
  • 15:15
    Snapped: Killer Couples
    16:05
    Killer at the Crime Scene
  • 15:45
    Logistics TV
    16:19
    City Reports
  • 15:45
    De ambachter
    17:00
    Play That Song
  • 16:00
    Vanavond bij ons
    16:35
    Guillaume's Paris
  • 15:15
    The Good Ship Murder
    17:05
    Murdoch Mysteries
  • 15:40
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 15:00
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:20
    De Joodse wereld: Een dappere Joodse jongen
    16:25
    Iedereen Verlicht
  • 15:25
    Leeuwin
    16:50
    Klaas Kan Alles Kort