Vrijdag in 'Meldpunt': pleegouders speelbal van jeugdzorg en gemeenten

Pleegouders worden van het kastje naar de muur gestuurd als ze extra kosten maken voor de opvang en verzorging van pleegkinderen. De gemeente stuurt ze naar jeugdzorg en jeugdzorg stuurt ze naar de gemeente.
Daarover en meer gaat 'Meldpunt' op vrijdag 30 oktober om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.
Bureaucratisch
Van woensdag 28 oktober t/m 4 november is het voor de zesde keer de Week van de Pleegzorg. Met deze actieweek wil Pleegzorg Nederland aandacht vestigen op pleegzorg en het tekort aan pleegouders. Het zou helpen als de financiële ondersteuning van pleegouders verbeterd zouden worden, stelt Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen.
Sonja en Ralph Loth hebben twee eigen kinderen en zorgen daarnaast voor drie jonge pleegkinderen. Behalve voeding hebben de kinderen kleding nodig en spullen, zoals fietsen. Om voor de kinderen te kunnen zorgen is Ralph minder gaan werken waardoor zijn inkomsten daalden. Gemeenten en jeugdzorg blijken in de praktijk vaak trage en bureaucratische instanties die ook in financieel opzicht onvoldoende meedenken met pleegouders.
Loempia’s
'Meldpunt' spreekt ook twee pleegouders die alleen onherkenbaar in beeld willen uit bescherming voor de biologische ouders, die het niet eens zijn met de uithuisplaatsing van hun kinderen. Deze pleegkinderen hebben extra zorg nodig, wat niet goedkoop is. En het stel moest het huis verbouwen om slaapplekken te creëren, maar daarvoor was geen geld. 'Toen zijn we een crowdfundingactie gestart', zegt de pleegvader. 'En we hebben loempia’s gebakken en jam gemaakt en verkocht. Het liefst besteed je je tijd aan de zorg en niet aan geldzorgen.'
Hoe kan de pleegzorg beter georganiseerd worden? Te gast is Peter van der Loo, directeur van Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen.
Nabestaandenpensioen
Verder in 'Meldpunt': Hoe vraag je nabestaandenpensioen aan als je ex-partner in het buitenland is overleden? Marianca van de Goor scheidt na 19 jaar huwelijk van haar man. Hij verhuist naar de Filipijnen en ze hebben nooit meer contact. In april van dit jaar hoort ze via-via dat hij is overleden. Zij belt naar zijn pensioenfonds omdat zij dan recht heeft op nabestaandenpensioen. Maar het pensioenfonds zegt dat zij geen officieel bericht van zijn overlijden hebben ontvangen. Nu is het aan mevrouw om dit te bewijzen, maar dat lukt haar niet. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en komt in de uitzending met een oplossing.
'MAX: Meldpunt', vrijdag 30 oktober om 19.20 uur op NPO 2.
https://www.maxmeldpunt.nl/
maxmeldpunt
omroepmax_
Meer artikels over Omroep MAX
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Topchef Timon Michiels krijgt zijn eerste programma 'Meat Timon' op njam!
- Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'
- Van bijna-Olympische hoogspringer tot sexy wijnboer: deze boeren zoeken een tof lief
- Nick Schilder, Davina Michelle, Yves Berendse en Waylon zingen met nieuw talent in 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Herbeleef de magie: april staat bij MTV volledig in het teken van MTV Unplugged
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14
Kijktip van de dag

Laura doet haar best om kalm te blijven nu ze via het nieuws vernomen heeft dat Ibrahim misschien nog leeft. Ze richt zich op de rechtszaak die op het punt staat te beginnen en de vele verhoren die ze daar zal ondergaan.
'Laura H.', om 22.05 uur op VRT Canvas.



































