Vrijdag in 'Meldpunt': pleegouders speelbal van jeugdzorg en gemeenten

donderdag 29 oktober 2020

Pleegouders worden van het kastje naar de muur gestuurd als ze extra kosten maken voor de opvang en verzorging van pleegkinderen. De gemeente stuurt ze naar jeugdzorg en jeugdzorg stuurt ze naar de gemeente.

Daarover en meer gaat 'Meldpunt' op vrijdag 30 oktober om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Bureaucratisch
Van woensdag 28 oktober t/m 4 november is het voor de zesde keer de Week van de Pleegzorg. Met deze actieweek wil Pleegzorg Nederland aandacht vestigen op pleegzorg en het tekort aan pleegouders. Het zou helpen als de financiële ondersteuning van pleegouders verbeterd zouden worden, stelt Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen.
Sonja en Ralph Loth hebben twee eigen kinderen en zorgen daarnaast voor drie jonge pleegkinderen. Behalve voeding hebben de kinderen kleding nodig en spullen, zoals fietsen. Om voor de kinderen te kunnen zorgen is Ralph minder gaan werken waardoor zijn inkomsten daalden. Gemeenten en jeugdzorg blijken in de praktijk vaak trage en bureaucratische instanties die ook in financieel opzicht onvoldoende meedenken met pleegouders.

Loempia’s
'Meldpunt' spreekt ook twee pleegouders die alleen onherkenbaar in beeld willen uit bescherming voor de biologische ouders, die het niet eens zijn met de uithuisplaatsing van hun kinderen. Deze pleegkinderen hebben extra zorg nodig, wat niet goedkoop is. En het stel moest het huis verbouwen om slaapplekken te creëren, maar daarvoor was geen geld. 'Toen zijn we een crowdfundingactie gestart', zegt de pleegvader. 'En we hebben loempia’s gebakken en jam gemaakt en verkocht. Het liefst besteed je je tijd aan de zorg en niet aan geldzorgen.'

Hoe kan de pleegzorg beter georganiseerd worden? Te gast is Peter van der Loo, directeur van Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen.

Nabestaandenpensioen
Verder in 'Meldpunt': Hoe vraag je nabestaandenpensioen aan als je ex-partner in het buitenland is overleden? Marianca van de Goor scheidt na 19 jaar huwelijk van haar man. Hij verhuist naar de Filipijnen en ze hebben nooit meer contact. In april van dit jaar hoort ze via-via dat hij is overleden. Zij belt naar zijn pensioenfonds omdat zij dan recht heeft op nabestaandenpensioen. Maar het pensioenfonds zegt dat zij geen officieel bericht van zijn overlijden hebben ontvangen. Nu is het aan mevrouw om dit te bewijzen, maar dat lukt haar niet. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en komt in de uitzending met een oplossing.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 30 oktober om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:45
    Undercover
    17:40
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
  • 17:00
    Dolly Parton: Here I Am
    18:30
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
  • 17:00
    Diede-Skate: compilaties
    17:20
    Schijtluizen
  • 16:35
    Lisa
    17:05
    Aspe
  • 16:40
    De Planckaerts
    17:20
    B&B zoekt Lief NL
  • 16:15
    9-1-1
    18:10
    How I Met Your Mother
  • 16:35
    Stargate SG-1
    17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:20
    Suits
    17:15
    ER
  • 17:00
    SOS Piet
    17:35
    Chez Bompa Lawijt
  • 16:00
    De Tafel van Gert
    17:15
    Het Blok
  • 16:15
    Castle
    18:00
    FBI: Most Wanted
  • 17:00
    Two and a Half Men
    17:50
    The Neighborhood
  • 16:55
    MasterChef UK
    18:05
    Love It or List It
  • 16:40
    #Cybersleuths: The Idaho Murders
    18:40
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:46
    Roger
    17:55
    Sixties To Six
  • 16:35
    Wordt aangekondigd
    17:10
    Comfort Food
  • 16:15
    The Madame Blanc Mysteries
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:55
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 15:25
    NOS Sport: WK Roeien 2026
    17:45
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    MAX Geheugentrainer
  • 16:55
    Brugklas marathon
    17:45
    Machtige Mike