Vrijdag in 'Meldpunt': peperduur digitaal patiëntendossier PGO faalt

Het kost tot nu toe 74 miljoen euro aan zorggeld: de Persoonlijke Gezondheidsomgeving (PGO). Deze opvolger van het Elektronisch Patiëntendossier moet een online plek zijn waar Nederlanders al hun medische gegevens kunnen inzien.
Maar negen jaar na de lancering, klagen zowel patiënten als hun zorgverleners dat het uitwisselen van gegevens lang niet altijd lukt. Ook de bedrijven die de PGO’s ontwikkelen zijn ontevreden. Wat gaat er mis? Minister Fleur Agema van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) geeft uitleg in 'Meldpunt'.
Gert Otter is longpatiënt en staat onder behandelding bij verschillende zorgverleners. Via zijn PGO bundelt hij zijn medische informatie. Maar als hij online inlogt, kan hij niet zijn dossiers van de fysiotherapeut, tandarts en apotheek inzien. En als meneer Otter zelf medische informatie wil doorgeven, zoals zijn bloeddruk of hartslag, kan hij deze niet digitaal uploaden, maar moet hij dat handmatig invullen. Meneer Otter: 'Ik wil een goed functionerende app die ik aan kan vullen met eigen informatie. En dat het werkt en compleet is.'
Huisarts Bart Timmers werkt al jaren met het HIS, het Huisarts Informatie Systeem, waarmee hij met andere huisartsen en zijn patiënten communiceert. Maar met de landelijke ict-infrastructuur van de PGO zou Timmers met alle zorgverleners veilig informatie over zijn patiënten kunnen uitwisselen. Alleen werkt dat op dit moment niet, want de ict-systemen van de andere zorgverleners sluiten niet op elkaar aan. Timmers: 'Zodra de systemen met elkaar moeten praten, gaat het mis.'
Het ontwikkelen van de verschillende online omgevingen laat het ministerie van VWS over aan de markt. En dat dit niet goed van de grond komt, ligt volgens ict-ondernemer Jan van der Beek aan het ministerie zelf. 'Ego’s, macht en geld spelen een hoofdrol, terwijl het om de patiënt moet gaan', zegt Van der Beek.
Het ministerie van VWS hoopt dat PGO’s een uitkomst zijn voor de oplopende zorgkosten, maar waarom werkt het systeem niet? In de studio interviewt Elles de Bruin verantwoordelijk minister Fleur Agema (VWS).
'Meldpunt', vrijdag 28 maart om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De leukste momenten uit seizoen 5 van 'De Verraders': nooit eerder vertoonde beelden
- ‘De Verraders’ eindigt met gigantische plottwist: Stephanie Coorevits troeft iedereen af
- November wordt 'Boer zoekt Vrouw'-maand op NPO 1
- Mechelen schitterde voor 25 jaar Qmusic: uniek lichtspektakel lokt meer dan 40.000 bezoekers
- BN'ers nemen mantelzorg over in MAX-programma 'Zorg uit Handen'
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Sonnekai - het innerlijke goud
- 'Radar' tikt een lijst met klantgegevens op de kop
- Omgaan met fysieke en psychische gevolgen van geweld in 'F*ck You, Flik'
- Laatste aflevering van 'Poorten van Europa' over de politieke grens
- Hoge golven eisen eerste slachtoffer in 'Over De Oceaan': 'Gebroken teen!'
- Justin Timberlake bovenaan jubileumlijst 'THX To You Top 1000': dit zijn de tien populairste nummers uit 25 jaar Qmusic
- Erik de Zwart ontvangt Top 4000 Ere-Icoon uit handen van dochters
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Amsterdam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nooit eerder vertoonde beelden van seizoen 5 van 'De Verraders' -
Stephanie Coorevits kroont zich tot koningin van 'De Verraders' -
Hoge golven eisen eerste slachtoffer in 'Over De Oceaan' -
Docu 'De Schiphol Diamantroof' binnenkort nieuw op Videoland -
Dit is de aftermovie van Qmusic Highlights in Mechelen -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Zeeziekte slaat genadeloos toe bij Timon Verbeeck in 'Over De Oceaan' -
Dorien Nuyts beleeft culinaire nachtmerrie in 'Expeditie Robinson' -
'Ik verdien het om te blijven zitten!' -
Kijk de trailer van 'Beauty and the Geek' op Prime Video -
'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas -
Kijk een nieuw seizoen van 'De Wereld van Plopsa' bij VTM -
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!'
Kijktip van de dag

Directeur Jolien D'hondt heeft in Gent enkele tuchtgesprekken. In Antwerpen en Sint-Gillis helpen directeurs An en Jo waar nodig tijdens een stakingsdag, terwijl kinderen van de lokale lagere school een bezoek brengen aan de gevangenis in Merksplas.
'Gevangenisdirecteurs', om 21.45 uur op VTM.




































