Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor schulden in een erfenis

donderdag 16 januari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Een erfenis ontvangen lijkt financieel voordelig, maar het kan ook een blok aan het been worden als de erfenis schulden bevat. Hoe voorkomt u dat u schulden nalaat en wat moet u doen als u vanwege mogelijke schulden onzeker bent over het accepteren van een erfenis?

Jurriaan en Manon Momberg krijgen bij het overlijden van hun vader te maken met een schuld van 268 duizend euro. Hun vader blijkt die namelijk nog te hebben bij de Belastingdienst. Vier jaar later hebben ze hier nog steeds slapeloze nachten van. De meeste mensen accepteren, vaak zonder dat ze het zelf in de gaten hebben, automatisch een erfenis na het overlijden van een familielid of partner. Later blijkt dat ze daarmee ook de schuld van de overledene hebben overgenomen. Een schuld bij de Belastingdienst of een hypotheek kunnen dan ook een behoorlijke aanslag zijn. Wat u hiertegen kunt doen of hoe u dit kunt voorkomen, bespreekt Elles de Bruin in de studio van Meldpunt met erfrechtadvocaat Joost Diks en notaris Lucienne van der Geld.


En verder: meubelaankoop ontbinden vanwege lange levertijden
Betty Huismans (75) koopt meubels bij woonwinkel Woonsquare en doet een aanbetaling van 580 euro. Als mevrouw Huismans de door haar bestelde bank ophaalt, blijkt de bestelde relaxfauteuil er nog niet te zijn. Toch moet mevrouw Huismans het hele aankoopbedrag betalen, want alle meubels zijn door Woonsquare op één bon gezet. Omdat mevrouw alleen voor de bank wil betalen, krijgt ze die van Woonsquare niet mee. Als weken later de levertijd van de stoel wordt overschreden, ontbindt mevrouw Huismans de gehele aankoop en wil ze haar aanbetaling terug, maar daar gaat Woonsquare niet mee akkoord. Óf ze haalt alles op, óf ze annuleert de order en betaalt 1.125 euro annuleringskosten. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze kwestie en doet verslag.

'Meldpunt', vrijdag 17 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 27 juni om 13u50  »
NPO 2
Hoe komt het dat er een forse daling is van het aantal wachtenden op verpleeghuiszorg, terwijl er meer tachtigplussers zijn?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Iedereen draagt zijn steentje bij om samen met Herrmann een inzamelingsactie voor de school op poten te zetten terwijl Cindy haar kankerbehandeling ondergaat. De broer van Carver daagt onverwachts op en vraagt hem om een gunst. Een dankbare burger wil Brett en Severide bedanken voor hun hulp en het redden van zijn leven.

'Chicago Fire', om 23.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 05:48
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    07:50
    Het weer
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    04:10
    Terzake
  • 06:00
    Tik Tak
    06:05
    Bumba
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:25
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Blue Bloods
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:35
    FBI: International
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:58
    Lifestyle en wonen
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:45
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:40
    Inspector George Gently
  • 06:00
    Blowing LA
    02:10
    Below Deck
  • 05:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    04:05
    NOS WK Avond
  • 03:30
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:35
    Nieuwsuur
  • 06:00
    Olly, het kleine witte busje
    02:20
    NOS FIFA WK Voetbal 2026