Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor schulden in een erfenis

donderdag 16 januari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Een erfenis ontvangen lijkt financieel voordelig, maar het kan ook een blok aan het been worden als de erfenis schulden bevat. Hoe voorkomt u dat u schulden nalaat en wat moet u doen als u vanwege mogelijke schulden onzeker bent over het accepteren van een erfenis?

Jurriaan en Manon Momberg krijgen bij het overlijden van hun vader te maken met een schuld van 268 duizend euro. Hun vader blijkt die namelijk nog te hebben bij de Belastingdienst. Vier jaar later hebben ze hier nog steeds slapeloze nachten van. De meeste mensen accepteren, vaak zonder dat ze het zelf in de gaten hebben, automatisch een erfenis na het overlijden van een familielid of partner. Later blijkt dat ze daarmee ook de schuld van de overledene hebben overgenomen. Een schuld bij de Belastingdienst of een hypotheek kunnen dan ook een behoorlijke aanslag zijn. Wat u hiertegen kunt doen of hoe u dit kunt voorkomen, bespreekt Elles de Bruin in de studio van Meldpunt met erfrechtadvocaat Joost Diks en notaris Lucienne van der Geld.


En verder: meubelaankoop ontbinden vanwege lange levertijden
Betty Huismans (75) koopt meubels bij woonwinkel Woonsquare en doet een aanbetaling van 580 euro. Als mevrouw Huismans de door haar bestelde bank ophaalt, blijkt de bestelde relaxfauteuil er nog niet te zijn. Toch moet mevrouw Huismans het hele aankoopbedrag betalen, want alle meubels zijn door Woonsquare op één bon gezet. Omdat mevrouw alleen voor de bank wil betalen, krijgt ze die van Woonsquare niet mee. Als weken later de levertijd van de stoel wordt overschreden, ontbindt mevrouw Huismans de gehele aankoop en wil ze haar aanbetaling terug, maar daar gaat Woonsquare niet mee akkoord. Óf ze haalt alles op, óf ze annuleert de order en betaalt 1.125 euro annuleringskosten. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze kwestie en doet verslag.

'Meldpunt', vrijdag 17 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 11 juli om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Zaterdag 18 juli om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:25
    Sportweekend
    20:00
    Het weer
  • 18:30
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 19:40
    De regels van Floor
    19:50
    Zotte dieren
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:45
    Axel Gaat Binnen
    19:55
    Meet the Fockers
  • 19:35
    How I Met Your Mother
    20:35
    Death Race
  • 19:40
    Caught on Dashcam
    22:30
    La grande vadrouille
  • 18:55
    ER
    00:45
    Suits
  • 19:25
    Drie mannen onder een dak
    20:30
    SUPER 50
  • 18:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 19:30
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Origins
  • 19:30
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Superman II
  • 18:50
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 19:30
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Swipe Left or Death
  • 19:32
    Bouw TV
    19:48
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 19:31
    De perfecte tuin
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:25
    De Zomertafel
    20:00
    Vanavond bij ons
  • 19:00
    Return to Paradise
    20:05
    DCI Banks
  • 19:05
    Scandal
    20:00
    Family Guy
  • 19:05
    NOS De Avondetappe
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:15
    De Kunstdetective
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:20
    Kinderen van Mavungu
    19:45
    Ik Vertrek voor de liefde