Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor hoge zorgkosten in het buitenland

donderdag 6 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie in de voorjaarsvakantie naar het buitenland gaat, doet er goed aan om voor vertrek de verzekering te controleren. Want wie niet goed is verzekerd, kan bij een ziekenhuisopname met hoge zorgkosten geconfronteerd worden.

Welke verzekering heb je nodig? En wat te doen als je iets overkomt?


Ron Boszhard en zijn partner Emilie Rozenga zijn op vakantie in Turkije als Emilie hevige nekpijn krijgt. Uit een MRI-scan in een particuliere Turkse kliniek blijkt volgens de Turkse arts dat mevrouw direct geopereerd moet worden. Doet ze dat niet dan kan er, volgens de arts ter plaatse, blijvend letsel ontstaan. Ron belt met de ASR Alarmcentrale en vraagt om toestemming voor de operatie. Als hij twee uur later nog niets heeft gehoord en de arts ter plaatse zich zorgen maakt, kiest het stel voor de operatie. Maar eenmaal thuis horen ze dat zorgverzekeraar ASR de rekening van 11.000 euro niet wil vergoeden. Hoe voorkom je hoge medische kosten op vakantie? Dat bespreekt Elles de Bruin met Angela Looyé van alarmcentrale Eurocross.

En verder: MAX Ombudsman daagt pensioenfondsen voor rechter
Duizenden voormalig PTT-medewerkers ontvangen volgens MAX Ombudsman Rogier de Haan van hun pensioenfondsen KPN en PostNL een te laag pensioen. Het gaat om de pensioenaanvulling samenvallende diensttijd en vrouwen die na de privatisering van de PTT steeds minder pensioen kregen. Bij het echtpaar Theo en Riet Köhlen spelen beide pensioenproblemen. Ze werkten decennialang lang voor PTT, maar werden naar eigen zeggen voor tienduizenden euro’s gekort na de privatisering van de postbedrijf. 'Er is diefstal gepleegd', zegt Theo, die al jaren strijdt tegen dit onrecht. Riet: 'Dit kan toch eigenlijk niet. En toch gebeurt het.' In de studio geven Rogier de Haan en advocaat Teun Huijg een toelichting op de komende rechtszaak, waarin zij namens de gedupeerden pleiten voor de nabetaling van hun misgelopen pensioen.

'Meldpunt', vrijdag 7 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 15 augustus om 13u55  »
NPO 2
De uiteenlopende hoogtes van AOW-uitkeringen zorgen voor veel onduidelijkheid bij senioren. Vaak is niet helder wanneer iemand wel of niet wordt gekort op het basispensioen.
Zaterdag 22 augustus om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Maandag 24 augustus om 11u24  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Met Vier in Bed' (VTM)

De duo's ontdekken Het Eenhoornhof van Ann en Stephan in Kuttekoven. Van een rondleiding door Anns minimuseum en de mancave van Stephan, tot een cursus koekjes bakken. Er volgen vele warme momenten, maar zorgen deze ook voor een mooie bedjesscore?

'Met Vier in Bed', om 20.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:30
    Reizen Waes: de bucketlist
    17:15
    Undercover
  • 14:20
    Zomerbeelden
    17:35
    Top Guns: Inside the RAF
  • 17:00
    Otis-Skate
    17:20
    Schijtluizen
  • 16:40
    Lisa
    17:10
    Aspe
  • 16:45
    Hell's Kitchen USA
  • 15:55
    De Croods 2: Een Nieuw Begin
    17:35
    The Good Doctor
  • 16:20
    Xena: Warrior Princess
    17:10
    Stargate SG-1
  • 16:45
    Suits
    17:30
    ER
  • 16:50
    Binnenstebuiten
    17:20
    SOS Piet
  • 16:55
    Lang Leve de Liefde
    17:25
    Het Blok
  • 17:00
    Manifest
    17:55
    FBI: International
  • 16:45
    Two and a Half Men
    17:45
    The Neighborhood
  • 16:25
    MasterChef UK
    17:35
    A Place in the Sun
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:04
    De perfecte tuin
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 16:50
    Open Vuur
    17:30
    Lekker Messy
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:00
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:25
    Op Safari
  • 17:00
    Spy in the Ocean
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:50
    Brugklas marathon
    17:40
    Machtige Mike