Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor hoge zorgkosten in het buitenland

donderdag 6 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie in de voorjaarsvakantie naar het buitenland gaat, doet er goed aan om voor vertrek de verzekering te controleren. Want wie niet goed is verzekerd, kan bij een ziekenhuisopname met hoge zorgkosten geconfronteerd worden.

Welke verzekering heb je nodig? En wat te doen als je iets overkomt?


Ron Boszhard en zijn partner Emilie Rozenga zijn op vakantie in Turkije als Emilie hevige nekpijn krijgt. Uit een MRI-scan in een particuliere Turkse kliniek blijkt volgens de Turkse arts dat mevrouw direct geopereerd moet worden. Doet ze dat niet dan kan er, volgens de arts ter plaatse, blijvend letsel ontstaan. Ron belt met de ASR Alarmcentrale en vraagt om toestemming voor de operatie. Als hij twee uur later nog niets heeft gehoord en de arts ter plaatse zich zorgen maakt, kiest het stel voor de operatie. Maar eenmaal thuis horen ze dat zorgverzekeraar ASR de rekening van 11.000 euro niet wil vergoeden. Hoe voorkom je hoge medische kosten op vakantie? Dat bespreekt Elles de Bruin met Angela Looyé van alarmcentrale Eurocross.

En verder: MAX Ombudsman daagt pensioenfondsen voor rechter
Duizenden voormalig PTT-medewerkers ontvangen volgens MAX Ombudsman Rogier de Haan van hun pensioenfondsen KPN en PostNL een te laag pensioen. Het gaat om de pensioenaanvulling samenvallende diensttijd en vrouwen die na de privatisering van de PTT steeds minder pensioen kregen. Bij het echtpaar Theo en Riet Köhlen spelen beide pensioenproblemen. Ze werkten decennialang lang voor PTT, maar werden naar eigen zeggen voor tienduizenden euro’s gekort na de privatisering van de postbedrijf. 'Er is diefstal gepleegd', zegt Theo, die al jaren strijdt tegen dit onrecht. Riet: 'Dit kan toch eigenlijk niet. En toch gebeurt het.' In de studio geven Rogier de Haan en advocaat Teun Huijg een toelichting op de komende rechtszaak, waarin zij namens de gedupeerden pleiten voor de nabetaling van hun misgelopen pensioen.

'Meldpunt', vrijdag 7 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 17 januari 2026 om 14u00  »
NPO 2
Deze keer over mantelzorgers die uitvallen omdat ze werk en mantelzorg niet meer kunnen combineren. Wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de werkgever?
Vrijdag 16 januari 2026 om 19u50  »
NPO 2
Deze keer over mantelzorgers die uitvallen omdat ze werk en mantelzorg niet meer kunnen combineren. Wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de werkgever?
Vrijdag 23 januari 2026 om 19u50  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De vriendin van een Americanfootballspeler wordt doodgeschoten tijdens een overval. Niet veel later wordt een louche makelaar vermoord in een leegstaand huis. Will werpt zijn licht op beide zaken.

'Will Trent', film uit 2023 met oa. Ramón Rodríguez, om 21.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:12
    De regels van Floor
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 00:40
    Nachtlus
    13:00
    Winterbeelden
  • 07:20
    Samson en Marie
    12:55
    Mega Mindy
  • 07:15
    Heidi
    19:00
    VTM Nieuws
  • 07:15
    Ik Vertrek
    13:00
    Ambulance
  • 03:10
    Geen uitzending
    18:40
    Extended Family
  • 07:00
    Willy
    18:40
    Caught on Dashcam
  • 00:45
    Geen uitzending
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 06:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    12:45
    Two and a Half Men
  • 06:40
    Coroner
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Seal Team
    15:55
    Running Wild With Bear Grylls
  • 07:05
    Meesterlijke Klassiekers
    18:45
    Retour Masters
  • 05:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:17
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:12
    Het appartement
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:05
    Bon Appetit
    12:55
    Puur Oosters - Japans
  • 07:00
    Beyond Paradise
    12:25
    The Marlow Murder Club
  • 07:10
    Storage Wars
    18:40
    First Dates Australia
  • 07:15
    The Connection
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:15
    Nieuwsuur
    18:30
    Expeditie Nederland
  • 07:20
    Pieter Konijn
    18:00
    Wordt aangekondigd