Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor hoge zorgkosten in het buitenland

donderdag 6 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie in de voorjaarsvakantie naar het buitenland gaat, doet er goed aan om voor vertrek de verzekering te controleren. Want wie niet goed is verzekerd, kan bij een ziekenhuisopname met hoge zorgkosten geconfronteerd worden.

Welke verzekering heb je nodig? En wat te doen als je iets overkomt?


Ron Boszhard en zijn partner Emilie Rozenga zijn op vakantie in Turkije als Emilie hevige nekpijn krijgt. Uit een MRI-scan in een particuliere Turkse kliniek blijkt volgens de Turkse arts dat mevrouw direct geopereerd moet worden. Doet ze dat niet dan kan er, volgens de arts ter plaatse, blijvend letsel ontstaan. Ron belt met de ASR Alarmcentrale en vraagt om toestemming voor de operatie. Als hij twee uur later nog niets heeft gehoord en de arts ter plaatse zich zorgen maakt, kiest het stel voor de operatie. Maar eenmaal thuis horen ze dat zorgverzekeraar ASR de rekening van 11.000 euro niet wil vergoeden. Hoe voorkom je hoge medische kosten op vakantie? Dat bespreekt Elles de Bruin met Angela Looyé van alarmcentrale Eurocross.

En verder: MAX Ombudsman daagt pensioenfondsen voor rechter
Duizenden voormalig PTT-medewerkers ontvangen volgens MAX Ombudsman Rogier de Haan van hun pensioenfondsen KPN en PostNL een te laag pensioen. Het gaat om de pensioenaanvulling samenvallende diensttijd en vrouwen die na de privatisering van de PTT steeds minder pensioen kregen. Bij het echtpaar Theo en Riet Köhlen spelen beide pensioenproblemen. Ze werkten decennialang lang voor PTT, maar werden naar eigen zeggen voor tienduizenden euro’s gekort na de privatisering van de postbedrijf. 'Er is diefstal gepleegd', zegt Theo, die al jaren strijdt tegen dit onrecht. Riet: 'Dit kan toch eigenlijk niet. En toch gebeurt het.' In de studio geven Rogier de Haan en advocaat Teun Huijg een toelichting op de komende rechtszaak, waarin zij namens de gedupeerden pleiten voor de nabetaling van hun misgelopen pensioen.

'Meldpunt', vrijdag 7 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 9 januari 2026 om 19u50  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?
Zaterdag 10 januari 2026 om 13u55  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?
Zaterdag 17 januari 2026 om 14u00  »
NPO 2
Deze keer over mantelzorgers die uitvallen omdat ze werk en mantelzorg niet meer kunnen combineren. Wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de werkgever?
Vrijdag 16 januari 2026 om 19u50  »
NPO 2
Deze keer over mantelzorgers die uitvallen omdat ze werk en mantelzorg niet meer kunnen combineren. Wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de werkgever?

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Hotel Romantiek' (VRT 1)

Sven, Gloria en Philippe verwelkomen 24 vrijgezellen op leeftijd in het zonovergoten Spanje. In een stierenvechtarena worden de mannen verrast door een spectaculaire entree van de vrouwen. Daarna worden de rollen omgedraaid en prepareren de mannen een maaltijd voor de vrouwen die ze niet snel zullen vergeten. Onder het mom van medische proeven worden de vrijgezellen subtiel dichter bij elkaar geduwd. Aan het eind van de dag volgt er een moeilijke keuze voor Sven, Philippe en Gloria: welk koppel sturen ze als eerste naar de zwaan voor een prille date op het meest romantische plekje van Spanje?

'Hotel Romantiek', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Villa Politica
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 13:00
    Winterbeelden
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 15:05
    Biggen Bouwers
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 14:40
    Wittekerke
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Blind Getrouwd UK
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:20
    Angel
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:30
    Caught on Dashcam
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:25
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:05
    The Sky is the Limit
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 14:25
    Mistletoe Murders
    18:45
    Coroner
  • 15:00
    Seal Team
    18:40
    Bar Rescue
  • 14:50
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:45
    Retour Masters
  • 14:25
    Snapped
    18:35
    Cold Justice
  • 13:28
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:01
    Zo doe je het!
    16:00
    Vitamine 55
  • 15:00
    Ainsley Eats The Streets
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 14:10
    Sally Lockhart Mysteries
    19:00
    Death in Paradise
  • 14:55
    Below Deck Mediterranean
    18:40
    First Dates Australia
  • 15:00
    NOS Journaal
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Echo's van Sobibor
  • 15:05
    Machtige Mike
    18:00
    Wordt aangekondigd