Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor hoge zorgkosten in het buitenland

donderdag 6 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie in de voorjaarsvakantie naar het buitenland gaat, doet er goed aan om voor vertrek de verzekering te controleren. Want wie niet goed is verzekerd, kan bij een ziekenhuisopname met hoge zorgkosten geconfronteerd worden.

Welke verzekering heb je nodig? En wat te doen als je iets overkomt?


Ron Boszhard en zijn partner Emilie Rozenga zijn op vakantie in Turkije als Emilie hevige nekpijn krijgt. Uit een MRI-scan in een particuliere Turkse kliniek blijkt volgens de Turkse arts dat mevrouw direct geopereerd moet worden. Doet ze dat niet dan kan er, volgens de arts ter plaatse, blijvend letsel ontstaan. Ron belt met de ASR Alarmcentrale en vraagt om toestemming voor de operatie. Als hij twee uur later nog niets heeft gehoord en de arts ter plaatse zich zorgen maakt, kiest het stel voor de operatie. Maar eenmaal thuis horen ze dat zorgverzekeraar ASR de rekening van 11.000 euro niet wil vergoeden. Hoe voorkom je hoge medische kosten op vakantie? Dat bespreekt Elles de Bruin met Angela Looyé van alarmcentrale Eurocross.

En verder: MAX Ombudsman daagt pensioenfondsen voor rechter
Duizenden voormalig PTT-medewerkers ontvangen volgens MAX Ombudsman Rogier de Haan van hun pensioenfondsen KPN en PostNL een te laag pensioen. Het gaat om de pensioenaanvulling samenvallende diensttijd en vrouwen die na de privatisering van de PTT steeds minder pensioen kregen. Bij het echtpaar Theo en Riet Köhlen spelen beide pensioenproblemen. Ze werkten decennialang lang voor PTT, maar werden naar eigen zeggen voor tienduizenden euro’s gekort na de privatisering van de postbedrijf. 'Er is diefstal gepleegd', zegt Theo, die al jaren strijdt tegen dit onrecht. Riet: 'Dit kan toch eigenlijk niet. En toch gebeurt het.' In de studio geven Rogier de Haan en advocaat Teun Huijg een toelichting op de komende rechtszaak, waarin zij namens de gedupeerden pleiten voor de nabetaling van hun misgelopen pensioen.

'Meldpunt', vrijdag 7 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 5 juni om 19u50  »
NPO 2
Het aantal jonge mantelzorgers dat zwaar belast is, is de afgelopen tien jaar verdubbeld, dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP).
Zaterdag 13 juni om 13u50  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Topdokters van Morgen' (Play4)

Neurochirurg in opleiding Elle Vermeulen bereidt zich samen met professor Bruneau voor op een delicate ingreep: het afsluiten van twee uitstulpingen aan een hersenslagader. Uroloog in opleiding Pieter De Backer voert een sterilisatie uit en assisteert bij een robotgestuurde prostaatverwijdering.

'Topdokters van Morgen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    Is er een dokter in de zaal
    00:05
    Thuis
  • 23:25
    De Verrekijkers
    00:10
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Máxima
    23:55
    Chicago Fire
  • 22:40
    2 Guns
    00:35
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:05
    Bram Stoker's Dracula
  • 23:00
    Foute Vrienden Australië
    23:35
    Most Daring
  • 23:20
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:50
    Ramona
  • 22:20
    Blind Gekocht
    23:45
    Kopen Of Slopen?
  • 23:00
    Friends
    23:30
    Modern Family
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:20
    MIDMID
  • 23:15
    Hello Goodbye
    00:10
    Interior Design Masters
  • 23:05
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:55
    The Rookie
  • 23:25
    Z-Beurs
    23:38
    Trends Doc
  • 23:16
    De perfecte tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Becoming Meewis
    00:00
    Meat Timon
  • 23:05
    Wild Cherry
    00:05
    Death in Paradise
  • 23:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:20
    Scrubs
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:50
    Eva
  • 23:20
    De Boeddhistische Blik: Hungry Spirits
    00:20
    De Nachtzoen
  • 22:55
    NPO Doc: Gedwongen Geloften
    23:55
    Keuringsdienst van Waarde