Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor hoge zorgkosten in het buitenland

donderdag 6 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie in de voorjaarsvakantie naar het buitenland gaat, doet er goed aan om voor vertrek de verzekering te controleren. Want wie niet goed is verzekerd, kan bij een ziekenhuisopname met hoge zorgkosten geconfronteerd worden.

Welke verzekering heb je nodig? En wat te doen als je iets overkomt?


Ron Boszhard en zijn partner Emilie Rozenga zijn op vakantie in Turkije als Emilie hevige nekpijn krijgt. Uit een MRI-scan in een particuliere Turkse kliniek blijkt volgens de Turkse arts dat mevrouw direct geopereerd moet worden. Doet ze dat niet dan kan er, volgens de arts ter plaatse, blijvend letsel ontstaan. Ron belt met de ASR Alarmcentrale en vraagt om toestemming voor de operatie. Als hij twee uur later nog niets heeft gehoord en de arts ter plaatse zich zorgen maakt, kiest het stel voor de operatie. Maar eenmaal thuis horen ze dat zorgverzekeraar ASR de rekening van 11.000 euro niet wil vergoeden. Hoe voorkom je hoge medische kosten op vakantie? Dat bespreekt Elles de Bruin met Angela Looyé van alarmcentrale Eurocross.

En verder: MAX Ombudsman daagt pensioenfondsen voor rechter
Duizenden voormalig PTT-medewerkers ontvangen volgens MAX Ombudsman Rogier de Haan van hun pensioenfondsen KPN en PostNL een te laag pensioen. Het gaat om de pensioenaanvulling samenvallende diensttijd en vrouwen die na de privatisering van de PTT steeds minder pensioen kregen. Bij het echtpaar Theo en Riet Köhlen spelen beide pensioenproblemen. Ze werkten decennialang lang voor PTT, maar werden naar eigen zeggen voor tienduizenden euro’s gekort na de privatisering van de postbedrijf. 'Er is diefstal gepleegd', zegt Theo, die al jaren strijdt tegen dit onrecht. Riet: 'Dit kan toch eigenlijk niet. En toch gebeurt het.' In de studio geven Rogier de Haan en advocaat Teun Huijg een toelichting op de komende rechtszaak, waarin zij namens de gedupeerden pleiten voor de nabetaling van hun misgelopen pensioen.

'Meldpunt', vrijdag 7 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 30 januari 2026 om 19u50  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Mysteriejagers
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 16:55
    The IT Crowd
    13:00
    Winterbeelden
  • 16:45
    Spring
    12:55
    Mega Mindy
  • 16:40
    Sara
    19:00
    VTM Nieuws
  • 16:35
    Ambulance
    13:45
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 15:15
    47 Ronin
    18:35
    Animal Control
  • 16:45
    Xena: Warrior Princess
    10:00
    Geen uitzending
  • 16:30
    Suits
    09:05
    Geen uitzending
  • 16:35
    Home Improvement
    10:00
    Joe
  • 15:45
    De Tafel van Gert
    13:40
    Komen eten
  • 16:55
    Walker
    12:25
    NCIS
  • 16:30
    Brooklyn Nine-Nine
    12:30
    See
  • 16:45
    The Real Housewives of Amsterdam
    12:35
    Body Shockers
  • 16:35
    The Flight Attendant Murders
    11:45
    Amish Affair
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:57
    De tip
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:40
    Soep!
    12:50
    Bon Appetit
  • 16:50
    Call the Midwife
    12:10
    Darby and Joan
  • 16:50
    American Pickers
    12:40
    Storage Wars
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:52
    Politieke Partijen
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:45
    Superheldenschool
    13:00
    Saïd & Anna