Vrijdag in 'Meldpunt': pas op voor hoge zorgkosten in het buitenland

donderdag 6 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie in de voorjaarsvakantie naar het buitenland gaat, doet er goed aan om voor vertrek de verzekering te controleren. Want wie niet goed is verzekerd, kan bij een ziekenhuisopname met hoge zorgkosten geconfronteerd worden.

Welke verzekering heb je nodig? En wat te doen als je iets overkomt?


Ron Boszhard en zijn partner Emilie Rozenga zijn op vakantie in Turkije als Emilie hevige nekpijn krijgt. Uit een MRI-scan in een particuliere Turkse kliniek blijkt volgens de Turkse arts dat mevrouw direct geopereerd moet worden. Doet ze dat niet dan kan er, volgens de arts ter plaatse, blijvend letsel ontstaan. Ron belt met de ASR Alarmcentrale en vraagt om toestemming voor de operatie. Als hij twee uur later nog niets heeft gehoord en de arts ter plaatse zich zorgen maakt, kiest het stel voor de operatie. Maar eenmaal thuis horen ze dat zorgverzekeraar ASR de rekening van 11.000 euro niet wil vergoeden. Hoe voorkom je hoge medische kosten op vakantie? Dat bespreekt Elles de Bruin met Angela Looyé van alarmcentrale Eurocross.

En verder: MAX Ombudsman daagt pensioenfondsen voor rechter
Duizenden voormalig PTT-medewerkers ontvangen volgens MAX Ombudsman Rogier de Haan van hun pensioenfondsen KPN en PostNL een te laag pensioen. Het gaat om de pensioenaanvulling samenvallende diensttijd en vrouwen die na de privatisering van de PTT steeds minder pensioen kregen. Bij het echtpaar Theo en Riet Köhlen spelen beide pensioenproblemen. Ze werkten decennialang lang voor PTT, maar werden naar eigen zeggen voor tienduizenden euro’s gekort na de privatisering van de postbedrijf. 'Er is diefstal gepleegd', zegt Theo, die al jaren strijdt tegen dit onrecht. Riet: 'Dit kan toch eigenlijk niet. En toch gebeurt het.' In de studio geven Rogier de Haan en advocaat Teun Huijg een toelichting op de komende rechtszaak, waarin zij namens de gedupeerden pleiten voor de nabetaling van hun misgelopen pensioen.

'Meldpunt', vrijdag 7 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 5 juni om 19u50  »
NPO 2
Met de verkiezingen in aantocht bespreekt Elles de Bruin met lijsttrekkers actuele en belangrijke thema's voor vijftigplussers. Vandaag is Caroline van der Plas (BBB) te gast.
Zaterdag 6 juni om 13u55  »
NPO 2
Met de verkiezingen in aantocht bespreekt Elles de Bruin met lijsttrekkers actuele en belangrijke thema's voor vijftigplussers. Vandaag is Caroline van der Plas (BBB) te gast.
Zaterdag 13 juni om 13u50  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Spoed 24/7
    21:45
    De repair shop
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Telefacts Zomer
  • 20:30
    Tracker
    21:25
    All Her Fault
  • 20:35
    Mission: Impossible
    22:35
    The Firm
  • 20:35
    Bulletproof Gangster
    22:25
    Ozark Law
  • 20:50
    La Brea
    22:20
    ER
  • 21:05
    Patrouille Linkeroever
    21:40
    De Planckaerts
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:40
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Aloha
    22:40
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    Komen Eten
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:21
    Z-Nieuws
    21:32
    Z-Beurs
  • 21:13
    Lifestyle en wonen
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:20
    Meat Timon
    21:55
    Beach Barbecue
  • 21:00
    Miss Scarlet
    21:55
    Grantchester
  • 20:35
    From
    21:35
    Prison Break
  • 20:35
    Blauw
    21:30
    Ons Droomproject in Wales
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Geheime Liefde
    22:05
    Hotline Hongarije: Nicolaas in contact met een verscheurd land