Vrijdag in 'Meldpunt': Pas op voor helpdeskfraude met nepbezorger aan de deur

Criminelen zitten niet stil. Ze worden steeds geraffineerder in het oplichten van mensen door zich voor te doen als medewerker van een bedrijf of instantie, zoals een bankmedewerker. De bellende oplichters maken nu ook gebruik van handlangers, gekleed als koeriers.
Deze nepbezorgers komen zogenaamd bankpassen ophalen. De politie waarschuwt voor deze vorm van oplichting in 'Meldpunt'.
Sjaak Jansen (71) is een mondige, gepensioneerde Hagenaar die uitvoerder was bij de NS. Eind september wordt hij op zijn mobiel gebeld door een nummer van ABN AMRO. Een vrouw zegt dat zij van de fraudeafdeling van de bank is en vertelt dat er hoge bedragen van zijn rekening worden afgeschreven. Meneer Jansen heeft niet in de gaten dat hij wordt opgelicht. 'Ze kwam heel professioneel over', zegt hij. 'Ze vroeg of ik mijn pc wilde aanzetten om samen deze transacties tegen te houden.' Meneer Jansen staat toe dat deze nepbankmedewerker op afstand meekijkt op zijn scherm. Dan kondigt de vrouw aan dat een koerier van DHL zijn bankpassen komt ophalen om die te controleren op fraude. Hij moet de koerier vragen naar de geheime code: 7122. 'Als de koerier die code ook weet, dan is het de echte koerier', zegt de vrouw. De zogenaamde koerier verschijnt in een DHL-jas, geeft uiteraard de goede code en gaat ervandoor met drie bankpassen en de creditcard van meneer Jansen. Vlak daarna wordt er zeven keer gepind. Meneer Jansen is ruim 7000 euro kwijt. Jansen: 'Nooit gedacht dat ik hier in zou tuinen. Je ziet hoe doortrapt deze mensen kunnen zijn.'
Reyhan Cigdem is teamchef cybercrime bij de politie en waarschuwt voor deze gewiekste vorm van helpdeskfraude waarvan vooral ouderen slachtoffer zijn.
Verder in 'Meldpunt'
Het pensioenfonds van Ruud Schaap en Eelke Spriensma houdt op te bestaan. Alle pensioenen van hun fonds AVH (Agrarische en Voedselvoorzieningshandel) worden ondergebracht bij pensioenfonds PGB (Pensioenfonds Grafische Bedrijven). Het gevolg is dat de pensioenen van beide mannen flink worden gekort. De afgelopen tien jaar hebben zo'n honderd pensioenfondsen het bijltje erbij neergegooid. MAX Ombudsman Rogier de Haan en pensioenrechtadvocaat Teun Huijg leggen uit waarom dit zo vaak gebeurt en wat de gevolgen zijn voor de deelnemers van zo'n fonds. Staan zij machteloos of is er nog iets tegen die pensioenkortingen te doen?
'MAX: Meldpunt', vrijdag 5 november om 19.20 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 15, 16 en 17 mei 2026
- Drama, glitter en onthullingen: 'The Real Housewives of Antwerp' sluiten seizoen 2 af met spannende reünie
- RTL Nieuws komt vanuit nieuwe studio
- Yvon Jaspers reist door Nederland in nieuw seizoen 'Onze Boerderij: De Oogst'
- Dit is 'De Mol' 2026! Grote finale lost het mysterie eindelijk op
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Jani trekt meteen aan de alarmbel bij nieuw 'Blind Gekocht'-koppel: 'Geef ons meer regio!'
- Coks Donders duikt 150 jaar na zijn dood in het leven van Groen van Prinsterer
- Malik Mohammed waagt zich dinsdag aan 'Door de Bomen'
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- TOPradio evalueert AI-test tijdens 'TOPibiza 100'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+
Kijktip van de dag

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































