Vrijdag in 'Meldpunt': pacemaker uitzetten bij voltooid leven

donderdag 12 december 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Is het stopzetten van een pacemaker een vorm van euthanasie? Sommige cardiologen worstelen met deze vraag. Toch staan de richtlijnen van de beroepsvereniging van cardiologen het stilzetten van een pacemaker in de laatste levensfase toe.

Ingrid Smit werkte haar hele leven als verloskundige en zette honderden kinderen op de wereld. Nu ze 82 jaar oud is, hartklachten heeft en vindt dat haar leven voltooid is, beslist ze graag over haar eigen levenseinde. Ze wil haar verdere aftakeling niet afwachten en vraagt haar cardioloog om haar pacemaker, die haar hart ondersteund, stop te zetten. De cardioloog weigert dat omdat hij denkt dat dit een vorm van euthanasie is. Dat blijkt een misverstand waarvoor de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) wil waarschuwen. Uiteindelijk voert de cardioloog van mevrouw Smit alsnog haar wens uit. Een paar dagen na het stilzetten van haar pacemaker overlijdt ze. Elles de Bruin praat hierover door in de studio van Meldpunt met Fransien van ter Beek, voorzitter van de Raad van bestuur van de NVVE.


En verder: deel van pensioen vrouwelijke PTT’ers verdampt
Henny Admiraal (78) werkte bijna veertig jaar op een sorteercentrum bij PTT Post. Al die jaren post sorteren levert haar een mager pensioen op. Als MAX Ombudsman Rogier de Haan haar pensioen controleert, ziet hij dat een deel van haar pensioen is verdwenen. Dat gebeurde nadat PTT in 1989 privatiseerde en de pensioenen verhuisden van ABP naar het PTT Pensioenfonds. Daarbij raakte mevrouw Admiraal bijna de helft van het vaste pensioen kwijt dat ze tot dan toe had opgebouwd. Volgens Rogier de Haan is dit onterecht en hebben duizenden andere vrouwelijke PTT’ers met hetzelfde probleem te maken.

'Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Na een typisch Limburgs folklore schuttersfestival wordt de winnaar doodgeschoten aangetroffen. Is hier sprake van jaloezie, of zit er meer achter? Marion en Romeo krijgen te maken met aan jeugdzorg toevertrouwde kinderen die er alles aan doen om zich aan die zorg te onttrekken. Pubergedrag, of is er sprake van grotere problemen?

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Zig & Sharko
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:45
    Karrewiet met VGT
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:30
    Move On
    01:15
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:20
    De Tafel van Tine
  • 08:45
    Geen uitzending
    06:45
    This Is Us
  • 08:50
    3rd Rock From the Sun
    02:20
    Geen uitzending
  • 08:50
    Ware Delicatessen
    02:25
    Geen uitzending
  • 08:30
    Fear Thy Neighbour
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:37
    Simple diy
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:35
    Het Weekmenu
    02:05
    Peppe's Toscane
  • 08:05
    Midsomer Murders
    02:50
    Father Brown
  • 08:05
    The Kardashians
    02:05
    Cougar Town
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    02:10
    EenVandaag
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:50
    Vegesauriërs
    02:25
    Eva