Vrijdag in 'Meldpunt': pacemaker uitzetten bij voltooid leven

donderdag 12 december 2024

Is het stopzetten van een pacemaker een vorm van euthanasie? Sommige cardiologen worstelen met deze vraag. Toch staan de richtlijnen van de beroepsvereniging van cardiologen het stilzetten van een pacemaker in de laatste levensfase toe.

Ingrid Smit werkte haar hele leven als verloskundige en zette honderden kinderen op de wereld. Nu ze 82 jaar oud is, hartklachten heeft en vindt dat haar leven voltooid is, beslist ze graag over haar eigen levenseinde. Ze wil haar verdere aftakeling niet afwachten en vraagt haar cardioloog om haar pacemaker, die haar hart ondersteund, stop te zetten. De cardioloog weigert dat omdat hij denkt dat dit een vorm van euthanasie is. Dat blijkt een misverstand waarvoor de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) wil waarschuwen. Uiteindelijk voert de cardioloog van mevrouw Smit alsnog haar wens uit. Een paar dagen na het stilzetten van haar pacemaker overlijdt ze. Elles de Bruin praat hierover door in de studio van Meldpunt met Fransien van ter Beek, voorzitter van de Raad van bestuur van de NVVE.


En verder: deel van pensioen vrouwelijke PTT’ers verdampt
Henny Admiraal (78) werkte bijna veertig jaar op een sorteercentrum bij PTT Post. Al die jaren post sorteren levert haar een mager pensioen op. Als MAX Ombudsman Rogier de Haan haar pensioen controleert, ziet hij dat een deel van haar pensioen is verdwenen. Dat gebeurde nadat PTT in 1989 privatiseerde en de pensioenen verhuisden van ABP naar het PTT Pensioenfonds. Daarbij raakte mevrouw Admiraal bijna de helft van het vaste pensioen kwijt dat ze tot dan toe had opgebouwd. Volgens Rogier de Haan is dit onterecht en hebben duizenden andere vrouwelijke PTT’ers met hetzelfde probleem te maken.

'Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 13 november om 19u50  »
NPO 2
Meldunt Actueel gaat over het feit dat steeds meer 60-plussers gaan scheiden.
Zaterdag 14 november om 13u55  »
NPO 2
Meldunt Actueel gaat over het feit dat steeds meer 60-plussers gaan scheiden.
Vrijdag 20 november om 19u50  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:20
    Amelie Albrecht: 'Goe genoeg'
  • 20:45
    Wisting
    21:30
    Je verrai toujours vos visages
  • 20:00
    Sporza: EK Handbal Mannen Kwalificatie 2028
    21:50
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Expeditie Robinson
    22:05
    Geldwolven
  • 20:30
    Venom: Let There Be Carnage
    22:20
    Milk Inc. Forever - Live In Concert
  • 20:30
    Despicable Me 4
    22:20
    Mr. Bean's Holiday
  • 20:35
    Police Interceptors
    22:30
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 20:35
    Holiday Crashers
    22:10
    A Christmas Love Story
  • 21:00
    Slisse & Cesar
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    Harry Potter and the Order of the Phoenix
    22:25
    Daan & Jani
  • 21:15
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:30
    Empire of the Sun
    23:30
    Blade Runner
  • 20:35
    Personal trainers
    22:35
    Naked Attraction
  • 20:30
    Killer Grannies
    22:25
    Her Son's Secret
  • 21:00
    Trends Talk
    21:33
    Fleet TV
  • 21:10
    Mijn tuin
    22:00
    Classics 55
  • 20:40
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    21:30
    Becoming Meewis
  • 21:00
    Luther
    22:05
    Ms. X
  • 20:55
    The Resident
    05:00
    First Dates Australia
  • 20:30
    The Connection
    21:30
    Even tot hier
  • 21:20
    De Geknipte Gast
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:35
    Vigil
    22:35
    Herinneringen Top 50 concert