Vrijdag in 'Meldpunt': pacemaker uitzetten bij voltooid leven

donderdag 12 december 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Is het stopzetten van een pacemaker een vorm van euthanasie? Sommige cardiologen worstelen met deze vraag. Toch staan de richtlijnen van de beroepsvereniging van cardiologen het stilzetten van een pacemaker in de laatste levensfase toe.

Ingrid Smit werkte haar hele leven als verloskundige en zette honderden kinderen op de wereld. Nu ze 82 jaar oud is, hartklachten heeft en vindt dat haar leven voltooid is, beslist ze graag over haar eigen levenseinde. Ze wil haar verdere aftakeling niet afwachten en vraagt haar cardioloog om haar pacemaker, die haar hart ondersteund, stop te zetten. De cardioloog weigert dat omdat hij denkt dat dit een vorm van euthanasie is. Dat blijkt een misverstand waarvoor de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) wil waarschuwen. Uiteindelijk voert de cardioloog van mevrouw Smit alsnog haar wens uit. Een paar dagen na het stilzetten van haar pacemaker overlijdt ze. Elles de Bruin praat hierover door in de studio van Meldpunt met Fransien van ter Beek, voorzitter van de Raad van bestuur van de NVVE.


En verder: deel van pensioen vrouwelijke PTT’ers verdampt
Henny Admiraal (78) werkte bijna veertig jaar op een sorteercentrum bij PTT Post. Al die jaren post sorteren levert haar een mager pensioen op. Als MAX Ombudsman Rogier de Haan haar pensioen controleert, ziet hij dat een deel van haar pensioen is verdwenen. Dat gebeurde nadat PTT in 1989 privatiseerde en de pensioenen verhuisden van ABP naar het PTT Pensioenfonds. Daarbij raakte mevrouw Admiraal bijna de helft van het vaste pensioen kwijt dat ze tot dan toe had opgebouwd. Volgens Rogier de Haan is dit onterecht en hebben duizenden andere vrouwelijke PTT’ers met hetzelfde probleem te maken.

'Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 29 november 2025 om 13u50  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Vrijdag 28 november 2025 om 19u40  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Vrijdag 5 december 2025 om 19u40  »
NPO 2
Een debat over de tweede aflevering van 'De Toekomst is Grijs: het huisartsinfarct'. De huisarts raakt in de knel bij de oplopende vergrijzing. Wie redt de dokter?
Zaterdag 6 december 2025 om 13u50  »
NPO 2
Een debat over de tweede aflevering van 'De Toekomst is Grijs: het huisartsinfarct'. De huisarts raakt in de knel bij de oplopende vergrijzing. Wie redt de dokter?

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:00
    Dagelijkse kost
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 23:15
    De popcast
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:35
    Geen uitzending
    07:00
    Kaatje zingt
  • 23:25
    Blind getrouwd
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 00:05
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
    03:00
    Geen uitzending
  • 23:40
    Narcos
    06:00
    Qmusic
  • 22:40
    Acceleration
    07:00
    Willy
  • 23:35
    Christmas on My Mind
    05:25
    Mystery on Mistletoe Lane
  • 00:10
    Zeg 'ns Aaa
  • 23:30
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 00:10
    New Girl
    06:40
    Friends
  • 23:45
    Storage Wars
    06:45
    Wordt aangekondigd
  • 23:25
    A Place in the Sun
    06:05
    The Block Australia
  • 00:10
    Coroner
    06:40
    Cold Case
  • 00:08
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:58
    Roger
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:45
    Guillaume's Paris
  • 23:05
    Dalziel and Pascoe
    06:00
    Death in Paradise
  • 00:10
    The Resident
    06:40
    Storage Wars
  • 23:40
    NOS Suriname 50 jaar onafhankelijkheid
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 23:45
    VPRO Boeken
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:15
    Van Roosmalen & Groenteman
    05:55
    Ziggy en de Zootram