Vrijdag in 'Meldpunt': pacemaker uitzetten bij voltooid leven

donderdag 12 december 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Is het stopzetten van een pacemaker een vorm van euthanasie? Sommige cardiologen worstelen met deze vraag. Toch staan de richtlijnen van de beroepsvereniging van cardiologen het stilzetten van een pacemaker in de laatste levensfase toe.

Ingrid Smit werkte haar hele leven als verloskundige en zette honderden kinderen op de wereld. Nu ze 82 jaar oud is, hartklachten heeft en vindt dat haar leven voltooid is, beslist ze graag over haar eigen levenseinde. Ze wil haar verdere aftakeling niet afwachten en vraagt haar cardioloog om haar pacemaker, die haar hart ondersteund, stop te zetten. De cardioloog weigert dat omdat hij denkt dat dit een vorm van euthanasie is. Dat blijkt een misverstand waarvoor de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) wil waarschuwen. Uiteindelijk voert de cardioloog van mevrouw Smit alsnog haar wens uit. Een paar dagen na het stilzetten van haar pacemaker overlijdt ze. Elles de Bruin praat hierover door in de studio van Meldpunt met Fransien van ter Beek, voorzitter van de Raad van bestuur van de NVVE.


En verder: deel van pensioen vrouwelijke PTT’ers verdampt
Henny Admiraal (78) werkte bijna veertig jaar op een sorteercentrum bij PTT Post. Al die jaren post sorteren levert haar een mager pensioen op. Als MAX Ombudsman Rogier de Haan haar pensioen controleert, ziet hij dat een deel van haar pensioen is verdwenen. Dat gebeurde nadat PTT in 1989 privatiseerde en de pensioenen verhuisden van ABP naar het PTT Pensioenfonds. Daarbij raakte mevrouw Admiraal bijna de helft van het vaste pensioen kwijt dat ze tot dan toe had opgebouwd. Volgens Rogier de Haan is dit onterecht en hebben duizenden andere vrouwelijke PTT’ers met hetzelfde probleem te maken.

'Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan' (BNNVARA/VRT)

Gorik van Oudheusden staat op een keerpunt in zijn leven. Een jeugd vol trauma's, jaren van alcoholgebruik en het gewicht van succes hebben diepe sporen nagelaten. Hij besluit rigoureus in te grijpen en kiest voor therapie, nuchterheid en zelfonderzoek, in een poging relaties te herstellen en zichzelf opnieuw uit te vinden. Welke obstakels en inzichten komen kijken bij een transformatie als deze? Welke man keert terug op het podium als de strijd met zijn demonen is gestreden?

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Thuis
    00:40
    Dagelijkse kost
  • 22:55
    90 minutes
    00:55
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Gooische Vrouwen
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    00:50
    Geen uitzending
  • 22:50
    Renfield
    00:25
    The Big Bang Theory
  • 23:45
    60 Days In
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:00
    Suits
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:10
    The Golden Girls
    01:00
    Geen uitzending
  • 23:50
    De Rechtbank
    00:55
    De Tafel van Gert
  • 00:15
    New Girl
    01:25
    Neighbours: A New Chapter
  • 23:15
    The Winter King
    00:30
    The Paddock
  • 23:40
    A Place in the Sun
    00:45
    Love Island UK
  • 00:05
    Family Law
    01:00
    Big Sky
  • 00:11
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:23
    Ver Gevorderd
  • 23:45
    Bon Appetit
    00:45
    Chris Cooks Cymru
  • 00:05
    Marie Antoinette
    01:00
    Darby and Joan
  • 00:15
    The Resident
    01:05
    First Dates Australia
  • 23:51
    NOS Journaal
    00:55
    Eva
  • 00:20
    Pauscast
    00:43
    De Nachtzoen
  • 00:00
    De slimste mens
    00:55
    Van Roosmalen & Groenteman