Vrijdag in 'Meldpunt': pacemaker uitzetten bij voltooid leven

donderdag 12 december 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Is het stopzetten van een pacemaker een vorm van euthanasie? Sommige cardiologen worstelen met deze vraag. Toch staan de richtlijnen van de beroepsvereniging van cardiologen het stilzetten van een pacemaker in de laatste levensfase toe.

Ingrid Smit werkte haar hele leven als verloskundige en zette honderden kinderen op de wereld. Nu ze 82 jaar oud is, hartklachten heeft en vindt dat haar leven voltooid is, beslist ze graag over haar eigen levenseinde. Ze wil haar verdere aftakeling niet afwachten en vraagt haar cardioloog om haar pacemaker, die haar hart ondersteund, stop te zetten. De cardioloog weigert dat omdat hij denkt dat dit een vorm van euthanasie is. Dat blijkt een misverstand waarvoor de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) wil waarschuwen. Uiteindelijk voert de cardioloog van mevrouw Smit alsnog haar wens uit. Een paar dagen na het stilzetten van haar pacemaker overlijdt ze. Elles de Bruin praat hierover door in de studio van Meldpunt met Fransien van ter Beek, voorzitter van de Raad van bestuur van de NVVE.


En verder: deel van pensioen vrouwelijke PTT’ers verdampt
Henny Admiraal (78) werkte bijna veertig jaar op een sorteercentrum bij PTT Post. Al die jaren post sorteren levert haar een mager pensioen op. Als MAX Ombudsman Rogier de Haan haar pensioen controleert, ziet hij dat een deel van haar pensioen is verdwenen. Dat gebeurde nadat PTT in 1989 privatiseerde en de pensioenen verhuisden van ABP naar het PTT Pensioenfonds. Daarbij raakte mevrouw Admiraal bijna de helft van het vaste pensioen kwijt dat ze tot dan toe had opgebouwd. Volgens Rogier de Haan is dit onterecht en hebben duizenden andere vrouwelijke PTT’ers met hetzelfde probleem te maken.

'Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 22 mei 2026 om 19u55  »
NPO 2
Programma dat de kijker centraal stelt en polst wat er leeft onder de achterban. Het onderzoekt maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen.

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 07:35
    De mini's
  • 07:20
    Hallo K3
    05:15
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    12:15
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    00:35
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    This Is Us
  • 07:20
    Blood & Treasure
    02:05
    Geen uitzending
  • 07:40
    911 Crisis Center
    02:25
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 04:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 07:41
    Jong geleerd
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:40
    BBQ Vanavond?!
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 06:55
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    02:05
    Darby and Joan
  • 07:30
    Scrubs
    02:00
    American Housewife
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:15
    Tijd voor Max
    01:45
    Nieuwsuur
  • 07:35
    Kindertijd
    02:30
    Eva