Vrijdag in 'Meldpunt': overgang openbaart en versterkt verborgen psychische aandoening

donderdag 18 januari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Vrouwen die rond hun 45ste levensjaar psychische klachten krijgen, doen er goed aan om te laten uitzoeken of dit is gerelateerd aan de overgang.

Uit nieuw onderzoek blijkt dat de overgang verborgen psychische aandoeningen versterkt en hierdoor aan het licht brengt.


Ine Kuijpers (49) krijgt twee jaar geleden mentale klachten. Ze voelt zich depressief worden en trekt zich steeds verder terug. In eerste instantie denkt ze dat het te maken heeft met haar werk. Pas als ze ook opvliegers krijgt, legt ze het verband met de overgang. Ine heeft adhd en dat wordt versterkt door de overgang.

Gynaecoloog Dorenda van Dijken, voorzitter van de Dutch Menopause Society, heeft onderzoek gedaan naar de relatie tussen psychische aandoeningen en de overgang. Ze vertelt erover in 'Meldpunt'. Ook komt aan de orde dat huisartsen soms terughoudend zijn met hormoontherapie om de overgangsklachten te bestrijden.

Renate Meijnders (43) heeft er zes jaar last van: piekeren, slecht slapen, nachtzweten, slechte concentratie, niet op woorden kunnen komen en ze kan namen slecht onthouden. Daarnaast is ze constant moe en prikkelbaar. Het leidt uiteindelijk tot een burn-out. 'Ik raakte in een negatieve cirkel en kwam er niet uit. Dat mijn man bij me is gebleven, is een wonder', vertelt Renate. Haar huisarts wil niet meewerken aan het voorschrijven van hormoontherapie. Uiteindelijk krijgt ze de dit toch via een vrouwenkliniek en sindsdien voelt ze zich een stuk beter. Elles de Bruin bespreekt de problemen en zoekt naar oplossingen met Dorenda van Dijken en Eveline Bakker van Stichting Vuurvrouw, die vrouwen informeert over de overgang.
En verder: drone wel betaald maar niet geleverd.

Tobi Driessens koopt onlangs een drone ter waarde van 2.800 euro. Omdat de drone niet geschikt is voor het doel waarvoor hij hem heeft gekocht, retourneert hij de drone naar leverancier DJI Europe. Helaas bezorgt vervoerder UPS hem op een verkeerd adres. De vervoerder erkent de fout en keert de schade uit aan DJI. Het dronebedrijf heeft nu twee keer geld voor de drone ontvangen: van meneer Driessens en van UPS. Desondanks geven zij meneer Driessens zijn geld niet terug. MAX Ombudsman Jeanine Janssen komt in actie en probeert de kwestie op te lossen.

'Meldpunt', vrijdag 19 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    16:25
    De zomer van Lucien
  • 16:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:15
    Click bet
  • 16:15
    De Marsupilami's
  • 16:10
    America's Funniest Home Videos
  • 15:50
    My Kitchen Rules New Zealand
    16:50
    Blind Getrouwd USA
  • 15:25
    Vacation Friends 2
    17:15
    9-1-1
  • 15:35
    All New Traffic Cops
    16:30
    Cheers
  • 16:00
    Matlock
    16:55
    Suits
  • 15:55
    Geen uitzending
    16:30
    Wat nu weer?
  • 15:40
    Oogappels
    16:50
    Lang Leve de Liefde
  • 15:55
    This Is Us
    16:50
    Manifest
  • 16:00
    Pawn Stars
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:40
    Property Brothers
    16:30
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 16:15
    Forensic Files II
    16:45
    My Boyfriend, My Rapist: The Secret Footage
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:14
    De kunstenaar
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    16:30
    Toasted!
  • 16:00
    The Doctor Blake Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:10
    American Housewife
    17:00
    Below Deck
  • 16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:30
    Wildernis onder Water
  • 15:15
    Stormwind
    16:50
    Brugklas marathon