Vrijdag in 'Meldpunt': overgang openbaart en versterkt verborgen psychische aandoening

donderdag 18 januari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Vrouwen die rond hun 45ste levensjaar psychische klachten krijgen, doen er goed aan om te laten uitzoeken of dit is gerelateerd aan de overgang.

Uit nieuw onderzoek blijkt dat de overgang verborgen psychische aandoeningen versterkt en hierdoor aan het licht brengt.


Ine Kuijpers (49) krijgt twee jaar geleden mentale klachten. Ze voelt zich depressief worden en trekt zich steeds verder terug. In eerste instantie denkt ze dat het te maken heeft met haar werk. Pas als ze ook opvliegers krijgt, legt ze het verband met de overgang. Ine heeft adhd en dat wordt versterkt door de overgang.

Gynaecoloog Dorenda van Dijken, voorzitter van de Dutch Menopause Society, heeft onderzoek gedaan naar de relatie tussen psychische aandoeningen en de overgang. Ze vertelt erover in 'Meldpunt'. Ook komt aan de orde dat huisartsen soms terughoudend zijn met hormoontherapie om de overgangsklachten te bestrijden.

Renate Meijnders (43) heeft er zes jaar last van: piekeren, slecht slapen, nachtzweten, slechte concentratie, niet op woorden kunnen komen en ze kan namen slecht onthouden. Daarnaast is ze constant moe en prikkelbaar. Het leidt uiteindelijk tot een burn-out. 'Ik raakte in een negatieve cirkel en kwam er niet uit. Dat mijn man bij me is gebleven, is een wonder', vertelt Renate. Haar huisarts wil niet meewerken aan het voorschrijven van hormoontherapie. Uiteindelijk krijgt ze de dit toch via een vrouwenkliniek en sindsdien voelt ze zich een stuk beter. Elles de Bruin bespreekt de problemen en zoekt naar oplossingen met Dorenda van Dijken en Eveline Bakker van Stichting Vuurvrouw, die vrouwen informeert over de overgang.
En verder: drone wel betaald maar niet geleverd.

Tobi Driessens koopt onlangs een drone ter waarde van 2.800 euro. Omdat de drone niet geschikt is voor het doel waarvoor hij hem heeft gekocht, retourneert hij de drone naar leverancier DJI Europe. Helaas bezorgt vervoerder UPS hem op een verkeerd adres. De vervoerder erkent de fout en keert de schade uit aan DJI. Het dronebedrijf heeft nu twee keer geld voor de drone ontvangen: van meneer Driessens en van UPS. Desondanks geven zij meneer Driessens zijn geld niet terug. MAX Ombudsman Jeanine Janssen komt in actie en probeert de kwestie op te lossen.

'Meldpunt', vrijdag 19 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' (VTM GO+)

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?

'Goens docu: Cel Vermiste Personen ', om 22.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 07:35
    De Smurfen
    05:25
    Geen uitzending
  • 07:25
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:15
    Oep z'n bakkes
  • 07:30
    Good American Family
    02:20
    Geen uitzending
  • 06:55
    Heavy Rescue: 401
    02:20
    Geen uitzending
  • 07:20
    Property Brothers
    02:45
    A Place in the Sun
  • 07:10
    Without a Trace
    02:10
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:33
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:15
    Open Vuur
    02:20
    Foodies & The City
  • 07:35
    Sister Boniface Mysteries
    02:15
    Ripper Street
  • 07:05
    HPI
    02:25
    Below Deck Down Under
  • 07:30
    NOS Journaal
    02:00
    NOS Journaal Laat
  • 07:15
    Tijd voor Max
    02:20
    Nieuwsuur
  • 07:37
    Zin in Zappelin
    02:05
    Reizen Waes