Vrijdag in 'Meldpunt': opnamestop in verpleeghuizen door gebrek aan zorgpersoneel

donderdag 2 september 2021

Niet alleen in de ziekenhuizen is het personeelsgebrek nijpend, ook in de ouderenzorg. Sommige verpleeghuizen nemen geen nieuwe bewoners meer op omdat er onvoldoende personeel is om goede zorg te verlenen. Dat is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.

Al jaren is er een tekort aan personeel in de ouderenzorg. Door bezuinigingen in het vorige decennium kozen veel verzorgenden een ander beroep. De hoge werkdruk, onregelmatige diensten en de relatief lage beloning maken het beroep ook minder aantrekkelijk. Daar komt nu bij dat het vergrijsde personeel in de zorg uitstroomt vanwege pensioen. Tel daar het ziekteverzuim door corona bij op en uitval vanwege de zomervakantie en het personeelsdrama in de ouderenzorg is compleet. Roosteraars krijgen de werkschema’s niet meer gevuld. Zelfs niet met uitzendkrachten en duurdere ZZP’ers. Bij tientallen verpleeghuizen is de rek er uit. Zij hebben besluiten om kamers, die na een overlijden vrijkomen, voorlopig niet op te vullen met nieuwe bewoners.


Lefgozers
De verpleeghuissector probeert het beroep wel aantrekkelijker te maken. Zorginstelling Van Neynsel uit Den Bosch heeft het ‘Lefgozersproject’ opgezet. De opleiding tot verzorgende is van drie jaar gehalveerd tot anderhalf jaar en toch op hetzelfde niveau gebleven. Voorwaarde is wel dat de deelnemers zij-instromers zijn met werkervaring, soms in een andere sector.
Over de opnamestop in verpleeghuizen praat Elles de Bruin met José van Vliet van ActiZ, de koepel van zorgorganisaties. Bianca Buurman, bestuursvoorzitter van V&VN, de beroepsvereniging van verzorgenden en verpleegkundigen reageert op het Lefgozersproject en vertelt wat er in haar ogen meer moet gebeuren om de personeelscrisis in de zorg aan te pakken.

Wajong
Verder in 'Meldpunt': Martijn Beekhuijsen (41) is slechtziend en leeft van een Wajong-uitkering en het inkomen uit de 15 uur per week die hij werkt bij Albert Heijn. Eind vorig jaar ontvangt hij een coronabonus van 229 euro. Maar hiervan genieten kan hij niet want uitkeringsinstantie UWV verrekent het extraatje met zijn uitkering. Martijn vindt dit oneerlijk en voelt zich achtergesteld bij zijn collega’s die geen Wajonger zijn. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en haalt verhaal bij UWV en Albert Heijn.

'Meldpunt', vrijdag 3 september om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' - Marjan & Mattias (VTM)

Vandaag trouwen Mattias en Marjan, waarna we kennismaken met Ellen en Matti. Kan Matti, een vader van twee jonge kinderen, het hart veroveren van Ellen, een vrouw die na een intens kankertraject weer op zoek gaat naar liefdesgeluk?

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Onsterfelijk: 50 jaar Memorial
    23:05
    Winst joker+ / lotto
  • 21:25
    2000 Meters to Andriivka
    23:15
    Prime Minister
  • 22:35
    Time: out
    23:00
    Geen uitzending
  • 22:00
    Helden van hier: De MUG heli
    23:00
    Chicago Med
  • 22:30
    Wouter Deprez - Speech
    00:00
    Border Security: Australië
  • 20:35
    Coach Carter
    23:05
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 22:55
    America's Toughest Jails
  • 22:50
    ER
    00:30
    Suits
  • 22:55
    Chez Bompa Lawijt
    23:25
    'Allo 'Allo!
  • 22:20
    Zeg Eens Euh
    23:10
    Jade en de Belgen
  • 22:45
    Friends
    23:50
    Modern Family
  • 22:45
    The Ark
    23:50
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Komen Eten
    23:15
    Love It or List It UK
  • 22:25
    Without a Trace
    23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:43
    CEO van mijn leven
    23:28
    Business Branding
  • 22:56
    De perfecte badkamer
    23:00
    Knuffel Pop
  • 22:25
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    23:00
    Lekker Messy
  • 22:05
    Unforgotten
    23:00
    The Chelsea Detective
  • 22:30
    Nine Perfect Strangers
    23:30
    White Collar
  • 22:20
    Pauw & De Wit
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    Meisjes van de Goede Herder
    23:35
    De Nachtzoen
  • 20:30
    Muziekfeest van het Jaar 2025
    23:05
    A Beautiful Mess