Vrijdag in 'Meldpunt': opnamestop in verpleeghuizen door gebrek aan zorgpersoneel

donderdag 2 september 2021

Niet alleen in de ziekenhuizen is het personeelsgebrek nijpend, ook in de ouderenzorg. Sommige verpleeghuizen nemen geen nieuwe bewoners meer op omdat er onvoldoende personeel is om goede zorg te verlenen. Dat is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.

Al jaren is er een tekort aan personeel in de ouderenzorg. Door bezuinigingen in het vorige decennium kozen veel verzorgenden een ander beroep. De hoge werkdruk, onregelmatige diensten en de relatief lage beloning maken het beroep ook minder aantrekkelijk. Daar komt nu bij dat het vergrijsde personeel in de zorg uitstroomt vanwege pensioen. Tel daar het ziekteverzuim door corona bij op en uitval vanwege de zomervakantie en het personeelsdrama in de ouderenzorg is compleet. Roosteraars krijgen de werkschema’s niet meer gevuld. Zelfs niet met uitzendkrachten en duurdere ZZP’ers. Bij tientallen verpleeghuizen is de rek er uit. Zij hebben besluiten om kamers, die na een overlijden vrijkomen, voorlopig niet op te vullen met nieuwe bewoners.


Lefgozers
De verpleeghuissector probeert het beroep wel aantrekkelijker te maken. Zorginstelling Van Neynsel uit Den Bosch heeft het ‘Lefgozersproject’ opgezet. De opleiding tot verzorgende is van drie jaar gehalveerd tot anderhalf jaar en toch op hetzelfde niveau gebleven. Voorwaarde is wel dat de deelnemers zij-instromers zijn met werkervaring, soms in een andere sector.
Over de opnamestop in verpleeghuizen praat Elles de Bruin met José van Vliet van ActiZ, de koepel van zorgorganisaties. Bianca Buurman, bestuursvoorzitter van V&VN, de beroepsvereniging van verzorgenden en verpleegkundigen reageert op het Lefgozersproject en vertelt wat er in haar ogen meer moet gebeuren om de personeelscrisis in de zorg aan te pakken.

Wajong
Verder in 'Meldpunt': Martijn Beekhuijsen (41) is slechtziend en leeft van een Wajong-uitkering en het inkomen uit de 15 uur per week die hij werkt bij Albert Heijn. Eind vorig jaar ontvangt hij een coronabonus van 229 euro. Maar hiervan genieten kan hij niet want uitkeringsinstantie UWV verrekent het extraatje met zijn uitkering. Martijn vindt dit oneerlijk en voelt zich achtergesteld bij zijn collega’s die geen Wajonger zijn. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en haalt verhaal bij UWV en Albert Heijn.

'Meldpunt', vrijdag 3 september om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Op een dag komt een Amerikaanse man niet naar huis. Uiteindelijk belt zijn vrouw naar de hulpdiensten. Zij vertellen haar dat hij in de gevangenis zit op verdenking van sekshandel. Daarna blijkt dat hij interesse heeft in kinderen tussen de elf en de veertien jaar. Amanda balanceert tussen ongeloof, het gezin niet willen opgeven en toch uiteindelijk de plicht om haar kinderen een veiligere omgeving te kunnen bieden.

'Telefacts Zomer', om 22.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    12:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 10:40
    Timbalo
    10:45
    Uki
  • 09:25
    Geen uitzending
    11:30
    Met Vier in Bed
  • 00:55
    Geen uitzending
    11:45
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:20
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    All New Traffic Cops
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:20
    Oogappels
  • 10:40
    NCIS: Los Angeles
    11:35
    FBI: International
  • 10:15
    Two and a Half Men
    10:50
    Geen uitzending
  • 10:05
    Sort Your Life Out
    11:15
    The Block Australia
  • 10:25
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:36
    De perfecte badkamer
    10:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 10:15
    De Garde van Gert
    10:50
    Meat Timon
  • 10:05
    Father Brown
    11:00
    Death in Paradise
  • 10:20
    Below Deck
    11:50
    Grey's Anatomy
  • 10:35
    MAX Geheugentrainer
    11:00
    NOS Journaal
  • 10:40
    Andere Tijden Kort
    11:00
    De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt
  • 10:40
    Nurdys
    10:45
    Liselotte