Vrijdag in 'Meldpunt': opnamestop in verpleeghuizen door gebrek aan zorgpersoneel

Niet alleen in de ziekenhuizen is het personeelsgebrek nijpend, ook in de ouderenzorg. Sommige verpleeghuizen nemen geen nieuwe bewoners meer op omdat er onvoldoende personeel is om goede zorg te verlenen. Dat is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.
Al jaren is er een tekort aan personeel in de ouderenzorg. Door bezuinigingen in het vorige decennium kozen veel verzorgenden een ander beroep. De hoge werkdruk, onregelmatige diensten en de relatief lage beloning maken het beroep ook minder aantrekkelijk. Daar komt nu bij dat het vergrijsde personeel in de zorg uitstroomt vanwege pensioen. Tel daar het ziekteverzuim door corona bij op en uitval vanwege de zomervakantie en het personeelsdrama in de ouderenzorg is compleet. Roosteraars krijgen de werkschema’s niet meer gevuld. Zelfs niet met uitzendkrachten en duurdere ZZP’ers. Bij tientallen verpleeghuizen is de rek er uit. Zij hebben besluiten om kamers, die na een overlijden vrijkomen, voorlopig niet op te vullen met nieuwe bewoners.
Lefgozers
De verpleeghuissector probeert het beroep wel aantrekkelijker te maken. Zorginstelling Van Neynsel uit Den Bosch heeft het ‘Lefgozersproject’ opgezet. De opleiding tot verzorgende is van drie jaar gehalveerd tot anderhalf jaar en toch op hetzelfde niveau gebleven. Voorwaarde is wel dat de deelnemers zij-instromers zijn met werkervaring, soms in een andere sector.
Over de opnamestop in verpleeghuizen praat Elles de Bruin met José van Vliet van ActiZ, de koepel van zorgorganisaties. Bianca Buurman, bestuursvoorzitter van V&VN, de beroepsvereniging van verzorgenden en verpleegkundigen reageert op het Lefgozersproject en vertelt wat er in haar ogen meer moet gebeuren om de personeelscrisis in de zorg aan te pakken.
Wajong
Verder in 'Meldpunt': Martijn Beekhuijsen (41) is slechtziend en leeft van een Wajong-uitkering en het inkomen uit de 15 uur per week die hij werkt bij Albert Heijn. Eind vorig jaar ontvangt hij een coronabonus van 229 euro. Maar hiervan genieten kan hij niet want uitkeringsinstantie UWV verrekent het extraatje met zijn uitkering. Martijn vindt dit oneerlijk en voelt zich achtergesteld bij zijn collega’s die geen Wajonger zijn. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en haalt verhaal bij UWV en Albert Heijn.
'Meldpunt', vrijdag 3 september om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Hoe willen bekende Vlamingen sterven? En wat willen ze als laatste avondmaal?
- Deze Nederlandse én Vlaamse kandidaten strijden om de titel van Robinson 2026
- Deze Vlaamse én Nederlandse kleppers strijden voor de titel van Robinson 2026
- Actueler dan ooit: acht ‘Gevangenisdirecteurs’ tonen de realiteit achter de tralies
- ‘Is ’t gelukt?’: Mohsin Abbas verrast met stunt en Stephanie Planckaert overwint haar grootste angst
- Nieuwe ronde, nieuwe acts, nieuwe regels in De Kwalificatie van 'Got Talent'
- DNA-detectives speuren naar diagnoses in 'Focus'
- DNA-test centraal in laatste aflevering van 'Sous X'
- Denzel verliest trouwring, Hyndi haar muurtje in 'Blind Getrouwd'
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
Multimedia SPOTLIGHT
-
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week!
Kijktip van de dag

De koppels genieten van een romantisch weekend in Brugge, met cava en openhartige gesprekken. Na een pittige teamactiviteit volgt de ultieme ontknoping. Denzel en Elke krijgen lof van de experten, terwijl Ellen en Matti twijfelen over hun toekomst.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.



































