Vrijdag in 'Meldpunt': oplopende drukte in ziekenhuis Erasmus MC

donderdag 25 maart 2021

Het is aanpoten in het grootste ziekenhuis van Nederland, het Erasmus MC in Rotterdam. Op de IC en de corona-afdeling zijn bijna alle bedden bezet.

'Meldpunt' loopt mee met twee verpleegkundigen en spreekt patiënten. 'Ze hebben het druk, heel druk', zegt een patiënt in 'Meldpunt' op vrijdag 26 maart om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Op de ziekenhuisgang knipperen bij veel kamers rode lampjes, als teken dat de patiënten in die kamers om hulp vragen. Verpleegkundigen werken hard om het bij te benen. Het is één van de beelden die het zorgpersoneel op verzoek van Meldpunt in een paar dagen tijd op camera vastlegt. En ook het continue omkleden naar beschermende kleding voor patiënten in quarantaine. Personeel spreekt over de impact van het verlies van patiënten. 'We hadden een vrouw van 34 jaar die op de afdeling overleed', zegt verpleegkundige Ricardo de Borst. 'Het doet pijn als je ziet dat zo’n jong gezin de moeder verliest.'

Patiënt Marianne de Vriend zegt: 'Ik lig aan het zuurstof, omdat ik moeite heb met ademen. Dat heeft zo’n impact. Dan zie ik ze buiten dicht op elkaar demonstreren, dan denk ik: zij moeten eens weten wat het inhoudt.'

En 'Meldpunt' gaat een jaar later langs bij ex-patiënt Sharita Horyon. Vorig jaar tekende zij op haar ziekbed haar testament, uit angst om het niet te redden. Gelukkig is ze er nog. Maar nog dagelijks leeft zij met de gevolgen van corona.

Longarts Leon van den Toorn van het Erasmus MC praat Elles de Bruin bij over de situatie in het ziekenhuis en de vorderingen van het onderzoek naar corona.

Youfone
En verder: wanneer gaat de bedenktijd in voor een afgesloten internet- en televisieabonnement van Youfone? Mattijs Smit ziet via een vergelijkingssite dat Youfone voordeliger is dan zijn huidige aanbieder en stapt over. Maar pas als het modem is geïnstalleerd, blijkt dat hij hiermee geen Netflix op zijn tv kan kijken. Als hij daarop zijn abonnement opzegt, hoort hij dat de bedenktijd voorbij is en hij niet meer van het abonnement af kan. Klopt dat wel? MAX Ombudsman Jeanine Janssen buigt zich over de kwestie.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 26 maart om 19.20 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Restaurant Misverstand
    21:40
    Dag & nacht
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Dennis Tyfus eindelijk op canvas
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Dag & nacht
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    21:45
    De Trein
  • 20:30
    Waar is Mijn Erfenis
    21:25
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 20:35
    Everest
    22:35
    The Irrational
  • 20:35
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 20:50
    Gooische Vrouwen
    22:30
    ER
  • 20:35
    Commissaris Roos
    22:40
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:35
    Wild Cards
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen Eten
  • 20:30
    Killer Couples
    21:15
    World's Most Evil Killers
  • 20:52
    Z-Extra
    20:57
    Z-Nieuws
  • 20:37
    Mijn tuin
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
    21:05
    Foodies & The City
  • 20:00
    Hudson & Rex
    21:00
    The Puzzle Lady
  • 20:35
    Under the Banner of Heaven
    22:10
    White Collar
  • 20:35
    Een vergetelijk mooie reis
    21:30
    Heel Holland Bakt Elke Dag
  • 20:25
    Keurmeesters
    21:05
    Nu te Zien!
  • 20:25
    Down The Road
    21:30
    Je Zal Het Maar Hebben Special