Vrijdag in 'Meldpunt': onzekerheid over testament in angstige coronatijden

donderdag 16 april 2020

Notarissen zien een toename in testamentbesprekingen. In bange coronatijden vragen veel Nederlanders zich af of zij hun nalatenschap en levenstestament goed hebben geregeld. Maar de vraag is of een testament voor iedereen wel nodig is?

Jan en Sharita Horyon leiden samen een familiebedrijf in asbestverwijdering met circa 30 medewerkers. Als Sharita (52) ernstig ziek wordt van het coronavirus, bedenkt Jan dat ook hij ziek kan worden en dat zij de nalatenschap rond hun bedrijf onvoldoende hebben geregeld. En wie gaat er zorgen voor hun kinderen en Sharita’s vader, die in een mantelzorgwoning op hun terrein woont? En willen zij op de intensive care beademd worden, mocht dat nodig zijn, en het IC-personeel die vraag stellen?


Hun in allerijl opgetrommelde notaris regelt met spoed, via een videoverbinding, een testamentbespreking. Het document levert hij bij hun huis af en de doodzieke Sharita tekent het op haar bed, terwijl haar man dit om juridische redenen filmt. Daarna gaat Sharita per ambulance naar het ziekenhuis.

In tijden dat de coronadood op de loer ligt, is het testament een actueel thema. Maar wie heeft zo’n testament echt nodig en voor wie regelt de wet de nalatenschap al in voldoende mate? In de studio komt toelichting van Lucienne van der Geld van Netwerk Notarissen en Manon Vanderkaa van seniorenorganisatie KBO-PCOB.

Rouwen in quarantaine
En verder: Ardi Wenneker (75) verliest haar man Henk (87), vermoedelijk aan corona. Omdat hij niet is getest, maar wel alle coronasymptomen heeft, mag Ardi alleen in beschermende kleding bij haar man om afscheid te nemen. Na zijn overlijden moet Ardi direct twee weken in quarantaine. De organisatie van de uitvaart en het rouwen doet zij alleen. Haar familie mag haar alleen op afstand bijstaan. Welke impact heeft dit op het rouwproces? En hoe ga je om met zo’n trauma? Rosa Jansen van Slachtofferhulp Nederland vertelt het in de studio.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 17 april om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Dierendokters 24/7
    15:25
    Dwars door de Lage landen
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:50
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 15:00
    Cirkelhoek
    15:05
    Sam & Julia
  • 14:50
    Florentina
    15:45
    The Voice van Vlaanderen
  • 14:35
    Kitchen Nightmares
    15:25
    Caught in His Web
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Everest
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch Hawaii
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 14:35
    Friends
    15:30
    Huizenjagers
  • 15:00
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 14:20
    Pawn Stars
    15:55
    Two and a Half Men
  • 14:30
    A Place in the Sun
    16:15
    Chateau Meiland
  • 14:15
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 14:55
    Fleet TV
    15:29
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 14:53
    Diy on wheels
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:50
    Het Weekmenu
    15:30
    BBQ Vanavond?!
  • 15:00
    Beyond Paradise
    16:00
    Father Brown
  • 14:25
    Station 19
    17:10
    White Collar
  • 14:30
    Carrie op Vrijdag
    15:25
    Over Mijn Lijk
  • 14:40
    De vrouwen van ..
    15:30
    Fryslân Dok
  • 14:35
    Kinderen voor Kinderen - De Grote Show
    15:28
    Kinderen voor Kinderen - Geen kind alleen