Vrijdag in 'Meldpunt': onzekerheid over testament in angstige coronatijden

donderdag 16 april 2020

Notarissen zien een toename in testamentbesprekingen. In bange coronatijden vragen veel Nederlanders zich af of zij hun nalatenschap en levenstestament goed hebben geregeld. Maar de vraag is of een testament voor iedereen wel nodig is?

Jan en Sharita Horyon leiden samen een familiebedrijf in asbestverwijdering met circa 30 medewerkers. Als Sharita (52) ernstig ziek wordt van het coronavirus, bedenkt Jan dat ook hij ziek kan worden en dat zij de nalatenschap rond hun bedrijf onvoldoende hebben geregeld. En wie gaat er zorgen voor hun kinderen en Sharita’s vader, die in een mantelzorgwoning op hun terrein woont? En willen zij op de intensive care beademd worden, mocht dat nodig zijn, en het IC-personeel die vraag stellen?


Hun in allerijl opgetrommelde notaris regelt met spoed, via een videoverbinding, een testamentbespreking. Het document levert hij bij hun huis af en de doodzieke Sharita tekent het op haar bed, terwijl haar man dit om juridische redenen filmt. Daarna gaat Sharita per ambulance naar het ziekenhuis.

In tijden dat de coronadood op de loer ligt, is het testament een actueel thema. Maar wie heeft zo’n testament echt nodig en voor wie regelt de wet de nalatenschap al in voldoende mate? In de studio komt toelichting van Lucienne van der Geld van Netwerk Notarissen en Manon Vanderkaa van seniorenorganisatie KBO-PCOB.

Rouwen in quarantaine
En verder: Ardi Wenneker (75) verliest haar man Henk (87), vermoedelijk aan corona. Omdat hij niet is getest, maar wel alle coronasymptomen heeft, mag Ardi alleen in beschermende kleding bij haar man om afscheid te nemen. Na zijn overlijden moet Ardi direct twee weken in quarantaine. De organisatie van de uitvaart en het rouwen doet zij alleen. Haar familie mag haar alleen op afstand bijstaan. Welke impact heeft dit op het rouwproces? En hoe ga je om met zo’n trauma? Rosa Jansen van Slachtofferhulp Nederland vertelt het in de studio.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 17 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'FC De Kampioenen': Johny Voners

Pol baalt omdat hij een week moet gaan logeren bij zijn schoonmoeder. Van collega Juul krijgt hij de tip een depressie voor te wenden. Pol doet dit, maar raakt verstrikt in zijn eigen spel. Marc heeft een nieuwe hobby: filmen. Hij wil per se een filmpje maken voor 'Videodinges'.

'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    De week van Bruzz
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 11:00
    Radio 2 Top 30
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 12:45
    GameKeepers
    13:10
    Ninja Express
  • 11:50
    Heel Mijn Hart
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:15
    Steenrijk, Straatarm
    13:05
    The Tourist
  • 05:20
    Geen uitzending
    13:20
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    14:30
    Geen uitzending
  • 12:45
    Friends
    14:40
    Komen Eten bij Bake Off Vlaanderen
  • 12:15
    The Rookie
    14:00
    NCIS
  • 12:45
    Storage Wars
    13:40
    Two and a Half Men
  • 12:55
    Property Brothers
    14:45
    The Block Australia
  • 12:55
    Snapped
    16:40
    World's Most Evil Killers
  • 12:24
    Trends Talk
    13:05
    CEO van mijn leven
  • 09:39
    De perfecte badkamer
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:30
    Lekker Messy - Weekmenu
    13:25
    De Zomerkeuken
  • 12:35
    The Hardacres
    13:30
    Midsomer Murders
  • 12:30
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 12:20
    Sterren NL Top 25
    13:05
    NOS Tour de France 2026
  • 12:40
    EO Metterdaad
    13:00
    NOS Journaal
  • 11:55
    Pippi op de vlucht
    13:20
    Studio Snugger