Vrijdag in 'Meldpunt': niet kunnen rondkomen van alleen AOW

Honderdduizenden huishoudens die moeten rondkomen van alleen AOW, al dan niet aangevuld met een klein pensioen, hebben het financieel zwaar.
Stijgende huren, toenemende zorgkosten en een hogere belasting op de dagelijkse boodschappen drukken op hun karige budget. De schaamte onder deze groep is groot. Het is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 19 april om 19.10 uur bij MAX op NPO 2.
De AOW zou voldoende moeten zijn voor een basisbestaan, maar zonder een behoorlijk aanvullend pensioen is daarvan geen sprake. Hoewel het Nederland economisch voor de wind gaat, is er een groep AOW’ers die hiervan niet meeprofiteert. Economisch onderzoeksbureau SEO Economisch Onderzoek stelde eind 2017 dat 176.000 huishoudens met alleen AOW een zwakke inkomenspositie heeft. De onderzoekers stellen nu dat deze groep tot over de 200.000 is gegroeid vanwege de toegenomen vaste lasten. Volgens het instituut voor budgetvoorlichting Nibud gaat bij de laagste inkomensgroepen meer dan de helft van het budget op aan vaste lasten. Zij kunnen zich geen tegenslagen permitteren en hebben daar zorgen over.
De 81-jarige Jet Pennings uit Gemert is gewend om zuinig te leven. Ze heeft geen pensioen opgebouwd maar probeert met alleen haar AOW-uitkering rond te komen. Dat lukt haar, maar ze ligt soms ook wakker van de geldzorgen: wat als er iets in huis kapot gaat? Hans van Dijk is cliëntondersteuner bij ouderenbond KBO Brabant. Hij helpt ouderen met hun huishoudboekje. Van Dijk ziet een groeiende groep ouderen die er door de toenemende vaste lasten financieel niet meer uitkomt. Martin Visser, econoom en financieel journalist van De Telegraaf herkent de signalen ook. Hij stelt dat de cijfers van het Centraal Planbureau en het Nibud te algemeen zijn, waardoor deze groeiende groep AOW’ers met financiële problemen buiten beeld blijft.
Verder in 'Meldpunt':
MAX Ombudsman Rogier de Haan springt in de bres voor een aantal klanten van ING die door hun bank gedwongen worden om digitaal te bankieren. Zij hebben in het verleden een machtiging gegeven voor de maandelijkse afschrijving van 35 euro om hun servicekosten te betalen. Maar nu de servicekosten onlangs met 5 euro zijn gestegen, moet ook de machtiging worden verhoogd. Volgens ING kan dit alleen via het internet, maar deze klanten hebben geen computer. Rogier de Haan vindt dat ING deze mensen moet helpen en haalt verhaal bij de bank.
'Meldpunt', vrijdag 19 april om 19.10 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 16 april 2026
- Nieuwe serie 'About Face' vanaf zaterdag op TLC
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn de artiesten van het nieuwe seizoen 'Beste Zangers'
- Play brengt de zondagochtendnostalgie van Samson en Gert eenmalig terug met originele aflevering
- Dit zie je zaterdag in 'Kassa'
- Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice': 'Deze song is vocaal het strafste dat er tussen zit'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug!
Kijktip van de dag

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.
'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.



































