Vrijdag in 'Meldpunt': niet kunnen rondkomen van alleen AOW

donderdag 18 april 2019

Honderdduizenden huishoudens die moeten rondkomen van alleen AOW, al dan niet aangevuld met een klein pensioen, hebben het financieel zwaar.

Stijgende huren, toenemende zorgkosten en een hogere belasting op de dagelijkse boodschappen drukken op hun karige budget. De schaamte onder deze groep is groot. Het is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 19 april om 19.10 uur bij MAX op NPO 2.


De AOW zou voldoende moeten zijn voor een basisbestaan, maar zonder een behoorlijk aanvullend pensioen is daarvan geen sprake. Hoewel het Nederland economisch voor de wind gaat, is er een groep AOW’ers die hiervan niet meeprofiteert. Economisch onderzoeksbureau SEO Economisch Onderzoek stelde eind 2017 dat 176.000 huishoudens met alleen AOW een zwakke inkomenspositie heeft. De onderzoekers stellen nu dat deze groep tot over de 200.000 is gegroeid vanwege de toegenomen vaste lasten. Volgens het instituut voor budgetvoorlichting Nibud gaat bij de laagste inkomensgroepen meer dan de helft van het budget op aan vaste lasten. Zij kunnen zich geen tegenslagen permitteren en hebben daar zorgen over.

De 81-jarige Jet Pennings uit Gemert is gewend om zuinig te leven. Ze heeft geen pensioen opgebouwd maar probeert met alleen haar AOW-uitkering rond te komen. Dat lukt haar, maar ze ligt soms ook wakker van de geldzorgen: wat als er iets in huis kapot gaat? Hans van Dijk is cliëntondersteuner bij ouderenbond KBO Brabant. Hij helpt ouderen met hun huishoudboekje. Van Dijk ziet een groeiende groep ouderen die er door de toenemende vaste lasten financieel niet meer uitkomt. Martin Visser, econoom en financieel journalist van De Telegraaf herkent de signalen ook. Hij stelt dat de cijfers van het Centraal Planbureau en het Nibud te algemeen zijn, waardoor deze groeiende groep AOW’ers met financiële problemen buiten beeld blijft.

Verder in 'Meldpunt':
MAX Ombudsman Rogier de Haan springt in de bres voor een aantal klanten van ING die door hun bank gedwongen worden om digitaal te bankieren. Zij hebben in het verleden een machtiging gegeven voor de maandelijkse afschrijving van 35 euro om hun servicekosten te betalen. Maar nu de servicekosten onlangs met 5 euro zijn gestegen, moet ook de machtiging worden verhoogd. Volgens ING kan dit alleen via het internet, maar deze klanten hebben geen computer. Rogier de Haan vindt dat ING deze mensen moet helpen en haalt verhaal bij de bank.

'Meldpunt', vrijdag 19 april om 19.10 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.

'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:45
    Hotel Romantiek
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Rebel
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    Winter Vol Liefde
    21:50
    Alloo bij de Verkeerspolitie
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Help, Mijn Man is Klusser
  • 20:40
    The Bricklayer
    22:40
    Resident Evil: Welcome to Raccoon City
  • 20:35
    Deepwater Horizon
    22:30
    Rude Tube
  • 20:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    22:15
    ER
  • 20:35
    The X-Files
    22:25
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Maison Verhulst
  • 20:35
    Doc
    22:30
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen eten
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:54
    Z-Nieuws
  • 20:36
    Tooldokter
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:50
    Wild van Wild
  • 20:00
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    The Kardashians
    21:25
    Below Deck Down Under
  • 20:40
    Als IK het zing
    21:40
    Andere Tijden Sport
  • 20:25
    Wakker in Paraguay
    21:15
    Pointer
  • 20:25
    Kamp Waes
    21:25
    Hoodfights