Vrijdag in 'Meldpunt': niet kunnen rondkomen van alleen AOW

Honderdduizenden huishoudens die moeten rondkomen van alleen AOW, al dan niet aangevuld met een klein pensioen, hebben het financieel zwaar.
Stijgende huren, toenemende zorgkosten en een hogere belasting op de dagelijkse boodschappen drukken op hun karige budget. De schaamte onder deze groep is groot. Het is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 19 april om 19.10 uur bij MAX op NPO 2.
De AOW zou voldoende moeten zijn voor een basisbestaan, maar zonder een behoorlijk aanvullend pensioen is daarvan geen sprake. Hoewel het Nederland economisch voor de wind gaat, is er een groep AOW’ers die hiervan niet meeprofiteert. Economisch onderzoeksbureau SEO Economisch Onderzoek stelde eind 2017 dat 176.000 huishoudens met alleen AOW een zwakke inkomenspositie heeft. De onderzoekers stellen nu dat deze groep tot over de 200.000 is gegroeid vanwege de toegenomen vaste lasten. Volgens het instituut voor budgetvoorlichting Nibud gaat bij de laagste inkomensgroepen meer dan de helft van het budget op aan vaste lasten. Zij kunnen zich geen tegenslagen permitteren en hebben daar zorgen over.
De 81-jarige Jet Pennings uit Gemert is gewend om zuinig te leven. Ze heeft geen pensioen opgebouwd maar probeert met alleen haar AOW-uitkering rond te komen. Dat lukt haar, maar ze ligt soms ook wakker van de geldzorgen: wat als er iets in huis kapot gaat? Hans van Dijk is cliëntondersteuner bij ouderenbond KBO Brabant. Hij helpt ouderen met hun huishoudboekje. Van Dijk ziet een groeiende groep ouderen die er door de toenemende vaste lasten financieel niet meer uitkomt. Martin Visser, econoom en financieel journalist van De Telegraaf herkent de signalen ook. Hij stelt dat de cijfers van het Centraal Planbureau en het Nibud te algemeen zijn, waardoor deze groeiende groep AOW’ers met financiële problemen buiten beeld blijft.
Verder in 'Meldpunt':
MAX Ombudsman Rogier de Haan springt in de bres voor een aantal klanten van ING die door hun bank gedwongen worden om digitaal te bankieren. Zij hebben in het verleden een machtiging gegeven voor de maandelijkse afschrijving van 35 euro om hun servicekosten te betalen. Maar nu de servicekosten onlangs met 5 euro zijn gestegen, moet ook de machtiging worden verhoogd. Volgens ING kan dit alleen via het internet, maar deze klanten hebben geen computer. Rogier de Haan vindt dat ING deze mensen moet helpen en haalt verhaal bij de bank.
'Meldpunt', vrijdag 19 april om 19.10 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Emotionele confrontatie voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job': 'Ik kreeg kippenvel toen ik haar naam zag staan'
- 'Pole to Pole with Will Smith' zondag nieuw op National Geographic
- Kijk de nieuwe politiedramaserie 'ALPHA 00' op NPO 3
- Dan keert 'Sturm der Liebe' terug op VTM GOLD
- Axelle Red ontvangt Lifetime Achievement Award en treedt op tijdens de MIA's
- Reizen Asterix? Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X'
- Dit zijn de kandidaten voor de derde week van ‘De Dag van Vandaag’
- Wat wordt dé 'Lievelingskost' van Vlaanderen in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job'
Kijktip van de dag

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































