Vrijdag in 'Meldpunt': Minister Conny Helder: demente oudere blijft straks thuis wonen

donderdag 24 maart 2022

Minister Conny Helder van Langdurige Zorg verwacht dat ouderen met dementie thuis blijven wonen met ondersteuning van thuis- en mantelzorg en technische innovaties. Extra verpleeghuisplekken, zoals we die nu kennen, komen er niet of nauwelijks bij. Dat zegt Helder vrijdag in 'Meldpunt'.

De ouderenzorg staat onder druk door gebrek aan geld, verpleeghuisplekken en personeel in combinatie met een snel toenemend aantal zorgbehoevende ouderen. Ruim 18.000 hulpbehoevenden staan op de wachtlijst voor langdurige zorg. Verpleeghuizen krijgen hun roosters niet meer rond door een hoog ziekteverzuim en personeelsgebrek.
Meldpunt liet vorige week zien dat in de thuiszorg, wegens hetzelfde personeelsgebrek, niet direct hulp verleend wordt aan dementerende ouderen. De komende jaren worden de tekorten door de rap oplopende vergrijzing alleen maar groter.


Minister Conny Helder vertelt in 'Meldpunt' dat het kabinet inzet op preventie en zo lang mogelijk thuis wonen. Ze verwacht dat in de toekomst ouderen, ook met dementie, thuis kunnen blijven wonen. 'De 130.000 verpleeghuisplekken die we nu hebben, behouden we. Maar we kunnen de groei van 25.000 verpleeghuisplekken die we nodig hebben niet op dezelfde manier vormgeven, omdat we daar de medewerkers niet voor hebben.' Voor wie verpleegzorg thuis niet langer kan, moet een verpleeghuisplek beschikbaar zijn, zegt Helder.

De minister vertelt verder dat zij met zorgverzekeraars in gesprek gaat om onnodige regels te schrappen en zo de bureaucratie terug te dringen. Op de uitspraken van minister Helder reageert Anneke Westerlaken van de branchevereniging van zorgorganisaties Actiz.

Verder in 'Meldpunt': rechtszaak tegen Menzis om dubbel betaalde premie
Jan Wegdam ontdekt dat zijn gehandicapte zoon Rogier, die in een instelling verblijft, jarenlang dubbel verzekerd is voor tandartskosten. Hij heeft voor hem een aanvullende tandartsverzekering terwijl het verblijf in de instelling, inclusief tandarts, wordt vergoed op basis van de Wet Langdurige Zorg. Hetzelfde overkomt Jan Ekelenkamp, vader van Anne, die vanaf haar geboorte een verstandelijke beperking heeft.

Zorgverzekeraar Menzis betaalt met frisse tegenzin 83.000 aan zorgpremie terug aan gedupeerde cliënten. Maar de zorgverzekeraar blijft, volgens Wegdam, de tandartsverzekeringen verkopen aan ouders en cliëntvertegenwoordigers van gehandicapten. Volgens week is de rechtszaak van een groep Twentse ouders van kinderen met een verstandelijke beperking tegen Menzis.

Elles de Bruin blikt hierop vooruit met Boris van der Ham van Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland en Pouwel van de Siepkamp van KansPlus, een belangenorganisatie voor verstandelijk gehandicapten.

'Meldpunt', vrijdag 25 maart om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Familie Claus 2' (Netflix)

Jules Claus heeft Kerstmis weer helemaal omarmd en zijn rol als toekomstige Kerstman is daarmee verzekerd. Vol goede moed gaan hij en opa Noël met zijn tweetjes aan de slag. De drukste periode van het jaar staat immers weer voor de deur. Alles gaat vlot, tot Jules een brief ontvangt van een meisje met een bijzondere kerstwens: zij wil haar gescheiden ouders weer samenbrengen. De wens zorgt voor ruzie tussen Jules en zijn opa, want volgens opa kan de Kerstman veel, maar niet alles.

'De Familie Claus 2', film uit 2021 met oa. Jan Decleir en Mo Bakker, om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:45
    Flikken
    06:00
    In bed met Olly
  • 16:50
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
    08:00
    Herfstbeelden
  • 17:20
    Helden
    04:50
    Geen uitzending
  • 16:25
    The Masked Singer
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    La Brea
    01:55
    Geen uitzending
  • 17:10
    Rude Tube
    07:00
    Willy
  • 16:05
    Happy Holidays From Cherry Lane
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    Matlock
    00:40
    Geen uitzending
  • 17:15
    Huizenjagers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:45
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 17:05
    Cobra Kai
    06:55
    Heavy Rescue: 401
  • 17:20
    A Chance for Christmas
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:55
    World's Most Evil Killers
  • 17:07
    Z-Weekoverzicht
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 17:15
    De Chalet aan de Semois
    06:15
    Bon Appetit
  • 17:15
    Grantchester
    01:25
    Midsomer Murders
  • 17:10
    The Real Housewives of Beverly Hills
    06:56
    Below Deck Mediterranean
  • 15:45
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    06:25
    Bij ons in de Dierentuin
  • 17:30
    De Verandering
    06:55
    Rail Away
  • 17:00
    Junior Eurovisie Songfestival 2025 finale
    06:55
    Interstellar Ella