Vrijdag in 'Meldpunt': minder medische klachten door andere levensstijl

donderdag 22 februari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Gezonder leven voorkomt niet alleen medische klachten maar verhelpt ze soms ook. Marjolein Vos-De Mooij kon zich door acute reuma plotseling niet goed meer bewegen.

Sinds ze overgestapt is op een plantaardig dieet heeft ze veel minder klachten. Over de feiten en fabels van een gezondere levensstijl gaat 'Meldpunt'  nu vrijdag.


Marjolein Vos (62) krijgt 17 jaar geleden acute reuma waardoor ze in een week tijd bijna niets meer kan. Van een fervente tennisser wordt de moeder van twee jonge kinderen totaal onverwacht een stramme reumapatiënt. Veertien jaar worstelt ze met deze ziekte. Pas nadat een vervangend reumatoloog haar adviseert plantaardig te gaan eten, verminderen haar klachten. Bij mevrouw Vos bleken dierlijke vetten te zorgen voor ontstekingen in haar gewrichten. Daarnaast helpen bewegingsopdrachten, ontspanningsoefeningen en een aangepast slaapadvies haar om de reumaklachten te verminderen.

Elles de Bruin bezoekt een Vitality Club, een beweegclub die senioren helpt gezonder oud te worden. Ze praat door over het belang van een gezondere leefstijl met David van Bodegom, hoogleraar Vitaliteit.

En verder: dekking uitvaartpolis plotseling verdwenen
Erik van Delden (77) heeft voor zijn vrouw en twee zoons al jaren geleden een uitvaartpolis afgesloten bij de AVVL, de Arbeiders Vereniging Voor Lijkverbranding. Dat is zo lang geleden dat deze verzekering inmiddels premievrij is en de uitvaartorganisatie via Yarden is opgegaan in DELA. Lange tijd moest meneer Van Delden jaarlijks nog wel administratiekosten betalen, maar ook die zijn in 2008 afgeschaft.

Als hij uit nieuwsgierigheid zijn uitvaartpolis online opzoekt, kan hij die niet vinden. Als hij belt met DELA, krijgt hij te horen dat de polis twintig jaar geleden is vernietigd wegens wanbetaling. Omdat DELA zijn adres kwijt is, zou hij hiervan nooit bericht hebben gekregen. Maar familie Van Delden is nooit verhuisd. En alle premies waren al betaald. Toch wil DELA niets voor ze doen. MAX Ombudsman Rogier de Haan bestudeert deze zaak en gaat in overleg met DELA om tot een oplossing te komen. Hij doet hiervan verslag in 'Meldpunt'.

'Meldpunt', vrijdag 23 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.

'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:20
    Grizzy & the Lemmings
    03:30
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    03:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 07:20
    Samson en Marie
    06:00
    Tik Tak
  • 07:05
    LEGO Friends: The Next Chapter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    10:00
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 07:10
    Blue Bloods
    03:25
    Geen uitzending
  • 07:10
    Murder: First on Scene
    02:20
    Billion Dollar Playground
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 05:18
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:22
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:15
    Het Weekmenu
    02:30
    Vanavond bij ons
  • 07:00
    Call the Midwife
    02:35
    Midsomer Murders
  • 07:15
    Storage Wars
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    NOS WK Ontbijt
    02:20
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 07:00
    NOS WK Ontbijt
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:20
    Noddy, de detective
    02:26
    NOS FIFA WK Voetbal 2026