Vrijdag in 'Meldpunt': minder medische klachten door andere levensstijl

donderdag 22 februari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Gezonder leven voorkomt niet alleen medische klachten maar verhelpt ze soms ook. Marjolein Vos-De Mooij kon zich door acute reuma plotseling niet goed meer bewegen.

Sinds ze overgestapt is op een plantaardig dieet heeft ze veel minder klachten. Over de feiten en fabels van een gezondere levensstijl gaat 'Meldpunt'  nu vrijdag.


Marjolein Vos (62) krijgt 17 jaar geleden acute reuma waardoor ze in een week tijd bijna niets meer kan. Van een fervente tennisser wordt de moeder van twee jonge kinderen totaal onverwacht een stramme reumapatiënt. Veertien jaar worstelt ze met deze ziekte. Pas nadat een vervangend reumatoloog haar adviseert plantaardig te gaan eten, verminderen haar klachten. Bij mevrouw Vos bleken dierlijke vetten te zorgen voor ontstekingen in haar gewrichten. Daarnaast helpen bewegingsopdrachten, ontspanningsoefeningen en een aangepast slaapadvies haar om de reumaklachten te verminderen.

Elles de Bruin bezoekt een Vitality Club, een beweegclub die senioren helpt gezonder oud te worden. Ze praat door over het belang van een gezondere leefstijl met David van Bodegom, hoogleraar Vitaliteit.

En verder: dekking uitvaartpolis plotseling verdwenen
Erik van Delden (77) heeft voor zijn vrouw en twee zoons al jaren geleden een uitvaartpolis afgesloten bij de AVVL, de Arbeiders Vereniging Voor Lijkverbranding. Dat is zo lang geleden dat deze verzekering inmiddels premievrij is en de uitvaartorganisatie via Yarden is opgegaan in DELA. Lange tijd moest meneer Van Delden jaarlijks nog wel administratiekosten betalen, maar ook die zijn in 2008 afgeschaft.

Als hij uit nieuwsgierigheid zijn uitvaartpolis online opzoekt, kan hij die niet vinden. Als hij belt met DELA, krijgt hij te horen dat de polis twintig jaar geleden is vernietigd wegens wanbetaling. Omdat DELA zijn adres kwijt is, zou hij hiervan nooit bericht hebben gekregen. Maar familie Van Delden is nooit verhuisd. En alle premies waren al betaald. Toch wil DELA niets voor ze doen. MAX Ombudsman Rogier de Haan bestudeert deze zaak en gaat in overleg met DELA om tot een oplossing te komen. Hij doet hiervan verslag in 'Meldpunt'.

'Meldpunt', vrijdag 23 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Eind jaren 70. Wanneer Patrizia Reggiani, een vrouw van eenvoudige komaf, trouwt met Maurizio Gucci, erfgenaam van het modehuis Gucci, meent ze dat haar broodje gebakken is. De jonge Maurizio interesseert zich weinig voor het familiebedrijf, maar Patrizia brandt van ambitie en gaat over lijken om haar doel te bereiken.

'House of Gucci', film uit 2021 met oa. Lady Gaga, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:35
    Sporza: Giro magazine
    22:51
    Winst joker+ / lotto
  • 22:15
    Oil oligarchs - Putin's gang
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:45
    Sergio Over De Grens
    23:00
    Eenmaal Andermaal
  • 22:25
    Crime Scene Cleaners
    23:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 22:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    23:05
    The Endgame
  • 22:25
    Death Proof
    00:20
    Police Interceptors
  • 21:50
    Clan
    22:55
    ER
  • 22:10
    De Planckaerts
    22:50
    Baywatch
  • 22:05
    De Container Cup
    22:50
    Auwch_
  • 20:35
    House of Gucci
    23:10
    Friends
  • 22:25
    Doom Patrol
    23:25
    Blood & Treasure
  • 22:10
    Huizenjagers
    23:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 22:10
    Without a Trace
    22:55
    The Spencer Sisters
  • 22:33
    Z-Beurs
    22:46
    CEO van mijn leven
  • 22:35
    Hallo Roger
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:35
    Toasted on wheels!
    23:00
    Loïc: Zot van Koken
  • 22:00
    The Chelsea Detective
    23:55
    Ripper Street
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    NCIS
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Promising Young Woman
  • 22:20
    Die Andere Late Night
    23:00
    Sex Actually with Alice Levine