Vrijdag in 'Meldpunt': Maatregelen nodig om kinderarmoede te doorbreken

donderdag 14 oktober 2021

Eén op de dertien kinderen leeft in armoede. Zij ervaren met hun ouders flinke stress, worden buitengesloten en hebben een grote kans om later zelf in armoede terecht te komen. Hoe doorbreken we dat? SIRE voert campagne om de politiek in beweging te krijgen. Dit is vrijdag te zien in 'Meldpunt'.

Kinderarmoede
Een kwart miljoen kinderen kan nooit spontaan naar de film gaan, lid worden van een sportclub of een verjaardagfeestje vieren. Hun ouders moeten iedere euro omdraaien om hun vaste lasten en boodschappen te betalen. Voor extraatjes is vaak geen ruimte.


Thoke van Donselaar heeft twee kinderen van 1,5 en 10 jaar. Haar man heeft een bescheiden inkomen, maar kan slecht met geld omgaan. Daarom zijn er schulden en laat het gezin zich vrijwillig onder bewind plaatsen. Hierdoor moeten ze rondkomen van 100 euro per week. Een echt kinderfeestje heeft haar oudste dochter nooit gehad. En op vakantie zijn ze nog nooit geweest. De verwarming zal gezien de hoge gasprijs de komende maanden laag blijven. SIRE roept Nederland op een petitie te tekenen om de politiek in beweging te krijgen om kinderarmoede aan te pakken.

Elles de Bruin spreekt met Lucy van der Helm van SIRE en maatschappelijk werker Jannine Speksnijder, over welke stappen de regering zou kunnen nemen.

Verder in 'Meldpunt': coronavoucher
De Namibiëreis van de familie Turkenburg kan in 2020 vanwege corona niet doorgaan. Reisorganisator Van Geldorp Reizen geeft hun een coronavoucher ter waarde van 5600 euro en belooft de reis een jaar te verplaatsen. Als de familie in de zomer van dit jaar niets meer hoort, willen ze hun geld terug. Maar daar gaat Van Geldorp niet mee akkoord. MAX Ombudsman Jeanine Janssen springt in de bres en zoekt contact met Van Geldorp Reizen.

'Meldpunt', vrijdag 15 oktober om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Arnout Hauben trekt 'Dwars door de Pyreneeën'

Arnout Hauben start zijn gloednieuwe wandeltocht aan de woeste Atlantische kust. Hij ontmoet er roeiers van wie de sport onlosmakelijk verbonden is met de historische walvisvaart en voelt meteen het vurige Baskische verlangen naar onafhankelijkheid.

'Dwars door de Pyreneeën', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Kinderen van Dewindt
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:30
    NYPD Blue
    16:35
    Lisa
  • 15:10
    Onderweg naar liefde
    16:20
    Hell's Kitchen USA
  • 13:35
    The Karate Kid
    16:10
    9-1-1
  • 15:35
    Xena: Warrior Princess
    16:35
    Stargate SG-1
  • 15:25
    Matlock
    16:25
    Suits
  • 15:25
    Joe
    15:55
    Geen uitzending
  • 14:50
    Oogappels
    15:45
    Zondag Matchdag
  • 14:20
    My Super Ex-Girlfriend
    15:55
    Castle
  • 14:55
    Heavy Rescue: 401
    15:50
    Pawn Stars
  • 15:10
    Urban Barbecue
    15:40
    A Place in the Sun
  • 15:10
    The First 48
    16:50
    The Hunt for Peter Tobin
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:35
    De perfecte badkamer
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:25
    Open Vuur
    16:15
    KLAAR IN 20 minuten
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:10
    Burn Notice
    16:55
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:25
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:15
    AVROTROS Klassiek presenteert
    15:40
    Art Dept
  • 15:35
    De Smurfen
    15:45
    Mojo Fliptop