Vrijdag in 'Meldpunt': leeftijdsdiscriminatie probleem voor ouderen

donderdag 13 maart 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Bijna één op de drie 65-plussers heeft de afgelopen vijf jaar discriminatie ervaren vanwege zijn of haar leeftijd. Dit blijkt uit een peiling van het Nationaal Senioren Panel, in opdracht van ANBO-PCOB. Leeftijdsdiscriminatie is verboden, maar de wet laat het toch toe.

Zo mogen verzekeraars bijvoorbeeld oudere autobestuurders hogere premies laten betalen. Hoe kan dit?


Wim Boer (77) koopt in 2024 een Mercedes GLC. Maar bij diverse verzekeringsmaatschappijen wordt hij als nieuwe klant geweigerd. De reden is het motorvermogen van 400 pk in combinatie met de leeftijd van meneer. Met andere woorden: de auto rijdt voor de senior te hard. En als meneer mee wil op een zeilvakantie wordt hij vanwege zijn leeftijd in combinatie met diabetes geweigerd. Volgens de scheepsarts is het risico te groot om meneer op het schip mee te nemen. Meneer Boer voelt zich gediscrimineerd vanwege zijn leeftijd.

Zowel de respondenten van het MAX Opiniepanel als de respondenten van het Nationaal Senioren Panel ervaren regelmatig ouderendiscriminatie. Waarom mag een bedrijf of instantie een oudere vanwege zijn leeftijd uitsluiten en wat doet de politiek aan dit probleem?  
Elles de Bruin praat hierover in de studio van 'Meldpunt' met Anneke Sipkens van ouderenbond ANBO-PCOB en Harmen Krul, Tweede Kamerlid van het CDA.

En verder: Energiewacht int maandenlang onterecht huur voor boiler
Als Annie Hovestad-Van Marle (98) in 2022 de huur van haar appartement opzegt, heeft ze niet in de gaten dat de huur van de boiler bij Energiewacht doorloopt. Daar komt haar zoon Martien een jaar later achter, als hij de bankafrekeningen van zijn moeder bekijkt. Maar nadat hij per mail de huur opzegt, blijft Energiewacht geld afschrijven. Zelfs als de nieuwe huurster van het appartement aangeeft dat zij degene is die de huur voor de boiler moet betalen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak en probeert voor mevrouw Hovestad-Van Marle de te veel betaalde huur terug te krijgen.

'Meldpunt', vrijdag 14 maart om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Radio 2 Eregalerij 2025

Isabelle A wordt geëerd voor ‘Een leven vol muziek’. Daarnaast zijn er optredens van Bart Peeters, K3, Gustaph en Nathalie Meskens. Ook het iconische nummer ‘Je t’adore’ van Kate Ryan kreeg zijn verdiende plekje in de Eregalerij. Het slotmoment is een pakkend eerbetoon aan Fred Bekky van The Pebbles met een gezamenlijke uitvoering van 'Seven Horses in the Sky'.

'Radio 2 Eregalerij 2025', om 21.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:20
    #LikeMe in concert 5
    01:55
    Live live live: de strafste optredens
  • 22:55
    For the record
    01:00
    Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live at the Royal Arena Copenhagen
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:00
    Home Alone 2: Lost in New York
    01:25
    Kan ik het ook?
  • 22:25
    Speed 2: Cruise Control
    02:45
    Geen uitzending
  • 22:20
    West Side Story
    01:00
    S.W.A.T.
  • 22:15
    L'aile ou la cuisse
  • 22:10
    A New Year's Resolution
  • 23:10
    Walker, Texas Ranger
    01:05
    SOS Piet
  • 21:15
    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
    01:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 23:05
    Friends
    01:30
    New Amsterdam
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    The Simpsons
  • 22:35
    Melt My Heart This Christmas
    02:20
    Play kerst haardvuur 2025
  • 22:20
    Cold Case
    01:15
    My Life is Murder
  • 23:06
    Z-Beleggen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:59
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:55
    Loïc: Zot van Koken
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:50
    London Kills
    01:25
    Beyond Paradise
  • 22:30
    Robyn Hood
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:25
    Peter Pannekoek: Oudejaarsconference 2025
    02:50
    Eva
  • 22:20
    De terugreis
    01:35
    MAX Muziekspecial - Bouke & The ElvisMatters Band
  • 22:00
    Muziekfeest van het Jaar 2025
    04:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal