Vrijdag in 'Meldpunt': leeftijdsdiscriminatie probleem voor ouderen

Bijna één op de drie 65-plussers heeft de afgelopen vijf jaar discriminatie ervaren vanwege zijn of haar leeftijd. Dit blijkt uit een peiling van het Nationaal Senioren Panel, in opdracht van ANBO-PCOB. Leeftijdsdiscriminatie is verboden, maar de wet laat het toch toe.
Zo mogen verzekeraars bijvoorbeeld oudere autobestuurders hogere premies laten betalen. Hoe kan dit?
Wim Boer (77) koopt in 2024 een Mercedes GLC. Maar bij diverse verzekeringsmaatschappijen wordt hij als nieuwe klant geweigerd. De reden is het motorvermogen van 400 pk in combinatie met de leeftijd van meneer. Met andere woorden: de auto rijdt voor de senior te hard. En als meneer mee wil op een zeilvakantie wordt hij vanwege zijn leeftijd in combinatie met diabetes geweigerd. Volgens de scheepsarts is het risico te groot om meneer op het schip mee te nemen. Meneer Boer voelt zich gediscrimineerd vanwege zijn leeftijd.
Zowel de respondenten van het MAX Opiniepanel als de respondenten van het Nationaal Senioren Panel ervaren regelmatig ouderendiscriminatie. Waarom mag een bedrijf of instantie een oudere vanwege zijn leeftijd uitsluiten en wat doet de politiek aan dit probleem?
Elles de Bruin praat hierover in de studio van 'Meldpunt' met Anneke Sipkens van ouderenbond ANBO-PCOB en Harmen Krul, Tweede Kamerlid van het CDA.
En verder: Energiewacht int maandenlang onterecht huur voor boiler
Als Annie Hovestad-Van Marle (98) in 2022 de huur van haar appartement opzegt, heeft ze niet in de gaten dat de huur van de boiler bij Energiewacht doorloopt. Daar komt haar zoon Martien een jaar later achter, als hij de bankafrekeningen van zijn moeder bekijkt. Maar nadat hij per mail de huur opzegt, blijft Energiewacht geld afschrijven. Zelfs als de nieuwe huurster van het appartement aangeeft dat zij degene is die de huur voor de boiler moet betalen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak en probeert voor mevrouw Hovestad-Van Marle de te veel betaalde huur terug te krijgen.
'Meldpunt', vrijdag 14 maart om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- Duizenden kilometers, één eindstreep: deze koppels gaan de strijd aan in 'Race Across The World'?
- Kijkcijfers: dinsdag 25 augustus 2026
- De Belgen uit 'Jade en de Belgen' maken kennis met hun kersverse host: 'Who the f*ck is Jade Mintjens?'
- Zalmsperma, slakkenslijm en grote dromen in de eerste aflevering van 'Knokke Tof'
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
- Rani De Coninck stopt met avondspits bij JOE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































