Vrijdag in 'Meldpunt': Leeftijd van port onder de loep

Hoe ouder een portwijn hoe lekkerder, maar ook hoe duurder. Maar kloppen de leeftijden op de etiketten van flessen port wel? 'Meldpunt' onderzoekt de werkelijke leeftijd van 10 en 20 jaar oude Tawny ports.
Port is rode wijn waar extra alcohol aan toe is gevoegd. Het wint aan smaak als het langer rijpt op eiken houten vaten. Consumenten betalen extra voor een oudere, smaakvollere port uit een goed oogstjaar. Eline Fens is portliefhebber: 'Port en een goede kaasplank zijn een perfecte match. Een ideale afsluiter van een gezellige avond. Maar welke port ik koop, hangt ook af van mijn budget.'
Een 20 jaar oude port kost tussen de 30 en 35 euro. Maar is de port in de fles ook daadwerkelijk zo oud als het etiket aangeeft? 'Meldpunt' laat flessen port onderzoeken door Centrum voor Isotopen Onderzoek (CIO) van de Universiteit van Groningen. Met behulp van koolstof-14 metingen stellen zij de exacte leeftijd van de port vast. 'Meldpunt' legt de verbluffende uitkomsten voor aan de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA). In de studio reageren Peter van Houtert, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Wijnhandelaren en culinair journalist Eelco van Wieringen.
Bankfraude
Verder in 'Meldpunt': compenseert ABN AMRO slachtoffers van bank-helpdeskfraude?
Jetty Speelman (76) wordt gebeld door iemand die zegt van de helpdesk van ABN AMRO te zijn. Het telefoonnummer komt overeen met dat van de bank. Omdat er zogenaamd gefraudeerd zou zijn met haar bankrekening worden haar bankpassen opgehaald. Nadat haar bankpassen met pincode door een handlanger zijn opgehaald, wordt 10.000 euro van haar rekening afgeschreven. Mevrouw Speelman wordt bijgestaan door de Stichting Gedupeerden Internet Bankrekening Oplichting (GIBO)
Op 5 november vorig jaar vertelde Sjaak Jansen (71) in 'Meldpunt' over een vergelijkbare ervaring. Hij verliest ruim 7000 euro aan spaargeld. ABN Amro weigert in dit soort situaties de schade te vergoeden omdat deze rekeninghouders hun pincodes hebben afgegeven. Andere banken vergoeden vaak wel.
Elles de Bruin spreekt hierover met Hans Reus, hoofd betaalrekeningen van ABN AMRO en advocaat Marius Hupkes, die optreedt namens gedupeerden.
'Meldpunt', vrijdag 14 januari om 20.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- 'De Verraders' maakt zich op voor finale: Noah neemt groot risico met Munt van de Waarheid
- Kijkcijfers: dinsdag 3 november 2026
- Jij kan erbij zijn! VTM zoekt publiek voor 'Dancing with the Stars'
- Oude bekende keert terug in 'Familie': Quinten zorgt meteen voor opschudding
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Astrid Coppens over langste minuut van haar leven tijdens keizersnede: 'Je denkt: die is aan het doodgaan'
- Schaakkampioen Garry Kasparov openhartig bij Sverre Denis bij Proximus Showcase en Pickx+
- 'Zembla' donderdag over Arabische gom
- Dit zie je donderdag in 'Bij ons op de Wallen'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+
Kijktip van de dag

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.
'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.




































