Vrijdag in 'Meldpunt': Leeftijd van port onder de loep

donderdag 13 januari 2022

Hoe ouder een portwijn hoe lekkerder, maar ook hoe duurder. Maar kloppen de leeftijden op de etiketten van flessen port wel? 'Meldpunt' onderzoekt de werkelijke leeftijd van 10 en 20 jaar oude Tawny ports.

Port is rode wijn waar extra alcohol aan toe is gevoegd. Het wint aan smaak als het langer rijpt op eiken houten vaten. Consumenten betalen extra voor een oudere, smaakvollere port uit een goed oogstjaar. Eline Fens is portliefhebber: 'Port en een goede kaasplank zijn een perfecte match. Een ideale afsluiter van een gezellige avond. Maar welke port ik koop, hangt ook af van mijn budget.'


Een 20 jaar oude port kost tussen de 30 en 35 euro. Maar is de port in de fles ook daadwerkelijk zo oud als het etiket aangeeft? 'Meldpunt' laat flessen port onderzoeken door Centrum voor Isotopen Onderzoek (CIO) van de Universiteit van Groningen. Met behulp van koolstof-14 metingen stellen zij de exacte leeftijd van de port vast. 'Meldpunt' legt de verbluffende uitkomsten voor aan de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA). In de studio reageren Peter van Houtert, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Wijnhandelaren en culinair journalist Eelco van Wieringen.

Bankfraude
Verder in 'Meldpunt': compenseert ABN AMRO slachtoffers van bank-helpdeskfraude?
Jetty Speelman (76) wordt gebeld door iemand die zegt van de helpdesk van ABN AMRO te zijn. Het telefoonnummer komt overeen met dat van de bank. Omdat er zogenaamd gefraudeerd zou zijn met haar bankrekening worden haar bankpassen opgehaald. Nadat haar bankpassen met pincode door een handlanger zijn opgehaald, wordt 10.000 euro van haar rekening afgeschreven. Mevrouw Speelman wordt bijgestaan door de Stichting Gedupeerden Internet Bankrekening Oplichting (GIBO)

Op 5 november vorig jaar vertelde Sjaak Jansen (71) in 'Meldpunt' over een vergelijkbare ervaring. Hij verliest ruim 7000 euro aan spaargeld. ABN Amro weigert in dit soort situaties de schade te vergoeden omdat deze rekeninghouders hun pincodes hebben afgegeven. Andere banken vergoeden vaak wel.

Elles de Bruin spreekt hierover met Hans Reus, hoofd betaalrekeningen van ABN AMRO en advocaat Marius Hupkes, die optreedt namens gedupeerden.

'Meldpunt', vrijdag 14 januari om 20.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vier astronauten - Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch en Jeremy Hansen - worden de eerste mensen die de maan omcirkelen sinds 1972. Met unieke toegang volgen we het volledige traject van de ingenieurs die worstelen met technische problemen en een falend hitteschild, tot de astronauten die zich voorbereiden op een missie waar elke fout fataal kan zijn.

'Artemis: To the Moon and Back', om 20.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    23:30
    VRT NWS laat
  • 21:05
    De Campus Cup
    21:55
    Murder in the Skies: Who Downed MH17?
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Eenmaal Andermaal
    21:35
    Máxima
  • 20:50
    De Wereld Van De Marechaussee
    21:40
    De Trein
  • 20:30
    Limitless
    22:15
    Collateral
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Mafia's Greatest Hits
  • 20:50
    Murder in a Small Town
    22:20
    ER
  • 21:30
    Zuidflank
    22:30
    Baywatch
  • 21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:20
    De Container Cup
  • 21:20
    Watson
    22:15
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:25
    Doom Patrol
  • 21:25
    Komen Eten
    22:15
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:08
    Trends Talk
    21:42
    Trends Doc
  • 21:30
    Mijn tuin
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 21:25
    Piet Patron
    21:50
    Culinair Thailand
  • 21:00
    Call the Midwife
    22:10
    The Hardacres
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    23:20
    Pauw & De Wit
  • 21:15
    Zembla
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    3 op Reis: De reis van je leven
    22:05
    Tina in Sexbierum