Vrijdag in 'Meldpunt': Leeftijd van port onder de loep

donderdag 13 januari 2022

Hoe ouder een portwijn hoe lekkerder, maar ook hoe duurder. Maar kloppen de leeftijden op de etiketten van flessen port wel? 'Meldpunt' onderzoekt de werkelijke leeftijd van 10 en 20 jaar oude Tawny ports.

Port is rode wijn waar extra alcohol aan toe is gevoegd. Het wint aan smaak als het langer rijpt op eiken houten vaten. Consumenten betalen extra voor een oudere, smaakvollere port uit een goed oogstjaar. Eline Fens is portliefhebber: 'Port en een goede kaasplank zijn een perfecte match. Een ideale afsluiter van een gezellige avond. Maar welke port ik koop, hangt ook af van mijn budget.'


Een 20 jaar oude port kost tussen de 30 en 35 euro. Maar is de port in de fles ook daadwerkelijk zo oud als het etiket aangeeft? 'Meldpunt' laat flessen port onderzoeken door Centrum voor Isotopen Onderzoek (CIO) van de Universiteit van Groningen. Met behulp van koolstof-14 metingen stellen zij de exacte leeftijd van de port vast. 'Meldpunt' legt de verbluffende uitkomsten voor aan de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA). In de studio reageren Peter van Houtert, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Wijnhandelaren en culinair journalist Eelco van Wieringen.

Bankfraude
Verder in 'Meldpunt': compenseert ABN AMRO slachtoffers van bank-helpdeskfraude?
Jetty Speelman (76) wordt gebeld door iemand die zegt van de helpdesk van ABN AMRO te zijn. Het telefoonnummer komt overeen met dat van de bank. Omdat er zogenaamd gefraudeerd zou zijn met haar bankrekening worden haar bankpassen opgehaald. Nadat haar bankpassen met pincode door een handlanger zijn opgehaald, wordt 10.000 euro van haar rekening afgeschreven. Mevrouw Speelman wordt bijgestaan door de Stichting Gedupeerden Internet Bankrekening Oplichting (GIBO)

Op 5 november vorig jaar vertelde Sjaak Jansen (71) in 'Meldpunt' over een vergelijkbare ervaring. Hij verliest ruim 7000 euro aan spaargeld. ABN Amro weigert in dit soort situaties de schade te vergoeden omdat deze rekeninghouders hun pincodes hebben afgegeven. Andere banken vergoeden vaak wel.

Elles de Bruin spreekt hierover met Hans Reus, hoofd betaalrekeningen van ABN AMRO en advocaat Marius Hupkes, die optreedt namens gedupeerden.

'Meldpunt', vrijdag 14 januari om 20.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:45
    Dagelijkse kost
    14:34
    Kijk uit
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:20
    The Americas
  • 14:30
    Kaatje kan het
    14:35
    Charlie
  • 13:35
    Chicago Fire
    14:35
    Chicago Med
  • 14:10
    Mystery 101: Dead Talk
    16:00
    Een huis vol
  • 14:05
    The Good Doctor
    18:00
    I Still Believe
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 14:05
    Fit for Christmas
    15:45
    Christmas Class Reunion
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:10
    Friends
    15:30
    Huizenjagers
  • 14:00
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 14:05
    Storage Wars
    15:55
    Two and a Half Men
  • 13:55
    Love It or List It UK
    16:00
    Het Roer Om
  • 14:00
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:38
    Alle Zaken op een Rijtje
    14:31
    City Reports
  • 14:15
    Het appartement
    15:00
    Vitamine 55
  • 14:10
    Het Weekmenu
    14:50
    Foodies & The City
  • 14:30
    Midsomer Murders
    15:30
    The Chelsea Detective
  • 13:45
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 14:15
    Keuringsdienst van Waarde
    14:50
    NOS Sport: WK Wielrennen
  • 14:20
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
    14:40
    Onze vrouw in Rio
  • 14:10
    AAP
    14:35
    Crookhaven