Vrijdag in 'Meldpunt': Leeftijd van port onder de loep

donderdag 13 januari 2022

Hoe ouder een portwijn hoe lekkerder, maar ook hoe duurder. Maar kloppen de leeftijden op de etiketten van flessen port wel? 'Meldpunt' onderzoekt de werkelijke leeftijd van 10 en 20 jaar oude Tawny ports.

Port is rode wijn waar extra alcohol aan toe is gevoegd. Het wint aan smaak als het langer rijpt op eiken houten vaten. Consumenten betalen extra voor een oudere, smaakvollere port uit een goed oogstjaar. Eline Fens is portliefhebber: 'Port en een goede kaasplank zijn een perfecte match. Een ideale afsluiter van een gezellige avond. Maar welke port ik koop, hangt ook af van mijn budget.'


Een 20 jaar oude port kost tussen de 30 en 35 euro. Maar is de port in de fles ook daadwerkelijk zo oud als het etiket aangeeft? 'Meldpunt' laat flessen port onderzoeken door Centrum voor Isotopen Onderzoek (CIO) van de Universiteit van Groningen. Met behulp van koolstof-14 metingen stellen zij de exacte leeftijd van de port vast. 'Meldpunt' legt de verbluffende uitkomsten voor aan de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA). In de studio reageren Peter van Houtert, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Wijnhandelaren en culinair journalist Eelco van Wieringen.

Bankfraude
Verder in 'Meldpunt': compenseert ABN AMRO slachtoffers van bank-helpdeskfraude?
Jetty Speelman (76) wordt gebeld door iemand die zegt van de helpdesk van ABN AMRO te zijn. Het telefoonnummer komt overeen met dat van de bank. Omdat er zogenaamd gefraudeerd zou zijn met haar bankrekening worden haar bankpassen opgehaald. Nadat haar bankpassen met pincode door een handlanger zijn opgehaald, wordt 10.000 euro van haar rekening afgeschreven. Mevrouw Speelman wordt bijgestaan door de Stichting Gedupeerden Internet Bankrekening Oplichting (GIBO)

Op 5 november vorig jaar vertelde Sjaak Jansen (71) in 'Meldpunt' over een vergelijkbare ervaring. Hij verliest ruim 7000 euro aan spaargeld. ABN Amro weigert in dit soort situaties de schade te vergoeden omdat deze rekeninghouders hun pincodes hebben afgegeven. Andere banken vergoeden vaak wel.

Elles de Bruin spreekt hierover met Hans Reus, hoofd betaalrekeningen van ABN AMRO en advocaat Marius Hupkes, die optreedt namens gedupeerden.

'Meldpunt', vrijdag 14 januari om 20.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:56
    Zomerbeelden
    12:25
    De week van Bruzz
  • 11:00
    Radio 2 Top 30
    13:40
    Zomerbeelden
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    11:25
    Vos en Haas
  • 09:55
    Geen uitzending
    11:55
    Chicago P.D.
  • 11:00
    Achter gesloten deuren
    11:55
    The Real Bling Ring: Hollywood Heist
  • 06:15
    Geen uitzending
    13:20
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 09:45
    Geen uitzending
    15:25
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    14:45
    Geen uitzending
  • 11:10
    Leven als vakman
    11:30
    The Art of Making Cocktails
  • 10:40
    FBI: Most Wanted
    14:00
    NCIS
  • 11:15
    Storage Wars
    11:40
    Geen uitzending
  • 10:30
    Property Brothers
    12:20
    Fingerfood
  • 11:00
    Britain's Killer Teens
  • 11:13
    Z-Weekoverzicht
    11:47
    Trends Talk
  • 11:23
    De perfecte werkplaats
    12:00
    Request
  • 11:00
    Het Weekmenu
    11:40
    Op de Rooster
  • 11:00
    Sister Boniface Mysteries
    12:45
    The Hardacres
  • 11:20
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 11:10
    NOS Sport: WK Roeien 2026
    13:00
    NOS Journaal
  • 10:55
    Krabbé zoekt Chagall
    11:40
    Culture Bites
  • 11:15
    Stap maar op mijn bezemsteel
    11:40
    Molmans