Vrijdag in 'Meldpunt': Kwetsbare Nederlanders roepen op: haal die prik!

Circa 700.000 Nederlanders die geen of nauwelijks antistoffen aanmaken roepen niet-gevaccineerde Nederlanders op toch een prik te halen. Deze zogeheten non-responders zijn aan huis gekluisterd uit angst ongevaccineerden tegen te komen.
Want wie wel een prik heeft gehad, is veel minder besmettelijk, zo wordt vrijdag uitgelegd in 'Meldpunt'.
Brenda de Coninck (58) kreeg in 2017 een niertransplantatie. Ze slikt sindsdien afweeronderdrukkende medicijnen. Dat is goed voor haar nieuwe nier, maar gevolg is ook dat zij hierdoor geen antistoffen tegen corona aanmaakt. En mocht zij als nierpatiënt corona krijgen dan heeft zij een 25 procent hoger kans om te overlijden aan corona. Brenda leeft hierdoor al anderhalf jaar in isolement. Familie en vrienden ziet ze nauwelijks. 'Nederland gaat weer open, maar voor ons gaan veel deuren juist dicht', zegt Brenda.
Dat vindt ook Toki van ’t Land (77), die de bloedstollingsziekte ITP heeft. Ook zij is kwetsbaar omdat ze door haar medicatie niet beschermd is tegen corona. Zij verzorgt haar katten en haar tuin, maar komt de deur niet uit. Boodschappen komen met een besteldienst want Toki durft de supermarkt niet in. Ze is door haar isolement vrienden kwijtgeraakt. 'Wie zich niet laat vaccineren houdt geen rekening met ons', aldus Toki.
Wat vindt het MAX Opiniepanel hiervan? Moeten niet-gevaccineerden weggehouden worden van kwetsbare mensen? Mag een zorginstelling vaccinatie van het personeel verplichten? Aanstaande vrijdag zijn de uitslagen van deze enquête te zien in 'Meldpunt'. Ellen de Bruin bespreekt die uitslagen met Marjolein van Egmond, immunoloog Amsterdam UMC.
Geen nabestaandenpensioen
Verder in 'Meldpunt': Yvonne van Doorn dacht recht te hebben op nabestaandenpensioen van haar man. Maar toen hij overleed bleek hij het samenlevingscontract nooit te hebben opgestuurd naar het pensioenfonds. Terwijl dit wel moest. Nu krijgt zij niks. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt of dit terecht is en geeft tips over hoe je het nabestaandenpensioen goed kan regelen.
'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 september om 19.20 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Top Gear' maakt mogelijk comeback bij BBC
- Op amper 8 minuten helemaal mee voor de start van het nieuwe Thuis-seizoen? Dat kan met deze recap!
- De B&B-vlinders blijven fladderen: twee koppels nog steeds samen, één zelfs verloofd
- 'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out
- 'Bij ons op de Hondenacademie' keert terug bij de EO
- Vijf comedians vs. complete chaos in ‘Taskmaster’
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Jorien Renkema naar BNNVARA met weekendprogramma op NPO Radio 2
- Judith Eijk maakt stap naar weekendprogrammering Qmusic
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
Multimedia SPOTLIGHT
-
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play
Kijktip van de dag

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.
'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.



































