Vrijdag in 'Meldpunt': Kwetsbare Nederlanders roepen op: haal die prik!

donderdag 9 september 2021

Circa 700.000 Nederlanders die geen of nauwelijks antistoffen aanmaken roepen niet-gevaccineerde Nederlanders op toch een prik te halen. Deze zogeheten non-responders zijn aan huis gekluisterd uit angst ongevaccineerden tegen te komen.

Want wie wel een prik heeft gehad, is veel minder besmettelijk, zo wordt vrijdag uitgelegd in 'Meldpunt'.


Brenda de Coninck (58) kreeg in 2017 een niertransplantatie. Ze slikt sindsdien afweeronderdrukkende medicijnen. Dat is goed voor haar nieuwe nier, maar gevolg is ook dat zij hierdoor geen antistoffen tegen corona aanmaakt. En mocht zij als nierpatiënt corona krijgen dan heeft zij een 25 procent hoger kans om te overlijden aan corona. Brenda leeft hierdoor al anderhalf jaar in isolement. Familie en vrienden ziet ze nauwelijks. 'Nederland gaat weer open, maar voor ons gaan veel deuren juist dicht', zegt Brenda.

Dat vindt ook Toki van ’t Land (77), die de bloedstollingsziekte ITP heeft. Ook zij is kwetsbaar omdat ze door haar medicatie niet beschermd is tegen corona. Zij verzorgt haar katten en haar tuin, maar komt de deur niet uit. Boodschappen komen met een besteldienst want Toki durft de supermarkt niet in. Ze is door haar isolement vrienden kwijtgeraakt. 'Wie zich niet laat vaccineren houdt geen rekening met ons', aldus Toki.

Wat vindt het MAX Opiniepanel hiervan? Moeten niet-gevaccineerden weggehouden worden van kwetsbare mensen? Mag een zorginstelling vaccinatie van het personeel verplichten? Aanstaande vrijdag zijn de uitslagen van deze enquête te zien in 'Meldpunt'. Ellen de Bruin bespreekt die uitslagen met Marjolein van Egmond, immunoloog Amsterdam UMC.

Geen nabestaandenpensioen
Verder in 'Meldpunt': Yvonne van Doorn dacht recht te hebben op nabestaandenpensioen van haar man. Maar toen hij overleed bleek hij het samenlevingscontract nooit te hebben opgestuurd naar het pensioenfonds. Terwijl dit wel moest. Nu krijgt zij niks. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt of dit terecht is en geeft tips over hoe je het nabestaandenpensioen goed kan regelen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 september om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Glacioloog Eric Rignot keert samen met zijn zoon terug naar hun woning in Los Angeles die verwoest werd door de bosbranden in 2025. Wanneer wetenschapper Alain Hubert met zijn team in een whiteout terechtkomt, wordt duidelijk hoe onvoorspelbaar het leven op Antarctica is. Klimaatwetenschapper Simon Steffen zet het levenswerk van zijn vader Konrad Steffen rond automatische weerstations verder.

'2050', om 21.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 Top 500 van de 90s
    11:00
    Lentebeelden
  • 09:00
    Lentebeelden
    17:05
    The Office
  • 10:45
    Uki
    10:50
    Sarah knutselt
  • 09:40
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 10:00
    Dream Home Australië
    11:10
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:30
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:35
    Geen uitzending
    16:15
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    12:15
    Family Matters
  • 10:40
    The Rookie
    11:25
    FBI
  • 10:40
    Pawn Stars
    11:30
    Geen uitzending
  • 10:35
    A Place in the Sun
    11:30
    MasterChef UK
  • 10:20
    Killer Couples
    11:10
    World's Most Evil Killers
  • 09:29
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 10:35
    Zelf gedaan, goed gedaan
    10:53
    Publireportage
  • 10:45
    Ware Delicatessen
    11:10
    Chris Cooks Cymru
  • 10:15
    Murdoch Mysteries
    11:10
    Death in Paradise
  • 10:35
    Shipping Wars
    11:00
    First Dates Australia
  • 10:25
    MAX Muziekspecial
    12:00
    NOS Journaal
  • 10:20
    Buitenhof
    11:25
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 10:46
    Timmy tijd
    10:50
    Tip de Muis