Vrijdag in 'Meldpunt': Klachten over torenhoge rekeningen rioolontstoppers

donderdag 27 januari 2022

Ontstoppingsbedrijven die honderden of soms zelfs duizenden euro's rekenen voor het verhelpen van een verstopte afvoer of riool. Het is een grote ergernis onder consumenten en onder erkende ontstoppingsbedrijven.

Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig een slotenmaker die ook te veel geld voor zijn werkzaamheden vroeg. Gaan ze malafide ontstoppers ook aanpakken? Het is vrijdag te zien 'Meldpunt'.


Andries Dirkmaat uit Apeldoorn moet 754 euro betalen aan een rioolmonteur die niet meer dan een half uurtje werk had om zijn gootsteen te ontstoppen. Het grootste deel van de kosten komt van het gebruik van een trekveer waarvoor de ontstopper 72,40 euro per meter vraagt. In totaal gebruikt hij zes meter (434,40 euro). Andries moest voorafgaand aan de klus tekenen voor de kosten en achteraf direct pinnen. Daarna probeert hij telefonisch te klagen bij het bedrijf, maar komt niet meer met hen in contact.

Henk en Anneke Fledderus uit Wolvega moeten 1.965 euro betalen voor ontstopping van hun wc. Opvallend zijn de kosten voor het gebruik van de hogedrukspuit: 1.573 euro. Voor het gebruik van apparatuur en gereedschap worden veel te hoge bedragen gerekend. Als het echtpaar vooraf de prijs had geweten, waren ze nooit met het ontstoppingsbedrijf in zee gegaan.

Branchevereniging Techniek Nederland heeft last van niet-erkende ontstoppingsbedrijven die bij Google bovenaan de zoekresultaten verschijnen. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig jaar een slotenmaker die daarnaast ook nog veel te dure ontstoppingswerkzaamheden verrichtte. Gaan ze dit vaker doen?

Elles de Bruin spreekt hierover door met directeur consumenten van ACM Edwin van Houten en met de voorzitter van Techniek Nederland Doekle Terpstra.

Dagvaarding
Verder in 'Meldpunt': wat te doen met reisvouchers die na twee jaar verlopen?
Vanaf maart 2020, vlak na het uitbreken van de coronapandemie, konden vakanties niet doorgaan en werden vouchers als een soort tegoedbon uitgedeeld. Maart dit jaar verlopen de eerste duizenden vouchers die nog niet in contant geld of een andere vlucht/vakantie zijn ingewisseld.

Leonie van Aerde (82) zag in maart 2020 haar familiebezoek in Australië door corona in het water vallen. De ticketkosten van zo’n 6000 euro van Singapore Airlines heeft ze nog niet terug. Om te voorkomen dat haar voucher verloopt, moet mevrouw Van Aerde middels een dagvaarding haar claim veilig stellen.

MAX Ombudsman Jeanine Janssen licht toe waar bezitters van aflopende vouchers vooral op moeten letten.

'Meldpunt', vrijdag 28 januari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Door de bomen
    21:25
    40 jaar reilen en Heylen
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    21:45
    Telefacts Zomer
  • 20:25
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    21:45
    Only Joling
  • 20:35
    Schindler's List
  • 20:35
    The Rundown
    22:20
    Columbo
  • 20:50
    Red Eye
    22:30
    ER
  • 20:35
    Rupel
    22:30
    Airwolf
  • 20:05
    Stukken van mensen
    21:15
    Kamp Jeroom
  • 20:35
    Happy Face
    22:45
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:12
    Z-Beurs
    21:25
    Trends Doc
  • 21:13
    De perfecte tuin
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 20:55
    Foodies & The City
    21:30
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    The Marlow Murder Club
    22:00
    Foyle's War
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:30
    White Collar
  • 20:35
    Onze boerderij: de oogst
    21:30
    Ons Droomproject in Wales
  • 21:05
    Nu te Zien!
    21:20
    Kunst in het Wild
  • 20:25
    Daten in het Dorp op Texel
    21:25
    The Making of De Jeugd van Tegenwoordig