Vrijdag in 'Meldpunt': Klachten over torenhoge rekeningen rioolontstoppers

donderdag 27 januari 2022

Ontstoppingsbedrijven die honderden of soms zelfs duizenden euro's rekenen voor het verhelpen van een verstopte afvoer of riool. Het is een grote ergernis onder consumenten en onder erkende ontstoppingsbedrijven.

Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig een slotenmaker die ook te veel geld voor zijn werkzaamheden vroeg. Gaan ze malafide ontstoppers ook aanpakken? Het is vrijdag te zien 'Meldpunt'.


Andries Dirkmaat uit Apeldoorn moet 754 euro betalen aan een rioolmonteur die niet meer dan een half uurtje werk had om zijn gootsteen te ontstoppen. Het grootste deel van de kosten komt van het gebruik van een trekveer waarvoor de ontstopper 72,40 euro per meter vraagt. In totaal gebruikt hij zes meter (434,40 euro). Andries moest voorafgaand aan de klus tekenen voor de kosten en achteraf direct pinnen. Daarna probeert hij telefonisch te klagen bij het bedrijf, maar komt niet meer met hen in contact.

Henk en Anneke Fledderus uit Wolvega moeten 1.965 euro betalen voor ontstopping van hun wc. Opvallend zijn de kosten voor het gebruik van de hogedrukspuit: 1.573 euro. Voor het gebruik van apparatuur en gereedschap worden veel te hoge bedragen gerekend. Als het echtpaar vooraf de prijs had geweten, waren ze nooit met het ontstoppingsbedrijf in zee gegaan.

Branchevereniging Techniek Nederland heeft last van niet-erkende ontstoppingsbedrijven die bij Google bovenaan de zoekresultaten verschijnen. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig jaar een slotenmaker die daarnaast ook nog veel te dure ontstoppingswerkzaamheden verrichtte. Gaan ze dit vaker doen?

Elles de Bruin spreekt hierover door met directeur consumenten van ACM Edwin van Houten en met de voorzitter van Techniek Nederland Doekle Terpstra.

Dagvaarding
Verder in 'Meldpunt': wat te doen met reisvouchers die na twee jaar verlopen?
Vanaf maart 2020, vlak na het uitbreken van de coronapandemie, konden vakanties niet doorgaan en werden vouchers als een soort tegoedbon uitgedeeld. Maart dit jaar verlopen de eerste duizenden vouchers die nog niet in contant geld of een andere vlucht/vakantie zijn ingewisseld.

Leonie van Aerde (82) zag in maart 2020 haar familiebezoek in Australië door corona in het water vallen. De ticketkosten van zo’n 6000 euro van Singapore Airlines heeft ze nog niet terug. Om te voorkomen dat haar voucher verloopt, moet mevrouw Van Aerde middels een dagvaarding haar claim veilig stellen.

MAX Ombudsman Jeanine Janssen licht toe waar bezitters van aflopende vouchers vooral op moeten letten.

'Meldpunt', vrijdag 28 januari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    Recht op recht
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:55
    Home sweet France
  • 15:00
    Cirkelhoek
    15:05
    Sam & Julia
  • 14:10
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 14:10
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:05
    Urk!
  • 14:50
    Bel-Air
    15:35
    The Goldbergs
  • 14:40
    Police Interceptors
    16:25
    Cheers
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:25
    Komen Eten
    15:10
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:45
    FBI: International
    16:25
    This Is Us
  • 14:20
    The First 48
    15:10
    Seal Team
  • 14:35
    De Smaaktoerist
    15:05
    Property Brothers
  • 14:50
    Snapped
    15:35
    Snapped: Killer Couples
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:03
    Publireportage
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:55
    Streetfood
    15:45
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Murdoch Mysteries
    15:55
    Call the Midwife
  • 14:15
    NCIS
    15:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:00
    Pauw & De Wit
  • 14:50
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 14:50
    Molmans
    15:05
    De Smurfen