Vrijdag in 'Meldpunt': Klachten over torenhoge rekeningen rioolontstoppers

donderdag 27 januari 2022

Ontstoppingsbedrijven die honderden of soms zelfs duizenden euro's rekenen voor het verhelpen van een verstopte afvoer of riool. Het is een grote ergernis onder consumenten en onder erkende ontstoppingsbedrijven.

Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig een slotenmaker die ook te veel geld voor zijn werkzaamheden vroeg. Gaan ze malafide ontstoppers ook aanpakken? Het is vrijdag te zien 'Meldpunt'.


Andries Dirkmaat uit Apeldoorn moet 754 euro betalen aan een rioolmonteur die niet meer dan een half uurtje werk had om zijn gootsteen te ontstoppen. Het grootste deel van de kosten komt van het gebruik van een trekveer waarvoor de ontstopper 72,40 euro per meter vraagt. In totaal gebruikt hij zes meter (434,40 euro). Andries moest voorafgaand aan de klus tekenen voor de kosten en achteraf direct pinnen. Daarna probeert hij telefonisch te klagen bij het bedrijf, maar komt niet meer met hen in contact.

Henk en Anneke Fledderus uit Wolvega moeten 1.965 euro betalen voor ontstopping van hun wc. Opvallend zijn de kosten voor het gebruik van de hogedrukspuit: 1.573 euro. Voor het gebruik van apparatuur en gereedschap worden veel te hoge bedragen gerekend. Als het echtpaar vooraf de prijs had geweten, waren ze nooit met het ontstoppingsbedrijf in zee gegaan.

Branchevereniging Techniek Nederland heeft last van niet-erkende ontstoppingsbedrijven die bij Google bovenaan de zoekresultaten verschijnen. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig jaar een slotenmaker die daarnaast ook nog veel te dure ontstoppingswerkzaamheden verrichtte. Gaan ze dit vaker doen?

Elles de Bruin spreekt hierover door met directeur consumenten van ACM Edwin van Houten en met de voorzitter van Techniek Nederland Doekle Terpstra.

Dagvaarding
Verder in 'Meldpunt': wat te doen met reisvouchers die na twee jaar verlopen?
Vanaf maart 2020, vlak na het uitbreken van de coronapandemie, konden vakanties niet doorgaan en werden vouchers als een soort tegoedbon uitgedeeld. Maart dit jaar verlopen de eerste duizenden vouchers die nog niet in contant geld of een andere vlucht/vakantie zijn ingewisseld.

Leonie van Aerde (82) zag in maart 2020 haar familiebezoek in Australië door corona in het water vallen. De ticketkosten van zo’n 6000 euro van Singapore Airlines heeft ze nog niet terug. Om te voorkomen dat haar voucher verloopt, moet mevrouw Van Aerde middels een dagvaarding haar claim veilig stellen.

MAX Ombudsman Jeanine Janssen licht toe waar bezitters van aflopende vouchers vooral op moeten letten.

'Meldpunt', vrijdag 28 januari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Code van Coppens' (VTM)

Vergeet de Oscars, de MIA's en de Kastaars!: het is tijd voor de Code van Coppens Awards. Staf en Mathias huldigen de crème de la crème met prijzen als 'Most Iconic Look' en 'Beste Comedy'. Heel de familie Coppens is van de partij om prijzen uit te reiken, maar wie wint de felbegeerde 'Carrièreprijs'?

'Code van Coppens', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    02:25
    Journaallus
  • 18:25
    Het grote offensief
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 18:45
    De regels van Floor
    06:00
    Tik Tak
  • 18:20
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    07:00
    Jabaloe
  • 18:25
    Home and Away
    00:15
    Blind Getrouwd UK
  • 18:40
    Schooled
    06:00
    Qmusic
  • 18:40
    Police Interceptors
    07:00
    Willy
  • 17:15
    Miss Christmas
    05:30
    Holiday Road Trip
  • 17:55
    Sturm der Liebe
    01:00
    SOS Piet
  • 17:50
    De Slimste Mens Ter Wereld
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 18:45
    Elementary
    00:50
    Wordt aangekondigd
  • 18:40
    Storage Wars
    05:00
    Geen uitzending
  • 18:45
    Project Bakeover
    06:55
    Botched
  • 18:15
    Cold Justice
    08:00
    Snapped
  • 18:00
    De Tafel van Athumi
    06:00
    Herhalingslus
  • 18:36
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 18:45
    Pasta & Risotto
    05:45
    Sarah's Sweet Table
  • 17:45
    Death in Paradise
    01:05
    Smother
  • 18:45
    First Dates Australia
    06:40
    Storage Wars
  • 18:30
    EenVandaag
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 18:45
    Het Klokhuis
    06:55
    Pop Papierstad