Vrijdag in 'Meldpunt': Klachten over torenhoge rekeningen rioolontstoppers

Ontstoppingsbedrijven die honderden of soms zelfs duizenden euro's rekenen voor het verhelpen van een verstopte afvoer of riool. Het is een grote ergernis onder consumenten en onder erkende ontstoppingsbedrijven.
Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig een slotenmaker die ook te veel geld voor zijn werkzaamheden vroeg. Gaan ze malafide ontstoppers ook aanpakken? Het is vrijdag te zien 'Meldpunt'.
Andries Dirkmaat uit Apeldoorn moet 754 euro betalen aan een rioolmonteur die niet meer dan een half uurtje werk had om zijn gootsteen te ontstoppen. Het grootste deel van de kosten komt van het gebruik van een trekveer waarvoor de ontstopper 72,40 euro per meter vraagt. In totaal gebruikt hij zes meter (434,40 euro). Andries moest voorafgaand aan de klus tekenen voor de kosten en achteraf direct pinnen. Daarna probeert hij telefonisch te klagen bij het bedrijf, maar komt niet meer met hen in contact.
Henk en Anneke Fledderus uit Wolvega moeten 1.965 euro betalen voor ontstopping van hun wc. Opvallend zijn de kosten voor het gebruik van de hogedrukspuit: 1.573 euro. Voor het gebruik van apparatuur en gereedschap worden veel te hoge bedragen gerekend. Als het echtpaar vooraf de prijs had geweten, waren ze nooit met het ontstoppingsbedrijf in zee gegaan.
Branchevereniging Techniek Nederland heeft last van niet-erkende ontstoppingsbedrijven die bij Google bovenaan de zoekresultaten verschijnen. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboette vorig jaar een slotenmaker die daarnaast ook nog veel te dure ontstoppingswerkzaamheden verrichtte. Gaan ze dit vaker doen?
Elles de Bruin spreekt hierover door met directeur consumenten van ACM Edwin van Houten en met de voorzitter van Techniek Nederland Doekle Terpstra.
Dagvaarding
Verder in 'Meldpunt': wat te doen met reisvouchers die na twee jaar verlopen?
Vanaf maart 2020, vlak na het uitbreken van de coronapandemie, konden vakanties niet doorgaan en werden vouchers als een soort tegoedbon uitgedeeld. Maart dit jaar verlopen de eerste duizenden vouchers die nog niet in contant geld of een andere vlucht/vakantie zijn ingewisseld.
Leonie van Aerde (82) zag in maart 2020 haar familiebezoek in Australië door corona in het water vallen. De ticketkosten van zo’n 6000 euro van Singapore Airlines heeft ze nog niet terug. Om te voorkomen dat haar voucher verloopt, moet mevrouw Van Aerde middels een dagvaarding haar claim veilig stellen.
MAX Ombudsman Jeanine Janssen licht toe waar bezitters van aflopende vouchers vooral op moeten letten.
'Meldpunt', vrijdag 28 januari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BN'ers nemen mantelzorg over in MAX-programma 'Zorg uit Handen'
- Nieuwe bakkers, nieuwe uitdagingen: ‘Heel Holland Bakt’ start aan veertiende seizoen
- 'Diabolical: The Epstein Files' nieuw te zien op HBO Max
- Kijk vanaf zondag de beklijvende historische dramareeks 'Breendonk' op VRT 1
- Docureeks 'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas
- Dit zie je in november op Disney Channel en Disney Jr.
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Beegderheide
- Jurre reist voor '3 Op Reis' door Ijsland
- Yves Berendse, Davina Michelle, Nick Schilder en Waylon zingen met onbekend talent in 'Sing With Me'
- Zeezieke Timon Verbeeck krijgt het zwaar te verduren in 'Over De Oceaan'
- Justin Timberlake bovenaan jubileumlijst 'THX To You Top 1000': dit zijn de tien populairste nummers uit 25 jaar Qmusic
- Erik de Zwart ontvangt Top 4000 Ere-Icoon uit handen van dochters
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Amsterdam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van 'Beauty and the Geek' op Prime Video -
'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas -
Kijk een nieuw seizoen van 'De Wereld van Plopsa' bij VTM -
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander'
Kijktip van de dag

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.
'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.




































