Vrijdag in 'Meldpunt': 'Jacht op zzp'er leidt tot zorginfarct'

donderdag 19 september 2024

Nu de Belastingdienst van plan is de controle op schijnzelfstandigheid bij zzp'ers te intensiveren, breekt er paniek uit in de zorgsector.

De belangenvereniging voor zorgzelfstandigen vreest dat veel van hun leden de sector zullen verlaten, waardoor het personeelstekort in de zorg nog verder oploopt. Vakbond FNV is juist blij dat de zzp-teugels worden aangehaald.


Maureen Sluijs werkt als verpleegkundige in de geestelijke gezondheidszorg. Ze is enkele maanden geleden bewust overgestapt vanuit loondienst naar het zzp-schap, want ze wilde meer vrijheid in het rooster en een hoger loon. Mocht zij terug moeten naar loondienst, dan overweegt zij uit de gezondheidszorg te stappen. Volgens de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg leidt het verlies van zzp’ers tot een zorginfarct.

Roy Korbijn (foto) werkt in loondienst in de ouderenzorg en is kritisch op zorg-zzp’ers: 'Ze willen alleen maar werken als het uitkomt. Bovendien is er geen kwaliteitscontrole mogelijk op zzp’ers omdat ze geen onderdeel zijn van het vaste team', aldus Korbijn. Daarnaast hebben ouderen volgens Roy last van de vele wisselende gezichten.

Elles De Bruin gaat in de studio van 'Meldpunt' in gesprek met René Dongelmans, voorzitter van de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg en met Bert de Haas van FNV Zorg & Welzijn.

En verder: Banken betalen te veel berekende rente terug
Banken zijn verplicht om te veel berekende rente over leningen aan hun klanten terug te betalen. 'Meldpunt' besteedde hier eerder aandacht aan. Grace Pattie leest in een brief van ING dat de bank 2.400 euro aan rente te veel heeft berekend over een lening, maar zij krijgt daarvan slechts de helft terug omdat de lening ook op naam stond van haar inmiddels overleden man. Het is mevrouw Pattie volstrekt onduidelijk hoe zij als erfgenaam de overige 1.200 euro terug kan krijgen. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en gaat in overleg met ING over de restitutie.

'Meldpunt', vrijdag 20 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 18 september om 19u55  »
NPO 2
Danielle en Gerrie kregen huidkanker na jaren in de zon. We volgen hen tijdens hun controles en onderzoeken de risico's voor buitenwerkers en de groeiende druk op de huidzorg.
Zaterdag 19 september om 13u50  »
NPO 2
Danielle en Gerrie kregen huidkanker na jaren in de zon. We volgen hen tijdens hun controles en onderzoeken de risico's voor buitenwerkers en de groeiende druk op de huidzorg.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Zomerbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:29
    Mironins
    11:35
    Yetili vertelt
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 11:30
    Kitchen Nightmares
    12:35
    B&B zoekt Lief NL
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:35
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:30
    Stargate SG-1
  • 10:30
    Snowed in for Christmas
    12:10
    A Glenbrooke Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:40
    Lang Leve de Liefde
  • 11:15
    FBI: Most Wanted
    12:10
    NCIS
  • 11:30
    The Neighborhood
    12:25
    Storage Wars
  • 10:40
    Love It or List It UK
    11:35
    Lang Leve de Liefde
  • 11:05
    The Body..
    12:00
    Killer In Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:23
    Het appartement
    12:00
    Brasserie 55
  • 11:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    11:40
    Nuances
  • 11:10
    Death in Paradise
    12:10
    Father Brown
  • 11:30
    Grey's Anatomy
  • 11:15
    Tijd voor Max
    12:00
    NOS Journaal
  • 10:35
    Het Uur van de Wolf: Gene Wilder - Achter de lach
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:25
    Pop Papierstad
    11:35
    Zin in Zappelin