Vrijdag in 'Meldpunt': 'Jacht op zzp'er leidt tot zorginfarct'

donderdag 19 september 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Nu de Belastingdienst van plan is de controle op schijnzelfstandigheid bij zzp'ers te intensiveren, breekt er paniek uit in de zorgsector.

De belangenvereniging voor zorgzelfstandigen vreest dat veel van hun leden de sector zullen verlaten, waardoor het personeelstekort in de zorg nog verder oploopt. Vakbond FNV is juist blij dat de zzp-teugels worden aangehaald.


Maureen Sluijs werkt als verpleegkundige in de geestelijke gezondheidszorg. Ze is enkele maanden geleden bewust overgestapt vanuit loondienst naar het zzp-schap, want ze wilde meer vrijheid in het rooster en een hoger loon. Mocht zij terug moeten naar loondienst, dan overweegt zij uit de gezondheidszorg te stappen. Volgens de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg leidt het verlies van zzp’ers tot een zorginfarct.

Roy Korbijn (foto) werkt in loondienst in de ouderenzorg en is kritisch op zorg-zzp’ers: 'Ze willen alleen maar werken als het uitkomt. Bovendien is er geen kwaliteitscontrole mogelijk op zzp’ers omdat ze geen onderdeel zijn van het vaste team', aldus Korbijn. Daarnaast hebben ouderen volgens Roy last van de vele wisselende gezichten.

Elles De Bruin gaat in de studio van 'Meldpunt' in gesprek met René Dongelmans, voorzitter van de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg en met Bert de Haas van FNV Zorg & Welzijn.

En verder: Banken betalen te veel berekende rente terug
Banken zijn verplicht om te veel berekende rente over leningen aan hun klanten terug te betalen. 'Meldpunt' besteedde hier eerder aandacht aan. Grace Pattie leest in een brief van ING dat de bank 2.400 euro aan rente te veel heeft berekend over een lening, maar zij krijgt daarvan slechts de helft terug omdat de lening ook op naam stond van haar inmiddels overleden man. Het is mevrouw Pattie volstrekt onduidelijk hoe zij als erfgenaam de overige 1.200 euro terug kan krijgen. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en gaat in overleg met ING over de restitutie.

'Meldpunt', vrijdag 20 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Donderdag 5 maart 2026 om 20u30  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Zaterdag 7 maart 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Donderdag 12 maart 2026 om 20u25  »
NPO 2
Debat onder leiding van Elles de Bruin en Charlotte Nijs in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, met als thema: wonen.
Zaterdag 14 maart 2026 om 13u55  »
NPO 2
Debat onder leiding van Elles de Bruin en Charlotte Nijs in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, met als thema: wonen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?

'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:30
    Sporza: WK Basketbal Mannen Kwalificatie 2027
    18:00
    VRT NWS Update
  • 17:00
    Wild Scandinavia
    17:55
    Sporza: WK Basketbal Mannen Kwalificatie 2027
  • 16:30
    Dolfje Weerwolfje
    18:00
    Ket & Doc
  • 17:40
    Zot!
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 17:00
    Waar is Mijn Erfenis
    17:55
    Kitchen Nightmares
  • 17:35
    The Big Bang Theory
    20:35
    Het Smelt
  • 17:20
    All New Traffic Cops
    22:30
    Good Morning, Vietnam
  • 17:25
    ER
    00:30
    Geen uitzending
  • 17:25
    SOS Piet
    19:25
    Hallo België!
  • 16:35
    Tom & Jerry
    18:35
    James & Co
  • 17:05
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: Most Wanted
  • 17:50
    Family Matters
    19:30
    Orlando Bloom: To the Edge
  • 17:25
    Komen Eten
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 17:35
    Forensic Files II
    20:30
    Panic 9-1-1
  • 17:31
    Trends Talk
    18:12
    Trends Doc
  • 17:37
    Ver Gevorderd
    18:00
    Classics 55
  • 16:55
    Guten Appetit
    17:55
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:15
    Murdoch Mysteries
    18:10
    Hope Street
  • 15:15
    First Dates Australia
    18:10
    Hudson & Rex
  • 16:25
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:40
    VPRO Boeken
    18:15
    Podium Klassiek
  • 17:35
    Hein
    18:05
    Taarten van Babel