Vrijdag in 'Meldpunt': 'Jacht op zzp'er leidt tot zorginfarct'

donderdag 19 september 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Nu de Belastingdienst van plan is de controle op schijnzelfstandigheid bij zzp'ers te intensiveren, breekt er paniek uit in de zorgsector.

De belangenvereniging voor zorgzelfstandigen vreest dat veel van hun leden de sector zullen verlaten, waardoor het personeelstekort in de zorg nog verder oploopt. Vakbond FNV is juist blij dat de zzp-teugels worden aangehaald.


Maureen Sluijs werkt als verpleegkundige in de geestelijke gezondheidszorg. Ze is enkele maanden geleden bewust overgestapt vanuit loondienst naar het zzp-schap, want ze wilde meer vrijheid in het rooster en een hoger loon. Mocht zij terug moeten naar loondienst, dan overweegt zij uit de gezondheidszorg te stappen. Volgens de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg leidt het verlies van zzp’ers tot een zorginfarct.

Roy Korbijn (foto) werkt in loondienst in de ouderenzorg en is kritisch op zorg-zzp’ers: 'Ze willen alleen maar werken als het uitkomt. Bovendien is er geen kwaliteitscontrole mogelijk op zzp’ers omdat ze geen onderdeel zijn van het vaste team', aldus Korbijn. Daarnaast hebben ouderen volgens Roy last van de vele wisselende gezichten.

Elles De Bruin gaat in de studio van 'Meldpunt' in gesprek met René Dongelmans, voorzitter van de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg en met Bert de Haas van FNV Zorg & Welzijn.

En verder: Banken betalen te veel berekende rente terug
Banken zijn verplicht om te veel berekende rente over leningen aan hun klanten terug te betalen. 'Meldpunt' besteedde hier eerder aandacht aan. Grace Pattie leest in een brief van ING dat de bank 2.400 euro aan rente te veel heeft berekend over een lening, maar zij krijgt daarvan slechts de helft terug omdat de lening ook op naam stond van haar inmiddels overleden man. Het is mevrouw Pattie volstrekt onduidelijk hoe zij als erfgenaam de overige 1.200 euro terug kan krijgen. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en gaat in overleg met ING over de restitutie.

'Meldpunt', vrijdag 20 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 5 juni om 19u50  »
NPO 2
Met de verkiezingen in aantocht bespreekt Elles de Bruin met lijsttrekkers actuele en belangrijke thema's voor vijftigplussers. Vandaag is Caroline van der Plas (BBB) te gast.
Zaterdag 6 juni om 13u55  »
NPO 2
Met de verkiezingen in aantocht bespreekt Elles de Bruin met lijsttrekkers actuele en belangrijke thema's voor vijftigplussers. Vandaag is Caroline van der Plas (BBB) te gast.
Zaterdag 13 juni om 13u50  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' - finalisten (VTM)

Na weken vol audities, callbacks en studioshows is het zover: de grote finale van 'So You Think You Can Dance'. Zes dansers strijden in solo's, duo's en voor het eerst ook trio's om de titel én een unieke danskans in Los Angeles. Wie wint 'So You Think You Can Dance 2026'?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    Ridley
    19:54
    Het weer
  • 18:45
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 18:10
    Expeditie Pairi Daiza
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:45
    Snackmasters
    18:55
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:40
    How I Met Your Mother
    20:35
    De Patrick
  • 18:40
    Ultimate Police Interceptors
    22:30
    The People vs. Larry Flynt
  • 18:10
    ER
    00:45
    Suits
  • 18:20
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 18:00
    De Container Cup
    18:55
    De Spor XL: kleine jongens dromen groot
  • 18:35
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 18:25
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Walking Tall
  • 18:20
    Komen Eten
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 18:00
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    The Chameleon Killer
  • 18:45
    Business Branding
    18:51
    Business Branding Infini Nieuwpoort
  • 18:33
    De kunstenaar
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:35
    Over (h)eerlijke groenten
    19:25
    De Zomertafel
  • 18:00
    Hope Street
    18:55
    Return to Paradise
  • 18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:05
    The Resident
  • 18:15
    NOS Studio Sport
    19:00
    Onze boerderij: de oogst
  • 18:15
    Walking With Dinosaurs
    19:05
    18 miljoen mensen
  • 18:40
    Welkom in de jaren 70 en 80
    19:00
    NOS Jeugdjournaal