Vrijdag in 'Meldpunt': 'Jacht op zzp'er leidt tot zorginfarct'

donderdag 19 september 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Nu de Belastingdienst van plan is de controle op schijnzelfstandigheid bij zzp'ers te intensiveren, breekt er paniek uit in de zorgsector.

De belangenvereniging voor zorgzelfstandigen vreest dat veel van hun leden de sector zullen verlaten, waardoor het personeelstekort in de zorg nog verder oploopt. Vakbond FNV is juist blij dat de zzp-teugels worden aangehaald.


Maureen Sluijs werkt als verpleegkundige in de geestelijke gezondheidszorg. Ze is enkele maanden geleden bewust overgestapt vanuit loondienst naar het zzp-schap, want ze wilde meer vrijheid in het rooster en een hoger loon. Mocht zij terug moeten naar loondienst, dan overweegt zij uit de gezondheidszorg te stappen. Volgens de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg leidt het verlies van zzp’ers tot een zorginfarct.

Roy Korbijn (foto) werkt in loondienst in de ouderenzorg en is kritisch op zorg-zzp’ers: 'Ze willen alleen maar werken als het uitkomt. Bovendien is er geen kwaliteitscontrole mogelijk op zzp’ers omdat ze geen onderdeel zijn van het vaste team', aldus Korbijn. Daarnaast hebben ouderen volgens Roy last van de vele wisselende gezichten.

Elles De Bruin gaat in de studio van 'Meldpunt' in gesprek met René Dongelmans, voorzitter van de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg en met Bert de Haas van FNV Zorg & Welzijn.

En verder: Banken betalen te veel berekende rente terug
Banken zijn verplicht om te veel berekende rente over leningen aan hun klanten terug te betalen. 'Meldpunt' besteedde hier eerder aandacht aan. Grace Pattie leest in een brief van ING dat de bank 2.400 euro aan rente te veel heeft berekend over een lening, maar zij krijgt daarvan slechts de helft terug omdat de lening ook op naam stond van haar inmiddels overleden man. Het is mevrouw Pattie volstrekt onduidelijk hoe zij als erfgenaam de overige 1.200 euro terug kan krijgen. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en gaat in overleg met ING over de restitutie.

'Meldpunt', vrijdag 20 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:50
    De rugzak
  • 20:35
    De Krokusquiz
    21:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 20:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    21:40
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:40
    Winter Vol Liefde
    21:50
    Helden van Hier: De MUG
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Ghostbusters
    22:45
    Magnum P.I.
  • 20:35
    A Perfect Getaway
    22:25
    Columbo
  • 19:50
    Zorro
    20:50
    Fatal Attraction
  • 20:35
    The X-Files
    22:20
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    De Rechtbank
  • 20:35
    The Way Home
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen eten
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:53
    Z-Nieuws
  • 20:33
    Roger
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:50
    Foodies & The City
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Reunion
  • 20:35
    Paradise
    21:30
    Lie to Me
  • 20:20
    NOS Olympische Winterspelen
    21:55
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 20:30
    Geheimen van het Museum
    21:20
    Focus
  • 20:25
    App me als je thuis bent
    21:10
    Je Zal Het Maar Hebben