Vrijdag in 'Meldpunt': 'Jacht op zzp'er leidt tot zorginfarct'

donderdag 19 september 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Nu de Belastingdienst van plan is de controle op schijnzelfstandigheid bij zzp'ers te intensiveren, breekt er paniek uit in de zorgsector.

De belangenvereniging voor zorgzelfstandigen vreest dat veel van hun leden de sector zullen verlaten, waardoor het personeelstekort in de zorg nog verder oploopt. Vakbond FNV is juist blij dat de zzp-teugels worden aangehaald.


Maureen Sluijs werkt als verpleegkundige in de geestelijke gezondheidszorg. Ze is enkele maanden geleden bewust overgestapt vanuit loondienst naar het zzp-schap, want ze wilde meer vrijheid in het rooster en een hoger loon. Mocht zij terug moeten naar loondienst, dan overweegt zij uit de gezondheidszorg te stappen. Volgens de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg leidt het verlies van zzp’ers tot een zorginfarct.

Roy Korbijn (foto) werkt in loondienst in de ouderenzorg en is kritisch op zorg-zzp’ers: 'Ze willen alleen maar werken als het uitkomt. Bovendien is er geen kwaliteitscontrole mogelijk op zzp’ers omdat ze geen onderdeel zijn van het vaste team', aldus Korbijn. Daarnaast hebben ouderen volgens Roy last van de vele wisselende gezichten.

Elles De Bruin gaat in de studio van 'Meldpunt' in gesprek met René Dongelmans, voorzitter van de Vereniging Zelfstandig Ondernemers in de Zorg en met Bert de Haas van FNV Zorg & Welzijn.

En verder: Banken betalen te veel berekende rente terug
Banken zijn verplicht om te veel berekende rente over leningen aan hun klanten terug te betalen. 'Meldpunt' besteedde hier eerder aandacht aan. Grace Pattie leest in een brief van ING dat de bank 2.400 euro aan rente te veel heeft berekend over een lening, maar zij krijgt daarvan slechts de helft terug omdat de lening ook op naam stond van haar inmiddels overleden man. Het is mevrouw Pattie volstrekt onduidelijk hoe zij als erfgenaam de overige 1.200 euro terug kan krijgen. MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en gaat in overleg met ING over de restitutie.

'Meldpunt', vrijdag 20 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 11 september om 19u50  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Zaterdag 12 september om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Home sweet home: Vlamingen in Amerika' (VRT 1)

De Oost-Vlaamse Nenah en haar Amerikaanse vriend Brett zijn stormchasers: ze jagen op tornado's en maken daar zo spectaculair mogelijke foto's van. Ze nodigen Karine uit bij hen thuis in Oklahoma, het hart van Tornado Alley, om samen op jacht te gaan.

'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:25
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:05
    Geen uitzending
    05:35
    Kabouter Plop
  • 01:25
    Geen uitzending
    09:15
    MasterChef Australië
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:05
    Matlock
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:00
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van Gert
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:10
    Grey's Anatomy
  • 02:40
    Geen uitzending
    05:55
    Les Sentinelles
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:55
    Love Island UK
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:30
    Without a Trace
  • 00:20
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:47
    Het zelfbouwhuis
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:55
    Lekker Messy
    02:15
    De Dagschotel
  • 03:50
    Midsomer Murders
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 03:30
    Grey's Anatomy
  • 03:05
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 00:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:40
    Eva
    04:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal