Vrijdag in 'Meldpunt': is Droomsap veilig te gebruiken?

donderdag 29 februari 2024

Droomsap; het klinkt als een onschuldige frisdrank, maar dit slaapmiddel bevat het geneesmiddeleningrediënt doxylamine. Hoewel de verkoop officieel verboden is in Nederland, is Droomsap zonder recept verkrijgbaar in buitenlandse webshops.

Wat zijn de voor- en nadelen van dit middel en is het veilig te gebruiken? Het is te zien in 'Meldpunt', nu vrijdag.


Monique Oud-Bijvoet is een van de tientallen kijkers die reageert op een oproep van 'Meldpunt' om ervaringen met dit middel te delen. Vanwege privéproblemen kan ze ’s nachts de slaap niet vatten en schrijft haar huisarts een slaappil voor. Desondanks wordt ze ’s nachts wakker. Maar als ze overstapt op Droomsap, slaapt ze negen van de tien nachten wél door. Keerzijde is dat ze de dag erna suf is en weinig energie heeft om te sporten. Mevrouw Oud-Bijvoet twijfelt of ze het middel moet blijven gebruiken.

'Meldpunt' legt haar vraag voor aan de woordvoerder van Droomsap en spreekt toxicologist Chantal Roelen van het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum. Elles de Bruin praat in de studio door over Droomsap met Anke Lambooij van het Instituut Verantwoord Medicijngebruik.
Verder in Meldpunt: NS-roltrap en -lift al maanden stuk, reizigers gedupeerd

Al maandenlang is het perron van NS-station Maarssen slecht bereikbaar vanwege een kapotte roltrap en lift. Vera Vandervesse heeft deze hulpmiddelen echt nodig om te kunnen reizen. Door haar ziekte fibromyalgie, een vorm van reuma, kan ze de trap niet op. En ouders met jonge kinderen moeten kinderwagens de hoge trap op- en aftillen. Samen met een groep andere invalide gedupeerden bindt zij de strijd aan met uitvoerder ProRail en de NS zelf. Zij krijgen het advies een kilometer verderop de lift te nemen, maar dat is vanwege hun beperkingen geen optie. En daarnaast blijkt ook die lift stuk. MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt de zaak en probeert tot een oplossing te komen.

'Meldpunt', vrijdag 1 maart om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Vrederechters' (VTM)

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.

'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 Top 500 van de 80s
    01:20
    Journaallus
  • 10:00
    Radio 1 Boekenfeest
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:00
    Spokenjagers
    06:00
    Tik Tak
  • 09:50
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    00:35
    PI Haaglanden
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:20
    Accused
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:45
    Police Interceptors: Pursuit and Capture
  • 08:55
    A Novel Noel
    05:55
    Mystery on Mistletoe Lane
  • 10:00
    Joe
    01:00
    Cordon
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 10:15
    Castle
    01:35
    Watson
  • 10:15
    That '70s Show
  • 10:05
    Masterchef USA
    01:45
    Blind Gekocht NL
  • 09:50
    24 Hours in Police Custody
    01:25
    Jesse Stone: Night Passage
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:13
    Bouwjournaal
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:00
    De Wereldkeuken
    01:00
    De Gezonde Goesting
  • 10:15
    Murdoch Mysteries
    01:30
    Miss Austen Regrets
  • 09:50
    The Resident
    01:45
    Below Deck Mediterranean
  • 10:15
    Goedemorgen Nederland
    01:35
    Pauw & De Wit
  • 09:50
    Nieuwsuur
    02:00
    Buitenhof
  • 10:15
    Tip de Muis
    01:00
    NOS Studio Sport