Vrijdag in 'Meldpunt': is Droomsap veilig te gebruiken?

donderdag 29 februari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Droomsap; het klinkt als een onschuldige frisdrank, maar dit slaapmiddel bevat het geneesmiddeleningrediënt doxylamine. Hoewel de verkoop officieel verboden is in Nederland, is Droomsap zonder recept verkrijgbaar in buitenlandse webshops.

Wat zijn de voor- en nadelen van dit middel en is het veilig te gebruiken? Het is te zien in 'Meldpunt', nu vrijdag.


Monique Oud-Bijvoet is een van de tientallen kijkers die reageert op een oproep van 'Meldpunt' om ervaringen met dit middel te delen. Vanwege privéproblemen kan ze ’s nachts de slaap niet vatten en schrijft haar huisarts een slaappil voor. Desondanks wordt ze ’s nachts wakker. Maar als ze overstapt op Droomsap, slaapt ze negen van de tien nachten wél door. Keerzijde is dat ze de dag erna suf is en weinig energie heeft om te sporten. Mevrouw Oud-Bijvoet twijfelt of ze het middel moet blijven gebruiken.

'Meldpunt' legt haar vraag voor aan de woordvoerder van Droomsap en spreekt toxicologist Chantal Roelen van het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum. Elles de Bruin praat in de studio door over Droomsap met Anke Lambooij van het Instituut Verantwoord Medicijngebruik.
Verder in Meldpunt: NS-roltrap en -lift al maanden stuk, reizigers gedupeerd

Al maandenlang is het perron van NS-station Maarssen slecht bereikbaar vanwege een kapotte roltrap en lift. Vera Vandervesse heeft deze hulpmiddelen echt nodig om te kunnen reizen. Door haar ziekte fibromyalgie, een vorm van reuma, kan ze de trap niet op. En ouders met jonge kinderen moeten kinderwagens de hoge trap op- en aftillen. Samen met een groep andere invalide gedupeerden bindt zij de strijd aan met uitvoerder ProRail en de NS zelf. Zij krijgen het advies een kilometer verderop de lift te nemen, maar dat is vanwege hun beperkingen geen optie. En daarnaast blijkt ook die lift stuk. MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt de zaak en probeert tot een oplossing te komen.

'Meldpunt', vrijdag 1 maart om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:55
    VRT NWS Update
    18:05
    Down The Road
  • 17:30
    Spaak
    18:25
    The Brokenwood Mysteries
  • 18:00
    Ket & Doc
    18:15
    Zig & Sharko
  • 17:35
    The Voice Comeback Stage
    18:15
    SOS Piet XL
  • 17:55
    Verslaafd!
    18:45
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 17:25
    S.W.A.T.
    18:10
    9-1-1
  • 17:15
    Police Interceptors
    22:30
    Act of Valor
  • 17:30
    Alert: Missing Persons Unit
    19:45
    Allegiance
  • 17:55
    Pa heeft een lief
    20:00
    Nonkel Jef
  • 17:10
    Huizenjagers
    19:00
    Brieven aan Samson
  • 17:40
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 17:45
    Two and a Half Men
    20:35
    Noah
  • 18:00
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 17:45
    World's Most Evil Killers
  • 17:53
    Alle Zaken op een Rijtje
    18:12
    City Reports
  • 17:57
    Het appartement
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:45
    Het Weekmenu
    18:25
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:50
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 17:10
    White Collar
    18:20
    Under the Banner of Heaven
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:20
    NOS Sportjournaal
  • 17:55
    EO Metterdaad
    18:10
    Nederland Zingt
  • 17:45
    De eerste keer
    18:05
    Zapp detective: Het moordspel