Vrijdag in 'Meldpunt': Instagram onbereikbaar na misbruik foto's

donderdag 28 januari 2021

Instagram en Facebook zijn slecht bereikbaar voor het afhandelen van klachten van gebruikers. Dat melden kijkers aan het tv-programma 'Meldpunt'. Om onduidelijke en discutabele redenen blokkeren deze social media-reuzen accounts.

Wie hier over klaagt of misbruik van geplaatste foto's wil rapporteren, vindt maar moeilijk gehoor bij deze bedrijven. Kan dat niet anders?


Geldbedrag
De professionele foto's van senior model John Geerts (70) op Instagram en Facebook worden misbruikt door internetcriminelen bij bitcoinoplichting en identiteitsfraude op een datingsite. Mary-Ann Krohn (73) stuit op het valse datingprofiel van 'John Geerts', maar maakt gelukkig niet het gevraagde geldbedrag van 89.000 euro over. Als de echte John Geerts melding maakt van het misbruik van zijn foto’s, wordt zijn eigen account door Instagram geblokkeerd. In contact komen met dit Amerikaanse bedrijf is bijna onmogelijk. In de studio reageert Christiaan Alberdingk Thijm, advocaat en specialist op het gebied van internetrecht.

Reizen
Ondanks de strenge coronamaatregelen gaan nog steeds Nederlanders met het vliegtuig op vakantie. Wie zijn die mensen? En waarom reizen zij terwijl er geen echte noodzaak is? Elles de Bruin doet verslag vanaf Schiphol en spreekt daar met verkeerspsycholoog Gerard Tertoolen.
Over de mogelijke gevolgen voor deze reizigers spreekt MAX Ombudsman Jeanine Janssen. Zij beantwoordt vragen van kijkers over het inwisselen van vouchers en reisboekingen voor komende zomer.

'Meldpunt', vrijdag 29 januari om 19.15 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    16:20
    Clips
  • 10:00
    Lentebeelden
    17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 15:30
    Lu en de dolle boel minis
    15:35
    Aap, Poot, Pies
  • 15:25
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:00
    World Cup of Darts 2026
    17:10
    Foute Vrienden Australië
  • 14:40
    Bridget Jones's Baby
  • 14:55
    Airwolf
    16:50
    All New Traffic Cops
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 15:25
    Joe
    15:55
    Geen uitzending
  • 14:45
    Huizenjagers
    15:40
    Formule 1
  • 15:05
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 15:10
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 15:30
    Property Brothers
    16:25
    Chateau Meiland: En Route
  • 15:20
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 15:33
    CEO van mijn leven
    15:45
    Logistics TV
  • 15:29
    Tooldokter
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:30
    Foodies & The City
    16:05
    Open Vuur
  • 15:25
    Miss Scarlet
    16:20
    The Marlow Murder Club
  • 15:25
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 15:10
    NOS Sport: Tennis Libéma Open 2026
    17:10
    Andere Tijden Sport
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:05
    Pauscast
  • 15:30
    Misfit: The Switch
    16:45
    De Selectie