Vrijdag in 'Meldpunt': in de cel na foutje met de zelfscan

Vrijdag in 'Meldpunt': in de cel na foutje met de zelfscan Hilversum, 30 oktober - Een vergeten boodschap bij de zelfscankassa van Albert Heijn kan leiden tot een boete van 181 euro.
En wie daarmee niet akkoord gaat, kan urenlang vastgehouden worden door de politie. Dat overkomt een vrouw en haar dochter in Amsterdam. Zijn deze maatregelen niet buitenproportioneel, als aangetoond kan worden dat er geen opzet was? Het antwoord op die vraag is te zien in 'Meldpunt'.
Door de zelfscankassa is winkeldiefstal in supermarkten toegenomen. Winkeliers wapenen zich hier tegen met controles en boetes. Sommige onschuldige klanten worden hier juist weer slachtoffer van.
In de cel
Marianne Kuiper (63) en haar dochter Fauve doen voor een bedrijfsfeestje wat boodschappen bij een Albert Heijn in Amsterdam en rekenen af bij de zelfscankassa. Omdat er ook persoonlijke boodschappen tussen zitten, is er verwarring bij beiden tijdens het scannen. Als mevrouw Kuiper een plastic tas zoekt voor de producten, scant haar dochter door. Na betaling worden ze aangehouden door een beveiliger. De plastic tas is niet gescand, net als een bakje druiven en een reep chocolade. De rest van alle boodschappen wel, waaronder veel duurdere producten. Een zakje sla is per ongeluk zelfs twee keer gescand. Een misverstand, zegt mevrouw Kuiper. Maar volgens de beveiliger moet ze een boete van 181 euro betalen. Mevrouw weigert. Daarop worden zij en haar dochter door de politie afgevoerd, in een cel gezet en vier uur lang verhoord. Na middernacht worden ze vrijgelaten. Hoewel de officier van justitie schrijft dat ze ‘ten onrechte zijn aangemerkt als verdachten', legt Albert Heijn ze een winkelverbod van een jaar op. Elles de Bruin praat in de studio van 'Meldpunt' over de zaak met advocaat Mireille Veldman en Arie Jan van Os van SODA, een organisatie die winkeldieven aansprakelijk stelt voor schade bij winkeliers.
En verder: een onbekende beller die beweert gebeld te zijn
'Meldpunt' ontvangt verhalen van kijkers die zeggen wel drie keer per dag gebeld te worden door een onbekende beller. Als ze opnemen, zegt de beller gebeld te zijn door dit nummer. Het is het gevolg van spoofing, waarbij criminelen mensen proberen op te lichten met gebruik van 06-nummers van onbekenden. Ethisch hacker Sijmen Ruwhof legt uit hoe de criminelen te werk gaan. Elles de Bruin bespreekt dit met Tanya Wijngaarde van de Fraudehelpdesk.
'Meldpunt', vrijdag 1 november om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Pokerface' met Johnny de Mol deze lente nog nieuw bij SBS6
- Gordon, Kim Feenstra, Douwe Bob en Caroline Tensen in nieuw 24Kitchen programma 'Not So Guilty Pleasures'
- Deze genomineerden maken nog kans op een Kastaar!
- Mensen die stotteren, verkeersslachtoffers en personen met OCD: Philippe Geubels zoekt getuigen voor vierde seizoen van 'Taboe'
- Streamz Original ‘Putain’ wint de Ha! van HUMO 2025
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.
'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.



































