Vrijdag in 'Meldpunt': Hoge prijs voor onduidelijke dakreparatie

Sommige klusjesmannen komen ongevraagd aan de deur voor het schoonmaken van de dakgoot of het vegen van de schoorsteen. Het echtpaar Koudijs laat zo'n bedrijf het dak op en moet na anderhalf uur 1.500 euro betalen.
Maar welke werkzaamheden heeft het bedrijf uitgevoerd? En is dat het hoge bedrag waard? Daarover gaat 'Meldpunt' vrijdag.
Dure werkzaamheden aan dak
Jo (83) en Hein Koudijs (85) wonen in een eengezinswoning in Waalre. Als een klusbedrijf zich aan de deur meldt om voor 20 euro de dakgoten schoon te maken, komt dat meneer Koudijs goed uit. Hij vermoedt een lekkage aan zijn dak en vraagt het bedrijf daar naar te kijken. Maar volgens het bedrijf is er veel meer aan de hand en zijn er ook problemen met de schoorsteen en de nokvorsten. Ze maken een mondelinge prijsafspraak: als het echtpaar 1.500 euro contant betaald, worden de problemen opgelost. Maar als de twee werklieden na 1,5 uur klaar zijn, voelt het echtpaar zich opgelicht.
Als het klusbedrijf niet reageert op hun aangetekende brief, schakelen ze MAX Ombudsman Jeanine Janssen in. Zij stuurt specialist Nikos Kounoupiotis, expert bij de branchevereniging voor klusbedrijven (VLOK), het dak op. Wat is er nu eigenlijk aan het dak gedaan en zijn de uitgevoerde werkzaamheden het betaalde bedrag van 1.500 euro waard? Jeanine Janssen haalt met de bevindingen van de expert verhaal bij het desbetreffende klusbedrijf. Het bedrijf blijkt een oude bekende van 'Meldpunt' te zijn.
Werkloze 50-plusser krijgt moeilijk baan
Nog nooit zijn er zoveel vacatures geweest als nu. Maar ondanks de krapte op de arbeidsmarkt komen werkloze 50-plussers moeilijk aan de bak. Ook Michiel Keizer (60) en Guido Pot (58) zitten met hun jarenlange werkervaring thuis. Waarom hebben zij na het versturen van tientallen sollicitaties geen nieuwe baan gevonden?
Journalist Sander de Kramer maakt zich in samenwerking met de gemeente Rotterdam sterk voor de oudere werkloze. Het gaat naar bedrijven om ze te overtuigen oudere werknemers aan te nemen. Deze keer neemt hij Patricia Kristo (51) mee naar een communicatiebedrijf. Zal ze worden aangenomen? In de studio praat Elles de Bruin over dit onderwerp met Kitty Jong, vicevoorzitter van FNV en CDA Tweede Kamerlid Hilde Palland.
'Meldpunt', vrijdag 11 februari om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- Metejoor blikt terug op plusouderschap in 'Komen Eten': 'Ik was pluspapa van twee fantastische dochters'
- Elise Schaap speelt hoofdrol in nieuwe BNNVARA-dramaserie 'De Machine'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- Nieuw MAX-programma 'Samen Digitaal' geeft ouderen vertrouwen online
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- Paramount Network presenteert 'Transformers Week' en tv-première van 'Transformers One'
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde'
Kijktip van de dag

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.



































