Vrijdag in 'Meldpunt': het drama slapeloosheid

donderdag 9 april 2020

Bijna een kwart van de Nederlanders kan de slaap niet vatten. Helemaal in deze onzekere tijden van corona is slapeloosheid een groot en onderschat probleem. Waar komt dit vandaan en wat is hieraan te doen?

Dat is te zien in 'Meldpunt', op vrijdag 10 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Ans Borgers (66) krijgt moeite met slapen als zij in oktober 2019 met pensioen gaat. Ze ligt urenlang wakker zonder duidelijke aanleiding. Haar man valt binnen een paar minuten in slaap en slaapt de hele nacht door. Vaak gaat zij na een paar uur woelen en draaien naar beneden om een tijdschrift te lezen of thee te drinken.

De coronacrisis vergroot haar probleem, omdat ze hierdoor extra zorgen heeft. Haar man is hartpatiënt en de broer van een goede vriendin, een vitale man van 66 jaar, overleed onlangs aan corona. Hoe deal je met deze grote zorgen? Is er een manier om zonder slaapmedicatie deze slapeloosheid aan te pakken?

Presentator Elles de Bruin gaat met mevrouw Borgers naar een slaapcentrum om onderzocht te worden door slaapprofessor Eus van Someren. Hij geeft in de studio toelichting op zijn onderzoek. Ook slaaptherapeut en psycholoog Barbara Mulder is te gast.

Ziekenhuiszorg
En verder: door de coronamaatregelen en de topdrukte in de ziekenhuizen ligt de reguliere zorg al weken stil. Een stuwmeer aan uitgestelde operaties en andere niet-coronabehandelingen ontstaat. Veel patiënten verkeren in onzekerheid omdat er geen of minder MRI-scans of biopten van verdacht weefsel worden gemaakt.

Paul Hermans is behalve long-, ook hartpatiënt. Een echo van zijn hartkleppen is uitgesteld. Hij maakt zich zorgen. Wanneer komt de reguliere zorg weer op gang? En hoe wordt de opgelopen achterstand dan ingehaald? Dianda Veldman van Patiëntenfederatie NL geeft vrijdag in de studio commentaar.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?

'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:05
    Monster Shaker
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:55
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 06:05
    Bumba
    05:20
    Geen uitzending
  • 06:05
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:10
    NYPD Blue
  • 02:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    05:20
    The Christmas Contest
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 05:40
    Geen uitzending
    02:05
    De Tafel van Tine
  • 05:35
    FBI: Most Wanted
    02:45
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    Most Outrageous Crimes
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:25
    Love Island UK
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:57
    De perfecte badkamer
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    02:00
    De Zomerkeuken
  • 06:00
    Ghosts
    02:15
    London Kills
  • 06:00
    Below Deck Down Under
    03:20
    Grey's Anatomy
  • 02:15
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:05
    Lief Monster
    02:40
    Eva