Vrijdag in 'Meldpunt': het drama slapeloosheid

donderdag 9 april 2020

Bijna een kwart van de Nederlanders kan de slaap niet vatten. Helemaal in deze onzekere tijden van corona is slapeloosheid een groot en onderschat probleem. Waar komt dit vandaan en wat is hieraan te doen?

Dat is te zien in 'Meldpunt', op vrijdag 10 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Ans Borgers (66) krijgt moeite met slapen als zij in oktober 2019 met pensioen gaat. Ze ligt urenlang wakker zonder duidelijke aanleiding. Haar man valt binnen een paar minuten in slaap en slaapt de hele nacht door. Vaak gaat zij na een paar uur woelen en draaien naar beneden om een tijdschrift te lezen of thee te drinken.

De coronacrisis vergroot haar probleem, omdat ze hierdoor extra zorgen heeft. Haar man is hartpatiënt en de broer van een goede vriendin, een vitale man van 66 jaar, overleed onlangs aan corona. Hoe deal je met deze grote zorgen? Is er een manier om zonder slaapmedicatie deze slapeloosheid aan te pakken?

Presentator Elles de Bruin gaat met mevrouw Borgers naar een slaapcentrum om onderzocht te worden door slaapprofessor Eus van Someren. Hij geeft in de studio toelichting op zijn onderzoek. Ook slaaptherapeut en psycholoog Barbara Mulder is te gast.

Ziekenhuiszorg
En verder: door de coronamaatregelen en de topdrukte in de ziekenhuizen ligt de reguliere zorg al weken stil. Een stuwmeer aan uitgestelde operaties en andere niet-coronabehandelingen ontstaat. Veel patiënten verkeren in onzekerheid omdat er geen of minder MRI-scans of biopten van verdacht weefsel worden gemaakt.

Paul Hermans is behalve long-, ook hartpatiënt. Een echo van zijn hartkleppen is uitgesteld. Hij maakt zich zorgen. Wanneer komt de reguliere zorg weer op gang? En hoe wordt de opgelopen achterstand dan ingehaald? Dianda Veldman van Patiëntenfederatie NL geeft vrijdag in de studio commentaar.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 april om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Helden van Hier: Politie Aalst' (VTM)

Na een melding van een overval snellen Ken en Yves ter plaatse, maar het slachtoffer is spoorloos. Kevin en Feline onderzoeken oplichting waarbij een vrouw duizenden euro's verloor. Simon en Lauranne reageren op een melding over een gevonden pistool.

'Helden van hier: Politie Aalst', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:45
    Building the Vatican: Secrets behind the Holy City
    18:40
    2050
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Grizzy & the Lemmings
  • 18:25
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:30
    De Pfaffs
    19:10
    Home and Away
  • 18:20
    The Goldbergs
    18:50
    The Simpsons
  • 17:50
    All New Traffic Cops
    20:35
    The Man With the Iron Fists
  • 18:20
    ER
    19:10
    Will Trent
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:50
    Komen Eten
    18:55
    Huizenjagers
  • 17:50
    So Help Me Todd
    18:45
    The Rookie
  • 18:15
    Family Matters
    18:45
    Pawn Stars
  • 18:10
    A Place in the Sun
    19:05
    MasterChef UK
  • 18:30
    Fear Thy Neighbour
    19:30
    Snapped
  • 16:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:23
    Het appartement
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Het Weekmenu
    18:50
    Guten Appetit
  • 18:00
    Death in Paradise
    19:05
    Hope Street
  • 17:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:25
    Welkom thuis
    18:45
    Het Klokhuis