Vrijdag in 'Meldpunt': het drama slapeloosheid

donderdag 9 april 2020

Bijna een kwart van de Nederlanders kan de slaap niet vatten. Helemaal in deze onzekere tijden van corona is slapeloosheid een groot en onderschat probleem. Waar komt dit vandaan en wat is hieraan te doen?

Dat is te zien in 'Meldpunt', op vrijdag 10 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Ans Borgers (66) krijgt moeite met slapen als zij in oktober 2019 met pensioen gaat. Ze ligt urenlang wakker zonder duidelijke aanleiding. Haar man valt binnen een paar minuten in slaap en slaapt de hele nacht door. Vaak gaat zij na een paar uur woelen en draaien naar beneden om een tijdschrift te lezen of thee te drinken.

De coronacrisis vergroot haar probleem, omdat ze hierdoor extra zorgen heeft. Haar man is hartpatiënt en de broer van een goede vriendin, een vitale man van 66 jaar, overleed onlangs aan corona. Hoe deal je met deze grote zorgen? Is er een manier om zonder slaapmedicatie deze slapeloosheid aan te pakken?

Presentator Elles de Bruin gaat met mevrouw Borgers naar een slaapcentrum om onderzocht te worden door slaapprofessor Eus van Someren. Hij geeft in de studio toelichting op zijn onderzoek. Ook slaaptherapeut en psycholoog Barbara Mulder is te gast.

Ziekenhuiszorg
En verder: door de coronamaatregelen en de topdrukte in de ziekenhuizen ligt de reguliere zorg al weken stil. Een stuwmeer aan uitgestelde operaties en andere niet-coronabehandelingen ontstaat. Veel patiënten verkeren in onzekerheid omdat er geen of minder MRI-scans of biopten van verdacht weefsel worden gemaakt.

Paul Hermans is behalve long-, ook hartpatiënt. Een echo van zijn hartkleppen is uitgesteld. Hij maakt zich zorgen. Wanneer komt de reguliere zorg weer op gang? En hoe wordt de opgelopen achterstand dan ingehaald? Dianda Veldman van Patiëntenfederatie NL geeft vrijdag in de studio commentaar.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Peter van de Veire in 'Vlaanderen Feest'

Artiesten als Gert Verhulst & James Cooke, CAMILLE, Bart Peeters, Aaron Blommaert, Flip Kowlier, de cast van '#LikeMe', Liliane Saint-Pierre en Niels Destadsbader brengen een feestelijke mix van nieuwe hits en tijdloze klassiekers. Peter Van de Veire zorgt als gastheer voor een onvergetelijke avond vol ambiance. Vlaanderen feest zorgt ook voor een uniek eerbetoon aan Margriet Hermans. Haar dochter Celien Hermans brengt een nummer, samen met drie andere straffe zangeressen uit de Kempen: Barbara Dex, Leez en Natalia.

'Vlaanderen Feest', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:25
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    17:55
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    16:40
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 16:05
    De mini's
  • 15:35
    Chicago Med
    16:30
    Tien Om Te Zien
  • 15:40
    De Bogaartjes
    16:40
    Ik Vertrek
  • 16:05
    9-1-1
    18:00
    The Amazing Spider-Man
  • 16:00
    Airwolf
    17:00
    Top 20 Funniest
  • 15:40
    La Brea
    16:30
    Magnum P.I.
  • 15:55
    Wat nu weer?
    17:00
    Lili en Marleen
  • 15:45
    Komen Eten bij het Play-programma The Real Housewives of Antwerp
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 15:45
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:55
    Two and a Half Men
    20:35
    Insomnia
  • 15:30
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 15:35
    Snapped
    16:30
    World's Most Evil Killers
  • 15:24
    CEO van mijn leven
    16:15
    Fleet TV
  • 16:00
    Roger
    16:34
    De tip
  • 15:35
    Open Vuur
    16:30
    BBQ Vanavond?!
  • 15:20
    The Chelsea Detective
    16:15
    Call the Midwife
  • 15:20
    Below Deck
    18:05
    White Collar
  • 14:20
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:05
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:25
    Boets & ik
    16:50
    De Selectie