Vrijdag in 'Meldpunt': het drama slapeloosheid

donderdag 9 april 2020

Bijna een kwart van de Nederlanders kan de slaap niet vatten. Helemaal in deze onzekere tijden van corona is slapeloosheid een groot en onderschat probleem. Waar komt dit vandaan en wat is hieraan te doen?

Dat is te zien in 'Meldpunt', op vrijdag 10 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Ans Borgers (66) krijgt moeite met slapen als zij in oktober 2019 met pensioen gaat. Ze ligt urenlang wakker zonder duidelijke aanleiding. Haar man valt binnen een paar minuten in slaap en slaapt de hele nacht door. Vaak gaat zij na een paar uur woelen en draaien naar beneden om een tijdschrift te lezen of thee te drinken.

De coronacrisis vergroot haar probleem, omdat ze hierdoor extra zorgen heeft. Haar man is hartpatiënt en de broer van een goede vriendin, een vitale man van 66 jaar, overleed onlangs aan corona. Hoe deal je met deze grote zorgen? Is er een manier om zonder slaapmedicatie deze slapeloosheid aan te pakken?

Presentator Elles de Bruin gaat met mevrouw Borgers naar een slaapcentrum om onderzocht te worden door slaapprofessor Eus van Someren. Hij geeft in de studio toelichting op zijn onderzoek. Ook slaaptherapeut en psycholoog Barbara Mulder is te gast.

Ziekenhuiszorg
En verder: door de coronamaatregelen en de topdrukte in de ziekenhuizen ligt de reguliere zorg al weken stil. Een stuwmeer aan uitgestelde operaties en andere niet-coronabehandelingen ontstaat. Veel patiënten verkeren in onzekerheid omdat er geen of minder MRI-scans of biopten van verdacht weefsel worden gemaakt.

Paul Hermans is behalve long-, ook hartpatiënt. Een echo van zijn hartkleppen is uitgesteld. Hij maakt zich zorgen. Wanneer komt de reguliere zorg weer op gang? En hoe wordt de opgelopen achterstand dan ingehaald? Dianda Veldman van Patiëntenfederatie NL geeft vrijdag in de studio commentaar.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (VTM)

Het putje in de veranda stinkt en Victor ergert zich blauw. Jeanne verplicht Jef het meteen op te lossen. Maar Jef maakt het alleen maar veel erger: er ontsnapt nu ook een dikke groene wolk. Victor en Jeanne zijn ervan overtuigd dat het zeer giftig is.

'De Kotmadam', om 18.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:45
    My Kitchen Rules
    14:00
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    13:55
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    Stargate SG-1
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:40
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 12:55
    Het Blok
    13:45
    De Container Cup
  • 12:45
    FBI: International
    13:30
    NCIS
  • 12:35
    Highway Thru Hell
    13:20
    Blue Bloods
  • 12:20
    The Block Australia
    13:15
    Botched
  • 12:45
    A Wife's Nightmare
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:06
    Kan ik het ook?
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 12:55
    De Zomerkeuken
    13:25
    Chris Cooks Cymru
  • 13:05
    Hudson & Rex
    14:00
    Hope Street
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:25
    De vrouwen van ..
  • 13:10
    Zin in Zappelin
    13:15
    Olga da Polga