Vrijdag in 'Meldpunt': het drama slapeloosheid

donderdag 9 april 2020

Bijna een kwart van de Nederlanders kan de slaap niet vatten. Helemaal in deze onzekere tijden van corona is slapeloosheid een groot en onderschat probleem. Waar komt dit vandaan en wat is hieraan te doen?

Dat is te zien in 'Meldpunt', op vrijdag 10 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Ans Borgers (66) krijgt moeite met slapen als zij in oktober 2019 met pensioen gaat. Ze ligt urenlang wakker zonder duidelijke aanleiding. Haar man valt binnen een paar minuten in slaap en slaapt de hele nacht door. Vaak gaat zij na een paar uur woelen en draaien naar beneden om een tijdschrift te lezen of thee te drinken.

De coronacrisis vergroot haar probleem, omdat ze hierdoor extra zorgen heeft. Haar man is hartpatiënt en de broer van een goede vriendin, een vitale man van 66 jaar, overleed onlangs aan corona. Hoe deal je met deze grote zorgen? Is er een manier om zonder slaapmedicatie deze slapeloosheid aan te pakken?

Presentator Elles de Bruin gaat met mevrouw Borgers naar een slaapcentrum om onderzocht te worden door slaapprofessor Eus van Someren. Hij geeft in de studio toelichting op zijn onderzoek. Ook slaaptherapeut en psycholoog Barbara Mulder is te gast.

Ziekenhuiszorg
En verder: door de coronamaatregelen en de topdrukte in de ziekenhuizen ligt de reguliere zorg al weken stil. Een stuwmeer aan uitgestelde operaties en andere niet-coronabehandelingen ontstaat. Veel patiënten verkeren in onzekerheid omdat er geen of minder MRI-scans of biopten van verdacht weefsel worden gemaakt.

Paul Hermans is behalve long-, ook hartpatiënt. Een echo van zijn hartkleppen is uitgesteld. Hij maakt zich zorgen. Wanneer komt de reguliere zorg weer op gang? En hoe wordt de opgelopen achterstand dan ingehaald? Dianda Veldman van Patiëntenfederatie NL geeft vrijdag in de studio commentaar.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Kruisvaarder Robin of Loxley keert in het gezelschap van de Moorse krijger Little John na jaren terug naar Engeland. Thuis blijkt zijn landgoed verwoest, werd hij ten onrechte doodverklaard en heerst er armoede onder de inwoners van Nottingham die in een wurggreep worden gehouden door de meedogenloze sheriff. Robin en John beginnen een opstand tegen de corrupte Engelse kroon.

'Robin Hood', film uit 2018 met oa. Taron Egerton en Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:55
    Billy Idol Should Be Dead
    00:51
    Het weer
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:20
    Blind getrouwd
    00:40
    NYPD Blue
  • 23:45
    Caught on Dashcam
    00:50
    Blind Getrouwd UK
  • 23:45
    Changeling
    02:25
    S.W.A.T.
  • 23:45
    Most Daring
    00:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 00:20
    Suits
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:25
    SOS Piet
    01:00
    Binnenstebuiten
  • 23:50
    De Tafel van Gert
    01:10
    Zeg Eens Euh
  • 23:55
    Modern Family
    00:30
    Superman & Lois
  • 00:10
    Hawaii Five-0
    01:10
    Most Outrageous Crimes
  • 00:20
    MasterChef UK
    01:40
    A Place in the Sun
  • 00:10
    Cold Case
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:08
    Herhalingslus
    00:33
    Business Branding
  • 00:29
    Hobbyklus
    00:54
    Roger
  • 00:15
    Hidden Gems
    01:05
    Open Vuur
  • 23:55
    Whitechapel
    00:45
    Sally Lockhart Mysteries
  • 00:25
    Burn Notice
    02:00
    Below Deck Down Under
  • 23:40
    Eva
    00:35
    NOS Journaal Laat
  • 00:20
    De Nachtzoen
    00:35
    Nieuwsuur
  • 23:45
    Rutger en de buitenlanders
    00:35
    Tygo in de flakka