Vrijdag in 'Meldpunt': het drama slapeloosheid

donderdag 9 april 2020

Bijna een kwart van de Nederlanders kan de slaap niet vatten. Helemaal in deze onzekere tijden van corona is slapeloosheid een groot en onderschat probleem. Waar komt dit vandaan en wat is hieraan te doen?

Dat is te zien in 'Meldpunt', op vrijdag 10 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Ans Borgers (66) krijgt moeite met slapen als zij in oktober 2019 met pensioen gaat. Ze ligt urenlang wakker zonder duidelijke aanleiding. Haar man valt binnen een paar minuten in slaap en slaapt de hele nacht door. Vaak gaat zij na een paar uur woelen en draaien naar beneden om een tijdschrift te lezen of thee te drinken.

De coronacrisis vergroot haar probleem, omdat ze hierdoor extra zorgen heeft. Haar man is hartpatiënt en de broer van een goede vriendin, een vitale man van 66 jaar, overleed onlangs aan corona. Hoe deal je met deze grote zorgen? Is er een manier om zonder slaapmedicatie deze slapeloosheid aan te pakken?

Presentator Elles de Bruin gaat met mevrouw Borgers naar een slaapcentrum om onderzocht te worden door slaapprofessor Eus van Someren. Hij geeft in de studio toelichting op zijn onderzoek. Ook slaaptherapeut en psycholoog Barbara Mulder is te gast.

Ziekenhuiszorg
En verder: door de coronamaatregelen en de topdrukte in de ziekenhuizen ligt de reguliere zorg al weken stil. Een stuwmeer aan uitgestelde operaties en andere niet-coronabehandelingen ontstaat. Veel patiënten verkeren in onzekerheid omdat er geen of minder MRI-scans of biopten van verdacht weefsel worden gemaakt.

Paul Hermans is behalve long-, ook hartpatiënt. Een echo van zijn hartkleppen is uitgesteld. Hij maakt zich zorgen. Wanneer komt de reguliere zorg weer op gang? En hoe wordt de opgelopen achterstand dan ingehaald? Dianda Veldman van Patiëntenfederatie NL geeft vrijdag in de studio commentaar.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 10 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Time:out' (VRT MAX)

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.

'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Herfstbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Herfstbeelden
  • 12:00
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:15
    Wannabe's
  • 11:45
    Familie
    12:20
    Florentina
  • 11:05
    MasterChef Australië
    12:10
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:25
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:40
    Stargate SG-1
  • 10:45
    Entertaining Christmas
    12:20
    Poinsettias for Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:45
    Geen uitzending
  • 12:05
    De Tafel van Gert
    13:15
    Komen Eten
  • 11:45
    FBI: Most Wanted
    12:40
    NCIS
  • 11:50
    The Neighborhood
    12:45
    Storage Wars
  • 11:40
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    12:10
    Het Roer Om
  • 11:20
    Lucy Letby: Beyond Reasonable Doubt?
    12:25
    On Trial: The Idaho College Killer
  • 09:22
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 12:06
    De perfecte oprit
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:05
    Meat Timon
    12:35
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 11:15
    Death in Paradise
    12:15
    Father Brown
  • 11:30
    Below Deck Down Under
    12:15
    Chucky
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    Liselotte
    12:10
    Pipi, Pupu & Rosemarie