Vrijdag in 'Meldpunt': hardere maatregelen nodig voor gezondere leefstijl

Om een gezondere leefstijl bij Nederlanders af te dwingen zijn hardere maatregelen van de overheid nodig. Zo zou groente en fruit goedkoper moeten worden en ongezond eten juist duurder.
Het komende kabinet moet deze en andere ingrepen verankeren in het nieuwe regeerakkoord. Dat zeggen de hoogleraren Liesbeth van Rossum (obesitas) en Jaap Seidell (voeding & gezondheid) in 'Meldpunt' op vrijdag 5 februari om 19.15 uur bij MAX op NPO 2.
Preventie
De helft van de Nederlanders is te zwaar. De overheid stelde twee jaar geleden in het Nationaal Preventieakkoord tot doel om overgewicht in twintig jaar tijd terug te dringen van bijna 50 naar 38 procent van de bevolking. Juist in deze tijd is het belangrijk om af te vallen. Want wie te zwaar is, loopt extra risico op corona. Bovendien werken bij ernstig overgewicht vaccins minder goed. Maar afvallen is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Bert Laman (62) weegt 120 kilogram en zou graag terug willen naar onder de 100 kilo. Hij vertelt in Meldpunt dat hij ontzettend bang is om corona te krijgen en mede daardoor al bijna een jaar niet naar de supermarkt gaat. Van wat hij nu online bestelt, blijkt het gezonde eten meestal duurder dan het ongezonde eten.
Daarom vinden de hoogleraren Liesbeth van Rossum en Jaap Seidell dat een nieuw kabinet met verstrekkende maatregelen moet komen om overgewicht daadkrachtiger te bestrijden. Maatregelen die veel verder gaan dan het Preventieakkoord. Zo zou onder andere de BTW op groente en fruit fors omlaag moeten. Ook stellen zij een invoering van de suikertax voor, een belasting om ongezond eten duurder te maken. Beiden lichten deze, en andere benodigde maatregelen, vrijdag toe in 'Meldpunt'.
Loyaliteitsbonus
MAX Ombudsman Rogier de Haan laat zien dat er veel is gereageerd op de uitzending van 11 december 2020 over het schrappen van de loyaliteitsbonus door ING. Dat is het extraatje van vaak duizenden euro’s dat trouwe hypotheekklanten in de loop der jaren bij de bank hebben opgebouwd. Bij verhuizing krijgen zij hiermee korting op de hypotheekrente van een nieuwe hypotheek bij ING. De bank heeft op 1 januari iedereen op nul gezet. Honderden boze reacties kwamen binnen bij MAX Ombudsman en de redactie van 'Meldpunt', samen goed voor een bedrag van 1,8 miljoen euro. Rogier de Haan gaat in gesprek met de klagers en de bank en doet hiervan verslag in 'Meldpunt'.
'Meldpunt', vrijdag 5 februari om 19.15 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Meiden die Rijden' binnenkort niet meer te missen op de weg
- Mooie liedjes duren levenslang: nieuw seizoen van 'Ik Vraag Het Aan' met Niels Destadsbader
- Kijk de eerste beelden van nieuw seizoen 'Kopen Zonder Kijken'
- Kijkcijfers: 6, 7 en 8 februari 2026
- 'JAMES & co' stuurt Hanne undercover naar het optreden van de K3 Originals als mogelijke vervangster voor Karen
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- Man wordt veroordeeld voor rijden onder invloed in Dendermonde, maar ontkent in 'De Rechtbank'
- Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job'
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max
Kijktip van de dag

Jongeren hebben meer en meer steekwapens bij zich. En tieners gebruiken die wapens ook echt. In het Verenigd Koninkrijk stijgt het aantal jongeren die veroordeeld worden voor moord in de leeftijdscategorie van twaalf tot zeventien jaar. In amper acht jaar tijd is er sprake van een stijging met 300%. Ouders van slachtoffers doen hun verhaal en experten geven toelichting. Ze zien dat de communicatie via sociale media een duidelijke rol speelt in deze evolutie.
'Telefacts', om 21.45 uur op VTM.



































