Vrijdag in 'Meldpunt': grote achterstand met aanpak struikelstoepen

donderdag 15 april 2021

Diverse gemeentes lopen hopeloos achter met de aanpak van slechte bestrating van trottoirs en fietspaden. Met als gevolg dat wandelaars en fietsers ten val komen en letsel oplopen. Waarom blijft dit onderhoud achter?

Maakt dat gemeentes aansprakelijk voor letselschade? En hoe meldt u een probleem met de bestrating?


Struikelboulevard
Piet Brouwer uit Leeuwarden valt over een uitstekende stoeptegel, breekt op drie plaatsen zijn schouder en scheurt een spier. Bennie Persoon uit de Haagse wijk Loosduinen is een paar keer uit zijn rolstoel gevallen door slechte stoepen. Elles de Bruin bezoekt met meneer Persoon de Landréstraat die door bewoners 'de struikelboulevard' wordt genoemd.

Vier- tot vijfhonderd Haagse ouderen belanden jaarlijks op de spoedeisende hulp als gevolg van een val door slechte bestrating. Alleen in Den Haag staan 1400 meldingen open van achterstallig onderhoud aan trottoirs en fietspaden. De landelijke cijfers zijn niet veel beter. Acht van de tien gemeentes komen geld te kort. Hierdoor bezuinigen die ook op onderhoud aan de openbare ruimte. Door zo gaten in de begroting te dichten ontstaan er gaten en oneffenheden op straat. In de meeste gevallen gaat het om stoeptegels die omhoog worden gedrukt door boomwortels.

René Oudshoorn, raadslid uit Den Haag, zet zich in voor beter onderhoud aan bestrating en vertelt hierover in 'Meldpunt'. MAX Ombudsman Rogier de Haan licht toe wanneer de gemeente voor letselschade aansprakelijk is en wanneer niet.

Eiland geërfd
En verder: Riekje Hoffman heeft, met een groep anderen, een klein eiland geërfd in de Loosdrechtse plassen. Omdat het een natuurgebied is en er niets op gebouwd mag worden, verkopen zij het eilandje. Maar ook daarna blijft mevrouw Hoffman belastingaanslagen van de gemeente ontvangen. MAX Ombudsman Rogier de Haan bezoekt het eiland en gaat de strijd aan met de gemeentelijke bureaucratie.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 16 april om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.

'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:56
    Bernie
    00:10
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    23:50
    Nachtlus
  • 06:50
    Mojo Wisseltop
    22:25
    Geen uitzending
  • 06:40
    Heidi
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 10:45
    Geen uitzending
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 06:00
    Qmusic
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 01:25
    Geen uitzending
    22:50
    Te bepalen
  • 08:50
    Geen uitzending
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    FBI
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:20
    Bar Rescue
  • 06:15
    The Block Australia
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:15
    Family Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:51
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:50
    Winterse Kost
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 06:00
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:00
    First Dates Australia
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 06:50
    NOS Journaal
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 01:15
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 06:50
    Olivia
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben