Vrijdag in 'Meldpunt': grote achterstand met aanpak struikelstoepen

donderdag 15 april 2021

Diverse gemeentes lopen hopeloos achter met de aanpak van slechte bestrating van trottoirs en fietspaden. Met als gevolg dat wandelaars en fietsers ten val komen en letsel oplopen. Waarom blijft dit onderhoud achter?

Maakt dat gemeentes aansprakelijk voor letselschade? En hoe meldt u een probleem met de bestrating?


Struikelboulevard
Piet Brouwer uit Leeuwarden valt over een uitstekende stoeptegel, breekt op drie plaatsen zijn schouder en scheurt een spier. Bennie Persoon uit de Haagse wijk Loosduinen is een paar keer uit zijn rolstoel gevallen door slechte stoepen. Elles de Bruin bezoekt met meneer Persoon de Landréstraat die door bewoners 'de struikelboulevard' wordt genoemd.

Vier- tot vijfhonderd Haagse ouderen belanden jaarlijks op de spoedeisende hulp als gevolg van een val door slechte bestrating. Alleen in Den Haag staan 1400 meldingen open van achterstallig onderhoud aan trottoirs en fietspaden. De landelijke cijfers zijn niet veel beter. Acht van de tien gemeentes komen geld te kort. Hierdoor bezuinigen die ook op onderhoud aan de openbare ruimte. Door zo gaten in de begroting te dichten ontstaan er gaten en oneffenheden op straat. In de meeste gevallen gaat het om stoeptegels die omhoog worden gedrukt door boomwortels.

René Oudshoorn, raadslid uit Den Haag, zet zich in voor beter onderhoud aan bestrating en vertelt hierover in 'Meldpunt'. MAX Ombudsman Rogier de Haan licht toe wanneer de gemeente voor letselschade aansprakelijk is en wanneer niet.

Eiland geërfd
En verder: Riekje Hoffman heeft, met een groep anderen, een klein eiland geërfd in de Loosdrechtse plassen. Omdat het een natuurgebied is en er niets op gebouwd mag worden, verkopen zij het eilandje. Maar ook daarna blijft mevrouw Hoffman belastingaanslagen van de gemeente ontvangen. MAX Ombudsman Rogier de Haan bezoekt het eiland en gaat de strijd aan met de gemeentelijke bureaucratie.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 16 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Kamp Fly
    20:55
    Breendonk
  • 20:00
    Amadeus
    20:50
    Hacks
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    Breendonk
  • 20:05
    De Verraders
    21:40
    De Verraders: De Ronde Tafel
  • 19:55
    The Expendables 2
    21:50
    Humo's Comedy Cup 2021
  • 20:35
    Het Smelt
    22:40
    Crescent City
  • 20:30
    Police Interceptors
    22:30
    Casino
  • 20:35
    A Christmas Love Story
    22:15
    Christmas Joy
  • 20:30
    SUPER 50
    21:35
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    Over De Oceaan
    21:05
    De Rechtbank
  • 20:25
    NCIS: Sydney
    22:15
    Memory of a Killer
  • 20:35
    Operation Mincemeat
    22:55
    Into the Storm
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    03:00
    Personal trainers
  • 20:30
    The Real Unforgotten
    22:50
    True Crime Belgium
  • 20:26
    Z-Weekoverzicht
    21:00
    Trends Talk
  • 20:33
    Bouwjournaal
    22:00
    Knuffel Pop
  • 20:40
    Foodies & The City
    21:20
    Chris Cooks Cymru
  • 20:00
    A Taste For Murder
    21:00
    Whitechapel
  • 20:25
    American Dad
    20:55
    Below Deck Mediterranean
  • 20:40
    Heel Holland Bakt
    21:40
    Zorg uit handen
  • 20:15
    Dwars door de Pyreneeën
    21:00
    Gezichten van Gaza
  • 20:25
    Draadstaal
    21:00
    Sluipschutters