Vrijdag in 'Meldpunt': grote achterstand met aanpak struikelstoepen

donderdag 15 april 2021

Diverse gemeentes lopen hopeloos achter met de aanpak van slechte bestrating van trottoirs en fietspaden. Met als gevolg dat wandelaars en fietsers ten val komen en letsel oplopen. Waarom blijft dit onderhoud achter?

Maakt dat gemeentes aansprakelijk voor letselschade? En hoe meldt u een probleem met de bestrating?


Struikelboulevard
Piet Brouwer uit Leeuwarden valt over een uitstekende stoeptegel, breekt op drie plaatsen zijn schouder en scheurt een spier. Bennie Persoon uit de Haagse wijk Loosduinen is een paar keer uit zijn rolstoel gevallen door slechte stoepen. Elles de Bruin bezoekt met meneer Persoon de Landréstraat die door bewoners 'de struikelboulevard' wordt genoemd.

Vier- tot vijfhonderd Haagse ouderen belanden jaarlijks op de spoedeisende hulp als gevolg van een val door slechte bestrating. Alleen in Den Haag staan 1400 meldingen open van achterstallig onderhoud aan trottoirs en fietspaden. De landelijke cijfers zijn niet veel beter. Acht van de tien gemeentes komen geld te kort. Hierdoor bezuinigen die ook op onderhoud aan de openbare ruimte. Door zo gaten in de begroting te dichten ontstaan er gaten en oneffenheden op straat. In de meeste gevallen gaat het om stoeptegels die omhoog worden gedrukt door boomwortels.

René Oudshoorn, raadslid uit Den Haag, zet zich in voor beter onderhoud aan bestrating en vertelt hierover in 'Meldpunt'. MAX Ombudsman Rogier de Haan licht toe wanneer de gemeente voor letselschade aansprakelijk is en wanneer niet.

Eiland geërfd
En verder: Riekje Hoffman heeft, met een groep anderen, een klein eiland geërfd in de Loosdrechtse plassen. Omdat het een natuurgebied is en er niets op gebouwd mag worden, verkopen zij het eilandje. Maar ook daarna blijft mevrouw Hoffman belastingaanslagen van de gemeente ontvangen. MAX Ombudsman Rogier de Haan bezoekt het eiland en gaat de strijd aan met de gemeentelijke bureaucratie.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 16 april om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:55
    Conquistadors: The Rise and Fall
    18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:15
    De week van Karrewiet
    18:30
    Wannabe's
  • 17:45
    Hoe zal ik het zeggen?
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Only Joling
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 18:15
    How I Met Your Mother
    20:35
    Ghostbusters
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    Crash
  • 18:05
    ER
    00:40
    Suits
  • 17:50
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 18:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft: Tomb Raider
  • 18:10
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:50
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    The Speedboat Killer: The Killing of Charlotte Brown
  • 18:16
    CEO van mijn leven
    18:28
    Logistics TV
  • 18:05
    Lifestyle en wonen
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Over (h)eerlijke groenten
    18:45
    De Zomertafel
  • 18:00
    Hope Street
    18:55
    Return to Paradise
  • 18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 18:10
    NOS WK Avond
    18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:10
    Michael Palin in Nigeria
    18:55
    18 miljoen mensen
  • 17:50
    Taarten van Babel
    18:20
    Wilde buren