Vrijdag in 'Meldpunt': gemeentelijk toezicht faalt bij plaatsing trapliften

donderdag 13 oktober 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Tal van gemeentes zijn niet op de hoogte van de veiligheidseisen waar een trap aan moet voldoen, na plaatsing van een traplift.

Als de eigenaar van de trap de gevaarlijke situatie bij de gemeente aankaart, blijkt die als toezichthouder niet op de hoogte van de regels en slecht te handhaven. Dit is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 14 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Zwanny Smit en haar zoon Immo strijden al maanden tegen de gemeente De Ronde Venen voor een veiligere trap. Als Zwanny’s man vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning -Wmo- een traplift krijgt, wordt die aan de brede zijde van de trap geplaatst. Daarbij wordt de trapleuning verwijderd en worden zowel de doorgang als de traptreden een stuk smaller. Het gevolg: mevrouw kan zich lastiger staande houden en glijdt van de trap met gekneusde ribben als gevolg. Maar als ze klaagt bij de gemeente, komt niemand de trap bekijken. In plaats daarvan staat de leverancier op de stoep, die zijn eigen werk mag controleren.

Reacties over trapliften
De familie Smit is niet de enige waarbij de gemeente niet toeziet en handhaaft. Na een eerdere uitzending van Meldpunt over dit probleem in april van dit jaar ontvangt de redactie reacties uit het hele land over trapliften van diverse leveranciers. Zij plaatsen de trapliften bij voorkeur aan de muurzijde omdat dit goedkoper is, maar dit is vaak in strijd met het Bouwbesluit.

Kennis ontbreekt
Gemeentes moeten toezien op het Bouwbesluit, maar verdelen ook de schaars gevulde pot met Wmo-geld waarmee woningen worden aangepast. Daarbij constateert Meldpunt dat de kennis bij gemeenten vaak ontbreekt en ze het toezicht overlaten aan de trapliftfabrikanten. Een van de weinige uitzonderingen is de gemeente Den Haag die voordat een traplift wordt geplaatst, altijd eerst de bouwtekening beoordeelt. MAX Ombudsman Jeanine Janssen haalt verhaal bij diverse gemeentes en fabrikanten. Ook te gast is Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (PvdA).

Verder in 'Meldpunt': treinellende bij NS
Wat moet Wouter Koolmees, de nieuwe baas van de NS, doen om het spoorbedrijf weer op de rails te krijgen? Presentatrice Elles de Bruin pakt in de ochtendspits de trein van Den Haag naar Utrecht en spreekt diverse reizigers. Freek Bos van reizigersorganisatie Rover vertelt over de klachten die bij hen zijn binnengekomen en wat zij verwachten van de NS.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 14 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:30
    Arsène Wenger: Invincible
    19:05
    De Campus Cup
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:55
    De Hoppers
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:30
    My Kitchen Rules
    19:05
    Home and Away
  • 18:35
    Home Economics
    19:05
    The Simpsons
  • 17:50
    All New Traffic Cops
    20:35
    Prey
  • 18:25
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 18:20
    Kopen Of Slopen?
    19:40
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 17:50
    Fire Country
    18:45
    The Rookie
  • 18:35
    Storage Wars
    19:40
    Highway Thru Hell
  • 17:55
    Hello Goodbye
    18:45
    Next Level Chef
  • 17:05
    Garage Sale Mystery: The Wedding Dress
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:38
    De perfecte tuin
    18:55
    Soul & Disco Train
  • 18:25
    Foodies & The City
    19:00
    De Smaaktoerist
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:50
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    18:45
    NOS Gesprek minister-president
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:20
    Vlogmania
    18:45
    Het Klokhuis