Vrijdag in 'Meldpunt': geluidsoverlast van airconditionings en warmtepompen

donderdag 25 april 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Oplopende temperaturen in combinatie met de overgang naar een gasloze samenleving zorgen voor een toename van airconditionings en warmtepompen.

'Meldpunt' ontvangt regelmatig klachten over geluidsoverlast van de buitenunits van deze elektrische apparaten. Wat zijn hiervoor de regels en waar kunnen deze apparaten het best worden geplaatst?


Over zes jaar moeten 1,5 miljoen Nederlandse woningen van het gas af zijn en vanwege de klimaatverandering is de verwachting dat de zomers warmer worden. Die combinatie zorgt de komende jaren voor een forse toename van airco’s en warmtepompen, met vele zoemende of brommende kasten buiten de woningen en gebouwen als gevolg.

Roepende in de woestijn
Jurjen Bakker heeft al zeven jaar overlast van het geluid van airco’s en warmtepompen vlakbij zijn huis. Onlangs zijn er weer twee nieuwe airco’s bijgeplaatst, waardoor het totaal op vijf komt. Volgens Bakker worden hier de geluidsnormen overschreden. Hij is al bij de gemeente en bij buurtbemiddeling geweest, maar niemand wil hem helpen. Bakker voelt zich een roepende in de woestijn. 'Meldpunt' schakelt een geluidsexpert in die metingen doet. Elles de Bruin bespreekt de geluidsoverlast van airco’s en warmtepompen met geluidsdeskundige Erik Roelofsen en Thomas Piessens van Techniek Nederland.

En verder: broer die drie miljoen euro zou hebben ontvreemd van zijn moeder, wint hoger beroep.

Op 12 januari van dit jaar liet 'Meldpunt' het verhaal zien van Gerard (niet zijn echte naam) die zijn broer en schoonzus ervan beschuldigt meer dan drie miljoen euro en sieraden te hebben gestolen van zijn moeder. De beschuldigde broer, die het beheer had over de bankrekeningen van zijn dementerende moeder, verloor de civiele rechtszaak waarin hij zich niet verdedigde. Maar als broer en schoonzus in hoger beroep het vonnis aanvechten, volgt een andere uitspraak. Het gerechtshof oordeelt dat niet kan worden bewezen dat de broer geld heeft gestolen en financieel misbruik van zijn moeder heeft gemaakt. Wel moet hij een lening van 454.000 euro terugbetalen. De uitspraak inzake de sieraden blijft hetzelfde: schoonzus heeft inderdaad geen recht op een dure ring van haar schoonmoeder. Elles de Bruin praat over deze uitspraak met erfrechtadvocaat Joost Diks en fiscaal jurist Nickey Smelt. Ook geven zij tips hoe je als ouder en als kind financiële zaken zo kan regelen dat het niet tot een rechtszaak hoeft te komen.

'Meldpunt', vrijdag 26 april om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Drie weken geleden gaven de koppels elkaar het jawoord. Nu ze samenwonen, leren ze elkaar steeds beter kennen, zowel in positieve als soms in wat negatievere zin. Frances komt langs met de trouwfoto's. Bij wie hangen er al gevoelens in de lucht?

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Switch
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 13:45
    De Smurfen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:40
    Familie
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:40
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 11:50
    Geen uitzending
    15:35
    Major Payne
  • 13:40
    Baywatch
    07:00
    Willy
  • 13:00
    Christmas on the Bayou
    05:35
    Debbie Macomber's Joyful Mrs. Miracle
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 13:05
    De Zussen Coorevits
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 13:45
    C.S.I. New York
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:45
    Heavy Rescue: 401
    06:40
    Evil
  • 13:10
    A Gift From Bob
    11:40
    Puppy Love for Christmas
  • 13:15
    Cold Justice
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    Red de meubelen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    06:50
    Guillaume's Paris
  • 13:10
    Murdoch Mysteries
    07:00
    Death in Paradise
  • 13:40
    Storage Wars
    12:00
    First Dates Australia
  • 13:35
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 13:50
    De Ongelooflijke Podcast
    09:30
    Zentijd
  • 13:35
    Mike de Ridder
    13:00
    Kindertijd