Vrijdag in 'Meldpunt': gaat uw pensioen foutloos over naar het nieuwe stelsel?

donderdag 24 april 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

De overgang naar het nieuwe pensioenstelsel is in volle gang. Belangrijk hierbij is dat de gegevens van de pensioendeelnemers kloppen.

Verkeerde gegevens rondom echtscheidingen of het wisselen van baan kunnen zorgen voor een lager pensioen. Hebben de pensioenfondsen hun administratie wel op orde en controleert toezichthouder De Nederlandsche Bank deze data?


De afgelopen jaren heeft 'Meldpunt' meerdere keren laten zien hoe het mis kan gaan als pensioenfondsen hun gegevens niet op orde hebben. Fien en Diederik Eijsman vertellen in 2020 in 'Meldpunt' dat zij jarenlang onterecht zijn gekort op hun pensioen. ABP doet er jaren over om deze fout recht te zetten. Inmiddels is meneer Eijsman overleden en kan het echtpaar niet meer samen van hun welverdiende pensioen genieten. Ook Corrie Appeldoorn krijgt onlangs een bericht van haar pensioenfonds ABP. Het fonds heeft haar per abuis twee klantnummers gegeven en daardoor heeft ze jarenlang onterecht veertig procent te weinig pensioen gekregen.

Saskia Vastenburg en Gerbert Stomphorst staan nog volop in het werkzame leven. Als zij online in hun pensioenoverzicht kijken, is het voor hen niet duidelijk hoe hoog hun pensioen straks is en hoe dit is opgebouwd. 'Ik moet er ook vanuit gaan dat dit het is. Ik kan het nergens controleren', vertelt Gerbert. Volgens pensioenadviseur Jeroen Wolfsen is het moeilijk om fouten in je pensioenoverzicht op te sporen: 'Er staat alleen waar je recht op hebt, maar niet hoe je pensioen is opgebouwd en of het klopt.' In de studio praat Elles de Bruin met Harmen van Wijnen, algemeen directeur ABP, pensioenadvocaat Theo Gommer en MAX Ombudsman Rogier de Haan.

'Meldpunt', vrijdag 25 april om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:10
    Gooische Vrouwen
  • 02:45
    Geen uitzending
    00:40
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 00:40
    Geen uitzending
    00:25
    Suits
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 00:55
    Geen uitzending
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 01:50
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 03:00
    Geen uitzending
    01:30
    Swamp People
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:45
    Botched
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:20
    Big Sky
  • 02:52
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:38
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:40
    Meesterlijke Klassiekers
    01:40
    Winterse Kost
  • 03:25
    Happy Valley
    01:50
    Marie Antoinette
  • 03:40
    Below Deck Sailing Yacht
    01:10
    First Dates Australia
  • 02:55
    NOS Journaal
    01:15
    Pauw & De Wit
  • 02:40
    Nieuwsuur
    01:15
    Ongehoord Nieuws
  • 02:50
    Sergio Over De Grens
    01:10
    Hoodfights