Vrijdag in 'Meldpunt': erfenissen bij samengestelde gezinnen

donderdag 7 november 2024

Hoe verdeel je een erfenis als er naast kinderen ook stiefkinderen zijn? En wat als die kinderen gescheiden zijn en vanwege een nieuwe relatie ook stiefkinderen hebben?

Steeds meer Nederlanders wonen in samengestelde gezinnen. Als er na een overlijden vermogen te verdelen is, kan de afwikkeling van de nalatenschap zelfs met een testament ingewikkeld worden.


Renee van der Kooij vertelt dat de erfenis van haar ouders een jarenlang slepende kwestie was. Het leidde tot fikse ruzies binnen de familie met als resultaat dat de meeste gezinsleden geen contact meer met elkaar hebben. Haar ouders scheidden in 1973 en hertrouwden later. Toen haar moeder overleed, was er gesteggel over het huis waar zij met haar stiefvader in woonde. Hetzelfde gebeurde aan haar vaders kant: haar stiefmoeder bleef wonen in het huis van haar vader, maar verbrak alle communicatie. Uiteindelijk heeft mevrouw Van der Kooij acht jaar lang moeten strijden voor haar erfdeel. Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' deze complexe erfenis met erfrechtadvocaat Joost Diks en fiscaal jurist Nickey Smelt. Notaris Lucienne van der Geld vertelt hoe je complexe erfenissen het beste kunt regelen met een testament.

Verder in 'Meldpunt': geweigerd op een vlucht
Bernhard Koch vliegt samen met zijn vrouw, dochter en kleinzoon met Transavia naar Alicante. Bij de gate krijgt hij het aan de stok met één van de medewerkers. Een vrouw voor hem zou namelijk een te grote koffer hebben en moet hiervoor bijbetalen. Meneer Koch maakt hierop bezwaar, waarop hij vervolgens een briefje ontvangt met de mededeling dat het de laatste waarschuwing is. Hij verfrommelt het briefje en maakt een opmerking. Daarop hoort meneer Koch dat hij niet mee mag in het vliegtuig. Mag Transavia dit op deze manier doen? Elles de Bruin bespreekt het met MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

'Meldpunt', vrijdag 8 november om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sarafian' (VTM)

Terwijl de studenten nog moeten bekomen van het afscheid van Barbara, maakt de nieuwe kotmadam haar intrede al. Farzad overtuigt iedereen om een dag mee te vasten, Maxim toont zijn kwetsbare kant en de studenten krijgen hun punten.

'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het weer
    20:20
    Thuis
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Kotmadam Sarafian
  • 19:30
    Blind Getrouwd UK
    20:35
    Overtreders
  • 19:40
    S.W.A.T.
    20:35
    The Other Woman
  • 19:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:55
    Cross Country Christmas
    20:35
    A Christmas to Savour
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Axel Terug Naar Amerika
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    Good American Family
  • 19:40
    Most Outrageous Crimes
    20:35
    American Beauty
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:27
    Z-Best Managed Companies
  • 20:14
    Hobbyklus
    20:55
    Lauwers reisrubriek
  • 19:55
    Meat Timon
    20:40
    Lekker Messy
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    Death Valley
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    NOS Prinsjesdag 2026
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    20:25
    De Meestergids
  • 19:25
    Daten in het Dorp op Texel
    20:20
    A Beautiful Mess