Vrijdag in 'Meldpunt': erfenissen bij samengestelde gezinnen

donderdag 7 november 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Hoe verdeel je een erfenis als er naast kinderen ook stiefkinderen zijn? En wat als die kinderen gescheiden zijn en vanwege een nieuwe relatie ook stiefkinderen hebben?

Steeds meer Nederlanders wonen in samengestelde gezinnen. Als er na een overlijden vermogen te verdelen is, kan de afwikkeling van de nalatenschap zelfs met een testament ingewikkeld worden.


Renee van der Kooij vertelt dat de erfenis van haar ouders een jarenlang slepende kwestie was. Het leidde tot fikse ruzies binnen de familie met als resultaat dat de meeste gezinsleden geen contact meer met elkaar hebben. Haar ouders scheidden in 1973 en hertrouwden later. Toen haar moeder overleed, was er gesteggel over het huis waar zij met haar stiefvader in woonde. Hetzelfde gebeurde aan haar vaders kant: haar stiefmoeder bleef wonen in het huis van haar vader, maar verbrak alle communicatie. Uiteindelijk heeft mevrouw Van der Kooij acht jaar lang moeten strijden voor haar erfdeel. Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' deze complexe erfenis met erfrechtadvocaat Joost Diks en fiscaal jurist Nickey Smelt. Notaris Lucienne van der Geld vertelt hoe je complexe erfenissen het beste kunt regelen met een testament.

Verder in 'Meldpunt': geweigerd op een vlucht
Bernhard Koch vliegt samen met zijn vrouw, dochter en kleinzoon met Transavia naar Alicante. Bij de gate krijgt hij het aan de stok met één van de medewerkers. Een vrouw voor hem zou namelijk een te grote koffer hebben en moet hiervoor bijbetalen. Meneer Koch maakt hierop bezwaar, waarop hij vervolgens een briefje ontvangt met de mededeling dat het de laatste waarschuwing is. Hij verfrommelt het briefje en maakt een opmerking. Daarop hoort meneer Koch dat hij niet mee mag in het vliegtuig. Mag Transavia dit op deze manier doen? Elles de Bruin bespreekt het met MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

'Meldpunt', vrijdag 8 november om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Vier bevriende koppels gaan samen op vakantie naar een tropisch eiland. Terwijl Jason en Cynthia aan hun huwelijk werken, wil de rest zonnen en feesten. Maar wanneer blijkt dat de groepstherapie verplicht is, komen er ook bij de andere koppels steeds meer relatieproblemen aan het licht.

'Couples Retreat', film uit 2009 met oa. Vince Vaughn en Jason Bateman, om 22.25 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Thuis
    00:45
    Journaallus
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    00:20
    A Very Royal Scandal
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 20:40
    I Can See Your Voice
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Hitman's Wife's Bodyguard
  • 20:35
    The Flintstones
    03:15
    Geen uitzending
  • 20:35
    Naked Gun 33 1/3: The Final Insult
    07:00
    Willy
  • 20:35
    13 Geboden
    00:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    Zorro
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:40
    Operation Fortune: Ruse de guerre
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Found
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    The Terminator
    06:40
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    06:25
    Embarrassing Bodies
  • 20:30
    The Real Unforgotten
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:23
    Trends Talk
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 20:40
    Winterse Kost
    04:35
    Chris Cooks Cymru
  • 20:00
    The Doctor Blake Mysteries
    00:45
    Murdoch Mysteries
  • 20:35
    NCIS
    06:40
    Storage Wars
  • 20:35
    Ik vertrek XL
    07:01
    The Connection
  • 20:25
    Nederland op film
    03:45
    Nieuwsuur
  • 19:45
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    06:55
    Ziggy en de Zootram