Vrijdag in 'Meldpunt': erfenissen bij samengestelde gezinnen

donderdag 7 november 2024

Hoe verdeel je een erfenis als er naast kinderen ook stiefkinderen zijn? En wat als die kinderen gescheiden zijn en vanwege een nieuwe relatie ook stiefkinderen hebben?

Steeds meer Nederlanders wonen in samengestelde gezinnen. Als er na een overlijden vermogen te verdelen is, kan de afwikkeling van de nalatenschap zelfs met een testament ingewikkeld worden.


Renee van der Kooij vertelt dat de erfenis van haar ouders een jarenlang slepende kwestie was. Het leidde tot fikse ruzies binnen de familie met als resultaat dat de meeste gezinsleden geen contact meer met elkaar hebben. Haar ouders scheidden in 1973 en hertrouwden later. Toen haar moeder overleed, was er gesteggel over het huis waar zij met haar stiefvader in woonde. Hetzelfde gebeurde aan haar vaders kant: haar stiefmoeder bleef wonen in het huis van haar vader, maar verbrak alle communicatie. Uiteindelijk heeft mevrouw Van der Kooij acht jaar lang moeten strijden voor haar erfdeel. Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' deze complexe erfenis met erfrechtadvocaat Joost Diks en fiscaal jurist Nickey Smelt. Notaris Lucienne van der Geld vertelt hoe je complexe erfenissen het beste kunt regelen met een testament.

Verder in 'Meldpunt': geweigerd op een vlucht
Bernhard Koch vliegt samen met zijn vrouw, dochter en kleinzoon met Transavia naar Alicante. Bij de gate krijgt hij het aan de stok met één van de medewerkers. Een vrouw voor hem zou namelijk een te grote koffer hebben en moet hiervoor bijbetalen. Meneer Koch maakt hierop bezwaar, waarop hij vervolgens een briefje ontvangt met de mededeling dat het de laatste waarschuwing is. Hij verfrommelt het briefje en maakt een opmerking. Daarop hoort meneer Koch dat hij niet mee mag in het vliegtuig. Mag Transavia dit op deze manier doen? Elles de Bruin bespreekt het met MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

'Meldpunt', vrijdag 8 november om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Stemacteur Daniel Hillard is dol op zijn drie kinderen, maar zijn vrouw Miranda is zijn onverantwoordelijke gedrag beu en vraagt de scheiding aan. De rechter geeft Miranda het hoederecht en Daniel mag zijn kinderen voortaan alleen nog op zaterdag zien. Wanneer zijn ex een zoekertje plaatst voor een kinderoppas, besluit Daniel zich te vermommen als een Schotse nanny en te solliciteren naar de baan.

'Mrs. Doubtfire', film uit 1993 met oa. Robin Williams, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Kristel
    21:35
    Time: out
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Therapie
  • 21:00
    Time: out
    21:25
    Geen uitzending
  • 20:40
    Blind getrouwd
    22:00
    Operatiekamer
  • 20:00
    Darts
    00:00
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 20:35
    Infinite
    22:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Mrs. Doubtfire
    23:00
    60 Days In
  • 20:35
    A Royal Montana Christmas
    22:10
    Holiday Hotline
  • 20:35
    Hallo België!
    21:50
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Knokke Tof
  • 20:35
    Ocean's 8
  • 20:35
    London Has Fallen
    22:30
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Komen Eten
  • 20:30
    24 Hours in Police Custody
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:04
    Z-Nieuws
    21:15
    Z-Beurs
  • 21:02
    Roger
    22:00
    De Muziekshow
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:10
    Indian Summer
  • 21:00
    Ms. X
    22:00
    Unforgotten
  • 20:35
    The Resident
    22:25
    White Collar
  • 20:35
    Zussen
    21:30
    De slimste mens
  • 20:25
    NPO Doc: Fataal schot
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    21:20
    De sleutel van Pete