Vrijdag in 'Meldpunt': elektrisch rijden of toch weer brandstof?

Door het wegvallen van verschillende overheidsregelingen wordt elektrisch rijden fors duurder. Is het dan nog wel interessant om een elektrische auto aan te schaffen?
'Meldpunt' bespreekt in de studio de overheidsplannen met zowel een voor- als een tegenstander van elektrisch rijden.
Alexandra Blok heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en rijdt in een elektrisch bestelbusje. Ze wordt zeer kriegelig van alle mensen die wel de mond vol hebben over duurzaamheid en milieu, maar afhaken zodra ze de portemonnee moeten trekken. Zelf is mevrouw Blok erg tevreden over haar elektrisch bestelbusje en heeft ze geen accustress, omdat ze haar laadmomenten zorgvuldig plant. Aan de andere kant staat Hans Lok. Hij kocht vijf jaar geleden een elektrische auto, maar had hier snel spijt van. Zijn auto kon maar een afstand van 220 kilometer rijden en dat was net niet genoeg om zijn kinderen in Rotterdam te bezoeken. Een ander probleem waar hij tegenaan liep was het beperkte aanbod van laadpalen. Buiten dat, waren de palen die hij kon vinden vaak bezet of kapot. Na alle problemen is meneer Lok er zo klaar mee dat hij zijn elektrische auto weer verkoopt en inmiddels weer in een benzineauto rijdt.
Los van de accustress en de laadpaalproblemen leidt het afbouwen van stimuleringsmaatregelen tot twijfel bij potentiële elektrische rijders. Dit jaar eindigt de subsidie voor de aanschaf van een elektrische auto en zijn er plannen die ervoor zorgen dat elektrische rijders meer motorrijtuigenbelasting moeten gaan betalen dan gebruikers van een vergelijkbare auto op benzine.
Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Harm Zeven, expert elektrisch rijden van de ANWB, en met autojournalist Carlo Brantsen andere vormen van elektrisch rijden, zoals waterstof of e-fuel.
En verder: KPN laat het oude Ziggo-abonnement van nieuwe klant drie jaar doorlopen
Ziggo-klant Nel de Goede-Bollaart (86) verhuist in 2021 van een rijtjeshuis naar een seniorenflat waar KPN verplicht is. Ze maakt gebruik van de overstapservice van KPN en gaat ervan uit dat hiermee haar oude Ziggo-abonnement wordt stopgezet. Drie jaar later ontdekt haar nicht dat Ziggo maandelijks geld afschrijft, wat oploopt tot 2.332 euro. Wie zit hier nu fout? KPN, Ziggo of mevrouw De Goede? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze zaak en vertelt over de uitkomst.
'Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Generatie Kut' keert terug met derde seizoen én eigen film voor de Fatbike Boys
- Nieuw seizoen van 'Strijders' op NPO 1
- Nieuw seizoen van '1000-lb Roomies' op TLC
- 'Tijd voor MAX' is terug met vertrouwde én nieuwe gezichten
- Vijf avonden 'De Grannies van Amsterdam' op NPO 3: vriendschap als medicijn tegen alles
- 'Radar' is terug met een nieuw seizoen
- 'AVROTROS Klassiek' presenteert: Hawijch Elders en Valère Burnon
- Een eerste nota en in pyjama naar de klas in 'Bockie Gaat Naar School'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'
- Jim van Os is zondag de allerlaatste gast ooit in 'Zomergasten'
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf de Oude Markt in Enschede
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock'
Kijktip van de dag

Dina en Andy trekken opnieuw naar de schoolbanken om enkele hardnekkige schoolmythes aan de realiteit te toetsen. Werken leerkrachten wel hard? Gaan kinderen soms met een lege brooddoos naar school? En moeten leerlingen echt stilzitten in de klas?
'Ze zeggen dat: Terug naar school', om 20.35 uur op VTM.



































