Vrijdag in 'Meldpunt': elektrisch rijden of toch weer brandstof?

donderdag 10 oktober 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Door het wegvallen van verschillende overheidsregelingen wordt elektrisch rijden fors duurder. Is het dan nog wel interessant om een elektrische auto aan te schaffen?

'Meldpunt' bespreekt in de studio de overheidsplannen met zowel een voor- als een tegenstander van elektrisch rijden.


Alexandra Blok heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en rijdt in een elektrisch bestelbusje. Ze wordt zeer kriegelig van alle mensen die wel de mond vol hebben over duurzaamheid en milieu, maar afhaken zodra ze de portemonnee moeten trekken. Zelf is mevrouw Blok erg tevreden over haar elektrisch bestelbusje en heeft ze geen accustress, omdat ze haar laadmomenten zorgvuldig plant. Aan de andere kant staat Hans Lok. Hij kocht vijf jaar geleden een elektrische auto, maar had hier snel spijt van. Zijn auto kon maar een afstand van 220 kilometer rijden en dat was net niet genoeg om zijn kinderen in Rotterdam te bezoeken. Een ander probleem waar hij tegenaan liep was het beperkte aanbod van laadpalen. Buiten dat, waren de palen die hij kon vinden vaak bezet of kapot. Na alle problemen is meneer Lok er zo klaar mee dat hij zijn elektrische auto weer verkoopt en inmiddels weer in een benzineauto rijdt.

Los van de accustress en de laadpaalproblemen leidt het afbouwen van stimuleringsmaatregelen tot twijfel bij potentiële elektrische rijders. Dit jaar eindigt de subsidie voor de aanschaf van een elektrische auto en zijn er plannen die ervoor zorgen dat elektrische rijders meer motorrijtuigenbelasting moeten gaan betalen dan gebruikers van een vergelijkbare auto op benzine.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Harm Zeven, expert elektrisch rijden van de ANWB, en met autojournalist Carlo Brantsen andere vormen van elektrisch rijden, zoals waterstof of e-fuel.

En verder: KPN laat het oude Ziggo-abonnement van nieuwe klant drie jaar doorlopen
Ziggo-klant Nel de Goede-Bollaart (86) verhuist in 2021 van een rijtjeshuis naar een seniorenflat waar KPN verplicht is. Ze maakt gebruik van de overstapservice van KPN en gaat ervan uit dat hiermee haar oude Ziggo-abonnement wordt stopgezet. Drie jaar later ontdekt haar nicht dat Ziggo maandelijks geld afschrijft, wat oploopt tot 2.332 euro. Wie zit hier nu fout? KPN, Ziggo of mevrouw De Goede? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze zaak en vertelt over de uitkomst.

'Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 27 maart 2026 om 19u50  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Zaterdag 28 maart 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Vrijdag 3 april 2026 om 19u50  »
NPO 2
Debat in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen.
Zaterdag 4 april 2026 om 13u55  »
NPO 2
Debat in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.

'Justice For All', om 22.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Man bijt hond
    14:00
    Villa Politica
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:25
    Sisters
    13:35
    Draken: Rijders van Berk
  • 13:30
    Het Weer (middag)
    13:40
    Familie
  • 13:30
    MasterChef Australië - Back to Win
    14:25
    The Motorway
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:30
    Baywatch Hawaii
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 12:35
    De Tafel van Gert
    13:50
    Het Beste Bod
  • 13:25
    C.S.I. New York
    14:20
    Found
  • 12:40
    MacGyver
    13:35
    The First 48
  • 13:25
    De wereld op je bord
    13:50
    Smossen Mag
  • 13:30
    Cold Case Killers
    14:25
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:17
    Het appartement
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:20
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 13:10
    Death Valley
    14:05
    All Creatures Great and Small
  • 13:15
    Cougar Town
    14:10
    NCIS
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:20
    Kassa
    14:15
    Kunststof
  • 13:25
    Rubble & Crew
    13:35
    Mike de Ridder