Vrijdag in 'Meldpunt': elektrisch rijden of toch weer brandstof?

donderdag 10 oktober 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Door het wegvallen van verschillende overheidsregelingen wordt elektrisch rijden fors duurder. Is het dan nog wel interessant om een elektrische auto aan te schaffen?

'Meldpunt' bespreekt in de studio de overheidsplannen met zowel een voor- als een tegenstander van elektrisch rijden.


Alexandra Blok heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en rijdt in een elektrisch bestelbusje. Ze wordt zeer kriegelig van alle mensen die wel de mond vol hebben over duurzaamheid en milieu, maar afhaken zodra ze de portemonnee moeten trekken. Zelf is mevrouw Blok erg tevreden over haar elektrisch bestelbusje en heeft ze geen accustress, omdat ze haar laadmomenten zorgvuldig plant. Aan de andere kant staat Hans Lok. Hij kocht vijf jaar geleden een elektrische auto, maar had hier snel spijt van. Zijn auto kon maar een afstand van 220 kilometer rijden en dat was net niet genoeg om zijn kinderen in Rotterdam te bezoeken. Een ander probleem waar hij tegenaan liep was het beperkte aanbod van laadpalen. Buiten dat, waren de palen die hij kon vinden vaak bezet of kapot. Na alle problemen is meneer Lok er zo klaar mee dat hij zijn elektrische auto weer verkoopt en inmiddels weer in een benzineauto rijdt.

Los van de accustress en de laadpaalproblemen leidt het afbouwen van stimuleringsmaatregelen tot twijfel bij potentiële elektrische rijders. Dit jaar eindigt de subsidie voor de aanschaf van een elektrische auto en zijn er plannen die ervoor zorgen dat elektrische rijders meer motorrijtuigenbelasting moeten gaan betalen dan gebruikers van een vergelijkbare auto op benzine.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Harm Zeven, expert elektrisch rijden van de ANWB, en met autojournalist Carlo Brantsen andere vormen van elektrisch rijden, zoals waterstof of e-fuel.

En verder: KPN laat het oude Ziggo-abonnement van nieuwe klant drie jaar doorlopen
Ziggo-klant Nel de Goede-Bollaart (86) verhuist in 2021 van een rijtjeshuis naar een seniorenflat waar KPN verplicht is. Ze maakt gebruik van de overstapservice van KPN en gaat ervan uit dat hiermee haar oude Ziggo-abonnement wordt stopgezet. Drie jaar later ontdekt haar nicht dat Ziggo maandelijks geld afschrijft, wat oploopt tot 2.332 euro. Wie zit hier nu fout? KPN, Ziggo of mevrouw De Goede? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze zaak en vertelt over de uitkomst.

'Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 18 april 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Dag & Nacht' (VRT 1)

De introductie van stagiair Willem verloopt stroef: verloskundige Louise weigert hem te begeleiden. Ella neemt Willem onder haar hoede bij de geplande bevalling van een doodgeboren baby. Arts-assistent Frederik heeft op zijn beurt moeite met de autoritaire anesthesist Jacob. Intussen tobt Ella met haar eigen zwangerschap. Ze maakt een afspraak bij de abortuskliniek, maar vertelt dit niet aan Jerry.

'Dag & Nacht', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:25
    Lou
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    08:00
    Lentebeelden
  • 06:35
    Dropje
    05:35
    Geen uitzending
  • 06:35
    Kabouter Plop
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    00:50
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:20
    9-1-1
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:35
    De Tafel van de Week
  • 06:30
    This Is Us
    02:05
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:05
    Blood & Treasure
  • 06:25
    The Real Housewives of Beverly Hills
    02:05
    Kinderen kopen een huis
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Shades of Blue
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:23
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:10
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    02:05
    Meat Timon
  • 06:00
    Ms Fisher's Modern Murder Mysteries
  • 06:20
    Storage Wars
    02:20
    NCIS
  • 06:35
    NOS Journaal
    02:10
    EenVandaag
  • 00:55
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 06:35
    Raad eens hoeveel ik van je hou
    02:45
    First Dates