Vrijdag in 'Meldpunt': elektrisch rijden of toch weer brandstof?

donderdag 10 oktober 2024

Door het wegvallen van verschillende overheidsregelingen wordt elektrisch rijden fors duurder. Is het dan nog wel interessant om een elektrische auto aan te schaffen?

'Meldpunt' bespreekt in de studio de overheidsplannen met zowel een voor- als een tegenstander van elektrisch rijden.


Alexandra Blok heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en rijdt in een elektrisch bestelbusje. Ze wordt zeer kriegelig van alle mensen die wel de mond vol hebben over duurzaamheid en milieu, maar afhaken zodra ze de portemonnee moeten trekken. Zelf is mevrouw Blok erg tevreden over haar elektrisch bestelbusje en heeft ze geen accustress, omdat ze haar laadmomenten zorgvuldig plant. Aan de andere kant staat Hans Lok. Hij kocht vijf jaar geleden een elektrische auto, maar had hier snel spijt van. Zijn auto kon maar een afstand van 220 kilometer rijden en dat was net niet genoeg om zijn kinderen in Rotterdam te bezoeken. Een ander probleem waar hij tegenaan liep was het beperkte aanbod van laadpalen. Buiten dat, waren de palen die hij kon vinden vaak bezet of kapot. Na alle problemen is meneer Lok er zo klaar mee dat hij zijn elektrische auto weer verkoopt en inmiddels weer in een benzineauto rijdt.

Los van de accustress en de laadpaalproblemen leidt het afbouwen van stimuleringsmaatregelen tot twijfel bij potentiële elektrische rijders. Dit jaar eindigt de subsidie voor de aanschaf van een elektrische auto en zijn er plannen die ervoor zorgen dat elektrische rijders meer motorrijtuigenbelasting moeten gaan betalen dan gebruikers van een vergelijkbare auto op benzine.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Harm Zeven, expert elektrisch rijden van de ANWB, en met autojournalist Carlo Brantsen andere vormen van elektrisch rijden, zoals waterstof of e-fuel.

En verder: KPN laat het oude Ziggo-abonnement van nieuwe klant drie jaar doorlopen
Ziggo-klant Nel de Goede-Bollaart (86) verhuist in 2021 van een rijtjeshuis naar een seniorenflat waar KPN verplicht is. Ze maakt gebruik van de overstapservice van KPN en gaat ervan uit dat hiermee haar oude Ziggo-abonnement wordt stopgezet. Drie jaar later ontdekt haar nicht dat Ziggo maandelijks geld afschrijft, wat oploopt tot 2.332 euro. Wie zit hier nu fout? KPN, Ziggo of mevrouw De Goede? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze zaak en vertelt over de uitkomst.

'Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 13 november om 19u50  »
NPO 2
Meldunt Actueel gaat over het feit dat steeds meer 60-plussers gaan scheiden.
Zaterdag 14 november om 13u55  »
NPO 2
Meldunt Actueel gaat over het feit dat steeds meer 60-plussers gaan scheiden.
Vrijdag 20 november om 19u50  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    First dates
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    Midsomer Murders
    19:57
    Het weer
  • 18:20
    Wannabe's
  • 18:10
    Lili en Marleen
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:10
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    19:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 17:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    18:45
    Trolls World Tour
  • 17:45
    Police Interceptors
    22:30
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 17:20
    Christmas Bedtime Stories
    18:55
    Write Before Christmas
  • 18:25
    'Allo 'Allo!
  • 17:50
    Huizenjagers
    18:55
    De Verhulstjes
  • 17:40
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 18:05
    That '70s Show
  • 17:45
    Het Roer Om
    20:35
    Personal trainers
  • 17:40
    World's Most Evil Killers
  • 18:09
    Z-Weekoverzicht
    18:42
    Trends Talk
  • 18:26
    De perfecte energieoplossing
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:25
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    19:10
    De Sterrenkaart - Nederland
  • 18:10
    Inspector George Gently
    20:00
    Silent Witness
  • 18:05
    Hudson & Rex
    19:00
    Scandal
  • 18:20
    NOS Sportjournaal
    18:35
    EenVandaag
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:10
    Speculasies
    18:35
    Zapp Recordbrekers