Vrijdag in 'Meldpunt': elektrisch rijden of toch weer brandstof?

donderdag 10 oktober 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Door het wegvallen van verschillende overheidsregelingen wordt elektrisch rijden fors duurder. Is het dan nog wel interessant om een elektrische auto aan te schaffen?

'Meldpunt' bespreekt in de studio de overheidsplannen met zowel een voor- als een tegenstander van elektrisch rijden.


Alexandra Blok heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en rijdt in een elektrisch bestelbusje. Ze wordt zeer kriegelig van alle mensen die wel de mond vol hebben over duurzaamheid en milieu, maar afhaken zodra ze de portemonnee moeten trekken. Zelf is mevrouw Blok erg tevreden over haar elektrisch bestelbusje en heeft ze geen accustress, omdat ze haar laadmomenten zorgvuldig plant. Aan de andere kant staat Hans Lok. Hij kocht vijf jaar geleden een elektrische auto, maar had hier snel spijt van. Zijn auto kon maar een afstand van 220 kilometer rijden en dat was net niet genoeg om zijn kinderen in Rotterdam te bezoeken. Een ander probleem waar hij tegenaan liep was het beperkte aanbod van laadpalen. Buiten dat, waren de palen die hij kon vinden vaak bezet of kapot. Na alle problemen is meneer Lok er zo klaar mee dat hij zijn elektrische auto weer verkoopt en inmiddels weer in een benzineauto rijdt.

Los van de accustress en de laadpaalproblemen leidt het afbouwen van stimuleringsmaatregelen tot twijfel bij potentiële elektrische rijders. Dit jaar eindigt de subsidie voor de aanschaf van een elektrische auto en zijn er plannen die ervoor zorgen dat elektrische rijders meer motorrijtuigenbelasting moeten gaan betalen dan gebruikers van een vergelijkbare auto op benzine.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Harm Zeven, expert elektrisch rijden van de ANWB, en met autojournalist Carlo Brantsen andere vormen van elektrisch rijden, zoals waterstof of e-fuel.

En verder: KPN laat het oude Ziggo-abonnement van nieuwe klant drie jaar doorlopen
Ziggo-klant Nel de Goede-Bollaart (86) verhuist in 2021 van een rijtjeshuis naar een seniorenflat waar KPN verplicht is. Ze maakt gebruik van de overstapservice van KPN en gaat ervan uit dat hiermee haar oude Ziggo-abonnement wordt stopgezet. Drie jaar later ontdekt haar nicht dat Ziggo maandelijks geld afschrijft, wat oploopt tot 2.332 euro. Wie zit hier nu fout? KPN, Ziggo of mevrouw De Goede? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze zaak en vertelt over de uitkomst.

'Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 3 april 2026 om 19u50  »
NPO 2
Debat in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 04:55
    Geen uitzending
    06:15
    Kabouter Plop
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:05
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 00:10
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 04:50
    Geen uitzending
    02:35
    De Tafel van de Week
  • 04:50
    Geen uitzending
    06:25
    This Is Us
  • 04:55
    Geen uitzending
    06:55
    Brooklyn Nine-Nine
  • 04:56
    Geen uitzending
    02:35
    Op Een Ander
  • 04:50
    Geen uitzending
    06:55
    Shades of Blue
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:47
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:35
    Becoming Meewis
    02:00
    Chris Cooks Cymru
  • 04:25
    The Suspicions of Mr Whicher
    02:05
    Death Valley
  • 04:30
    Hot Yachts
    02:25
    Blowing LA
  • 03:10
    NOS Journaal Laat
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 03:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:20
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:00
    NOS Studio Sport