Vrijdag in 'Meldpunt': elektrisch rijden of toch weer brandstof?

donderdag 10 oktober 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Door het wegvallen van verschillende overheidsregelingen wordt elektrisch rijden fors duurder. Is het dan nog wel interessant om een elektrische auto aan te schaffen?

'Meldpunt' bespreekt in de studio de overheidsplannen met zowel een voor- als een tegenstander van elektrisch rijden.


Alexandra Blok heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en rijdt in een elektrisch bestelbusje. Ze wordt zeer kriegelig van alle mensen die wel de mond vol hebben over duurzaamheid en milieu, maar afhaken zodra ze de portemonnee moeten trekken. Zelf is mevrouw Blok erg tevreden over haar elektrisch bestelbusje en heeft ze geen accustress, omdat ze haar laadmomenten zorgvuldig plant. Aan de andere kant staat Hans Lok. Hij kocht vijf jaar geleden een elektrische auto, maar had hier snel spijt van. Zijn auto kon maar een afstand van 220 kilometer rijden en dat was net niet genoeg om zijn kinderen in Rotterdam te bezoeken. Een ander probleem waar hij tegenaan liep was het beperkte aanbod van laadpalen. Buiten dat, waren de palen die hij kon vinden vaak bezet of kapot. Na alle problemen is meneer Lok er zo klaar mee dat hij zijn elektrische auto weer verkoopt en inmiddels weer in een benzineauto rijdt.

Los van de accustress en de laadpaalproblemen leidt het afbouwen van stimuleringsmaatregelen tot twijfel bij potentiële elektrische rijders. Dit jaar eindigt de subsidie voor de aanschaf van een elektrische auto en zijn er plannen die ervoor zorgen dat elektrische rijders meer motorrijtuigenbelasting moeten gaan betalen dan gebruikers van een vergelijkbare auto op benzine.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Harm Zeven, expert elektrisch rijden van de ANWB, en met autojournalist Carlo Brantsen andere vormen van elektrisch rijden, zoals waterstof of e-fuel.

En verder: KPN laat het oude Ziggo-abonnement van nieuwe klant drie jaar doorlopen
Ziggo-klant Nel de Goede-Bollaart (86) verhuist in 2021 van een rijtjeshuis naar een seniorenflat waar KPN verplicht is. Ze maakt gebruik van de overstapservice van KPN en gaat ervan uit dat hiermee haar oude Ziggo-abonnement wordt stopgezet. Drie jaar later ontdekt haar nicht dat Ziggo maandelijks geld afschrijft, wat oploopt tot 2.332 euro. Wie zit hier nu fout? KPN, Ziggo of mevrouw De Goede? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt deze zaak en vertelt over de uitkomst.

'Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 4 juli om 13u50  »
NPO 2
Jaarlijks wordt in Nederland zo'n tienduizend keer euthanasie toegepast, maar bij duizenden pati?nten gaat die gevraagde euthanasie niet door. Deze keer aandacht voor de verschillen van inzicht tussen artsen, pati?nten en naasten.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 04:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    04:07
    Het weer
  • 23:25
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    05:25
    Kabouter Plop
  • 01:00
    Geen uitzending
    11:10
    Rich Kids Go Skint
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:20
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:25
    Without a Trace
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:25
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:50
    Open Vuur
    02:05
    Sportfood
  • 04:35
    Midsomer Murders
    02:30
    Call the Midwife
  • 04:50
    First Dates Australia
    02:30
    Below Deck
  • 04:45
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 01:55
    NOS Journaal met gebarentaal
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 03:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:10
    EenVandaag