Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 18 juli om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:30
    Radio 2 aan zee
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 09:00
    Louis en de Aliens
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:50
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:20
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    08:10
    De ambachter
  • 09:50
    Manifest
    02:25
    Geen uitzending
  • 09:55
    Two and a Half Men
    02:35
    Pawn Stars
  • 09:30
    Hello Goodbye
    02:00
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 09:40
    Spring Break Murders
    02:15
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:05
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:05
    Ware Delicatessen
    02:00
    Culinair Thailand
  • 09:35
    Midsomer Murders
    02:55
    Father Brown
  • 09:50
    American Housewife
    02:20
    Below Deck
  • 10:00
    NOS Journaal
    07:20
    Nederland in Beweging
  • 10:00
    Nieuwsuur
    08:25
    Natuur in de Cariben
  • 10:05
    Clangers
    02:05
    Sluipschutters