Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 29 mei 2026 om 19u50  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Zaterdag 30 mei 2026 om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Vrijdag 5 juni 2026 om 19u50  »
NPO 2
Met de verkiezingen in aantocht bespreekt Elles de Bruin met lijsttrekkers actuele en belangrijke thema's voor vijftigplussers. Vandaag is Caroline van der Plas (BBB) te gast.
Zaterdag 6 juni 2026 om 13u55  »
NPO 2
Met de verkiezingen in aantocht bespreekt Elles de Bruin met lijsttrekkers actuele en belangrijke thema's voor vijftigplussers. Vandaag is Caroline van der Plas (BBB) te gast.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Recht op recht
    15:35
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah doet yoga
  • 14:15
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 14:55
    Urk!
    15:40
    Een Eigen Huis
  • 14:30
    Bel-Air
    15:15
    The Goldbergs
  • 14:20
    Police Interceptors
    16:20
    Cheers
  • 08:55
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 15:05
    Junior Bake Off Vlaanderen
    15:55
    De Tafel van Gert
  • 14:40
    CIA
    16:25
    This Is Us
  • 15:10
    Seal Team
    16:00
    Doom Patrol
  • 14:55
    De Smaaktoerist
    15:25
    911 Crisis Center
  • 14:45
    Snapped
    15:35
    Snapped: Killer Couples
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 15:03
    Zelf gedaan, goed gedaan
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:00
    Open Vuur
    15:40
    Vanavond bij ons
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 14:55
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:50
    The Resident
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:40
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:05
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder