Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 20 juni om 13u50  »
NPO 2
Deze keer over mantelzorgers die uitvallen omdat ze werk en mantelzorg niet meer kunnen combineren. Wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de werkgever?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 03:10
    VRT NWS laat
    02:15
    Het weer (laat)
  • 00:10
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:10
    Geen uitzending
    05:55
    Kabouter Plop
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:10
    Blind getrouwd: Australië
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:55
    How I Met Your Mother
  • 02:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:20
    Geen uitzending
    02:00
    This Is Us
  • 02:05
    Geen uitzending
    05:55
    Blue Bloods
  • 02:30
    Geen uitzending
    02:10
    First on Scene
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:05
    Without a Trace
  • 00:48
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:13
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:20
    A la carte
    02:05
    Foodies & The City
  • 02:50
    The Count of Monte Cristo
    02:05
    Darby and Joan
  • 02:40
    Below Deck Mediterranean
    03:10
    Grey's Anatomy
  • 02:10
    NOS Journaal
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 01:50
    Nieuwsuur
    02:15
    Ongehoord Nieuws
  • 03:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:00
    EenVandaag