Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 11 september om 19u50  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Zaterdag 12 september om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Vrijdag 18 september om 19u50  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt o.a. in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Zaterdag 19 september om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt o.a. in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kristel' (VRT 1)

Drie verhalen van vrouwen die werken in de seksindustrie, maar thuis vooral mama willen zijn. Ze vertellen zonder filter hoe ze hun kinderen proberen te beschermen tegen de vooroordelen over hun werk. Hoe leg je uit wat je doet? Wanneer vertel je de waarheid? En hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet afgerekend worden op jouw keuzes? Candy probeert haar dochter de veilige jeugd te geven die ze zelf nooit had. Kim leert haar zonen sterker te zijn dan de oordelen van anderen. Shana bewaakt een harde grens tussen haar werk en haar gezin, terwijl ze overeind probeert te blijven.

'Kristel', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:40
    Flikken Maastricht
    16:25
    De Noodcentrale
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:35
    NYPD Blue
    16:40
    Lisa
  • 15:45
    Kitchen Nightmares
    16:45
    De Planckaerts
  • 14:15
    Five Feet Apart
    16:25
    9-1-1
  • 15:35
    Xena: Warrior Princess
    16:35
    Stargate SG-1
  • 15:20
    Matlock
    16:20
    Suits
  • 15:45
    Geen uitzending
    16:15
    Binnenstebuiten
  • 15:45
    De Tafel van Gert
    17:05
    Huizenjagers
  • 15:15
    The Rookie
    16:10
    Castle
  • 14:55
    Heavy Rescue: 401
    15:50
    Pawn Stars
  • 15:10
    A Place in the Sun
    16:05
    Property Brothers
  • 15:15
    Snapped: Killer Couples
    16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:35
    Zo doe je het!
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:30
    Chris Cooks Cymru
    16:10
    Karola's Kitchen
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    Grantchester
  • 14:55
    Burn Notice
    16:45
    Below Deck Down Under
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:55
    Kunststof
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:45
    Mojo Fliptop
    15:55
    Herrie op zolder