Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 13 november om 19u50  »
NPO 2
Meldunt Actueel gaat over het feit dat steeds meer 60-plussers gaan scheiden.
Zaterdag 14 november om 13u55  »
NPO 2
Meldunt Actueel gaat over het feit dat steeds meer 60-plussers gaan scheiden.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:45
    Geen uitzending
    00:45
    Gooische Vrouwen
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:40
    America's Toughest Jails
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:15
    Most Daring
  • 00:55
    Joe
    05:50
    Open by Christmas
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:10
    Geen uitzending
    01:05
    De Tafel van Ruben
  • 02:45
    Geen uitzending
    01:25
    Fire Country
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:40
    See No Evil
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:50
    A Place in the Sun
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:20
    Cold Case
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:48
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:55
    Guten Appetit
    01:35
    Winters Grillen
  • 04:45
    Midsomer Murders
    01:10
    Death Valley
  • 04:10
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    NCIS
  • 02:45
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 01:05
    Nieuwsuur
    01:45
    Ongehoord Nieuws
  • 04:30
    Eva
    01:25
    Hard