Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 3 januari 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Vrijdag 9 januari 2026 om 19u50  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?
Zaterdag 10 januari 2026 om 13u55  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' - finale 2026 (VTM)

Het is zover: de grote finale. De laatste Masked Singers geven nog een allerlaatste keer het beste van zichzelf. Wie zal de speurders en het publiek van hun stoel kunnen blazen en wie zal net voor de eindmeet ontmaskerd worden?

'The Masked Singer', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: kickstart
    01:00
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Winterbeelden
    01:00
    Wellington Paranormal
  • 09:00
    De mooiste sprookjes
    20:55
    Geen uitzending
  • 09:35
    Open keuken met Sandra Bekkari
    02:05
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:00
    Revolver
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:00
    S.W.A.T.
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:40
    A Reason for the Season
    01:55
    JOE XMAS
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    04:50
    Play kerst haardvuur 2025
  • 09:25
    Neighbours: A New Chapter
    01:40
    Play kerst haardvuur 2025
  • 09:35
    Seal Team
    01:00
    Bar Rescue
  • 09:00
    Lights, Camera, Christmas!
    02:05
    Play kerst haardvuur 2025
  • 09:05
    CSI: Vegas
    00:40
    C.S.I. New York
  • 09:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:24
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:35
    Bon Appetit
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:35
    Midsomer Murders
    01:40
    Sherwood
  • 09:00
    Below Deck Mediterranean
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:35
    NOS Journaal
    02:45
    EenVandaag
  • 09:35
    Zentijd
    01:05
    Nieuwsuur
  • 09:00
    Apenstreken
    01:10
    Sluipschutters