Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

De tien finalisten brengen voor de laatste keer een gloednieuwe act. De jury kiest een top drie, waarna het publiek de winnaar bepaalt. Wie kroont zich tot winnaar van 'Got Talent' en gaat naar huis met de prijzenpot van 50.000 euro?

'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 Top 500 van de 80s
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:00
    Sirocco en het Koninkrijk van de Wind
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:00
    Arthur en de Minimoys
    00:40
    Gooische Vrouwen
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:00
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:30
    Anoniem
  • 07:00
    Willy
    00:25
    Police Interceptors
  • 08:45
    Coyote Creek Christmas
    01:35
    JOE XMAS
  • 06:00
    Joe
    01:00
    Binnenstebuiten
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:05
    De Tafel van Tine
  • 08:50
    Modern Family
    01:35
    Fire Country
  • 08:40
    Nightwatch
    01:35
    See No Evil
  • 08:35
    Het feestmenu van ..
    01:55
    A Place in the Sun
  • 08:30
    Without a Trace
    01:15
    Cold Case
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:03
    De perfecte energieoplossing
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:00
    Vanavond bij ons
    01:05
    De Feesttafel
  • 08:30
    Midsomer Murders
    01:35
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 08:15
    Below Deck Down Under
    01:05
    NCIS: Los Angeles
  • 09:00
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Ziggy en de Zootram
    02:01
    Wordt aangekondigd