Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Donderdag 5 maart 2026 om 20u30  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Zaterdag 7 maart 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Donderdag 12 maart 2026 om 20u25  »
NPO 2
Debat onder leiding van Elles de Bruin en Charlotte Nijs in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, met als thema: wonen.
Zaterdag 14 maart 2026 om 13u55  »
NPO 2
Debat onder leiding van Elles de Bruin en Charlotte Nijs in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, met als thema: wonen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?

'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Sporza: Kuurne - Brussel - Kuurne
    17:30
    Sporza: WK Basketbal Mannen Kwalificatie 2027
  • 08:00
    Winterbeelden
    17:00
    Wild Scandinavia
  • 16:05
    Mega Mindy
    16:30
    Dolfje Weerwolfje
  • 16:05
    Florentina
    16:35
    America's Funniest Home Videos
  • 16:00
    Ik Vertrek
    17:00
    Waar is Mijn Erfenis
  • 15:45
    Ride Along
    17:35
    The Big Bang Theory
  • 15:35
    Baywatch
    17:20
    All New Traffic Cops
  • 15:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    16:40
    ER
  • 15:55
    Joe
    16:25
    Geen uitzending
  • 16:05
    Friends
    16:35
    Tom & Jerry
  • 15:25
    C.S.I. New York
    17:05
    Criminal Minds
  • 15:45
    Family Matters
    19:30
    Orlando Bloom: To the Edge
  • 15:40
    Retour Masters
    17:25
    Komen Eten
  • 15:35
    Mark of a Serial Killer
    16:20
    Forensic Files II
  • 15:45
    De CFO podcast
    16:20
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:50
    Diy on wheels
    17:00
    Concert
  • 16:00
    Guillaume's Paris
  • 15:30
    The Chelsea Detective
    17:15
    Murdoch Mysteries
  • 15:15
    First Dates Australia
    18:10
    Hudson & Rex
  • 15:15
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:20
    De Boeddhistische Blik
    16:25
    Iedereen Verlicht
  • 15:30
    Dancing Queen in Hollywood
    16:50
    Klaas Kan Alles Kort