Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 13 juni om 13u50  »
NPO 2
Het problematisch alcoholgebruik onder vrouwen en meisjes neemt toe. Hoe komt dat?
Zaterdag 20 juni om 13u50  »
NPO 2
Deze keer over mantelzorgers die uitvallen omdat ze werk en mantelzorg niet meer kunnen combineren. Wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de werkgever?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - finalisten (VTM)

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.

'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Iedereen zomert
  • 19:05
    Scotland: The New Wild
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    Dance Academy
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:15
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Doctor Odyssey
  • 19:30
    How I Met Your Mother
    20:35
    Jack Reacher
  • 19:40
    All New Traffic Cops
    20:35
    Apocalypto
  • 19:10
    S.W.A.T.
    20:50
    La Brea
  • 19:40
    David
    20:05
    Ramona
  • 19:25
    De Container Cup
    20:10
    Stukken van mensen
  • 19:40
    FBI: International
    20:35
    Marley & Me
  • 19:40
    Highway Thru Hell
    20:35
    The First 48
  • 18:50
    Next Level Chef
    19:45
    Chateau Meiland: En Route
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 18:25
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:39
    De Branche-Expert
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:30
    De Zomerkeuken
    20:05
    De Garde van Gert
  • 19:15
    Father Brown
    20:10
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Bloed, zweet en tranen
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    Goed Verhaal
    19:50
    Rail Away
  • 19:20
    De Grannies van Amsterdam
    19:55
    Dertigers