Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 25 juli om 13u55  »
NPO 2
In het nieuwe pensioenstelsel zit een weeffout, waardoor werkenden elke maand honderden euro's pensioen kunnen mislopen. En niet iedereen komt in aanmerking voor compensatie.
Zaterdag 1 augustus om 13u55  »
NPO 2
Is de mantelzorgmakelaar een ongewenst verdienmodel of de ultieme helpende hand voor de mantelzorger bij aanvragen voor thuiszorg?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Jef heeft absoluut geen zin om een enorme partij rietjes te tellen en te verpakken. Om onder het werk uit te komen, veinst hij met de hulp van Stavros een burn-out. Het plan werkt, tot Jef te hard opgaat in zijn rol.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:00
    VRT NWS laat
  • 20:00
    Joan
    21:30
    Alien
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 20:40
    Heel Mijn Hart
    21:45
    Medisch Centrum West
  • 20:00
    Darts
    00:00
    Agent Game
  • 20:35
    The Sound of Music
    23:50
    9-1-1
  • 20:35
    All New Traffic Cops
    22:30
    Coogan's Bluff
  • 20:35
    ER
    00:40
    Suits
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    20:55
    De Moeite Waard?!
  • 20:25
    NCIS: Origins
    22:15
    Elsbeth
  • 20:35
    Man of Steel
    23:10
    Elektra
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:05
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 20:30
    Social Media Murders
    22:35
    Garage Sale Mystery: A Case of Murder
  • 20:24
    Z-Weekoverzicht
    20:57
    Trends Talk
  • 20:36
    De perfecte badkamer
    21:00
    In de koffer met
  • 20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:10
    Open Vuur
  • 20:05
    DCI Banks
    22:00
    Doctor Foster
  • 20:25
    Family Guy
    20:55
    From
  • 20:35
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:25
    North Sea Jazz 2026
    22:00
    Nieuwsuur
  • 19:45
    Ik Vertrek voor de liefde
    20:45
    De verloskundigen