Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

donderdag 13 februari 2025
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?

Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.


In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?

En verder: badkamerrenovatie toont gebreken  
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.

'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Zaterdag 18 juli om 13u55  »
NPO 2
Programma dat maatschappelijke kwesties op het gebied van onder meer zorg, armoede, toeslagen en pensioenen onderzoekt.
Zaterdag 25 juli om 13u55  »
NPO 2
In het nieuwe pensioenstelsel zit een weeffout, waardoor werkenden elke maand honderden euro's pensioen kunnen mislopen. En niet iedereen komt in aanmerking voor compensatie.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna wordt geconfronteerd met een patiënte die ontevreden is. Milo doet zijn uiterste best om twee geliefden bij elkaar te krijgen na een heftige medische noodsituatie. Luna is het oneens met Casper over de behandeling van een GHB-overdosis.

'Medisch Centrum West', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Vive le vélo
    21:25
    Het Huis
  • 20:00
    Joan
    21:35
    Butch Cassidy and the Sundance Kid
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Lili en Marleen
    20:35
    Heel Mijn Hart
  • 19:55
    Little Fockers
    21:45
    Smeris
  • 20:05
    How I Met Your Mother
    20:35
    Escape Plan
  • 19:40
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Quick and the Dead
  • 19:45
    ER
    00:40
    Suits
  • 19:55
    Drie mannen onder een dak
    20:30
    SUPER 50
  • 20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    21:00
    De Moeite Waard?!
  • 19:30
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Origins
  • 20:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Superman Returns
  • 19:45
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 19:30
    Murdered at First Sight
    20:30
    The Disappearance of Gabby Petito
  • 20:07
    Trends Talk
    20:41
    CEO van mijn leven
  • 20:15
    De Branche-Expert
    21:00
    In de koffer met
  • 20:05
    Vanavond bij ons
    20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:05
    DCI Banks
    22:00
    Doctor Foster
  • 20:00
    Family Guy
    20:55
    From
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:25
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 20:05
    NPO Doc: Zwijgen of spreken
    20:30
    Attenborough: Kingdom
  • 19:45
    Ik Vertrek voor de liefde
    20:40
    De verloskundigen