Vrijdag in 'Meldpunt': dure dierenartszorg door commercialisering

Steeds meer dierenartspraktijken worden door commerciële ketens zoals IVC Evidensia en AnicCura overgenomen. Het gevolg: torenhoge dierenartsrekeningen en baasjes die deze facturen niet meer kunnen betalen. Hoe kan dit?
Suze Steenbergen is eigenaar van vijf adoptiehonden. Deze honden heeft ze jaren geleden overgenomen toen de vorige eigenaren vanwege de hoge dierenartskosten niet meer voor de dieren konden zorgen. Maar sinds haar vertrouwde dierartsenpraktijk is overgenomen door de commerciële internationale keten IVC Evidensia, is het aantal veterinaire medewerkers meer dan gehalveerd en worden ook voor haar de rekeningen te gortig. De drie praktijken waar dierenarts Nikole Schuttevaer werkte, zijn vijf jaar geleden overgenomen door IVC Evidensia. Onlangs heeft ze haar baan daar opgezegd, omdat ze de zorg achteruit zag gaan. Ook zij ziet dat de rekeningen met de overname fors zijn gestegen en dat baasjes in de problemen komen.
In de studio van 'Meldpunt' praat Elles de Bruin met Frank Wassenberg van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Waarom zijn dierenartsbehandelingen zo duur? En hoe staat het met het onderzoek van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) naar de gestegen tarieven van dierenartsen?
En verder: badkamerrenovatie toont gebreken
Als Marjos Metsemakers fysieke beperkingen krijgt, laat haar man Jan voor 15.000 euro de badkamer renoveren. Maar na de verbouwing zijn er allerlei gebreken. Zo loopt de badkamervloer niet goed af en is de afzuiging ineens verdwenen. Als het echtpaar na een jaar gesteggel er niet uitkomt, schakelen ze 'Meldpunt' in. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in deze zaak.
'Meldpunt', vrijdag 14 februari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Play pakt dit voorjaar uit met verticale vernieuwing, verfrissende verhalen en veelbelovende vetes
- Henry Schut en Jeroen Kijk in de Vegte verzorgen commentaar bij Eurovisie Songfestival
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Documentaire 'Fukushima: Days That Shocked The World' op Discovery
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Donderdag in 'Meldpunt Actueel Debat': voorrang voor hurende ouderen voor een betere doorstroming?
- 'Zembla' donderdag over agressie tegen zorgverleners
- 'Ik Vertrek' volgt Simoon en Arrie naar Spanje
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO
Kijktip van de dag

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.
'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.



































