Vrijdag in 'Meldpunt': de voordelen en risico's van prefab woningen

donderdag 29 april 2021

Binnen negen jaar moeten een miljoen nieuwe woningen gebouwd worden. Om het bouwtempo op te voeren en de huizen betaalbaar te houden wordt steeds meer gekeken naar prefab woningbouw. Complete huisonderdelen worden in een fabriek gemaakt en op de bouwplaats in elkaar worden gezet.

Dat klinkt mooi, maar gaat ook soms mis. De risico’s en voordelen van prefab bouw zijn te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 30 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Safira Gambier is sinds twee weken de trotse bewoonster van een splinternieuwe woning in Uithoorn. Een woning met ‘nul op de meter’; gasvrij en gevoed met duurzame stroom. Het huis is in luttele weken neergezet dankzij prefab bouw. In de fabriek zijn bouwelementen in hoog tempo gefabriceerd. Op de bouwlocatie zijn de onderdelen als legoblokken in elkaar gezet.

'Meldpunt' neemt een kijkje in de fabriek van RC Panels, een bedrijf dat onderdelen maakt voor duurzame huizen.

In Ermelo zijn twee jaar geleden 24 prefab huizen neergezet door het bouwbedrijf Slokker. Mooie huizen, waar van de buitenkant gezien niks mis mee is. Maar bij een kleine inspectie binnen zijn scheuren en kieren te zien. Bewoonster Son Sardijn keek uit naar haar nieuwe huis, maar kan nu wel huilen. Over de voor- en nadelen van prefab huizen praat Elles de Bruin met bouwinnovator Marjet Rutten en Tweede Kamerlid van GroenLinks, Lisa Westerveld.

Bedaankoop
En verder in 'Meldpunt': Simon (86) en Nel (83) Kloosterman ontvangen een verkoper van een Rotterdamse beddenzaak aan huis. Uit een folder kiezen ze een boxspring van 7098 euro. Het bed zou aangepast zijn op de hulpbehoevendheid van deze twee ouderen. Maar het bed dat wordt geleverd, lijkt totaal niet op de foto in de folder. Het bed is te laag en de matrassen zijn te zacht en niet gestoffeerd. Een medewerker van het beddenbedrijf biedt nieuwe matrassen aan, maar dan moet het echtpaar wel 700 euro bijbetalen. Dat willen ze niet. MAX Ombudsman Jeanine Janssen laat het gekochte bed onderzoeken en haalt verhaal bij het beddenbedrijf.

'Meldpunt', vrijdag 30 april om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Máxima' - seizoen 2 (Videoland)

In de aanloop naar haar huwelijk merkt Máxima dat het leven aan het hof zwaarder weegt dan ze had voorzien. Haar verlangen naar zelfstandigheid botst met de strenge koninklijke regels. Terwijl de gebeurtenissen van 11 september de wereld op zijn kop zetten, groeit haar band met de schoonfamilie. Op de dag van de indrukwekkende bruiloft voelt ze echter het gemis van haar eigen familie, een gemis dat haar een traan doet laten.

'Máxima', om 21.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Clips
    16:00
    Dierendokters 24/7
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:50
    Samson en Marie
    16:00
    Molang
  • 15:20
    The Good Doctor
    16:25
    Sara
  • 15:25
    Een Eigen Huis
    16:15
    Achter gesloten deuren
  • 15:50
    Mystery 101
    17:25
    9-1-1
  • 15:00
    Police Interceptors
    15:55
    Cheers
  • 09:00
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 15:30
    Joe
    16:00
    Geen uitzending
  • 15:05
    Junior Bake Off Vlaanderen
    15:55
    De Tafel van Tine
  • 15:00
    Truth Be Told
    16:05
    This Is Us
  • 15:20
    Doom Patrol
    16:25
    Two and a Half Men
  • 15:10
    Property Brothers
    16:00
    Het Blok
  • 15:00
    Killer Couples
    15:55
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:51
    Publireportage
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:35
    Becoming Meewis
    16:20
    De Smaaktoerist
  • 15:10
    Murdoch Mysteries
    16:10
    Call the Midwife
  • 15:25
    Bob's Burgers
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:25
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Het Pad
    16:45
    13 in de oorlog