Vrijdag in 'Meldpunt': de voordelen en risico's van prefab woningen

donderdag 29 april 2021

Binnen negen jaar moeten een miljoen nieuwe woningen gebouwd worden. Om het bouwtempo op te voeren en de huizen betaalbaar te houden wordt steeds meer gekeken naar prefab woningbouw. Complete huisonderdelen worden in een fabriek gemaakt en op de bouwplaats in elkaar worden gezet.

Dat klinkt mooi, maar gaat ook soms mis. De risico’s en voordelen van prefab bouw zijn te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 30 april om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Safira Gambier is sinds twee weken de trotse bewoonster van een splinternieuwe woning in Uithoorn. Een woning met ‘nul op de meter’; gasvrij en gevoed met duurzame stroom. Het huis is in luttele weken neergezet dankzij prefab bouw. In de fabriek zijn bouwelementen in hoog tempo gefabriceerd. Op de bouwlocatie zijn de onderdelen als legoblokken in elkaar gezet.

'Meldpunt' neemt een kijkje in de fabriek van RC Panels, een bedrijf dat onderdelen maakt voor duurzame huizen.

In Ermelo zijn twee jaar geleden 24 prefab huizen neergezet door het bouwbedrijf Slokker. Mooie huizen, waar van de buitenkant gezien niks mis mee is. Maar bij een kleine inspectie binnen zijn scheuren en kieren te zien. Bewoonster Son Sardijn keek uit naar haar nieuwe huis, maar kan nu wel huilen. Over de voor- en nadelen van prefab huizen praat Elles de Bruin met bouwinnovator Marjet Rutten en Tweede Kamerlid van GroenLinks, Lisa Westerveld.

Bedaankoop
En verder in 'Meldpunt': Simon (86) en Nel (83) Kloosterman ontvangen een verkoper van een Rotterdamse beddenzaak aan huis. Uit een folder kiezen ze een boxspring van 7098 euro. Het bed zou aangepast zijn op de hulpbehoevendheid van deze twee ouderen. Maar het bed dat wordt geleverd, lijkt totaal niet op de foto in de folder. Het bed is te laag en de matrassen zijn te zacht en niet gestoffeerd. Een medewerker van het beddenbedrijf biedt nieuwe matrassen aan, maar dan moet het echtpaar wel 700 euro bijbetalen. Dat willen ze niet. MAX Ombudsman Jeanine Janssen laat het gekochte bed onderzoeken en haalt verhaal bij het beddenbedrijf.

'Meldpunt', vrijdag 30 april om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.

'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    01:05
    VRT NWS laat
  • 22:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Gooische Vrouwen
    01:10
    Kan ik het ook?
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:15
    Random Breath Test
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:15
    The Golden Girls
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:45
    Komen Eten
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 01:05
    FBI
    02:25
    Neighbours: A New Chapter
  • 01:20
    Fear Factor USA.
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:25
    Love Island UK
    01:30
    Botched
  • 01:10
    Big Sky
    01:05
    The Rookie
  • 00:35
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:14
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:10
    Bon Appetit
    01:30
    Puur Oosters - Japans
  • 01:00
    Devil's Peak
  • 01:05
    Below Deck Down Under
    01:05
    First Dates Australia
  • 01:05
    NOS Journaal Laat
    01:30
    Pauw & De Wit
  • 01:20
    Ongehoord Nieuws
    01:15
    Nieuwsuur
  • 01:20
    Je Zal Het Maar Hebben
    01:30
    Vol gas door de modder